Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Hvala na objasnjenju, ali ni zamena ulaznih vrata stana se nigde ne spominje na uslovima konkursa. Mere energetske sanacije za stanove u zgradama se odnose samo na zamenu spoljnih prozora i vrata, gde se pod spoljnim vratima podrazumevaju balkonska vrata a ne unutrasnja ulazna vrata od stana. Pogresno su Vas informisali.
U pitanju je Novi Bečej. Opštinski službenici, koji su dolazili kako bi se uverili u trenutno stanje stolarije, su izričito naveli da ulazna vrata ulaze u uslove konkursa, a sobna vrata ne. Takođe su otvarali vrata kupatila, kako bi se uverili da naše ( uslovno receno🙂) kupatilo nema prozor, pošto uslovi konkursa podrazumevaju zamenu kompletne vanjske stolarije. Takođe, odabrani izvođači, nisu bili u obavezi da navedu u predračunu detalje i
predviđenih radova, tako da smo mi dobili predračun gde je bukvalno pisalo da će izvršiti demontažu postojećih i ugradnju novih ulaznih vrata ( 90x 202) , dvoja balkon vrata sa roletnama ( 98x215) i prozora sa roletnama i komarnikom ( 100x140).
 
Moram ponovo da napomenem :
Pošto se prozor sastoji od 85 % stakla (u proseku), mnogo je važnije kakav se staklopaket ugrađuje od toga koji su i čiji profili, koliko imaju komora, koji je okov u pitanju itd....
Rumunski profil i turski okov sa dobrim recimo troslojnim staklom je duplo bolja kombinacija od najboljeg nemačkog profila, nemačkog okova sa bazičnim dvoslojnim staklom.
Ma kakvi, usmeno su mi u firmi koja je dala ponudu ( u pitanju je firma Jelicki d.o.o.) rekli da montiraju dvoslojno staklo, da stavljaju dve diht trake i PVC roletne. Najmanje mi je u svemu sporan profil. Ne bih se bunio ni zbog okova Vorne da nisu u pitanju balkanska vrata sa kipom; sumnjam da će to dugoročno funkcionisati valjano.
 
Apsolutno se slažem sa Vama, ali, nažalost, ne i sa svojom partnerkom, koja je mišljenja da je ta rumunsko-turska ponuda prihvatljiva. U pitanju je njen stan i konačnu odluku će doneti sama i što je najgore, osećam da ce pogrešiti. I pre Vaših sugestija sam bio sličnog stava, a tek sad sam vise nego siguran da je bolje ostaviti postojeću stolariju nego menjati je za smeće.
Ne znam kakvu sada imate stolariju. Ja licno nisam zadovoljna zvucnom izolacijom a taj turski prozor bas najvise “propusta buku” kako bi rekla. Na znam sta bi vam rekla. Ljudi nekad jednostavno idu na varijatnu samo da bude lepse i novo. A zanemare performanse.
 
U pitanju je Novi Bečej. Opštinski službenici, koji su dolazili kako bi se uverili u trenutno stanje stolarije, su izričito naveli da ulazna vrata ulaze u uslove konkursa, a sobna vrata ne. Takođe su otvarali vrata kupatila, kako bi se uverili da naše ( uslovno receno🙂) kupatilo nema prozor, pošto uslovi konkursa podrazumevaju zamenu kompletne vanjske stolarije. Takođe, odabrani izvođači, nisu bili u obavezi da navedu u predračunu detalje i
predviđenih radova, tako da smo mi dobili predračun gde je bukvalno pisalo da će izvršiti demontažu postojećih i ugradnju novih ulaznih vrata ( 90x 202) , dvoja balkon vrata sa roletnama ( 98x215) i prozora sa roletnama i komarnikom ( 100x140).
To zapravo i nije mnogo stolarije.
 
Ma kakvi, usmeno su mi u firmi koja je dala ponudu ( u pitanju je firma Jelicki d.o.o.) rekli da montiraju dvoslojno staklo, da stavljaju dve diht trake i PVC roletne. Najmanje mi je u svemu sporan profil. Ne bih se bunio ni zbog okova Vorne da nisu u pitanju balkanska vrata sa kipom; sumnjam da će to dugoročno funkcionisati valjano.
Bdw ovo sto kaze deka naravno da se slazem. Ali situacija u
mom stanu
je jako cudna po pitanju svih tih stvari. Turski sa dvoslojnim je ubedljivo najgori unutrasnja roletna takodje unutrasnja roletna isto 2 stakla i roloplast stolarija ipak bolja od turske i na kraju veka sa tri stalla i spoljna roletna nista specjalno bolja od roloplasta. Cudno ali istinito.
 
Ma kakvi, usmeno su mi u firmi koja je dala ponudu ( u pitanju je firma Jelicki d.o.o.) rekli da montiraju dvoslojno staklo, da stavljaju dve diht trake i PVC roletne. Najmanje mi je u svemu sporan profil. Ne bih se bunio ni zbog okova Vorne da nisu u pitanju balkanska vrata sa kipom; sumnjam da će to dugoročno funkcionisati valjano.
Napisao sam ovo generalno, za sve, a nevezano za vaš slučaj.
Vaše opštinske vlasti i ovi njihovi uslovi su budalaština, i nema veze sa poboljšanjem energetske efikasnosti.
A Jelički je posebna priča. Kao što neko reče, pvc lamelice za roletne više niko ne koristi. Mora da se ponudi bolje staklo.
Vorne turski okov je izuzetan, bolji i od nekih nemačkih brendova.
Potražite ponude i od nekih firmi koje nisu povezane sa opštinom i programom subvencija.
 
Vrh