Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Beograd je dobio ćošak Radivoja koraća (prekoputa Ruskog cara). Skroz je dobra fora. Vidim po komentarima na pojedinim portalima da se neki bune "zašto ćošak, zaboga!?". Fazon je u tome što su se baš na tom ćošku okupljali Žućko i njegovi drugari kada su izlazili u grad. Ima o tome dosta i u filmu "Žućko" koji toplo preporučujem :)

Tan2012-6-8_1151275_4.jpg
 
Terazije tridesetih se sire beogradom zaustaviti prije nego sto poprimi epidemijske razmjere :bash:

Sjecate li se crvenih kiosaka obiljezja jednog sredjenijeg vremena
:)
 
http://www.kurir-info.rs/karadorde-se-sada-prevrce-u-grobu-clanak-275826

Karađorđe se sada prevrće u grobu!

karadorde-ulica-tabla-greska-1339709537-174716.jpg


Društvo, 06:00, 15.06.2012.

U Karađorđevoj ulici na dva mesta postavljena tabla s pogrešno napisanim imenom pokretača I srpskog ustanka
Karađorđe, ulica, tabla, greška

BEOGRAD - Crni Đorđe!
Mnogi znaju da je Đorđe Petrović Karađorđe osnivač i rodonaslednik dinastije Karađorđevića, te pokretač Prvog srpskog ustanka, ali ne i odgovorni za postavljanje tabli s natpisima „Karaćorđeva“ i „Karađorđeva“ u istoimenoj ulici u Beogradu.

Da se greška potkrala Republičkom geodetskom zavodu (RGZ), koji je nadležan za izradu i postavljanje tabli s nazivima ulica, saopštili su nam iz Komisije za spomenike i nazive ulica i trgova.

- Mi smo komisija koja predlaže nazive, a usvaja ih gradska skupština. Onda se nazivi ulica objave u Službenom glasniku, a RGZ je odgovoran za njihovu izradu i postavljanje - objasnila je Sanja Marković iz pomenute institucije.

U republičkom geodetskom zavodu nismo dobili odgovor do zaključenja ovog broja, ali su u ime prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića apelovali iz Krunskog saveta da se greška hitno ispravi.

(S. I.)
 
To i jesu stare table koje stoje tu godinama, ali niko nije obraćao pažnju. Ima neki lik emisiju na Studiju B koja se bavi isključivo tim apsurdnim tablama, užasnih primera je koliko hoćeš po celom gradu. Tekst u "Kuriru" je verovatno inspirisan time.

Ono što je ohrabrujuće je da činjenica da se jedna takva emisija prikazuje na Studiju B, ukazuje na to da će problemi biti rešeni. Znate i sami zašto :)
 
Aleksandar Šapić vaterpolista, o njemu nemam trenutno nikakvo mišljenje ali je sigurno bolji od onog debila koji je bio do sada. Pošto živim na toj opštini najbolji predsednik po meni je bio Ožegović, kako će se ovaj pokazati to ćemo videti.
 
jlaki":256dymg7 je napisao(la):
Ko je taj i zašto je to loše?
Aleksandar Sapic,master menadzmenta na privatnom fakultetu a tamo je i doktorant.

Poznati vaterpolisti poznat po prekoj naravi.Predsednik gradskog odbora DS-a.Ozenjen zenom koja je bila udata za poznatog mafijasa koji je ubijen.

Inace kandidat za gradonacelnika 2016.godine umesto Djilasa kada DJilas bude isao za premijera.

I ja mislih da nema goreg izbora od proslog predsednika opstine novi Beograd ali ocigledno pogresih.Videcete i sami zasto.
 
Koliko ja znam, Šapić se razveo (nije da pratim trač štampu, nego- neka opšta obaveštenost :) ).

Pozbat po prekoj naravi i ružnom ponašanju.
Pamti se incident na Olimpijadi u Pekingu, kao kulminacija njegovog siležijskog i uličarskog ponašanja.
Kulminiralo je tako što je isp*ideo malo stariji, jači i krupniji Šefik.

Ja sam ga uvek doživljavao kao Đilasovog buldoga za zastrašivanje, kako za protivnike u stranci, tako i na ulici.

Promakla mi je vest o postavljanju na fuknkciju PO NBG.
Nisam oduševljen, čak ni špekulacijom.
Ima i boljih rešenja za sledećeg gradonačelnika. Sve će zavisiti kako se bude pokazao u naredne 4 godine.
 
bio vam je odličan kad je igrao ze reprezentaciju.........


po meni on je neko bio više marketinška ličnost do sada odnosno neko koga ljudi pamte po dobrom pa da diže rejting gradskoj vlasti.....


videćemo kako će se pokazati kao predsednik najmnogoljudnije i bogatije opštine bg-a.


ja njemi i nama želim sreću......




trenutno ko god bude na vlasti na novom beogradu mislim da je najlakše i najjeftinije da skuplja poene pravljenjem kružnih tokova.


ja iz glave mogu da nabrojim 5 mesta na kojima bi to leglo kao bu**** šamar.
 
као неко ко прати ватерполо могу рећи да је Шапић био страшан ватерполиста против малих екипа (када је давао и по 10 голова), а против великих га није било скоро нигде (ако да 2 гола то је успех). нешто слично као К. Роналдо данас у фудбалу. а као човек, Шапић није 0, него је у дебелом минусу
 
Bojim se da o dotičnom (izuzev sportskih veština i uspeha) gotovo niko nema ništa pozitivno da kaže. A sa upravom gospodin menager ima veze koliko i ja sa vaterpolom. Strašno.
 
O Šapiću ne znam ništa osim da je bio sjajan vaterpolista, da je završio neki privatni faks i da je već godinama funkcioner DS-a. Mislim da njegova pojava (kao i kratka rola u "Kenguru") mnogo više gradi utisak o njemu kao siledžiji i prgavom nasilniku.

Inače, postoji jedan šablon za mnoge bivše srpske sportiste koji jako brzo u očima javnosti od svetskih megacareva postanu g**na od ljudi. Nije samo Šapić u pitanju - od više ljudi sam čuo da je Divac jadnik i folirant, o Daniloviću svi znamo šta se piše i priča, Đovak još uvek igra ali već ima status ljige u očima mnogih... Koliko u svemu tome ima istine, a koliko je to situacija "isceđenog limuna", zaista ne znam.
 
Pa Šapić nikada nije važio za "megacara", naprotiv.

Lošem imidžu doprinosi to što je po završetku sportske karijere, za razliku od popularnijih i uspešnijih kolega, počeo da se bavi upravo politikom i što je preko stranke počeo da dobija funkcije za koje svi znaju da nije kvalifikovan (a ko od partijskih kadrova jeste?). Javna foliranja na Studiju B (tipa ide kroz grad sa metrom i meri u santimetar rastojanje od škole do kladionice) mu ni malo ne pomažu.

Divac se pokazao kao veliki čovek, Novak takođe, besmisleno je dokazivati.
Sa druge strane, puni su para i svakodnevno privlače razne likove koji ih kasnije olajavaju kada ne uspeju da se ogrebu. Tako ljudski, tako srpski.
A Danilović pliva u septičkoj jami domaćeg sporta, neminovno je da se uprlja.
 
Znam da sada idemo u off, ali ja ti npr. garantujem da je Danilović mnogo, mnogo bahatiji lik od Šapića. Sticajem okolnosti neki ljudi koje poznajem su imali određene neprijatnosti s njim, a one priče koje se mogu podvesti pod tračeve su još jezivije.

I malo mi je smešno to minimiziranje Šapićevih uspeha kao vaterpoliste. Ako je tako, onda očigledno nismo pratili isti sport. Čovek je bio najbolji strelac reprezentacije u doba kada su se osvajale brojne medalje - prosto je neverovatno da ga ljudi nisu gotivili!

Vidim Johnny Lee kaže da je Šapke u vaterpolu bio isti kao Ronaldo u fudbalu. To mu može biti samo kompliment. Uostalom, baš se pitam šta Holanđani misle o tome da je Ronaldo jak samo protiv slabijih ekipa :D. Doduše, istina je da je Šapić protiv boranije davao više golova, a protiv jačih manje - zato i Nemačku dobiješ sa 10:2, a Mađarsku sa 5:4. Takav je vaterpolo sport.

Uglavnom, mislim da i u sportu i u politici ima daleko lošijih likova od Šapića i da se pravi pomalo nepotrebna buka. Čovek je bio zamenik gradonačelnika, nosilac liste DS-a na Novom Beogradu i predsednik je beogradskih demokrata. DS je pobedio na izborima na Novom Beogradu, tako da ne vidim čemu toliko iznenađenje što je Šapić sada predsednik opštine. OK, ljudi ne vole Gangulu, ne mirišu DS, ali malo je sada bezveze da se zbog toga umanjuju Šapićevi uspesi kao sportiste.
 
Ja samo mislim da sportisti nemaju sta da traze u politici ko god i sta god oni bili.
 
Zašto? Po čemu je Šapić nekvalifikovaniji od 99% drugih predsednika opština u Srbiji ili čak čoveka koji nam je šef države?
 
Vučko, a odakle ti ta informacija da je on novi predsednik opštine NBG?
 
U danasnjim novostima je link.

Pa ako nista drugo Homere,isto ima fingiranu diplomu nekog slj privatnog fakulteta,a uz to je i master,koliko cujem i na doktorskim studijama je.

Ne bih dao nikome ko nema fakultetsku diplomu da bude predsedik opstine.
 
vucko":2z6vqtda je napisao(la):
ima fingiranu diplomu nekog slj privatnog fakulteta,a uz to je i master,koliko cujem i na doktorskim studijama je.
Ne bih dao nikome ko nema fakultetsku diplomu da bude predsedik opstine.
A što da ne kada imamo Predsednika države koji je kupio diplomu braća Karić Univerziteta. :laugh:
 
Da me ne shvatite pogrešno - nemam ja nekog posebnog razloga da branim Šapketa, nije kao da pijemo pivo svakog vikenda u kraju. Samo mi nije jasno čemu šokiranost kada je sve to na liniji generalne srpske političke scene koja uostalom obiluje mnogo gorim slučajevima od bivšeg vaterpoliste na čelu Novog Beograda ;)
 
Ja sam se ponadao da će umeto Milenkovića doći neko .... jednom rečju - bolji (da ne nabrajam u čemu sve bolji).

Ako druge opštine u Beogradu vode inženjeri, ekonimisti, ljudi sa položenim pravosudnim ispitom....pa valjda je red da naveću vodi neko ko nije tek običan partijski vojnik (a Šapić to svakako jeste).
 
Vrh