Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

guverner":25qkeu1t je napisao(la):
svsavic":25qkeu1t je napisao(la):
ne bih rekao 2006, npr žarkovo 2006 je bilo 900e/m2 a sada 1200e/m2, bežanija 2006 je bilo 1100e/m2 a sada 1400e/m2
Rekao sam kraj 2006 godine.Inače kada kažete Bežanija to je širok pojam.Naprimer iz lične baze podataka mogu da uporedim naprimer:
Pere Segedinca (Bežanija) 2006god.-950 eura a sada 1000 eura
Karaburma (Marijane Gregoran) 2006god.- 1100 eura - sada 1150 eura.
Zato sam rekao kraj 2006 na istom nivou. ( skoro identične cene ).
Opet mogu da kažem du su cene od kraja 2006 do jula 2008 otišle gore u proseku oko 35 % a od 2008 do danas su pale za sličan procenat.
Hvala na komentaru.

Ne bih rekao da si u pravu, s obzirom da objektivne cene kvadrata po opstinama i kvartalima u toku 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011. godine imas na sledecem linku: http://www.nkosk.rs/content/indeks-...e-korporacije-za-osiguranje-stambenih-kredita
 
troops":3lymlifq je napisao(la):
guverner":3lymlifq je napisao(la):
svsavic":3lymlifq je napisao(la):
ne bih rekao 2006, npr žarkovo 2006 je bilo 900e/m2 a sada 1200e/m2, bežanija 2006 je bilo 1100e/m2 a sada 1400e/m2
Rekao sam kraj 2006 godine.Inače kada kažete Bežanija to je širok pojam.Naprimer iz lične baze podataka mogu da uporedim naprimer:
Pere Segedinca (Bežanija) 2006god.-950 eura a sada 1000 eura
Karaburma (Marijane Gregoran) 2006god.- 1100 eura - sada 1150 eura.
Zato sam rekao kraj 2006 na istom nivou. ( skoro identične cene ).
Opet mogu da kažem du su cene od kraja 2006 do jula 2008 otišle gore u proseku oko 35 % a od 2008 do danas su pale za sličan procenat.
Hvala na komentaru.

Ne bih rekao da si u pravu, s obzirom da objektivne cene kvadrata po opstinama i kvartalima u toku 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011. godine imas na sledecem linku: http://www.nkosk.rs/content/indeks-...e-korporacije-za-osiguranje-stambenih-kredita

Pogledajte na grafiku crvenu liniju 2008 Q2 i 2011Q 4 koja pokazuje trend u Beogradu
 
Dana su razontirali jedan od tri krana, a izlivanje betona za zidove prizemlja se nastavlja.
 
Commandant Carlos":3g96tqer je napisao(la):
Kako teku radovi, ia li vidljivog pomaka?





Nista spektakularno kako bi mozda neko ocekivao od Gruje ali bitno je da iz dana u dan sve vise napreduje :


west2717.jpg



west2719.jpg



west2722.jpg



west2724.jpg



west2727.jpg



west2728.jpg
 
Pa nesto slabo to napreduje sad ce April a oni samo prizemlje.Ima li sanse da se to zavrsi ove godine? Jesu li oni to u frci sa parama ili nesto trece je u pitanju. E da zna li neko kako ide prodaja?
 
Prilicno sporo napreduje, mislim da su sada vec prilicno van prvobitnih rokova koje su saopstavali zainteeresovanima.
 
Trebalo da bude gotovo u junu, kakvi sibicari, GDS je za njih legenda :) kad se samo setim kako mi onaj prodavac pricao da imaju softver za vodjenje projekta kojim se gotovo u sekundama kontrolise realizacija....cccc....
 
Sta treba biti u junu prva ploca ili krovna :laugh:
 
Pa verovatno prodaja ne ide tako kako je planirano pa je usporen projekat.Nije stopiran,to je najvaznije,imamo i previse nezavrsenih objekata.
 
:lol: vucko probaj to da kazes na ono nekoliko nesrecnika koji su kupili stanove i platili celu sumu avansno :bash:
 
Da li je nekome poznata informacija o raskidu ugovora izmedju Deneze (kao glavnog izvodjaca radova) i West-a 65 tokom prosle nedelje?
 
vele":1t04kk6h je napisao(la):
Da li je nekome poznata informacija o raskidu ugovora izmedju Deneze (kao glavnog izvodjaca radova) i West-a 65 tokom prosle nedelje?

Ovima se stvarno lose pise. Samo kad pomislim da sam razmisljao da im platim 100% avans najezim se.
 
Tipična situacija za naše aviJoni-kamiJoni investitore. :notok:
 
E, nije izgleda tacna informacija o raskidu deneze i west-a. Treba da, ili su vec potpisali ugovor o izgradnji druge faze zgrada za maj mesec. Ocigledno je plasirana dezinformacija...kako to vec ide kod nas. Ovih dana su presli na gradnju prvog sprata.
 
niki":2qz7c2d6 je napisao(la):
Trebalo da bude gotovo u junu, kakvi sibicari, GDS je za njih legenda :) kad se samo setim kako mi onaj prodavac pricao da imaju softver za vodjenje projekta kojim se gotovo u sekundama kontrolise realizacija....cccc....
To moze da bude bilo koji softver za upravljanje projektima: MS Project, Primavera... najverovatnije MS Project. U svakom slucaju taj softver sluzi za kontrolu i nadgledanje radova i ostalih investicionih aktivnostipo unapred zadatom dijagramu/gantogramu. Ovakav paket imaju SVI ozbiljniji investitori u gradjevinskoj, i ne samo gradjevinskoj struci. Nazalost, ovaj sistem nije sposoban da pregovara sa bankama za kredite niti da pospesuje prodaju stanova. A kamo li da izvodi radove.
 
Izgleda da se sindikat radnika na gradilištu West 65 izborio da se radi samo po lepom vremenu :)
 
ima li novih slika o napretku.

i da li je neko skoro bio u prodaji da se raspita o trenutnoj situaciji
 
Krenuo je drugi sprat da se gradi, prvi sprat na sve tri zgrade je zavrsen. Koliko vidim, brzo se gradi, pre neki dan u 19h su bili radnici na gradilistu. Ja sam ponosni vlasnik stana u, (trenutno) cardaku ni na nebu ni na zemlji, tako da obilazim jednom nedeljno da vidim kako teku radovi,za sada je solidno, nadamo se da ce tako i ostati.
 
Vrh