Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Zanima me da li ova guma na prozoru sa tri dihtung gume, spoljasnja guma treba da bude skroz uz profil il je ok da nije? I generalno dal gume treba da budu dobre nategnute? Meni se cini da mi prozori ne dihtuju najbolje i kisa kad pada u prvu liniju se skupi bas dosta vode onde gde su rupice. Da ih zovem da to sve jos zategnu? Svakako cu ih zvati. Meni se cini da ovo ne dihtuje dobro cujem svaki auto koji prodje konstantno.
Pitanje je bilo za sve u za @deka u akciji . Nesto mi nije normalno da se cuje ovoliko bas. A vidim da te gume kao da nisu nategnute kako treba.
 
Sve gume treba da su "nategnute", tj pritisnute.
Na temi potražite test sa papirom, pa ga uradite.
U svakom slučaju, morate ih zvati i reklamirati. Da dođu bar da našteluju okov kako treba.
 
Sve gume treba da su "nategnute", tj pritisnute.
Na temi potražite test sa papirom, pa ga uradite.
U svakom slučaju, morate ih zvati i reklamirati. Da dođu bar da našteluju okov kako treba.
Znaci mislite da to ipak nije ok i da mi prolazi kisa na prvu liniju bas onako dosta. Zvacu naravno, cim im sve platite nisu vise previse zainteresovani. Prozori dwkuju kvalitetno ali nisam sigurna za ugradnju i sad ovo a buka se cuje isto kaoni ranije a trebalo bi da bude bolje s obzirom na tri stakla i da nema vise unutrasnje roletne nego je spoljasnja.
 
Znaci mislite da to ipak nije ok i da mi prolazi kisa na prvu liniju bas onako dosta. Zvacu naravno, cim im sve platite nisu vise previse zainteresovani. Prozori dwkuju kvalitetno ali nisam sigurna za ugradnju i sad ovo a buka se cuje isto kaoni ranije a trebalo bi da bude bolje s obzirom na tri stakla i da nema vise unutrasnje roletne nego je spoljasnja.
Zar niste pisali da je ta firma izabrana po preporuci?
 
Pozdrav svima i hvala sto nesebicno delite informacije i znanje.

Da li neko ima iskustva sa dihtovanjem drvene stolarije?
Pronasao sam da postoji vise metoda:
- sa aluminijumskim lajsnama (https://deks.rs/dihtovanje/)
- sa trakom od vulkaniziranog silikona (https://www.facebook.com/p/Dihtovan...hhpvCRYRNxGDUz1LeabjYJhHah5PRnnLxQIp_m6g&_rdr)
- sa silikonskom gumom (https://www.facebook.com/silikonizacija?locale=sr_RS)

Razmisljam o ovoj opciji kao prelaznom resenju jer trenutno nisam u mogucnosti da ugradim kvalitetnu PVC stolariju.
 
Pozdrav svima i hvala sto nesebicno delite informacije i znanje.

Da li neko ima iskustva sa dihtovanjem drvene stolarije?
Pronasao sam da postoji vise metoda:
- sa aluminijumskim lajsnama (https://deks.rs/dihtovanje/)
- sa trakom od vulkaniziranog silikona (https://www.facebook.com/p/Dihtovan...hhpvCRYRNxGDUz1LeabjYJhHah5PRnnLxQIp_m6g&_rdr)
- sa silikonskom gumom (https://www.facebook.com/silikonizacija?locale=sr_RS)

Razmisljam o ovoj opciji kao prelaznom resenju jer trenutno nisam u mogucnosti da ugradim kvalitetnu PVC stolariju.
A i nije neka steta, dobra je samo za toplotnu izolaciju za zvucnu bicete ko na ulici. Cuvajte vase drvene prozore zlata su vredni. Ja sam kupovala u uradi sam one dihtung trake radile su posao. Pozdrav
 
Pozdrav svima i hvala sto nesebicno delite informacije i znanje.

Da li neko ima iskustva sa dihtovanjem drvene stolarije?
Pronasao sam da postoji vise metoda:
- sa aluminijumskim lajsnama (https://deks.rs/dihtovanje/)
- sa trakom od vulkaniziranog silikona (https://www.facebook.com/p/Dihtovan...hhpvCRYRNxGDUz1LeabjYJhHah5PRnnLxQIp_m6g&_rdr)
- sa silikonskom gumom (https://www.facebook.com/silikonizacija?locale=sr_RS)

Razmisljam o ovoj opciji kao prelaznom resenju jer trenutno nisam u mogucnosti da ugradim kvalitetnu PVC stolariju.
Firma MAKOPLAST iz Surčina proizvodi gume za drvenu stolariju, a takođe i uvoze kvalitetne gume od nekih evropskih proizvođača. Verovatno kod njih možete videti šta vam odgovara, ali sumnjam da prodaju na par desetina metara koliko vama treba, već na neki kotur. Možda će vas uputiti na nekog svog kupca da kupite tačno na meru.
 
Pozdrav svima, imam par nedoumica,vec par nedelja se interesujem oko postavke stolarije.I ne znam za koju stolariju da se odlucim. Imam par ponuda, baufen, trocal ili deceuninck. Ja se dvoumim izmedju Trokala i Baufena, razlika je bas mala, za baufen 70mm 4s stakla 4-16-4 oko 3330e a za trokal 70ad basic okvir winkhaus propilot, stakla 4Flot +16+4 NE ARGON- UW 1.17 oko 3500-e . neko kaze da je celicna konstrukcija kod trokala jaca i da se on radi u nemackoj...a baufen u bugarskoj ali po nemackoj licenci valjda. drugi kazu da trokal moze sadrzati unutar sebe deo plastike koja je reciklirana dok je spolja ona nereciklirana plastika, a da je u baufenu sve nereciklirana...nisu problem 100 i 200 i 300e
 
Поздрав свима,
Ишчитала сам мање више све постове од 2018 па на вамо у нади да ћу нешто научути.
За сад још увек ништа :)
Но, како сам у агонији реновирања, значила би ми помоћ искуснијих.
На Форуму доминира Дека у акцији са својим препорукама.
Највише истиче Алу-Дрво столарију Thermoplus 98

Да ли постоји неко на овом форуму ко је поставио те прозоре? Да ми каже своје искуство...
Да ли неко зна које фирме код нас раде те прозоре?

Претрагом на интернету ми је изашла само фирма Унидас...све друге углавном раде Дрво-Алу што није исто.

Мајстори углавном пљују те прозоре како је то превара, да то заправо није ни дрво него медијапан пресвучен фурниром, па сад коме веровати.

Унапред хвала
 
Nakon zamene PVC stolarije imam problem da su mi mokri unutrašnji zidovi ispod balkonskih vrata. Da li neko zna šta može biti problem? Ovo se dešava nakon kiše. Zgrada nema izolaciju, samo beton i izgrađena je 70ih. Da li je do loše ugrađenih prozora ili fasade? I da li ima neko rešenje sem da cela zgrada uradi fasadu?
 
Ako može mala pomoc, prozor fiksni koji bi bio skoro od plafona do poda 90x250, imam dve ponude

-ROLOPLAST 75 / 74 mm 601
1.STAKLO: 4/16/4 FLOAT[Ug 1.1 W/m2K] --1x588x1788
LAJSNA STAKLA 630
STAKLO: 4/16/4 FLOAT[Ug 1.1 W/m2K]
OKOV: SIEGENIA
Koeficijent prolaza toplote Uw = 1,15 [W/m2K]
Težina=1x21=21[Kg] Površina=1x1,33=1,33[m2]


-Rehau 70
stok Rehau 70/76 mm 1553763
Krilo Rehau ravno 70/74 mm 1553815
Staklo 4-12-4 Float (Ug 1.4. W/m2k
Okov Sigenia Aubi

Ne ide roletna sa kutijom nego unutrašnji drveni venecijaneri i nema opciju otvaranja.
 
Postovani Deko, hvala Vam sto velikodusno delite svoje znanje na ovom forumu! Zahvaljujem se i podjednako ostalim clanovima na podeljenim iskustvima i informacijama. Imala bih par pitanja za Deku:

-Dobila sam ponudu za profile Veka Softline 82, okov ROTO NX, i troslojni paket stakla proizvodjaca AGC 4/16/4/16/4. Saljem tacnu specifikaciju stakla u prilogu. U ponudi je data solar varijanta spoljnog stakla koju ne zelim da imam, zbog manjeg propustanja svetlosti. Razgovarala sam sa isporuciocem stakla i oni su ponudili da umesto solar stakla stave Low e. staklo koje je u svemu isto kao unutrasnje Low e. staklo. Posto ste Vi pisali da Low e. niposto ne moze biti spoljno staklo, vec samo unutrasnje, molim Vas da date savet koje spoljno staklo izabrati od firme AGC a da nije solar? Koja tacno vrsta stakla i premaza je alternativa za solar 4 godisnja doba? Ja sam rekla da to treba da bude staklo 4 godisnja doba ali bez solar premaza –‘’obicno’’ (kao sto ste pisali u ranijim komentarima), medjutim prodavci PVC-a su se zbunili i nisu znali koje je to staklo, a isporucilac stakla je ponudio Low e. Isporucilac stakla tvrdi da isto Low e. staklo moze da dodje i spolja i unutra kada je rec o troslojnom paketu (kada postoji i staklo izmedju dva Low e.) a kada je rec o dvoslojnom paketu - tu se nikada ne stavljaju dva Low e. vec jedno mora da bude obicno. Isporucilac stakla takodje kaze da je razlika u ceni izmedju solar i Low e. stakla neznatna, da je cena skoro ista. Koji bi bio Vas komentar? Procitala sam dosta toga na forumu, ali mozda sam se i ja zbunila sa podacima ili mi je nesto promaklo. Stalo mi je da shvatim do kraja ove detalje, a verujem da ce biti korisno i drugima da procitaju.

-Na balkonskim vratima mi vise vizuelno odgovara da donji deo u zoni parapeta bude PVC panel, da li je takav izbor greska u smislu termoizolacije, da li je staklo bolja opcija?

-Da li smatrate dobrom ponudom sledece: 2 velika prozora sa roletnama i 2 mala bez roletni, ukupne povrsine 10m2, sa gore navedenom specifikacijom, sa ugradnjom, okapnicama i unutrasnjim daskama, 3 komarnika, 2700e? Oni znaju da hocu da konkurisem preko subvencija.

-Planiram da konkurisem za subvencije ali ste napisali da je dikutabilno za troslojna stakla. Vredi li uopste pokusati sa specifikacijom koju sam navela (grejem se na struju i bitna mi je dobra termoizolacija)? Da li je uopste iko dobio sredstva sa troslojnim staklom? Molim i forumase da podele svoja iskustva u vezi subvencija, ako ima takvih?

-Da li unutrasnja roletna ugradjena iza zuba (to je onaj slucaj stare gradnje za zubom iza koga je smestena postojeca kutija za roletnu i kod koga se preporucuje ugradnja unutrasnje roletne a ne spoljne) takodje kompromituje dobre karakteristike stakla i prozora? Da li i u tom slucaju mislite da se ne isplati ugradjivati troslojno staklo?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru i komentarima!

 

Prilozi

  • 4EN65_41-16-FL4-16-NE4.pdf
    48,7 KB · Pregleda: 27
Postovani Deko, hvala Vam sto velikodusno delite svoje znanje na ovom forumu! Zahvaljujem se i podjednako ostalim clanovima na podeljenim iskustvima i informacijama. Imala bih par pitanja za Deku:

-Dobila sam ponudu za profile Veka Softline 82, okov ROTO NX, i troslojni paket stakla proizvodjaca AGC 4/16/4/16/4. Saljem tacnu specifikaciju stakla u prilogu. U ponudi je data solar varijanta spoljnog stakla koju ne zelim da imam, zbog manjeg propustanja svetlosti. Razgovarala sam sa isporuciocem stakla i oni su ponudili da umesto solar stakla stave Low e. staklo koje je u svemu isto kao unutrasnje Low e. staklo. Posto ste Vi pisali da Low e. niposto ne moze biti spoljno staklo, vec samo unutrasnje, molim Vas da date savet koje spoljno staklo izabrati od firme AGC a da nije solar? Koja tacno vrsta stakla i premaza je alternativa za solar 4 godisnja doba? Ja sam rekla da to treba da bude staklo 4 godisnja doba ali bez solar premaza –‘’obicno’’ (kao sto ste pisali u ranijim komentarima), medjutim prodavci PVC-a su se zbunili i nisu znali koje je to staklo, a isporucilac stakla je ponudio Low e. Isporucilac stakla tvrdi da isto Low e. staklo moze da dodje i spolja i unutra kada je rec o troslojnom paketu (kada postoji i staklo izmedju dva Low e.) a kada je rec o dvoslojnom paketu - tu se nikada ne stavljaju dva Low e. vec jedno mora da bude obicno. Isporucilac stakla takodje kaze da je razlika u ceni izmedju solar i Low e. stakla neznatna, da je cena skoro ista. Koji bi bio Vas komentar? Procitala sam dosta toga na forumu, ali mozda sam se i ja zbunila sa podacima ili mi je nesto promaklo. Stalo mi je da shvatim do kraja ove detalje, a verujem da ce biti korisno i drugima da procitaju.

-Na balkonskim vratima mi vise vizuelno odgovara da donji deo u zoni parapeta bude PVC panel, da li je takav izbor greska u smislu termoizolacije, da li je staklo bolja opcija?

-Da li smatrate dobrom ponudom sledece: 2 velika prozora sa roletnama i 2 mala bez roletni, ukupne povrsine 10m2, sa gore navedenom specifikacijom, sa ugradnjom, okapnicama i unutrasnjim daskama, 3 komarnika, 2700e? Oni znaju da hocu da konkurisem preko subvencija.

-Planiram da konkurisem za subvencije ali ste napisali da je dikutabilno za troslojna stakla. Vredi li uopste pokusati sa specifikacijom koju sam navela (grejem se na struju i bitna mi je dobra termoizolacija)? Da li je uopste iko dobio sredstva sa troslojnim staklom? Molim i forumase da podele svoja iskustva u vezi subvencija, ako ima takvih?

-Da li unutrasnja roletna ugradjena iza zuba (to je onaj slucaj stare gradnje za zubom iza koga je smestena postojeca kutija za roletnu i kod koga se preporucuje ugradnja unutrasnje roletne a ne spoljne) takodje kompromituje dobre karakteristike stakla i prozora? Da li i u tom slucaju mislite da se ne isplati ugradjivati troslojno staklo?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru i komentarima!
Poštovana, skoro sve što ste napisali je u redu.
Uopšte ne preporučujem roletnu sa unutrašnjom kutijom, iz već poznatih razloga. Ako nikako ne može drugačije, i ako mora uopšte roletna, onda neka bude unutrašnja kutija, ali sa ozbiljnom izolacijom.
Da, onda je upitno troslojno staklo u takvoj varijanti. Zavisi i od kvaliteta i izolacije zidova.
Sva stakla koja su niskoemisiona (low-e) imaju neki premaz, a premazi se razlikuju. Jeste, preporučujem spoljno staklo 4 mm climaguard ( 4 godišnja doba) jer ono deluje drugačije od tkzv običnog niskoemisionog koje se stavlja unutra. Definitivno to nisu ista stakla. Ako ovi proizvođači to ne znaju, bojim se da nisu uopšte dorasli zadatku. AGC je velika holandska firma koja pravi razne staklopakete, ali niko u Srbiji ne kupuje staklo od njih. Puno ljudi koristi AGC konfigurator na njihovom sajtu, pa otud ono zaglavlje.
Za balkonac može donji deo u belom panelu, ali 2 panela od po 20 mm, ukupno 40 mm debljine. Troslojno staklo je kvalitetnije, ali bi onda moralo jedno staklo da bude neprovidno.
 
Poštovana, skoro sve što ste napisali je u redu.
Uopšte ne preporučujem roletnu sa unutrašnjom kutijom, iz već poznatih razloga. Ako nikako ne može drugačije, i ako mora uopšte roletna, onda neka bude unutrašnja kutija, ali sa ozbiljnom izolacijom.
Da, onda je upitno troslojno staklo u takvoj varijanti. Zavisi i od kvaliteta i izolacije zidova.
Sva stakla koja su niskoemisiona (low-e) imaju neki premaz, a premazi se razlikuju. Jeste, preporučujem spoljno staklo 4 mm climaguard ( 4 godišnja doba) jer ono deluje drugačije od tkzv običnog niskoemisionog koje se stavlja unutra. Definitivno to nisu ista stakla. Ako ovi proizvođači to ne znaju, bojim se da nisu uopšte dorasli zadatku. AGC je velika holandska firma koja pravi razne staklopakete, ali niko u Srbiji ne kupuje staklo od njih. Puno ljudi koristi AGC konfigurator na njihovom sajtu, pa otud ono zaglavlje.
Za balkonac može donji deo u belom panelu, ali 2 panela od po 20 mm, ukupno 40 mm debljine. Troslojno staklo je kvalitetnije, ali bi onda moralo jedno staklo da bude neprovidno.
Postovani Deko,
Hvala Vam puno na brzom odgovoru! Sve mi je jasno sta hocete da kazete, sem tri stavke u vezi kojih sam i dalje u dilemi...

1. Znam da ne preporucujete unutrasnju roletnu i potpuno je jasno zbog cega, ali zbog postojeceg fasadnog zuba debljine 12cm a visine 30cm, koji se u starim gradnjama iz 60-ih godina pravio da bi ''pokrio''unutrasnju roletnu, verujem da je logicno ponoviti isto i ugraditi unutrasnju roletnu (to se odnosi samo na ovaj slucaj kada postoji taj ''zub''). Posto su danasnje kutije za roletnu visine 20cm, ostace prazan prostor do plafona u visini od oko 10cm, koji se pretpostavljam, mora dobro obloziti stirodurom. Sve to je pokriveno fasadnim zubom, pa se nadam da ce koliko-toliko biti ok. Podavac mi je preporucio originalnu Veka kutiju, ali sam zbog njene visoke cene morala da odustanem i pristanem na Tehnoplast kutiju. Razlika u ceni je bila par stotina evra za 2 prozora, sto nije zanemarljivo. Kvalitet same zgrade i zidova je solidan, samo je postojeca drvena stolarija problem, jer je propala i ne dihtuje dobro, zimi bukvalno vuce promaja kroz njih. Zidovi su od pune cigle i debljine nekih 45-50cm. Grejanje je na struju, pa mi je vazna toplotna izolacija prozora. Ako kojim slucajem opstina privata na konkursu troslojna stakla (sto cu putem telefona dodatno proveriti), da li mislite da bi troslojna stakla ipak opravdala svoju cenu i svrhu bolje toplotne izolacije, pod svim okolnostima koje sam gore spomenula?

2. Otisla sam na sajt proizvodjaca stakla Guardian. ClimaGuard prozvodi podrazumevaju ukupno 5 produkata: ClimaGuard1.0+, ClimaGuard Dry, ClimaGuard Neutral 70, ClimaGuard Premium 2 i ClimaGuard Solar. U mom slucaju Solar varijanta otpada, jer ne zelim manji prolaz svetlosti. Najveci prolaz svetlosti omogucuje ClimaGuard Premium 2 (81.9% ), a odmah za njim ide ClimaGuard 1.0+ (75.5%). Da li je ovo drugo staklo CG1.0+, zapravo staklo koje Vi zovete ''obicno''Clima Guard (4 godisnja doba) i koje od ta dva biste preporucili?

3. Lako je razumeti ovo sa staklima kada je proizvodjac Guardian, ali ako je proizvodjac AGC, tamo nema climaguard kategorije, a i sajt im je (po mom misljenju) tezi za pronalazenje informacija. Zaista me je iznenadilo ovo sto ste napisali da u Srbiji niko ne kupuje stakla od AGC. Meni je prodavac firme (u koju imam poverenja), i koja je dala ponudu za prozore, rekao da firma koja radi stakla za njih, saradjuje i sa Guardian-om i sa AGC, pa u zavisnosti od toga sta imaju na lageru, daju svoju ponudu. Posto sam trazila da mi posalju tacnu specifikaciju i dobila AGC od proizvodjaca stakla, pretpostavila sam da je to ono sto imaju na lageru i sto planiraju da ugrade. Ima i Guardian kalkulator tako da ne znam sta je u pitanju... U svakom slucaju, ovaj podatak moram da jos jednom proverim sa prodavcem i sa nabavljacem stakla, a sto se tice spoljnog stakla ClimaGuard, insistiracu naravno na njemu a ne obicnom Low e. U svakom slucaju, sta god da mi potvrde i ugovore, Vi rekoste u nekom postu da su proizvodjaci stakla duzni da odgovaraju za kvalitet i vrstu dogovorenog i ugradjenog stakla i da ga isporuce sa nalepnicom koja to potvrdjuje, ako se dobro secam?

Unapred Vam hvala i na ovom razjasnjavanju preostalih dilema!
 
Svaka vama čast koliko ste precizni i koliko pratite na času.
Da li vam je roletna stvarno neophodna?
Da li od svetla možete na neki drugi način da se štitite? Dosta košta roletna, komplikovano i zahtevno je montirati, održavati, popravljati.
Možete ceo taj zub od 30 cm da dobro izolujete nekim stirodurom, ili nekom drugom izolacijom, a da prebacite kutiju za roletne na spoljnu stranu tog zuba.
Jer, najbolje je da su prozor i roletna potpuno dve odvojene i pojedinačne konstrukcije.
Ako baš nikako ne možete da izbegnete roletnu i da završite sa nekom adekvatnom varijantom, stavite tu Tehnoplast kutiju, mada prvi put čujem za to.
Svaki proizvođač stakla ima svoje marketinške nazive za identična stakla. Stvarno ne znam kako clima guard tačno zovu u Guardianu, a kako u StGobainu. Princip je isti, sve ostalo su nijanse
AGC je veliki proizvođač staklopaketa, ali su i jednim delom preprodavci stakla u tablama koje im proizvode drugi (neki Guardian ili neki StGobain ) ali ga personalizuju kao AGC proizvod (neki veliki proizvođač stakla u tablama po dogovoru sa AGC-om proizvode low-e staklo sa specifičnim premazom i sa specifičnim zatamnjenjem, koje AGC nazove sad clima guard prdimiš) pa je zato njihov kalkulator vrlo specifičan i dosta komplikovan. Naši veleprodavci stakla u tablama ili naši veliki proizvođači staklopaketa često kupe od AGC takva stakla u tablama jer ovi to na stanju za male količine imaju za odmah, dok bi od nekog Guardian - a ili St Gobain - a morali da naruče velike količine tog određenog stakla i morali bi da čekaju na isporuku i po nekoliko meseci.
Na taj način naše firme sarađuju sa AGC-om, ali niko ne kupuje od njih napravljene dvoslojne ili troslojne staklopakete, jer su i dosta skuplji.
Da, ozbiljan staklar stavlja na staklopaket nalepnicu sa tačnim informacijama i karakteristikama, pa čovek ima neku garanciju.
 
Svaka vama čast koliko ste precizni i koliko pratite na času.
Da li vam je roletna stvarno neophodna?
Da li od svetla možete na neki drugi način da se štitite? Dosta košta roletna, komplikovano i zahtevno je montirati, održavati, popravljati.
Možete ceo taj zub od 30 cm da dobro izolujete nekim stirodurom, ili nekom drugom izolacijom, a da prebacite kutiju za roletne na spoljnu stranu tog zuba.
Jer, najbolje je da su prozor i roletna potpuno dve odvojene i pojedinačne konstrukcije.
Ako baš nikako ne možete da izbegnete roletnu i da završite sa nekom adekvatnom varijantom, stavite tu Tehnoplast kutiju, mada prvi put čujem za to.
Svaki proizvođač stakla ima svoje marketinške nazive za identična stakla. Stvarno ne znam kako clima guard tačno zovu u Guardianu, a kako u StGobainu. Princip je isti, sve ostalo su nijanse
AGC je veliki proizvođač staklopaketa, ali su i jednim delom preprodavci stakla u tablama koje im proizvode drugi (neki Guardian ili neki StGobain ) ali ga personalizuju kao AGC proizvod (neki veliki proizvođač stakla u tablama po dogovoru sa AGC-om proizvode low-e staklo sa specifičnim premazom i sa specifičnim zatamnjenjem, koje AGC nazove sad clima guard prdimiš) pa je zato njihov kalkulator vrlo specifičan i dosta komplikovan. Naši veleprodavci stakla u tablama ili naši veliki proizvođači staklopaketa često kupe od AGC takva stakla u tablama jer ovi to na stanju za male količine imaju za odmah, dok bi od nekog Guardian - a ili St Gobain - a morali da naruče velike količine tog određenog stakla i morali bi da čekaju na isporuku i po nekoliko meseci.
Na taj način naše firme sarađuju sa AGC-om, ali niko ne kupuje od njih napravljene dvoslojne ili troslojne staklopakete, jer su i dosta skuplji.
Da, ozbiljan staklar stavlja na staklopaket nalepnicu sa tačnim informacijama i karakteristikama, pa čovek ima neku garanciju.
Postovani Deko, mislim da je odredjena preciznost neophodna kada se diskutuje na ovakve i slicne teme. Nema tu prostora improvizacijama…Vas recimo ne mrzi da deset puta napisete tacan opis nekog staklo paketa, da podelite svoje znanje u vezi svake sitnice i da odgovorno sagledate svaki pojedinacni slucaj ovde, svaka cast i hvala Vam jos jednom na tome!
Meni su veoma pomogli Vasi komentari da donesem sledece odluke:

-Da ipak ugradim Vekinu roletnu. To je neki kompromis koji sam spremna da uradim zbog unutrasnje roletne, koju bih ipak da postavim u taj prostor koji je tim ‘’zubom’’ vec predvidjen. Da nema zuba, podrazumeva se da bi roletna letela napolje. Vekina roletna ima bolju izolaciju i bolji spoj sa profilom, pa jos ako se spaletne dobro popune i obrade, nadam se da ce sve to, zajedno sa ''zubom'' da umanji gubitke... Razmisljala sam i ja da li da je uopste ugradjujem, ali mi je ipak prevagnulo da ona ipak stiti staklo od padavina, vetrova, toplote, kada je to potrebno. Stiti i od pogleda, pa ne morate da imate zavese (ako to ne zelite). Recimo ja leti drzim preko dana spustene roletne u spavacaj sobi, razlika u temperaturi u poredjenju sa ostalim prostorijama je zaista primetna (u pozitivnom smislu).

-Da ipak pokusam sa troslojnim staklom (sve cetvorke), pa kud pukne da pukne…U konkursu za subvencije ne pise eksplicitno da mora da se konkurise sa dvostrukim prozorima. Jedino sto traze je da (pored ostalih formalnosti) ispunite to da koeficijent prolaska toplote U bude manji ili jednak sa 1.3W/m2 za kompletan prozor. Ovo cu jos da dodatno proverim sa mojom opstinom kada objave konkurs.

-Da zahtevam sledeci paket: Clima Guard/ float / Low E, (Solar i Low E kao spoljno staklo ne zelim).

-Da proizvodjac stakla bude Guardian i da spoljno staklo bude ClimaGuard Premium (81,9%),

-Ako je proizvodjac stakla AGC ili neka druga kompanija, zahtevala sam da mi posalju predlog staklo paketa koji u svemu po karakteristikama odgovara ClimaGuard/ float / Low E.

-Da ostave nalepnicu na staklu koja potvrdjuje dogovoreni, ugradjeni staklo paket.

-Da balkonska vrata imaju pvc panel 2x20mm, ukupno 40mm.

Sve ovo sam napisala u emailu i poslala danas prodavcima. Verujem da ce i njima sada biti jasnije sta je to sto tacno zelim a sta ne zelim…
Samo se nadam da nisam omasila u vezi Vekine roletne i troslojnog stakla i da to nece biti promasena investicija u smislu toplotne izolacije? Zaboravila sam da napisem da je moj stan, pored debelih zidova od cigle koje ima, i prilicno ‘’ususkan’’. Iznad i ispod su stanovi (grejani prostori), kao i sa bocnih strana. Samo preostale 2 strane stana imaju prozore...Sagledavanje svega pa i pozicije samog stana mi je isto uticalo na odluku, nadam se da ne gresim?
 
Poštovana, moram da vas pripremim da, iako je Veka kutija stvarno dobra i ima dobru izolaciju, ne očekujte da vam reši skroz probleme sa produvavanjem, prolaskom vrućine ili hladnoće, nedovoljnom zvučnom izolacijom.
U svakom slučaju, tražite troslojmo staklo, ovih karakteristika. Sigurno je bolje od dvoslojnog, mnogo. Ne mora da bude ni AGC ni St Gobain, samo neka bude kvalitetno.
Nadam se da ćete dobiti subvenciju.
Javite kako ste prošli.
 
Poštovana, moram da vas pripremim da, iako je Veka kutija stvarno dobra i ima dobru izolaciju, ne očekujte da vam reši skroz probleme sa produvavanjem, prolaskom vrućine ili hladnoće, nedovoljnom zvučnom izolacijom.
U svakom slučaju, tražite troslojmo staklo, ovih karakteristika. Sigurno je bolje od dvoslojnog, mnogo. Ne mora da bude ni AGC ni St Gobain, samo neka bude kvalitetno.
Nadam se da ćete dobiti subvenciju.
Javite kako ste prošli.
Deko, razumem sta hocete da kazete. Ne ocekujem da mi resi skroz probleme i da moj slucaj bude idealan, ali ocekujem da sa tom specifikacijom stakla, profila, kutije, i sa tom cenom, treba da bude znatno bolje nego sto je sada sa starim drvenim prozorima i dvoslojnim staklom, u pogledu termoizolacije. Eto, i Vi kazete da je ovo bolji izbor nego dvoslojna, drago mi je zbog te potvrde.
Videcu sta ce mi ponuditi za staklo paket, javicu se ako bude tu nekih nejasnoca (nadam se nece).
Svakako se javljam sa novostima u vezi subvencije. Nadam se i ja da cu je dobiti, videcemo kako to funkcionise...
Hvala Vam jos jednom na komentarima!
 
Šta kažete na ovo, propaganda ili je stvarno tako?

Srpska PVC stolarija postaje sve prepoznatljivija na globalnom tržištu zahvaljujući visokom kvalitetu, inovativnim rešenjima i konkurentnim cenama. Proizvođači PVC stolarije u Srbiji uspešno kombinuju moderne tehnologije sa ekološkim standardima, stvarajući proizvode koji zadovoljavaju potrebe savremenih potrošača širom sveta. PVC stolarija, poznata po svojoj izdržljivosti, energetskoj efikasnosti i jednostavnom održavanju, postala je ključni proizvod u izgradnji i renoviranju domova i komercijalnih objekata. U ovom tekstu istražićemo ključne aspekte izvoza srpske PVC stolarije i razloge zbog kojih je postala tražena roba na inostranom tržištu.
Srbija postaje sve prepoznatljivija po naprednim tehnološkim rešenjima u PVC industriji, zahvaljujući inovacijama koje kombinuju visoku funkcionalnost, energetski efikasne materijale i održivost. PVC stolarija iz Srbije uspeva da prati globalne trendove, uvodeći tehnološke standarde koji poboljšavaju kvalitet proizvoda i čine ih konkurentnim na međunarodnom tržištu. Proizvođači u Srbiji kontinuirano ulažu u moderne tehnologije, što omogućava razvoj visokokvalitetnih proizvoda koji zadovoljavaju potrebe savremenih potrošača.
Izvor https://www.srbijaspace.com/blog/Osvojite-svetsko-trziste-kvalitetom!-Srpska-PVC-stolarija-u-inostranstvu!-291.html
 
Propaganda.
Skoro na nivou Goebelsa. Šala, ne zamerite.
Neverovatno je kako novinari pišu ovakve stvari, a razumeju se u materiju kao......
Srpski proizvođači pvc stolarije umeju da naprave dobre prozore, samo ako se čvrsto drže nekog (nemačkog) kataloga i ne pokušavaju nešto da budže. Čak i kada rade za izvoz, to je u velikoj većini slučajeva varijanta za naše gastarbajtere po Evropi, koji samo iz patriotskih razloga uzimaju prozore iz Srbije. Česi, Slovaci, a pogotovo Poljaci su povoljniji od nas što se tiče samih prozora . Kod nas je ipak jeftinija radna snaga, marže su nam male i na ivici egzistencije, montaža jeftina.
Ovo za pvc vrata je takođe netačno. Ono što se ovde radi za izvoz i što tek poneki proizvođač proda na srpskom tržištu su vrata sa većim i jačim profilima, deblje i specifično čelično ojačanje, skupe šarke, kvake, brave i sve ostalo, i takva vrata nisu ispod 800-900 evra.
Mislim da je nekad, do pre jedno 5 do 10 godina bilo mnogo više izvoza pvc stolarije nego što je to danas.
Drugačije je, recimo, sa aluminijumskom stolarijom. Za ovo su neophodni mnogo ozbiljniji majstori, problematika izrade i spajanja je dosta zahtevna. Mi imamo takve ljude i firme, ali su i previše angažovani i zauzeti ovde pa ni ne stižu da se bave ozbiljno izvozom.
 
Sta je ovo? I koliko utice na cvrstinu/trajnost profila?
1000154635.jpg
1000154631.jpg
1000154641.jpg
 
Napukao je var, tamo gde se spajaju profili.
Zvati odmah te koji su radili, da zamene krilo.
 
Vrh