Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

guverner":343g2m24 je napisao(la):
Prognoza za 2012 godinu:
Stagnacija cena ili blagi pad ( oko - 5 %) :kk:
Realizovane cene su danas na nivo kraja 2006 godine.

Opet dajesh netacne informacije na forumu , cene stanova su sada oko 25-30% vece nego li u drugoj polovini 2006te godine.

Ja ne videh da su nastavili radove na Westu 65, ovo sto je do sada uradjeno po meni ne opravdava rizik kupovine stana sa tolikim % izgradnje, pogotovo obzirom na krizu koja je uzela maha...
 
Pegasus":2vfmi2el je napisao(la):
guverner":2vfmi2el je napisao(la):
Prognoza za 2012 godinu:
Stagnacija cena ili blagi pad ( oko - 5 %) :kk:
Realizovane cene su danas na nivo kraja 2006 godine.

Opet dajesh netacne informacije na forumu , cene stanova su sada oko 25-30% vece nego li u drugoj polovini 2006te godine.

Ja ne videh da su nastavili radove na Westu 65, ovo sto je do sada uradjeno po meni ne opravdava rizik kupovine stana sa tolikim % izgradnje, pogotovo obzirom na krizu koja je uzela maha...
Rekao sam to generalno i odnosi se na realizovane a ne na željene cene.A vaša tvrdnja je tek netačna.
I još nešto ne kaže se" dajesh "nego " dajete" ako želite pristojnu komunikaciju.
 
svsavic":3ipacv5n je napisao(la):
ne bih rekao 2006, npr žarkovo 2006 je bilo 900e/m2 a sada 1200e/m2, bežanija 2006 je bilo 1100e/m2 a sada 1400e/m2
Rekao sam kraj 2006 godine.Inače kada kažete Bežanija to je širok pojam.Naprimer iz lične baze podataka mogu da uporedim naprimer:
Pere Segedinca (Bežanija) 2006god.-950 eura a sada 1000 eura
Karaburma (Marijane Gregoran) 2006god.- 1100 eura - sada 1150 eura.
Zato sam rekao kraj 2006 na istom nivou. ( skoro identične cene ).
Opet mogu da kažem du su cene od kraja 2006 do jula 2008 otišle gore u proseku oko 35 % a od 2008 do danas su pale za sličan procenat.
Hvala na komentaru.
 
niki":12xggomp je napisao(la):
al se diskusija rasplamsala, zar nisu konzervirali gradiliste do daljnjeg?!

Od kako su temperature pale i naročito od kad je počeo da pada sneg, aktivnosti su gotovo prestale.
Krajem januara (OK, ne mogu da 100% tvrdim, ali bilo je posle Nove Godine) su izlivali beton za zidove prizemlja jedne od zgrada.
Međutim, ima dana kada se mogu videti radnici na gradilištu. Možda rade u podzemnim etažama - svakog jutra je upaljen generator kod ulaza u buduću podzemnu garažu...

Verovatno čekaju malo povoljnije vremenske prilike. Videćemo već od ponedeljka, najavljena je temperatura u plusu.
 
Oko pola 9 jutro bilo radnika, nisam stigao da vidim do kada, kao i šta su radili.
 
Armirači na gradilištu rade od ranog jutra.

Izgleda da će radovi biti ubrzani čim malo otopli.
 
@Carlos Ta usisivač ne znam, ali bilo je predviđeno da ima centralnu klimu, sa hlađenjem/grejanjem uz pomoć podzemnih voda.
 
Koliko sam nacuo od dosta se stvari odustalo jer je Gruja u finansiskim problemima, cak ( od ovog se ogradjujem ) da ce biti zavrsene samo ove tri lamele a za ostalo stoji znak pitanja.
 
E da ga j:::m, znaci i on u problemima! propadosmo skroz, ovo je pokazatelj u kakvoj smo dubiozi
 
Image011.jpg
 
@Nebojsa

Ogradjujem se od izjave samo sam je tako cuo, lik kao izvor jeste nepouzadan.Ali one je spomenuo da je trebala biti ,centralni usisivac(za koga smatram da je odlicna stvar), cenrtalna klima sa podzemnim vodama za hladjenje grejanje od koje se odustalo pa imamo hladjenje vodom a grejanje gasom, i dosta tako neki stvari od kojih se odustalo zbog finansija. I on je bio zagrejan za kupovinu stana ali je zbog ti stvari odustao. Sad da li je to sve istina morao bi neki insajder da ispita, vidim da ima ovde likova koji srecu Gruju i mozda bi mogli izokola da ga ispitaju pa da nama renesu saznanja.
 
Najbolje ti je idi ujutru pa uzmi tipski ugovor u kome bi trebalo da pise sve sto ce biti uradjeno,stavku po stavku,popricaj sa njima pa nas izvesti.
Mislim da centralni usisivac nikad nije bio opcija,a centralna klima termalnim vodama jeste,i cini mi se da to i dalje stoji na njihovom sajtu.
 
Danas sam malo obratio pažnju - oplate su pomerene dosta blizu ovom ulazu u garažu (ne vide se od drveća). Neki napredak je vidljiv, ali ipak spor da bi do aprila (tako beše?) završili sve zgrade.
 
Kad se ima para, sve se može :)

Ne bih se kladio, ali delije mi (prema tempu koji sam video kada zaista rade) da ove prve tri zgrade mogu biti završene do jula.
A kvalitet? Hm.
 
Commandant Carlos":1ipciama je napisao(la):
Koliko sam nacuo od dosta se stvari odustalo jer je Gruja u finansiskim problemima, cak ( od ovog se ogradjujem ) da ce biti zavrsene samo ove tri lamele a za ostalo stoji znak pitanja.

To su uobicajene glasine kod nas koje postoje oko svega.

Zna se vec da ce se graditi ove 3 lamele za pocetak pa kada se one prodaju idu ostale i tako fazno.Sigurno bi i Belvil bio gradjen tako da nije bilo Univerzijade.

A sto se tice menjanja sistema za grejanje,hladjenje i ostalog u toku gradnje mislim da je nemoguce jer je u pitanju ozbiljni investitor.
 
Projekat kreditira Hipo i mislim Intesa,tako da su radovi izvesni cim vremenski uskovi to dozvole!
Prvenstveno je bila Hipo Austrija,a sad Beograd
 
Jutros

slika1050.jpg


Danas je ovaj prostor ograđen trakama, verovatno zauzet zbog kamiona-mešalice.
Obratiću pažnju poodne da li je bilo izlivanja betona.
 
Oplate sa prethodne fotografije su demontirane, posao se nastavlja.
 
Vrh