Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

😁I to bas kod te tacke, kako li je samo precizno naciljao😁

Inace, nemojte molim vas da prizivate te zemljotrese, ako je west 65 ovako prosao samo zbog oluje bojim se da bi pored njega solidan broj novogradnji stradao☹️

Zna li neko na koju jacinu zemljotresa se danas testiraju zgrade? Kapiram da bi moralo na mnogo vecu nego sto je zabelezeno na ovom prostory, tj pretpostavljam da tu postoji neki standard? Secam se u slucaju fukushime da je standard u japanu da se valjda testiraju nuklearke na mnogostruko jace zemljotrese nego sto su ikada prethodno zabelezeni?
 
😁I to bas kod te tacke, kako li je samo precizno naciljao😁

Inace, nemojte molim vas da prizivate te zemljotrese, ako je west 65 ovako prosao samo zbog oluje bojim se da bi pored njega solidan broj novogradnji stradao☹️

Zna li neko na koju jacinu zemljotresa se danas testiraju zgrade? Kapiram da bi moralo na mnogo vecu nego sto je zabelezeno na ovom prostory, tj pretpostavljam da tu postoji neki standard? Secam se u slucaju fukushime da je standard u japanu da se valjda testiraju nuklearke na mnogostruko jace zemljotrese nego sto su ikada prethodno zabelezeni?
Знам да сам негде прочитао да сеизмолошки захтеви, и стандарди градње у СФРЈ су се драстично променили након земљотреса који је погодио Скопље 1963, Бања Луку 1969, и Црногорско приморје 1979. Председник Јосип Броз Тито је отишао да обиђе цело приморје које је погодио разоран земљотрес. Кад се седамдесетих година градила поликлиника КЦС-а, услов је био да зграда издржи удар земљотреса од 8 степени на Рихтеровој скали. За стамбене зграде, верујем да је било 9.5. Ево пописа на којој скали објекти могу да издрже ударе земљотреса.
scale.png

Тестови.
 
Poslednja izmena:
5000 евра квадрат за ово. Кад је њу мало јача олуја разлупала, замисли нашта ће да личи кад лупи земљотрес. Урушиће се кô кула од карата.
Pogledajte prilog 203908

Otisao je samo zid fasade na delu zgrade gde su najjaci udari vetra. Koliko vidim, samo se tu na kriticnom delu desilo ostecenje usled mikrolokacijskih uslova, dok je ostatak kraja citav. Plus, ovo je prvi put da se ovako nesto desilo, tako da ta prica... mala oluja i otisao kraj je preuvelicavanje i trolovski komentar. A za zemljotres ne vidim problem, sobzirom sto je ceo kraj radjen od armiranog betona.

Prolazio sam danas pa sam napravio par slika, kako vam deluje da su uradili? Meni ne deluje kao da su radili ofrlje. Verujem da bi pod pravi uslovima svaka fasada popustila.


1000049424.jpg
1000049428.jpg
 
Znas li na koliku jacinu zemljotresa se testiraju novogradnje danas? Ili neko drugi, ako pouzdano znate? Zanimaju me i propisi i praksa.
 
Vrh