Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Ja bih molio administratore da nekolicini forumasa sa ove teme
daju po jednu `bonicu`, onu stu umiruje i opusta :laugh:
 
Pegi":13hhwfn8 je napisao(la):
virke":13hhwfn8 je napisao(la):
Ne spominjes da treba da se da kapara za stan a spominjes da si zavrsila faks u Americi, kamatu, euribor, mogucnost biranja plocica itd. Vidis meni kao potencijalnom kupcu za stan je kapara veoma vazna i koliko ona iznosi te sam te iz tog razloga pitao koliko ona iznosi u evrima.
Nemam nikakve koristi od te informacije naravno ali mozda mi nekad zatreba. Za neke stvari dajes i previse informacija a opet za druge koje koliko vidim zanimaju i druge clanove foruma dajes na kasicicu i izbegavas da pricas o njima ili sam samo ja stekao takav utisak.

Pa covece, sad stvarno i ja moram da te pitam da li si ti normalan? Naravno da treba kapara, to je suvisno da se pominje, sigurno ti na lepe oci nece dati da menjas plan stana! Isto kao sto ti treba kapara kada kupujes auto, namestaj, i sl.

A sto se iznosa kapare tice, sve i da ti zatreba informacija, valjda ti je dovoljno ako ti neko kaze 15%, sta te briga koliko to eura u MOM SLUCAJU iznosi??!!! Lepo sam ti rekla odes na sajt, tamo mozes da biras stanove, imas pojedinacne cene za svaki stan, pa brate koji ti se svidi ti izracunaj koliko je 15%! A i bez sajta mozes za pola minuta da izracunas, kad vec znas cenu kvadrata. Ako i dalje ne znas da izracunas, to je vec stvarno tvoj problem.

:laugh: :kk:
 
Krece cetvrti sprat na prvoj zgradi ( prema UMP), treci zapoceo na drugoj i drugi se zavrsava na trecoj.... :kk:
 
Homer Jay":dfebftzg je napisao(la):
Ima li indicija kada će početi izgradnja ostalih objekata u naselju? Prema video klipu na sajtu Westa 65, izgradnja stambenog dela je podeljena u sedam etapa - ove tri zgrade su prva, a naredna etapa bi trebalo da budu dve zgrade ka trasi UMP-a.

Zna li neko da li će se narednoj etapi pristupati tek kada ova bude gotova ili će se preklapati? Jer ako za svaku narednu etapu budu čekali da prethodna bude gotova, izgradnja naselja će trajati 10 godina.

Ljudi koji su kupili stanove su možda čuli nešto o tome. Verujem da ih je interesovalo koliko dugo će mašine da im rade pod prozorima.
Pretpostavljam da to zavisi od prodaje.Posto ce UMP biti gotov pored west-a sledece godine,mislim da ce to podici atraktivnost celog kompleksa.

Takodje postoji mogucnost da se izmedju ulice omladinskih brigada i agostina neta napravi stanica BG voza sto ce takodje podici atraktivnost celog kompleksa.
 
Bila sam do gradilista, lepo napreduje, mislim da ce se uskoro prva zgrada do pruge videti i sa Omladinskih brigada :kk:
 
Juče sam prvi put primetio da su angažovali i kran sa pumpom za beton.
Trenutno rade dosta brzo.
 
Mogli bi da postave veb kameru na sajt westa da bi se pratila izgradnja.To bi bio dobar a jeftin potez,
 
Zar ne bi trebalo da na mestu zgrade Tehnomanije bude trzni centar, a pored njega kula ?!? Samo ne znam da li ce Tehnomaniju rusiti ili rekonstruisati....ima li neko informacije ?
 
Tehnomaniju ce rusiti, to je ionako privremeni objekat, a na tom mestu i gde je sada parking ce se graditi trzni centar i kula. Koliko znam, jos uvek nisu dobili dozvolu za gradnju kule, posto je visoka spratnost u pitanju, tako da ce mozda sagraditi nesto nizu, koliko im budu dozvolili.
Tehnomanija ce se rusiti, pretpostavljam, kada budu usli u fazu izgradnje ostalih zgrada.
A web kamera bi bila stvarno dobro resenje, da ne obilazimo stalno gradiliste :kk:
 
Evo mene opet sa izvestajem: cetvrti sprat na prvoj zgradi do UMP se radi uveliko, na drugoj zgradi treci sprat je gotov, a na trecoj je krenuo treci sprat. S' obzirom da sam prethodni put bio pre 6 dana, to mu dodje da se sprat izgradi za otprilike nedelju dana. Tom racunicom ako se rukovodimo, ispada da ce konstrukcija biti gotova najkasnije za mesec dana, kao i da bi 5 meseci bio dovoljan rok za unutrasnje radove i fasadu....
 
Izvor: Beobuild.rs

West 65 - progress report

120615-WEST65-01.jpg


Prva faza gradnje stambenog kompleksa "West65" na Novom Beogradu, odnosno prve tri lamele, odlično napreduje, a radovi su nedavno intenzivirani. Prema rečima investitora, očekuje se da svi betonski radovi na objektima budu završeni u avgustu.

Radovi na podzemnim etažama su završeni, tako da je fokus na podizanju nadzemnih etaža. Završene podzemne etaže se pružaju celom površinom postojećih lamela, ali delom i budućih kako dalji radovi ne bi ometali prve stanare, s'obzirom da taj deo gradnje iziskuje najtežu mehanizaciju.

Radovi su najdalje odmakli na objektu koji je najbliži budućoj trasi magistralnog poluprstena. Na toj lameli se rade pripreme za četvrtu etažu, dok druge dve lamele prate u korak. Na srednjoj lameli se betonira treća etaža, dok lamela najbliža ACB-u dobija drugi sprat. Ovo je jako dinamična faza gradnje pa će za nekoliko meseci biti završena takozvana “siva” ili faza betonskih radova, dok se u garažama već uveliko rade instalacije.

Završetkom betonskih radova na prve tri lamele, odmah će se preći na gradnju sledećeg objekta. To će u narednoj fazi biti lamela iz niza bližeg železničkoj pruzi, a paralelan sa budućom trasom unutrasnjeg magistralnog poluprstena.

Pogledajte najsvežije fotografije sa gradilišta u bloku 65 koje smo pripremili za vas.

Kompletnu foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/550.html

120615-WEST65-02.jpg


120615-WEST65-23.jpg


120615-WEST65-25.jpg
 
Novih 150 stanova u kompleksu "West 65" do novembra 2012.
west_65_200611.jpg

Predsednik kompanije "PSP Farman" Branislav Grujić, rekao je da bi krajem oktobra trebalo da bude završeno prvih 150 stanova u okviru kompleksa "West 65" na Novom Beogradu i da će se potom krenutu u izgradnju sledeće faze.

Grujić je istakao da je relativno zadovoljan kako ide prodaja stanova, kao i da je "kriza evra kod mnogih građana koji štede dovela do saznanja da je bolje štedeti u kvadratnim metrima nego u evrima, i ljudi namenski kupuju nekretnine da bi obezbedili svoje štedne uloge".

http://www.ekapija.com/website/sr/page/590407
 
"kriza evra kod mnogih građana koji štede dovela do saznanja da je bolje štedeti u kvadratnim metrima nego u evrima, i ljudi namenski kupuju nekretnine da bi obezbedili svoje štedne uloge".


koja bezočna laž. da sam te 2008 godine stavio pare koje sam imao na štednju umesto što sam kupio stan, a iznajmljivao ovaj stan od 2010 godine od kad sam se uselio, danas bih imao desetak hiljada eura više, i mogao bih da kupim isti stan ili veći za manje pare.......
 
Takve izjave samo u Srbiji mogu davati "uspesni" privrednici, koji josh i predstavljaju neka udruzenja istih.

Cim investitori izjavljuju takve recenice, znaci da im je to zadnja slamka spasa, da zavedu ako je preostalo josh naivnih gradjana da tesko zaradjenu stednju slupaju u preskupe nekretnine,tj u mrtav kapital.
 
MilisaV":28m7c8wb je napisao(la):
"kriza evra kod mnogih građana koji štede dovela do saznanja da je bolje štedeti u kvadratnim metrima nego u evrima, i ljudi namenski kupuju nekretnine da bi obezbedili svoje štedne uloge".


koja bezočna laž. da sam te 2008 godine stavio pare koje sam imao na štednju umesto što sam kupio stan, a iznajmljivao ovaj stan od 2010 godine od kad sam se uselio, danas bih imao desetak hiljada eura više, i mogao bih da kupim isti stan ili veći za manje pare.......

Sto znaci da, ako imas jedino 100.000,00 eur u gotovini i das banci na kamatu od 5%, na kraju godine bi imao ustedjenih cca 4500.00 eur ( uz odbitak 10% poreza na kamatu). Ako stan iznajmljujes za prosecno 300-350 eur (dvosoban), to ti je 3600-4200 eur i tebi ostaje 300-900 eur na godisnjem nivou.
Tu bas i ne vidim racunicu od 10000 eur, tj. 5000 eur za godinu, ali mozda je to neka banka, npr. Dafina ili Jezda koji su davali i vise... sa sadasnjim kamatama u bankama i nije bas tako, al' ajde.
Ali, opet, ko nema u kesu, uzece kredit za stan, i ne moze da da banci na kamatu i jos da zaradi :(
 
@vele

te 2008 sam imao kamatu u banci oko 7 posto. ove godine sam dobio 6.5. i to nije dafiment banka nego banka koja je danas u srbiji na trećem mestu po aktivi.

elem stan sam kupio sredinom 2008 godine. uselio sam se tačno 2010 godine.

radi lakšeg računanja uzećemo cifru od 100 soma evra.

ako uzmemo da sam pare oročio po 6% neto od sredine 2008 do 2009 godine imao bih 103.00 evra.

tačno 2010 godine imao bih 109.180 eura.

da sam te 2010 godine počeo da iznajmljujem stan za 350 eura to je na godišnjem nivou 4200 eura.

oročenjem ovih 109.180 eura 2010 godine bih dobio 115.730 eura početkom 2011 godine. minus stanarina 111530 eura


dalje, oročenjem ove sume i oduzimanjem stanarine početkom 2012 godine bih imao 114.022 evra.



pri tome bih 2012 godine taj isti stan dobio za manje para nego 2008 godine + gratis gara
no mesto...... sve u svemu mnogo para.....


moja neka procena je da sam uradio ovo za moj stan bio u plusu oko 30.000 evra.... verovatno i više....





za mene je kasno ja sam puko pare. ali ovakvim laganjem investitora navodi druge da prođu kao ja.
 
Racunica ce se menjati samo na gore, veci porezi na nekretnine plus jos veci pad cena zbog krize i demografskih trendova. No, dobro kad si resis stambeno pitanje ima i taj neuhvatljivi benefit zivljenja u svome i na svome, jedino je zaista kupovina DODATNIH stanova KAO INVESTICIJA da bi eto negde "na sigurnom" drzao pare dosta losa ideja.

Inace za West mi je drago da dobro napreduje, neka se bar nesto gradi i ide napred.
 
vele":1xq9tnle je napisao(la):
MilisaV":1xq9tnle je napisao(la):
"kriza evra kod mnogih građana koji štede dovela do saznanja da je bolje štedeti u kvadratnim metrima nego u evrima, i ljudi namenski kupuju nekretnine da bi obezbedili svoje štedne uloge".


koja bezočna laž. da sam te 2008 godine stavio pare koje sam imao na štednju umesto što sam kupio stan, a iznajmljivao ovaj stan od 2010 godine od kad sam se uselio, danas bih imao desetak hiljada eura više, i mogao bih da kupim isti stan ili veći za manje pare.......

Sto znaci da, ako imas jedino 100.000,00 eur u gotovini i das banci na kamatu od 5%, na kraju godine bi imao ustedjenih cca 4500.00 eur ( uz odbitak 10% poreza na kamatu). Ako stan iznajmljujes za prosecno 300-350 eur (dvosoban), to ti je 3600-4200 eur i tebi ostaje 300-900 eur na godisnjem nivou.
Tu bas i ne vidim racunicu od 10000 eur, tj. 5000 eur za godinu, ali mozda je to neka banka, npr. Dafina ili Jezda koji su davali i vise... sa sadasnjim kamatama u bankama i nije bas tako, al' ajde.
Ali, opet, ko nema u kesu, uzece kredit za stan, i ne moze da da banci na kamatu i jos da zaradi :(

A gde je u racunici 20% poreza na prihod( tih 300-350eur) od izdavanja nekrentine po aktuelnom zakonu o porezu na dohodak gradjana?
A gde je u racunici 200-300 eur poreza na imovinu koji placa vlasnik (a taj iznos ce u narednim godinama biti dosta veci)
A gde je u racunici opremanje tog stana?
A gde je u racunici da ce barem nekoliko meseci stan biti neizdat?
A gde je u racunici sigurno smanjenje vrednosti tog stana barem 15-20% cene tog stana za sledecih nekoliko godina?

Milisav ne da je u pravu , nego mi se cini da je konacna cifra barem 40.000 eur, a tako ce sigurno biti i narednih nekoliko godina.

Cash is the king, ce biti jedina ispravna poslovica u narednim godinama, a kupovina stana radi davanja u rent sigurno najneisplativija vrsta ulaganja sve dok se ne poboljsa odnos cene stana i rente za barem 50%, tj da rente padnu tog stana iz primera na 270eur a da takav stan vredi kupiti za 60.000eur.
 
Meni je drago da ovo za sada lepo napreduje :kk: , ako tako nastave onda ce ispostovati rok do 31.12., sto bi bilo super jer ja se iskreno nisam nadala pre proleca.
 
Samo zato što sam Grujića pomenuo u negativnom kontekstu moj post je izbrisan, ali nema veze i ovaj forum mora od nečega da živi, pare su ipak pare. ;)
 
Nije toliko pitanje konteksta bilo je i ranijih postova sa kritikom na njegovu izjavu vec na nacin kako si to napisao.
 
Cetvrti gotov na prvoj zgradi, na drugoj se radi cetvrti, a na trecoj se zavrsio treci... Jos dva sprata i penthouse i tu smo :D
 
Kad se dobro organizuje posao nije normalno kako brzo moze da se gradi. Nisam lud za ovim projektom estetski, mislim da su stanovi precenjeni, ali svaku pokaznu lekciju iz brze i efikasne gradnje pozdravljam, bravo i za investitora i izvodjace :kk:

PS Nadam se da ce i kvalitet unutra biti kako obecavaju.
 
Vrh