Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Posto je ovo jedno od retkih privatnih gradilista koje je aktivno,predlozio bih da se vratimo na temu :)

Imamo brdo drugih tema na kojima moze da se diskutuje o gore pomenutim stvarima koje nemaju direktne veze sa ovim gradilistem.

nombre":1gbpqon1 je napisao(la):
Samo cu reci da jos uvek nije precizirana tacna visina kule!
A sta si time hteo reci?Ti mu dodjes neki insajder oko ovoga ili sta?
 
Wile E. Coyote":ni1pb6rc je napisao(la):
По томе испаде да треба да се, што рек'о краљ Иби, промени народ...

E sad, pitanje je da li narod treba da se iz korena promeni ili da se samo OPASULJI i sutne ili makar malo pritegne kralja, zvao se on Ibi, Boris, Djile, ili "koferce" (pogodite na koga tu mislim?)...
 
Наравно. Ја и мислим на опасуљивање. Што би рекао наш народ: "Bean yourself".
 
Имао сам ових дана прилику да прозборим пар реченица са Грујом. Каже да већ има солидан број продатих станова, да ће зграде бити готове до јула (јер се све плаћа у року), да је једномесечни застој био због регулисања подземних вода, а да је главна кочница за небодер град, тачније пропис који га не предвиђа на овом месту. Наравно, не одустаје од њега.

Пошто купио, по то продао.
 
I meni je od pocetka bilo cudno i sumnjivo kako tu soliter kad se dobro zna koje su lokacije po najnovijim izmenama predvidjene za njih. Pa sta je zapeo bas tu, sto ne gradi u bloku 26, nek izrade novi projekat i to je to. Jos jedna atraktivna lokacija je predvidjena za zgrade do 45 spratova, upravo na trenutno uzurpiranom zemljistu u bloku 42 pored belvila, gde je ona ciganmala. Taman da izgradi zgradu i da se najzad oslobodi taj blok za dalju gradnju. Urgiraj malo.
 
sizif":11m8pf9p je napisao(la):
Пошто купио, по то продао.

A sto onda radi sve to? Ja ne bih gubio vreme sa gradjenjem necega sto cu prodati po ceni po kojoj me kosta izgradnja. Tj. ne bih nista radio, ako necu na tome da zaradim. Nema mi logike.
 
JohnnyLee":158k0etv je napisao(la):
па паметни људи који гледају унапред, а не к'о ови наши дунстери који су и даље у 18 веку

Uh sta bi dali da imamo centar grada izgradjen u stilu 18og veka!
 
Erysimum Cheiri":1go0a5b5 je napisao(la):
sizif":1go0a5b5 je napisao(la):
Пошто купио, по то продао.

A sto onda radi sve to? Ja ne bih gubio vreme sa gradjenjem necega sto cu prodati po ceni po kojoj me kosta izgradnja. Tj. ne bih nista radio, ako necu na tome da zaradim. Nema mi logike.
Reklama.
 
Posto kupio po to prodao,
Sta ste se uhvatili za to ko pijan plota kad je rec o frazi, jes takvi igraci kao Gruja se tako zeznu pa moraju da prodaju sve po "nabavnoj ceni", jbg neznaju ljudi, jos treba da uce ...Da mu odrzimo koji dopunski cas iz biznisa i ekonomije pa da zna covek ubuduce sta i kako treba da radi? :laugh:
 
Nek oprosti sizif, što advokatišem 'mesto njega.

"Pošto kupio po to prodao" je fraza za informaciju koju vam je saopštio, a ne za finansijsku konstrukciju izgradnje bloka 65.
 
Па ја сам више реаговао на поменуту појаву да се понекад продаје по набавној цени зарад рекламе..... ;)
 
Фала, газда Гоје. :kk:
Не зна изреке ова омладина, којој су главна литература СМС порукице.
 
Koliko razumeh gradi se samo 4tina ili petina stambenog dela?I to onaj gornji deo na slici.

Pametna ideja gradnje,fazu po fazu a ne sve odjednom pa kao Belvil da zvrji prazno nekoliko godina.

Cak i da je zarada mala Farmanu dobija reference,reklamu i ne stoji mu mrtvi kapital na bankovnim racunima.
 
možda je za investitora bolje ali za građane koji kupe stan pa posle toga godinama imaju gradilište pored sebe nije bolje.
 
Koliko videh, danas je počelo izlivanje prvih stubova.
 
MilisaV":3kw7rx9g je napisao(la):
možda je za investitora bolje ali za građane koji kupe stan pa posle toga godinama imaju gradilište pored sebe nije bolje.

Ja ni u ludilu ne bi kupio stan gde ce sledecih 5-10 godina da mi preko puta bude gradiliste. Sa tim dolazi i prasina i buka a i neprijatno je vracati se kuci uvece pa treba da prodjes pored pustog gradilista. Jos kad se tu usele dzukci-lutalice, neka hvala.
 
Mene sad najvise zanima sta ce da bude sa soliterom.
 
JohnyBgood":23wjexyt je napisao(la):
MilisaV":23wjexyt je napisao(la):
možda je za investitora bolje ali za građane koji kupe stan pa posle toga godinama imaju gradilište pored sebe nije bolje.

Ja ni u ludilu ne bi kupio stan gde ce sledecih 5-10 godina da mi preko puta bude gradiliste. Sa tim dolazi i prasina i buka a i neprijatno je vracati se kuci uvece pa treba da prodjes pored pustog gradilista. Jos kad se tu usele dzukci-lutalice, neka hvala.

Боље пратити изградњу уживо него на Беобилду. :)

Ја сам тако као клинац заволео грађевинарство и архитектуру.Поред мене је прављења једна вила са све базеном и ја сам свакодневно "надгледао" градилиште са својих 7-8 година. :)
 
Napredjue.
Za vikend je na stubove postavljena (iliti izlivena) ploča prvog nivoa ispod zemlje, na mestu zgrade koja će biti najbliža železničkom nasipu. Namerno pišem ovako pošto se podzemni nivoi prostiru preko celog placa.
 
Ja ne znam zašto oni koji ne žele gradilište ispred zgrade uopšte gledaju novu gradnju?
Pa za njih je najbolje da žive u starom delu grada, negde gde je zabranjena i rekonstrukcija i onda NEMA RIZIKA.
:violina:
Dobar dan, pričate o Projektu u izgradnji i delu grada koji se tek gradi!
Ceo Novi Beograd je jedno veliko gradilište i ja ću baš uživati da gledam kako raste nešto lepo i novo u mom komšiluku... Verujem da su faze granje planirane i predviđene tako da stanarima bude olakšan period dok se projekat ne izgradi...
zamislite tog investitora koji ulaže toliki novac a ne razmišlja o tom DETALJU... pa zašto je inače kvadrat u izgranji jeftiniji? :bash:
 
Sta rece? Kula skoro pa gotova!

dsc00477bb.jpg
 
Већ замишљам Жаклину како прети да ће се бацити са врха куле, ако иста буде отворена... :D
 
Vrh