Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Ma jok kao da je naš dragi Bobić napravio rekonstrukciju samo fali i neka metalna šipka : (
 
^^^Ovo je stvarno uzasno.

Moze se Geneks lepo rekonstruisati, ocistiti taj beton, zameniti stakla, i to je to. Ja ne bih mnogo menjao, meni je zgrada lepa takva kakva je - ali to je ipak na vlasniku da odluci, ne bih mu oduzimao to pravo.
 
O, ja bih mu i te kako oduzela to pravo :D Bio brutalizam lep ili ružan (a meni je, ako ne ružan, a ono stvarno brutalan :p ), bilo kakvo "ispravljanje štete" u vidu farbanja, oblaganja, popločavanja i sličnog bi napravilo prilično gadnog mutanta od Geneksa...
 
Uzas..uzas... U majku mu...Sve vas majke povijale u ..brutalisticke pelene... A guvernante branile da ih mame peru jer bi pokvarile originalnu strukturu istih.

Zexland, slazem se unapred sa svakom tvojom studijom i idejom koju ovde izneses. Studija savskog amfiteatra i perspektive koje si docarao su u potpunosti ono sto sam zamisljao, a nisam ni mogao ni znao da u popunosti definisem.
Cak i ideja sa kanalima ( koja nije inzenjerski previse zahtevna ( Sava plavi, pa sta?) je izuzetna. cak sta vise, kada bi mogao da uticem na ostvarenje te ideje, insistirao bi na ovakvom resenju.
Beograd je grad na dve fantasticne reke. Vreme je da pocne tako i da se ponasa.

A vama kojima su Genex i ostale brutalisticke zgradurine lepe ovakve kakve su.... ne slazem se sa vama. ( hteo sam nesto brutalnije da kazem, ali ne bi bilo u duhu tolerantne razmene misljenja...)
 
Pa problem je u tome što bi genex posle rekonstrukcije izgledao ko zna kako :) tako da je bolje ne dirati ga.
Inače ideja za savski amfiteatar je odlična.
 
Rodjace, moze li gore od ovoga?
Pitaj svakog posetioca grada da ti iskreno kaze kako mu se zgrada svidja.
To je Mitrovic projektovao i pravio krajem 70-tih, kad nije ni znao za bolje.
Isto vazi za Konjarnik, Vovode Stepe i slicno. Mi visokih zgrada imamo od onda kad ih niko okolo nije imao, ali ovo je zapusteno. Blam.
 
creme-nadlle":v83vnveg je napisao(la):
Uzas..uzas... U majku mu...Sve vas majke povijale u ..brutalisticke pelene... A guvernante branile da ih mame peru jer bi pokvarile originalnu strukturu istih.
:lool: :gobb:

creme-nadlle":v83vnveg je napisao(la):
Zexland, slazem se unapred sa svakom tvojom studijom i idejom koju ovde izneses. Studija savskog amfiteatra i perspektive koje si docarao su u potpunosti ono sto sam zamisljao, a nisam ni mogao ni znao da u popunosti definisem.
Cak i ideja sa kanalima ( koja nije inzenjerski previse zahtevna ( Sava plavi, pa sta?) je izuzetna. cak sta vise, kada bi mogao da uticem na ostvarenje te ideje, insistirao bi na ovakvom resenju.
Beograd je grad na dve fantasticne reke. Vreme je da pocne tako i da se ponasa.

A vama kojima su Genex i ostale brutalisticke zgradurine lepe ovakve kakve su.... ne slazem se sa vama. ( hteo sam nesto brutalnije da kazem, ali ne bi bilo u duhu tolerantne razmene misljenja...)
Tako je samo tolerantno ! :)

Znam da je brutalizam bio vrlo cenjen u svetu, pokusao sam sebe da primoram da mi se svidi - ali ne ide ! :lol:
Jednostavno sve sto je sivo meni jednostavno bode oci, a daleko od toga da je Genex lose resenje, bas naprotiv...to zdanje je ipak jedan od simbola naseg grada,i bice uvek biser u za sada maloj riznici beogradskih oblakodera :)

Sto se kanala tice, Libeskind je to sjajno odradio u slucaju Dunavskog amf. :kk: mada nazalost iz pouzdanih izvora sam cuo da od toga na kraju ipak nece biti nista, sto je porazno i sto se nadovezuje na pricu korupcije i nemara od strane gradskih vlasti + tajkuna :notok:

Ali da ne skrecemo sa teme skroz...evo malo fotki Genexa iz novembra 2008. :) tj. blok 33 :)

ResizeofIMG_0841.jpg


ResizeofIMG_0843.jpg


ResizeofIMG_0858.jpg


ResizeofIMG_0864.jpg


ResizeofIMG_0867.jpg


ResizeofIMG_0868.jpg
 
Vidim ja ovde imamo jos par "dobrovica", samo sa druge strane.. Yuck.. Opet se bude duhovi foruma... :violina:
 
Neke od ideja sa konkursa za zgradu predsedništva vlade FNRJ:

I nagrada
33lpahy.jpg


II nagrada
2d0xsoh.jpg


II nagrada
11i1k04.jpg


III nagrada
259c01u.jpg
 
Zanimljivo, prvi put vidim pobednicki projekat iz 1947 arh: Urlih, Potocnjak, Najman i Perak..
a sadasnju verziju je tokom gradnje dopunio Mihailo Jankovic, skratio i modifikovao onaj ulazni aneks i dodao pasarele ka krilima zgrade..
Konacna verzija mi je znatno bolja od ove pocetne :vops:

Resenje 2 mi je takodje zanimljivo, ostala mi se ne dopadaju..
 
Ja bas htedoh da kazem kako je resenje 2 najlosije od svih... Izgleda kao zabranjeni grad... :creepy:
 
Blok 2:
28v6g54.jpg


Blok 21, arh. Leon Kabiljo:
2nv8hue.jpg


Palata društveno političkih organizacija (CK):
24q1duw.jpg
 
Ambassador":3bker009 je napisao(la):
Ja bas htedoh da kazem kako je resenje 2 najlosije od svih... Izgleda kao zabranjeni grad... :creepy:
:D Pa tako nekako...
Zaintrigirao me je onaj niz stubova na ulazu, da bih kasnije provalio da je to ustvari niz velikih karijatrida... a u projektu je ucestvovao poznati hrvatski vajar Augustincic. Mozda je pre asocijacija na nesto iz Gospodara prstenova... :laugh:
 
Resenje koje je odabrano je jos i najbolje od ponudjenih. Ostatak pripada Dusanbeu ili nekoj drugoj komunistickoj prestonici. :)
 
jovanovm":bz4iycgf je napisao(la):
Resenje koje je odabrano je jos i najbolje od ponudjenih. Ostatak pripada Dusanbeu ili nekoj drugoj komunistickoj prestonici. :)
Da da... komunističkoj....poput Beograda u to vreme, ne? Ili otud taj smajli???:D
 
Beograd je bio socijalisticka prestonica koliko ja pamtim? :) A osmeh... eh, pa ima slojeva u mojim postovima... ;)
 
ako bog da, pa da genex jos malo poyivi netaknut i da ga stave pod yastitu da ne mogu ludaci da kace po njemu sve i svasta... ya par decenija mogao bi dfa konkurise i ya svetsku kulturnu bastinu :gobb:

800px-Habitat_panorama.jpg
 
овај "Blok 21, arh. Leon Kabiljo" тј. шест каплара, ми је некако баш генијалан пројекат.
 
Vrh