Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Nakon zamene PVC stolarije imam problem da su mi mokri unutrašnji zidovi ispod balkonskih vrata. Da li neko zna šta može biti problem? Ovo se dešava nakon kiše. Zgrada nema izolaciju, samo beton i izgrađena je 70ih. Da li je do loše ugrađenih prozora ili fasade? I da li ima neko rešenje sem da cela zgrada uradi fasadu?
Deko značilo bi mi Vaše mišljenje u vezi ovoga
 
A ko vam je to radio? Mislim da treba otvoreno da gocorimo o firmama i ljudima koji rade. Naravno svakome se moze desiyi greska ali jednostavno razmenjujemo iskustva.
Slazem se sa Vama da treba otvoreno govoriti o licnim iskustvima. Ako se desi neka greska, prvo treba definisati o cemu se tacno radi, da li je moglo bolje i da li ima uslova za reklamaciju.
Prilicno je lako u pocetnoj fazi saradnje prodati neku pricu, proizvod i uslugu kupcu, ali se saradnja tu ne zavrsava. Ona traje sve dok prozori nisu ugradjeni i pusteni u funkciju, a kupac bude zadovoljan. Tu na kraju ponekad nastanu problemi i to iz dva razloga: 1. ako su klijenti inicijalno pogresno savetovani od strane prodavca, pa proizvod nije na kraju ispunio ocekivanja u pogledu zeljenih estetskih/ termo/ zvucnih karakteristika, 2. ako na kraju procesa - (u samom izvodjenju i ugradnji stolarije), dodje do odredjenih gresaka, koje su vidljive i odstupaju od ocekivanog i ugovorenog kvaliteta proizvoda i njegove ugradnje.
Iz ugla kupaca, od velike je vaznosti kako angazovana firma reaguje na eventualni problem/ prituzbu/reklamaciju. Ako izostane reakcija, treba to javno spomenuti, a ako se problem uspesno resi, takodje treba spomenuti i javno pohvaliti, to je barem neko moje misljenje.
Svako bi ukazao poverenje firmi koja profesionalno, odgovorno i savesno radi svoj posao od pocetka do kraja, ali sudeci po ovom forumu, to na zalost nije uvek slucaj...
 
Deko značilo bi mi Vaše mišljenje u vezi ovoga
U pitanju je i jedno i drugo. Definitivno treba uraditi fasadu, ali je ovde veći problem stolarija koja negde propušta vodu. Da li balkonac izlazi na terasu/balkon? Da li postoji neka nadstrešnica? Nemoguće je da prolazi voda kroz stolariju ako je uvučena i nije na direktnom udaru kiše. Taj koji je montirao pod hitno da dođe i da rešava problem.
 
U pitanju je i jedno i drugo. Definitivno treba uraditi fasadu, ali je ovde veći problem stolarija koja negde propušta vodu. Da li balkonac izlazi na terasu/balkon? Da li postoji neka nadstrešnica? Nemoguće je da prolazi voda kroz stolariju ako je uvučena i nije na direktnom udaru kiše. Taj koji je montirao pod hitno da dođe i da rešava problem.
U pitanju su francuski "balkoni", u sustini samo ograda ispred prozora. Zidovi oko prozora su premazani maxifasom. Sve je silikonisano, uradjene su okapnice i voda tece niz njih, ne zadrzava se nigde. Zato mi nije jasno gde moze da prodje voda.
 
Poslednja izmena:
Vrh