Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Nije problem danasnji dan, vec su radovi prilicno stali od prosle nedelje kada su i izasli malo iznad zemlje...
 
Za velike projekte, o kojime se ovde raspravlja, ona se ne pita, Vucko je u pravu. O njima se odlucuje na drugom mestu.
 
Znaci cista poturica.

A koje je to mesto bas me zanima, da nije kod Djilasa?
 
LJudi treba mi savet, naime razmisljam o kupovini stana, i do sad sto sam gledao od novogradnje ovo je jedino prihvatljivo.Naime bio sam u oglednom stanu i odusevio sam se.Medjutim zbog nekih stvari nasao sam se nedoumici pa sam napravio spisak za i protiv.

ZA:
-funkionalnost stana
-kvalitet gradnje
-sistem hladjenja i grejanja
-ugradjena oprema(nema potrebe za lupanjem kuhinje i kupatila)

PROTIV:
-gustina gradnje
-blizina pruge
-blizina UMP( sad da li ce on prolaziti bas pored bloka ili pored rodica?)
-verovatnoca zavrsavanja u roku


naime dilema mi je da li uzeti stan koji gleda u blok na 6 spratu pa ce ti terasa biti u ravni sa krovovima centralnih buducih zgrada ili uzeti stan koji gleda na IMT lep pogled na bilo kom spratu.
 
ja bih sačekao da stanovi budu gotovi pa bih tek onda pazario. ne bih se bojao povećanja cene jer jednostavno za tako nešto nema prostora, a i idu sve teže godine....

dovoljno je pogledati belvil i videti da cene ne samo da nisu povećale za gotove stanove nego su i pale.


a što se pogleda tiče, ako uzmeš pogled na blok verovatno ćeš gledati gradilište još nekoliko godina, a pogled na IMT je još gori, ali verovatno da u budućnosti taj IMT više neće postojati nego će tu nići neko novo naselje, a kada će to biti to niko ne zna.
 
Ovo je UMP,odmah sa severne strane gde ce i biti kula jednog dana.

2s00k1c.jpg


Buka ce biti srednja jer ce ipak tu biti semaforizovana raskrsnica sa omladinskim brigadama pa nece biti trkaliste kao sto vecina pretpostavljaju.

Da se ja pitam,uzeo bih stan koji gleda ka IMT-u,prosto ima veci osecaj privatnosti nego vozovi koji jezde dok gledam sa terase.
 
Ja tu ni u ludilu ne bih uzeo stan (a i sam merkam da imam nesto u Beogradu jer sve cesce dolazim) jer taj blok zapravo miri najgore aspekte starog i novog dela grada. Zatvoreni blokovi sa nabijenim zgradama kao na bulevaru + lokacija koja nema neke prednosti jer nije posebno blizu niti rekama niti glavnom gradskom niti nekom lokalnom "centru" a opet je uz samu prugu i IMT i UMP dakle i buka i nije neki vazduh. Radje bi kupio neki stariji stan blizu Juge ili preko puta Ade ako vec mora Novi Beograd ili nesto ultra-centralno blizu Sava centra pa si onda barem svugde za dva minuta.

Jedini razlog da se tu kupi - ako bude bas niska cena pa mozes tu da kupis veci ili kvalitetno bolji stan nego drugde za iste pare.
 
[note=ZA:
-funkionalnost stana
-kvalitet gradnje
-sistem hladjenja i grejanja
-ugradjena oprema(nema potrebe za lupanjem kuhinje i kupatila)

PROTIV:
-gustina gradnje
-blizina pruge
-blizina UMP( sad da li ce on prolaziti bas pored bloka ili pored rodica?)
-verovatnoca zavrsavanja u roku][/note]

Stanovi su srednje funkcionalni, da ne kažem solidni (ono što ima da se vidi na sajtu). Uglavnom u 2.0 i 3.0 se na ulazu u stan ulazi u kuhinju, a nema wc-a, itd; 4.0 i veći su dobri. U kvalitet verujem za tu cenu oko 2000€/m2 i za ugrađenu opremu. Nemoj da te zavedu kuhinjim (košta oko 2000€), a moraš da uzmeš garažu za 14000€.
Ono što si naveo protiv slažem se, ako možeš da biraš stranu biraj onu (zapad, severozapad) prema erport sit
iju.
 
Kao sto su neki clanovi foruma konstatovali u BG nema normalne ili kvalitetne gradnje tu izuzimam stanove kod kojih je cena 3000+ , ovo sto sam gledao izgradjeno je blagi uzas, toliko fuseraja i jeftine gradnje da te bog sacuva.A u dogledno vreme ne vidim nista novo u izdradnji( ako gresim demantujte me, rado bi pogledao jos koju lokaciju ), za solidnu cenu.

Trenutno iznajmljujem stan preko puta Juge i nisam odusevljen sa njima, nikad ga ne bih kupio pogotovo sto je cena oko 2000 ili 1800 (ne sjajna funkcionalnost, lose grejanje, parking otvoren-verujte mi kad je pao sneg bio je haos na njemu). I za takav stan treba izdvojiti jos novca za renoviranje.

E sad uradio sam malu slikicu da lakse objasnim svoju dilemu.

Zgrade koje se grade onda zgrade S i R su spratnosti P+6+Ps, dok su centralne zgrade C spratnosti P+4+Ps.Ako bi izabrao stanove orjentisane jugo-istok koji su na 6 spratu(oznacio sam ih plavom bojom), gledao bi u blok i imao bi solidno osvetljen stan. Jedina dilema mi je pogled, ako uzmem stan na 6 spratu moj pod i krov zgrada C su u istoj ravni.Sad da li ce to kvariti dozivljaj, taj odnos visina i ne tako velika udaljenost zgrada S i R.Dok ce me zgrade S i R koliko toliko cuvati od buke(kad se ceo blok izgradi).

Ako se odlucim na stanove orjentacije severo-zapad(stanovi znaceno roze bojom), brine me slabija osvetljenost u pre podnevnim satima i uticaj buke koja bi dolazila sa boka jer se na desnoj strani nalazi UMP + pruga (ako stojim na terasi). Dok sa leve strane cu imati pogled na Airport cyti i naravno buduce izgradjne objekte, posto je iza livada i neki hangari.

Orjentacija mi ne bi bila vazna da stan nema tako veliku terasu, na kojoj planiram da provedem dobar deo proleca, celo leto i dobar deo jeseni (prostor za jelo, leskarenje i kuliranje).

Planiram da uzmem 2.0 stan, toliko mogu da se pruzim do nekih 100000-112000 + garaza (za koju mislim da je dobar investicija, nema ciscenja snega i ostalih gluposti).


Untitled.png
 
Pošto svakog dana parkiram kola pored tvog potencijalnog budućeg stana:

Blizina "UMP"-a nije mana, više je prednost lokacije. To će na kraju biti samo još jedan novobeogrdaski bulevar, isto kao npr Milutina Milankovića ili Zorana Đinđića, ništa slično auto putu.

Glavni nedostatak ove lokacije je - železnica.
Veruj mi, u Airport City-ju se čuje kada prolazi svaka kompozicija BG voza, plus sirena lokomotive. Ne znam kako je ljudima u blokovima 37 i 38, verovatno nije prijatno.

Za orijentaciju stana, mislim da bi ti od svega (osvetljenost, buka-ne gine zbog železnice, ostali objekti u okolini) najbitnija dnevna svetlost. Istok i Jug su OK, zapad može da bude problem leti kada upeče, sever - loša opcija (uosalom kao i bilo gde drugde).

IMT ne mora da bude loša opcija, bar kada je lokacija u pitanu. Ta fabrika će se kad-tad zatvoriti/odseliti, i jedino je pitanje koliko ćeš dugo trpeti rušenje fabrike i zidanje nekih novih zgrada.
 
Ja bi sačekao stanove u S ka erport sitiju, ako uzmeš plavo ovi sa kule će te imati na oku ko na dlanu.
 
Slazem se sa Reljom,blizina UMPa je plus,voz je svakako minus,mada pretpostavljam da ce izmedju UMPa i pruge nekad nesto graditi pa ce i nivo buke biti manji.
Moje misljenje je da je bollje uzeti stan koji gleda u blok,ali gledati da bude orjentisan izmedju C i S zgrade tako da nemas dodira sa komsijskim terasama,pogotovo sto si ti na sestom a njihove terase na petom spratu!
 
На једно питање нисам још нашао квалитетан одговор - да ли ће по Унутрашњем магистралном полупрстену бити дозвољен тешки теретни саобраћај? Какав је уоппште смисао УМП-а ако не буде теретног саобраћаја на њему?

Али и поред тога слажем се да је више плус него минус, бука ће сигурно бити мања него у Омладинских бригада или пошто је УМП испресецан семафорима далеко мања него на аутопуту где је зујање аутомобила константно...
 
Ne vidim nikakvu korist od UMP za stanovanje (buka, gužva, zagađenje). Znam, ja živim pored ulice Kneza Miloša i kada je prozor otvoren ne možeš da pričaš u stanu od buke,a i od smoga. Jedina prednost je komercijalna tj. za brži transport robe itd.
Zaključak, što dalje od prometne ulice, to bolje.
Za Nurko7000: pa naravno da će težak transport ići UMP, kuda će oni iz pravca čukarice ka NBG? baš tuda.
 
svsavic":128etz0m je napisao(la):
Zaključak, što dalje od prometne ulice, to bolje.

Tu si u pravu. Upravo tako su razmišljali i originalni urbanisti Novog Beograda. Iako je u njihovo vreme saobraćaj i broj automobila bio neuporedivo manji nego danas, razmišljali su i o budućnosti. Gotovo svaka zgrada iz "originalnog" perioda je značajno udaljena od ulice, a što je neka ulica na prometniem pravcu i što je šira, tako je i to rastojanje zgrade od ulice veće.

I onda je neko provalio da te zelene površine mogu da se pretvore u građevinsko zemljište :rolleyes:

Ašto se tiče "UMP"-a i lokacije West 65, jeste da će ulica prolaziti tik uz zgrade, ali mislim da ne treba očekivati ne znam kako jak saobraćaj na tom potezu (Omladinskih brigada-Tošin bunar). Jedino ako se ne očekuje da tuda prolazi neki međugradski teretni saobraćaj (bože sačuvaj). Po meni, neki teoretski vrhunac može da bude ono što ispod prozora imaju stanari "crvenkapice" u Bulevaru M. Pupina, u špicu. Čak i to mi je teško zamislivo.

Jedni benefit je što izlaziš na ulicu kojom se možeš brzo dovesti do Čukarice i Rakovice.

Ali, norrmalno - stanovati što dalje od ulice - to bolje.
 
Ova diskusija potvrdjuje imbecilnost regulative koja te ogranici na format "krmacice" ali ti onda dozvoli da nafilujes blok do besvesti gusto pakovanim zgradama-krmacicama. Da se propise samo gustina naseljenosti ili volumen koji smes da izgradis u bloku zgrade bi mogle biti vise, udaljenije od ulice, a i jedna od druge. A i buka ti je manji problem sto si vise iznad ulice, plus dobar pogled i u startu veca daljina od ulice...
 
Commandant Carlos":13ihbg1k je napisao(la):
Kao sto su neki clanovi foruma konstatovali u BG nema normalne ili kvalitetne gradnje tu izuzimam stanove kod kojih je cena 3000+ , ovo sto sam gledao izgradjeno je blagi uzas, toliko fuseraja i jeftine gradnje da te bog sacuva.A u dogledno vreme ne vidim nista novo u izdradnji( ako gresim demantujte me, rado bi pogledao jos koju lokaciju ), za solidnu cenu.

Trenutno iznajmljujem stan preko puta Juge i nisam odusevljen sa njima, nikad ga ne bih kupio pogotovo sto je cena oko 2000 ili 1800 (ne sjajna funkcionalnost, lose grejanje, parking otvoren-verujte mi kad je pao sneg bio je haos na njemu). I za takav stan treba izdvojiti jos novca za renoviranje.

E sad uradio sam malu slikicu da lakse objasnim svoju dilemu.

Zgrade koje se grade onda zgrade S i R su spratnosti P+6+Ps, dok su centralne zgrade C spratnosti P+4+Ps.Ako bi izabrao stanove orjentisane jugo-istok koji su na 6 spratu(oznacio sam ih plavom bojom), gledao bi u blok i imao bi solidno osvetljen stan. Jedina dilema mi je pogled, ako uzmem stan na 6 spratu moj pod i krov zgrada C su u istoj ravni.Sad da li ce to kvariti dozivljaj, taj odnos visina i ne tako velika udaljenost zgrada S i R.Dok ce me zgrade S i R koliko toliko cuvati od buke(kad se ceo blok izgradi).

Ako se odlucim na stanove orjentacije severo-zapad(stanovi znaceno roze bojom), brine me slabija osvetljenost u pre podnevnim satima i uticaj buke koja bi dolazila sa boka jer se na desnoj strani nalazi UMP + pruga (ako stojim na terasi). Dok sa leve strane cu imati pogled na Airport cyti i naravno buduce izgradjne objekte, posto je iza livada i neki hangari.

Orjentacija mi ne bi bila vazna da stan nema tako veliku terasu, na kojoj planiram da provedem dobar deo proleca, celo leto i dobar deo jeseni (prostor za jelo, leskarenje i kuliranje).

Planiram da uzmem 2.0 stan, toliko mogu da se pruzim do nekih 100000-112000 + garaza (za koju mislim da je dobar investicija, nema ciscenja snega i ostalih gluposti).


Untitled.png
Biće to jeftinije.
 
al se diskusija rasplamsala, zar nisu konzervirali gradiliste do daljnjeg?!

Od novogradnje danas se kupuje samo prva faza u Stepi ili useljiv stan, toliko je neizvesno da ce se zavrsiti bilo koji projekat, a narocito ne onaj na 5% realizacije.
West 65 je vrlo diskutabilan, prvo veoma su lose organizovali stanove, imas u 2.0 stanu ogromnu terasu sto je besmisleno, moras da kupis garazu to je OK, jer bez garaze u tom delu grada si ugasio ima samo probelm sto za 14.000eur bi se trebalo dobiti dva, a ne jedno garazno mesto.
A i taj sistem grejanja-hladjenja je OK sve dok se redovno odrzava, a odrzavanje kosta i to prilicno, ja sam bio u nekim lux zgradama gde su stanove kupovali "dobrostojeci" i verovali ili ne ne placaju zajednicku struju, a kamoli neko detaljnije odrzavanje....
 
Po vasem misljenju da li ocekujete pad cena stanova, meni se cini da nece biti.Jedan lik sa foruma b92 spominjao je da je Soskic drzao predavanje na FPN i izjavio je u fazonu da do pucanja balona kod nas nece doci zbog monopola na gradnji koji ogranicava ponudu nekretnina. Po mom misljenju jedino na drasticni pad cena jedino moze uticati neki bankrot drzave ( da li prema spolja ili unutra zavisi) a to ako se desi pitanje je sta ce biti sa stednjom u bankama, tako da scenario za apokalipsu je izvestan, novac kod sebe, i brz prst na obaracu.
 
Pad cena će još biti neko vreme (po mojoj proceni još 10-20%), ali će sve manje novogradnje biti u ponudi i cene će stagnirati, a posle sve zavisi od standarda tj. ako raste stanadard rašće i cene.
 
Prognoza za 2012 godinu:
Stagnacija cena ili blagi pad ( oko - 5 %) :kk:
Realizovane cene su danas na nivo kraja 2006 godine.
 
ne bih rekao 2006, npr žarkovo 2006 je bilo 900e/m2 a sada 1200e/m2, bežanija 2006 je bilo 1100e/m2 a sada 1400e/m2
 
Projekat je po meni super,terse jesu velike ali su odlicne,stanovi izuzetno svetli,dosta dobrih tehnickih resenja kao sto je centralna klimatizacija i grejanje(nema radijatora i ruznih unutrasnjih jedinica klime),visi plafoni,tende na tersama,itd..
To su dobre stvari,a sad one losije!
Mislim da nisu problem ove tri lamele,tj,zavrsice oni njih,a da li ce i kad zavrsiti ceo projekat?Bez kompletne price stan u bilo kojoj od ovih pocetiih ne vredi nista!Bice samo tri zgrade na livadi.
I naravno,cena.2000e je puno u ovim vremenima.Ne kazem da ne vredi,ali...
 
Vrh