Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Hajmo sada uporedno belvil hodnici vs west 65 hodnici,a kada se zavrsi vest onda cemo sve ostale stavke.Velim da je to neizbezno :)
 
Resenje sa hodnicima je dobro i isto je kao u Belvilu.

Liftovi su u posebnom delu hodnika tako da ne prave buku kao u starim zgradama gde su pored ulaznih vrata ili su ulazna vrata stanova poredjana oko lifta.

Prednost ovakvog resenja je i sa bezbednosne strane, jer su obicno po novim standardima liftovi od ostatka hodnika odeljeni protivpozarnim vratima.
 
Ovde se ustvari radi o jako niskim hodnicima i to po mojoj proceni 230-235cm.Ko sumnja neka ode i sam se uveri,meni licno ne smeta toliko sto nema dnevnog svetla ali mi smeta ta visina i to sto je hodnik jako uzak.Da su sirina i visina u standardu duzina hodnika od 15m ne bi bila uopste problamaticna ali ovako kad izadjes iz lifta i visok si 185cm onaj reflektor sa plafona delovace kao da si usao u solarijum.
A evo i da objasnim razlog tako niskog hodnika lezi u razvlacenju gasnih instalacija po hodnicima pa samim tim one i diktiraju visinu plafona,a sirinu diktira profit investitora,tj vise kvadrata za prodaju.Steta, sve bi to trebalo da deluje malo otmenije jer ipak 2000e je ozbiljna parica.
Da ne bude da samo zameram,spolja izgleda sjajno, jako moderno i sasvim drugacije!
 
Uf ala napravišmo diskusiju o hodnicima, možda posebnu temu da otvorimo :)

Ja već pomenuh da je projekat po meni jedan od boljih danas i ne bih da nešto hejtujem, ali red da kažemo i šta možda i nije na nivou ostatka projekta. Svi investitori hodnike gledaju kao nešto što im "jede" profit pošto nisu kvadrati koje mogu da prodaju, ali bi trebalo da obrate pažnju na sve detalje kada rade projekte koji su više klase. Parking mesta konačno moraju malo da porastu u širinu, ponovo da se vrate teretni liftovi u većim objektima (ne znam kakva je ovde situacija rekao bih da su mali) i sl.

Usput liftovi nisu u posebnom delu hodnika, niti odvojeni posebnim vratima od stepenica.
 
Ја сам пријатно изненађен (мада је и то на свој начин трагедија, ИЗНЕНАЂЕНИ смо кад се нешто пристојно одради!) изведбом и како је то на крају испало. Мада су ми и замерке које имам од првог тренутка на сам пројекат и даље ту.

Дакле, стварно изгледа да је квалитетно урађено, да је градилиште стално било изузетно професионално организовано, чак ми се допадају и оне лампе које не расипају светлост на горе него је сипају управо тамо где треба - на плочник. Велики плус са моје стране. Што се тиче ходника, мени њихово смештање у центар зграде не смета јер ми је пуно важније да ми стан има обиље светлости него да се уз спољни зид зграде гурају степеништа и ходници да би имали дневну светлост. Е сад, не би ваљало да су то тако скучено направили да не можеш поштено да унесеш ствари у стан, но то ћемо надам се чути од будућих станара да ли је проблем.

Оно што ми се и даље не свиђа су приземља која су тотално непримерена за модерну зграду и, пре свега, колико ниских зграда су набили у тај простор. Добро, то вероватно и није до пројектанта него наше регулативе, али је ово стварно добар тренутак да се замислимо колико боље би ово изгледало са 5 ламела које су рецимо дупле висине. И овако добро изведене!

Као што је просвећени апсолутизам велики искорак али ипак остаје апсолутизам, тако и "просвећени крмачизам" оставља доста простора за напредак, однсоно декрмачизацију :mrgreen: . Но добро, бар се иде у добром правцу и надам се да ће се после овога градитељски стандарди а и очекивања купаца у овом граду подићи :kk:
 
Evo mi smo uce bili u zgradi, pa smo izmerili hodnik. Visina 240, sirina 140 (zgrada J)

Terase u toj zgradi su oko 140 (negde par cm gore ili dole, u zavisnosti od zida na terasi), da su jos jedno 20 cm pustili bilo bi super, ovako jako oprezno mora da se bira namestaj.
 
Evo par slika od danas. Sudeci po vidjenom, verovatno planiraju da zavrse do 1. aprila... Super izgleda uzivo.


 
Prošao sam i ja danas, lepo izgleda uživo-Izgleda čak i bolje nego na planovima, pošto su boje malo drugačije i beli delovi na fasadi daju vedrinu zgradi.

Terasa širine 140 nije uopše loša, može i tu da se lepo osmisli prostor, iako bi 160 bilo još bolje (moja je takva u 44-tom) :) Važnije od ovoga vam je da se na neki način zabrani da neko zagradi ili zastakli terase, pošto će onda i ovo da propadne poput ostatka grada...

Na temi o gradnji naselja u bloku 72, kupci već uveliko diskutuju o tome ko će kako da zazida ili zastakli fasadu :( Stvarno verujem da su trebali da im obezbede neke ostave (pošto ispade da je to svima izgovor za zastakljivanje), ali ovako već se vidi da će se sa useljavanjem prvih stanara nastati navrat nanos zastakljivanje i zaziđivanje...
 
Zastakljenje ovih terasa bi bilo katastrofa, ali obzirom da je ovo Srbija ne bi me cudilo da neko i to pokusa.

U Westu nam je receno da ce to biti zabranjeno i definisano kroz ugovor o odrzavanju zgrade (ovaj ugovor su se svi stanari obavezali da potpisu kada su potpisivali predugovore/ugovore).

Useljenje se ocekuje sredinom aprila, taman posle imamo praznike da se selimo :)

Da li neko zna kakva ce situacija sa liftovima biti prilikom useljenja, da li ce biti pusteni u rad? Vidim na drugim forumima da je to cesto problem.
 
Vrlo lepo, jedna od najlepših, ako ne i najlepša novogradnja trenutno.
Stvarno bi bio greh zastakliti ovde terasu, nadam se da to nikom neće pasti na pamet niti biti dozvoljeno.
 
Па ваљда људи када купују стан купују онај који им одговара. Застакљивање је бахатост и примитивизам

Сви застакљени станови би ми лепо плаћали велики порез на ружноћу, и то по м2 застакљене терасе 500% на порез на имовину. Па да видимо коме се исплати.
 
Ja se iskreno nadam da toga nece biti...

Evo upravo "gule" i prvu zgradu, tako da vec za dan dva ce sigurno i skele skinuti pa ce spolja sve izgledati zavrseno :kk:
 
Bio sam danas, bash lepo napreduje. Gelendere su poceli da stavljaju u srednjoj F zgradi, odradili su cetvrti, peti i sesti sprat, do cetvrtog sprata su postavili interfone sa displejom, parket je na svim spratovima odradjen, jedino na PH`u nisam bio. Do drugog sprata su postavili klizna staklena vrata, koja dele dnevnu sobu od spavace i kupatila (zavisi od tipa stana)
Ulaz u zgradu zavrshavaju.

Gotivnu foru je odradio jedan od kupaca, kod ulaznih vrata umesto parketa postavio je plocice koje idu i u kuhinju.

plocice_zpse862ce3c.jpg


Izmedju ostalog, cuh da ce mozda da stavljaju neki vid zastite na stakla, zbog sigurnosti, ovde.

zastita_zps17d68d47.jpg


Btw. sledeci put cu uslikati, punio mi se fotoaparat. Procenjuju zavrshetak ko shto kazhe Pegi sredinom, il mozda krajem aprila.
 
Pločice su vrlo korisne tokom jeseni i zime, ovo pričam iz iskustva. Topla preporuka za svakoga ko može/planira da nešto radi na ovom planu.

Ograda pak meni izgleda prelepo, mada bi me prilično plašilo ovo što nema neka šipka ili drvena daska (mnogo bolje) na ovom gornjem delu. Ovako ne bih smeo da se naslonim na ogradu. Dovoljno je široko, može lepo da se isplanira neki kutak sa cvećem/zelenilom.

Zastakljivanje, zaziđivanje terasa je nažalost već uništilo najveći deo grada. Kako je ovo stanje sada teško za ispraviti i zbog sveopšte nemaštine praktično je nemoguće zahtevati da se vrati pređašnje stanje, potrebno je insistirati na poštovanju ovog pravila bar na svim novogradnjama. Tu je bar lako ovo sprovesti pošto zastakljivanje mora da se radi isključivo uz dozvolu za adaptaciju, a za to su potrebni i potpisi ostalih stanara, tako da može da se spreči dalje naruživanje grada. Ovo naravno niko ne poštuje, ali bar da apelujemo na gradske službe da to rade od sada.

Na ovom temi za Blok 72 sam lepo rekao ljudima, imate okolo polovnih jeftinijih stanova ukoliko vam se ne sviđa terasa na projektu, ali džaba. :violina:
 
stf":2betze97 je napisao(la):
Па ваљда људи када купују стан купују онај који им одговара. Застакљивање је бахатост и примитивизам

Сви застакљени станови би ми лепо плаћали велики порез на ружноћу, и то по м2 застакљене терасе 500% на порез на имовину. Па да видимо коме се исплати.

A koliko bi oglobio one koji probiju zid i naprave terasu tamo gde nije projektovana (kao sto je uradio onaj "srecnik" na temi "ko im ovo dozvoli"? :mrgreen:
 
Pegi":3d3v8ai1 je napisao(la):
Evo mi smo uce bili u zgradi, pa smo izmerili hodnik. Visina 240, sirina 140 (zgrada J)

Terase u toj zgradi su oko 140 (negde par cm gore ili dole, u zavisnosti od zida na terasi), da su jos jedno 20 cm pustili bilo bi super, ovako jako oprezno mora da se bira namestaj.

Interesantno kako je sirina hodnika u cm ista kao u mojoj zgradi, to ispade kao da su ispostovali neku "medjunarodnu normu" :kk: (znaci nije bilo nekog prekomernog cicijasenja na sirini hodnika). Malo je bilo zezanja (zanesi s leva, zanesi s desna) oko vecih komada namestaja ali je sve na kraju uslo bez problema. Doduse, u mojoj zgradi je plafon ekstra visok, 3 m sto je pomoglo ali me opet cak i nervira jer je zameniti sijalicu na plafonu avantura :mrgreen: Bitno, verujem da cete moci da unesete sve bez problema osim bas nekih regala koje i tako verovatno lakse rasklopiti pa ponovo sklopiti unutra. I tu me u stvari najvise brine ovaj mali hodnik i izbocina na planu stana koji je prilozio MiKasa.
 
DusanBG":2re7xc35 je napisao(la):
Važnije od ovoga vam je da se na neki način zabrani da neko zagradi ili zastakli terase, pošto će onda i ovo da propadne poput ostatka grada...

Zabranjeno je i u Belvilu, ali ne treba potcenjivati nas mentalitet u svakom slucaju :) Ono sto se vidi na slikama terasa iz W65 je da stvarno treba biti genije pa zastakliti je, jer osim sto imaju ove fensi moderne staklene ograde, nije bas ni jednostavno izvesti zastakljivanje... Mada ne sumnjam da ce neko pokusati.

U Belvilu je 80-tak % tersasa vec zastakljeno po projektu, pa je opet skoro na svakoj zgradi neki pametnjakovic zastakljivao ove malobrojne nezastakljene... Zastakljivali su i one minijaturne terase garsonjera PVC stolarijom.

Tesko je izaci na kraj sa time, jer niko nece da kazanjava takve stvari. Nije popularno, jos uvek.
 
Pa trebalo je lepo sve terase da zastakle npr. kliznim sklopivim staklenim panelima bez okvira, pa da ocuvaju svoj projekat u izvornom obliku. To bi recimo bilo jedno lepo i nenametljivo resenje. Mogli su sve terase da zastakle i u Belvilu, ali izgleda da je profit investitora bio preci u oba slucaja... Ovako rizikuju da se desi isto sto se trenutno desava u Belvilu, a slazem se da je ruzno.
 
pre sam razmishljao kako bi bilo kul da popune prostor izmedju brisoleja sa staklom do vrha, al onda se setih jednog malog problema, kako da se to chisti?:D ono kombinacija kishe prashine (zbog gradilishta koje ce tu biti narednih 3-4 godine, i onda pade u vodu to razmishljanje.

a kontam da bi klizno staklo bilo isto problematichno? sem ako se ramovi odrade od alu, pa da budu harmonika ( i to je suludo)
al onda kad pogledash to je donekle izvodljivo kod onih stanova koji imaju zid na obe strane, dok kod onih koji su na kraju oni imaju mali problem zato shto nisu zatvoreni vec umesto zida stoji ona staklena ograda na visini od 1.2m il kolko vec.

zato je tu tenda gotivna, jer mozesh da spustish skoro do kraja one staklene ograde.

ugovor ima stavku vezanu za fasadu, i kao da ne sme da se menja, verujem da ce se ljudi pridrzhvati tog dela. valjda:)
 
Niste se ni u selili vec bi zastakljivali ,zasto niste uzeli stan bez terase cemu taj nagon zastakljivanja i upropastavnja nadam se da investitor nece dozvoliti
 
Upravo razmontiraju poslednju skelu sa strane okrenutoj ka Omladinskih brigada, za par sati će se konačno videti kako izgleda nova zgrada.
 
konacno jedan lep kompleks zgrada! posle ovoga trebalo bi im dozvotili da izgrade i planirani "neboder"
 
21-3-2013

dsc0024lk.jpg


Verovatno će narednih dana da razmontiraju skele i sa strane prema Tošinom bunaru, jer su i tamo poskidane zaštitne folije sa ovih naranžastih "rešetki".
 
Bump.

Bio sam danas, iskren da budem nisam hteo da vadim aparat zbog male kisice. Skinuli su skele sa strane okrenute ka tosinom bunaru na zgradi blizu pruge i srednjoj, jedine skele koje su ostale su na zgradi pored AC`a. Moram reci da super izgleda, mada jes da se ne bavim arhitekturom itd, al malo sterilno izgleda prva rec koja mi pade na pamet. Verujem da cim bude bio gotov ceo projekat (nadam se da ce biti) da ce dobiti taj neki shmeknovog naselja, do tada bice gotivno pratiti uzhivo deshavanja sa gradilishta i naravno slati update`ove:)
Nema zhalbe na konto zvucne izolcije, jer kad se zatvore vrata od terase, bash malo spoljnog zvuka dopire. Ostale su male prepravke da se odrade al sve u svemu blizu je zavrshetka, josh jedno mesec, mesec ipo maks do useljenja.
Po meni jedan od najvecih promashaja su penthouse`ovi... umesto nekoliko velikih kliznih vrata il harmonika od po 2-4m oni postavishe nebulozan broj vrata od metar i ipo, mislim odlichno je to kad chovek hoce da pravi promaju na odredjenim deovima soba, tipa kad dodju pushachi al ovako je realno ruzhno
eve pa vi procenite jedan od penthouse`ova
2145y02.jpg
 
Vrh