Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Naravno prvo nahraniti guzu pa onda dođe vreme i za usta :p

Prvo 5 spratova pa 20.

Hoću kulu i tačka ne zanimaju me udžerice FFS!

Da li je neko primetio da se nešto ne uklapa u NBG u ovom projektu? Pokušali su da uglave više zgrada. To su počeli da rade i u Gagarinovoj. NBG nema takvu zamisao. Ima zamisao otvorenih blokova sa greda-zgradama (slab) i soliterima. Ili ili, ništa između. Ako hoćeš nešto manje to je kao aneks ili samo u vidu dela velikog bloka (Blok 45 i 70).

Radujem se novim projektima ali kada krenu da mešaju urbanističke koncepte onda mi se smuči.

Zašto im je bilo teško da naprave dva "slab-a" sa 7-8 spratova? Bolje bi se uklopili uz kulu. Ovako imitiraju "staro gradsko jezgro" kao neko parčence na njivi. Izgleda kao maketa iz Holivudskih filmova. 2-3 bloka samo za potrebe snimanja aaaaaaaa :violina:
 
Ronche":2zhb3z8a je napisao(la):
Rekao bih da prilično sporo napreduju...

Samo tako deluje.
Iako će iznad zemlje izgledati da ima nekoliko zgrada sa pijacetama između, kompletan prostor ispod zemlje će činiti dve neprekidne etaže. Ili uprošćeno, cela rupa će biti parking na dva nivoa.
Ovih dana se završava pokrivanje naniže etaže, a ovim tempom bi do sredine decembra, možda i ranije, izažli iz zemlje.
 
Znate šta sam izvalio.

Da oni koriste "kulu" kao mamac da bi se javnost primila kao baba na penziju po ko zna koji put za redom. Tako projekat bude poznat i atraktivan za podizanje cena. Taktički kulu uvek stavljaju u drugu fazu a kada druga faza treba da se počne kula dobije nogice i nestane.

Ili se samo uplaši da joj dželati iz urbanističkog zavoda i direkcije za građevinsko zemljište ne odrube po kojih 10 spratova. :rant:

Ovo gledamo na Beogradskom repertoaru već celu deceniju. Nije u pitanju samo ovaj projekat već gotovo svaki.

Više su mi toliko preseli da kad god vidim u medijima reč kula bude mi muka. Novinari za 10 spratova pišu kula i slično samo da bi namamili ljude koji žele da budu deo sveta poput nas ovde. Teme se otvaraju jedna za drugom, straćare se grade, aneksi se grade a kulu uvek pojede bezobrazna maca. :kafa:
 
Sto se tice te kule u bloku 65 - west 65, jasno je iz onog plana sto su usvojili da tu ne moze biti izgradjena zgrada te visine kao na renderu, znaci sigurno ili ce je saseci ili je nece ni biti, ne verujem da ce popustiti Gruji kad nisu ni Miskovicu svijevremeno za autokomandu za one dve bliznakinje. Ako je predvidjeno da cela zgrada bude poslovni prostor za rent onda ko zna kad ce da ugleda svetlost dana, ako bude kombinacija hotela, stanova i kancelarija onda ima sanse za pocetak gradnje u narednih 3-4 god.
 
Ау сине ал си нас зајашио све овде...Добронамеран савет.мање пиши,више читај.
 
Alo brate, sta se bre tako primas na ovaj forum i tudje postove? :laugh: ako te nesto iznervira lepo preskoci temu, ima ih na pretek :)
 
Nebojsa":2hjohkwi je napisao(la):
Alo brate, sta se bre tako primas na ovaj forum i tudje postove? :laugh: ako te nesto iznervira lepo preskoci temu, ima ih na pretek :)


Hahaha onda ne bi mogao da piše ni na jednoj :) Jer si svuda. hahaha (šala, ne se ljutiš)
 
:laugh:, ma jok, dobronamerne sale su uvek dobrodosle ;) nego nije mi jasan covek, upada ko padobranac u diskusiju, nit mu se ko obraca nit pise ista na njegov racun i tako dune pa sta bude ... ??? :laugh: a ja sto sam svud, sta cu mlogo sam radoznao, jbg ... pozz
 
Па баш зато што си радознао више се информиши (доста нелогичних ствари си написао у конкретно оном посту горе после ког сам се ја јавио) или бар постави неку свежу вест,слику или шта год а не овако да коментаришеш сваку божију ствар на овом форуму и на крају сваког поста напишеш нешто типа: "ко ће га знати"? или "видећемо кад се "заврши".

Није да ми нешто претерано то смета,твоја ствар,али такви постови не доприносе квалитету форума.
 
Инвеститори ће као оправдање за не градњу куле искористити забрану градње објеката виших од 150м, а кула има 165м ако ме памћење лепо служи :laugh:
Биће на фору" Ми хоћемо да градимо, али нам Жаклина неда" и ћао Београде опет си извисио :bash:
 
Somi303":2pleykph je napisao(la):
Инвеститори ће као оправдање за не градњу куле искористити забрану градње објеката виших од 150м, а кула има 165м ако ме памћење лепо служи :laugh:
Биће на фору" Ми хоћемо да градимо, али нам Жаклина неда" и ћао Београде опет си извисио :bash:

Polako no se prokupe i Žaki će da ode sa te pozicije.
 
Somi303":hi6re05x je napisao(la):
Инвеститори ће као оправдање за не градњу куле искористити забрану градње објеката виших од 150м, а кула има 165м ако ме памћење лепо служи :laugh:
Биће на фору" Ми хоћемо да градимо, али нам Жаклина неда" и ћао Београде опет си извисио :bash:
Друга варијанта је да измене пројекат и скину висину на 150 метара. Све је то ако буде пара. Видећемо. Ионако кула иде на крају.
 
Mali update što se tiče brzine radova - tkom vikenda je postavlljena armatura za stubove i bočne zidove koji će nostiti prizemlje, tako da je veoma moguće da će izaći iz zemlje i pre kraja ovog meseca.

Za poređenje, kada se u Airport City-ju gradio soliter 1700 (izdvojena zgrada u kojoj je KBC Banka, neki i to zovu "kula" :) ) za podizanje jednog sprata je trebalo oko 8 dana.
Ovde se grade niži objekti, angažovano je mnogo više mehanizacije, imaju čak tri krana ("strele" su na različitim visinama :p ) tako da verujem da će ovo napredovati dosta brzo.
 
Somi303":2qv26ywj je napisao(la):
Инвеститори ће као оправдање за не градњу куле искористити забрану градње објеката виших од 150м, а кула има 165м ако ме памћење лепо служи :laugh:
Биће на фору" Ми хоћемо да градимо, али нам Жаклина неда" и ћао Београде опет си извисио :bash:

146m je predvidjena visina. Just for the record. :)
 
Johnest_Hon":34y1ptep je napisao(la):
Somi303":34y1ptep je napisao(la):
Инвеститори ће као оправдање за не градњу куле искористити забрану градње објеката виших од 150м, а кула има 165м ако ме памћење лепо служи :laugh:
Биће на фору" Ми хоћемо да градимо, али нам Жаклина неда" и ћао Београде опет си извисио :bash:

146m je predvidjena visina. Just for the record. :)

А ја мислио 164 :lool: :lool: :lool:

Експрес
Једва чекам тај дан ^^
 
@ Delija
Brines za forum? ne bih rekao, pre mislim da ti neke kockice nisu bas najbolje slozene s obzirom na nacin na koji se javljas .. u svakom slucaju zabavno je komunicirati sa tobom, pa javi se slobodno opet kad ti naidje "inspiracija" :) pozz
 
Verijem da će do kraja nedelje moći da se vide prvi stubovi iznad zemlje.

Prvi podzemni nivo se upravo pokriva.
 
Somi303":vua0sgg3 je napisao(la):
Инвеститори ће као оправдање за не градњу куле искористити забрану градње објеката виших од 150м, а кула има 165м ако ме памћење лепо служи :laugh:
Биће на фору" Ми хоћемо да градимо, али нам Жаклина неда" и ћао Београде опет си извисио :bash:

Smisliće nešto na foru Žarkovačkog krova :) Još 3 sprata po 5m kao jedno potkrovlje.
 
Armatura za nadzemni deo odavno štrči.

Ostalo je još malo pa da cela površina u nivou tla bude pokrivena betonom.
Na pokrivenom delu se još od ranije postavlja hidroizolacija.
 
Vrh