Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

AlexLU":3njox21e je napisao(la):
Kula bi trebalo da se izgradi u drugoj fazi gradnje, tek kada se završi stambeni deo projekta i niži deo gradnje komercijalnog dela...
Ne znam šta da mislim, skeptičan sam. Za mog života, nisam video da se gradi bilo šta visoko u Beogradu (osim Tornja na Avali) :dil: Inače, potrebni su Beogradu visoki komercijalni objekti ne bi li se uštedeo prostor za neke druge sadržaje u gradu, a i zbog skyline-a :vops:
Београдски скајлајн - бајка о Ивици и Марици... (Ивица? Ивица? Ивица!)
 
niki":2heb8d6x je napisao(la):
nece sigurno reci da im ide lose, o opremi pise hansgorhe ili slicno, duravit ili slicno itd, sta god to znacilo i kad se ugradi kineska roba moze se sta, ici na sud da dokazujes da to nije slicno hansgrohe, da podsetim na sud se ide sa firmom no name poreklom iz Kanade...terasa je OK za stan od 100kvm, kad imas stan od 50 onda te tih 10kvm terase preko boli :)
ne kapiram bas to sto pises, oces da kazes da sta nece da ugrade tu opremu bez obzira sto reklamiraju

pa ce ljudi biti prinudjeni da tuze

no name firma Kanda?

imas stanove i sa 5m2 terase
 
AlexLU":31lxh3p0 je napisao(la):
Kula bi trebalo da se izgradi u drugoj fazi gradnje, tek kada se završi stambeni deo projekta i niži deo gradnje komercijalnog dela...
Ne znam šta da mislim, skeptičan sam. Za mog života, nisam video da se gradi bilo šta visoko u Beogradu (osim Tornja na Avali) :dil: Inače, potrebni su Beogradu visoki komercijalni objekti ne bi li se uštedeo prostor za neke druge sadržaje u gradu, a i zbog skyline-a :vops:
Ja iskreno ne bi nista kupio pre nego sto vidim koliko i kako ce soliter da me zakloni, kako ce da promeni filing celog bloka a i saobracaj ljudi i vozila, a i zasto bi trpeo buku pri njegovoj gradnji? No dobro, mozda drugi rezonuju drugacije... Inace malo sam i skeptican po pitanju previse podzemnih nivoa na Novom Beogradu, zbog terena, plavljenja, itd.
 
Mislim da se malo preteruje sa tim podzemnim vodama i plavljenjem. Pa eno TC Ušće ima dva podzemna nivoa garaže, a nalazi se na par stotina metara od ušća dve velike reke.

Inače, prve tri zgrade koje se grade neće biti okrenute ka UMPu već ka Bežanijskoj kosi tj. biće položene poprečno u odnosu na UMP.
 
Pustolov":2gghypn5 je napisao(la):
niki":2gghypn5 je napisao(la):
nece sigurno reci da im ide lose, o opremi pise hansgorhe ili slicno, duravit ili slicno itd, sta god to znacilo i kad se ugradi kineska roba moze se sta, ici na sud da dokazujes da to nije slicno hansgrohe, da podsetim na sud se ide sa firmom no name poreklom iz Kanade...terasa je OK za stan od 100kvm, kad imas stan od 50 onda te tih 10kvm terase preko boli :)
ne kapiram bas to sto pises, oces da kazes da sta nece da ugrade tu opremu bez obzira sto reklamiraju

pa ce ljudi biti prinudjeni da tuze

no name firma Kanda?

imas stanove i sa 5m2 terase
Nisi pratio sta sam ranije pisao, trazi kupoprodajni ugovor pa ces videti, pise hansgrohe ili slicno, zbog cega slicno, ako kupis stan 1 godinu unapred iz kog razloga nece uspeti da obezbede hansgrohe vec u ugovoru pisu ili slicno. Firma iz Kanade je vlasnik Farley investors koji su investitor, tek osnovani i ovo je prvi projekat, pravno nigde nema PSP Farman.
 
niki":234u96di je napisao(la):
Nisi pratio sta sam ranije pisao, trazi kupoprodajni ugovor pa ces videti, pise hansgrohe ili slicno, zbog cega slicno, ako kupis stan 1 godinu unapred iz kog razloga nece uspeti da obezbede hansgrohe vec u ugovoru pisu ili slicno. Firma iz Kanade je vlasnik Farley investors koji su investitor, tek osnovani i ovo je prvi projekat, pravno nigde nema PSP Farman.
aha, ok i ja sam poprilicno sumljicav
ali nisam bas u ovom slucaju jer je moguce uraditi doradu kupatila i izabrati tacnu opremu koju hoces )taj i taj model tusa i hidromasazne kade)
 
Не можеш бити сумЉичав. Можеш бити само сумЊичав. Или бубуЉичав. ;)
 
niki":s35xh220 je napisao(la):
Pustolov":s35xh220 je napisao(la):
niki":s35xh220 je napisao(la):
nece sigurno reci da im ide lose, o opremi pise hansgorhe ili slicno, duravit ili slicno itd, sta god to znacilo i kad se ugradi kineska roba moze se sta, ici na sud da dokazujes da to nije slicno hansgrohe, da podsetim na sud se ide sa firmom no name poreklom iz Kanade...terasa je OK za stan od 100kvm, kad imas stan od 50 onda te tih 10kvm terase preko boli :)
ne kapiram bas to sto pises, oces da kazes da sta nece da ugrade tu opremu bez obzira sto reklamiraju

pa ce ljudi biti prinudjeni da tuze

no name firma Kanda?

imas stanove i sa 5m2 terase
Nisi pratio sta sam ranije pisao, trazi kupoprodajni ugovor pa ces videti, pise hansgrohe ili slicno, zbog cega slicno, ako kupis stan 1 godinu unapred iz kog razloga nece uspeti da obezbede hansgrohe vec u ugovoru pisu ili slicno. Firma iz Kanade je vlasnik Farley investors koji su investitor, tek osnovani i ovo je prvi projekat, pravno nigde nema PSP Farman.
Informacije radi,t.j.radi tacnijeg informisanja clanova ovog foruma,na moje insistiranje, u ugovoru su ispravili stavku sa 'ILI SLICNO' na 'ILI ISTE KLASE'.Takav ugovor sam ja dobio!Sad,sto se tice no name firme,tu tvoja konstatacija stoji ali ja cisto sumnjam da je prevara u najavi.Da traze 100%avansa imalo bi logike,ali posto se ulazi u potpisivanje ugovora sa 15%avansa mislim da je to mala osnova za neku prevaru.Mada sve je kod nas moguce!

Pustolov je izneo identicne utiske koje sam imao i ja kad sam pogledao stan uzivo,terasa je vise nego fenomenalna,odnosno mozda i najlepsi deo stana,a ako je po tebi ona velika onda si definitivno promasio koncept koji je presudan za ljude koji planiraju zivot u takvom i njemu slicnim naseljima.Trosobne stanove u Bgd-u od 50m2,bez terase ili od 2m2 mozes naci i to dosta jeftinije,ali sve zavisi ko sta u zivotu zeli!

Pozdrav!
 
Takva terasa bi imala smisla kada bi pogled sa nje bio iole lep,interesantan,bez buke cistog vazduha,a to koliko sam uspeo videti u slucaju W65 ce imati mozda par stanova... Vecina ce ih gledati u drugu zgradu,ili na UMP,kod takvih stanova je bolje i da nema terase po meni...
 
Tu si potpuno u pravu,ali to je problem celog n.beograda,ili bar njegovog veceg dela.Ja licno volim da terasa bude komforna i taj detalj mi je bitan prilikom odabira stana.
Tesko je sve uklopiti u idealnu proporciju,moras negde napraviti kompromis!Generalno,ovi su bar ponudili opciju vezanu za pogled,doduse stan koji sam ja gledao ne gleda u zgradu,a to ti je ona pokretna tenda kojom se mozes barem nekako skloniti od pogleda komsija.
Nije bas neko resenje priznajem,ali sta ces.
 
majk":gcslrv32 je napisao(la):
Tu si potpuno u pravu,ali to je problem celog n.beograda,ili bar njegovog veceg dela.Ja licno volim da terasa bude komforna i taj detalj mi je bitan prilikom odabira stana.
Tesko je sve uklopiti u idealnu proporciju,moras negde napraviti kompromis!Generalno,ovi su bar ponudili opciju vezanu za pogled,doduse stan koji sam ja gledao ne gleda u zgradu,a to ti je ona pokretna tenda kojom se mozes barem nekako skloniti od pogleda komsija.
Nije bas neko resenje priznajem,ali sta ces.
majk jel to znaci da si kupio stan s obzirom da si dobio izmenjen kupoprodajni ugovor? Iskreno i ja sumnjam da imaju nameru da prevare moje cudjenje je upuceno na drzavu koja svoje gradjane stavlja u nezavidnu poziciju da imaju makar mali procenat brige prilikom resavanja zivotnog problema, ja bih recimo bio zadovoljan da ako se prodaju stanovi u izgradnji ceo projekat bude pokriven bankarskom garancijom ili stan koji se kupuje da ima bankarsku garanciju na ime kupca.
Terasa ima smisla, stan koji sam gledao na Kosutnjaku dupleks ima dve terase ukupno oko 80kvm, cela Avala, Kosutnjak, Rakovica i Banjica na dlanu, sve zeleno oko tebe, kvadrat takve terase vredi svaku paru. U Bloku 65 dvosoban stan ima oko 53kvm i terasa 9,5kvm, ja bih preferirao stan od 60kvm i jos 3kvm terase za iste pare. Oni iskoseni stanovi su po meni veoma cudni.
 
Inače gradnja odlično napreduje, sve zuji na gradilištu. Rupa za prve tri zgrade je iskopana, i postavljaju se temelji.
 
Поента теасе је да попијеш кафу ујутро на њој уз новине.

Ко хоће, у граду, да има леп поглед, нек иде у Вишњичку бању. Ко неће терасу, нек иде на Карабурму. А ко купи овде стан и застакли терасу, тај је ид****.
 
niki":34jje1f7 je napisao(la):
majk":34jje1f7 je napisao(la):
Tu si potpuno u pravu,ali to je problem celog n.beograda,ili bar njegovog veceg dela.Ja licno volim da terasa bude komforna i taj detalj mi je bitan prilikom odabira stana.
Tesko je sve uklopiti u idealnu proporciju,moras negde napraviti kompromis!Generalno,ovi su bar ponudili opciju vezanu za pogled,doduse stan koji sam ja gledao ne gleda u zgradu,a to ti je ona pokretna tenda kojom se mozes barem nekako skloniti od pogleda komsija.
Nije bas neko resenje priznajem,ali sta ces.
majk jel to znaci da si kupio stan s obzirom da si dobio izmenjen kupoprodajni ugovor? Iskreno i ja sumnjam da imaju nameru da prevare moje cudjenje je upuceno na drzavu koja svoje gradjane stavlja u nezavidnu poziciju da imaju makar mali procenat brige prilikom resavanja zivotnog problema, ja bih recimo bio zadovoljan da ako se prodaju stanovi u izgradnji ceo projekat bude pokriven bankarskom garancijom ili stan koji se kupuje da ima bankarsku garanciju na ime kupca.
Terasa ima smisla, stan koji sam gledao na Kosutnjaku dupleks ima dve terase ukupno oko 80kvm, cela Avala, Kosutnjak, Rakovica i Banjica na dlanu, sve zeleno oko tebe, kvadrat takve terase vredi svaku paru. U Bloku 65 dvosoban stan ima oko 53kvm i terasa 9,5kvm, ja bih preferirao stan od 60kvm i jos 3kvm terase za iste pare. Oni iskoseni stanovi su po meni veoma cudni.
Nisam kupio,ali sam u ozbiljnom razmisljanju.Verovatno cu se odluciti ali ajde da sacekam jos par dana,da budem 100% siguran!Dobio sam izmenjeni ugovor i rok od 10-ak dana da se izjasnim.
U pravu si vezano za rizik kupovine,ali ni drzava ne daje garancije za svoje projekte,a ni rokove zavrsetka,tako da svaka kupovina nosi odredjeni rizik!
Pozdrav!
 
stf":3eurxdw8 je napisao(la):
Поента теасе је да попијеш кафу ујутро на њој уз новине.

Ко хоће, у граду, да има леп поглед, нек иде у Вишњичку бању. Ко неће терасу, нек иде на Карабурму. А ко купи овде стан и застакли терасу, тај је ид****.
Pasim se da vecina ljudi na kraju ispadnu id*** :D

A po meni su id*** i oni koji projektuju terase koje prosecnog Srbina prosto mame da ih zastakljuju... kako vreme odmice, sve vise sam za to da se sve u startu ili projektuje sa klizecim staklenim ili kakvim vec vratima jer mi je MUKA od sarenih fasada na kojima je svako uradio neko svoje malo "remek delo"... znam ja da ne bi trebalo to da se radi ali jednostavno zivimo u drustvu u kome se to radi. A ljudi zastakljuju iz razlicitih razloga, neko za dodatnu kvadraturu, neko da se zimi "ne nanosi sneg", neko za "letnju kuhinju"... :D
 
У насељу Иван Рибар (додуше, не знам да ли у свим зградама) су терасе управо тако и направљене - застакљене клизним прозорима у старту.
 
Dzabe je to - i u Belvilu je projektom zastakleno otprilike 90% terasa (klizna alu stolarija), ali su stanari poceli da zastakljuju i onih preostalih 10% :)

Neki su veoma kreativni pa su kliznim profilima zastakljivali minijaturne terase koje nisu ni bile predvidjene za zastakljivanje - ne znam koliko im je to funkcionalno posebno ako mogu da odskrinu taj klizni profil za 30 cm na terasi koja je 1 sa 1... Bolje u tom slucaju da skroz zabetoniraju terasu i stave mali PVC prozor :)
 
Закон за идиоте постоји, али га још већи идиоти не примењују.
 
JohnyBgood":3tcy0z26 je napisao(la):
stf":3tcy0z26 je napisao(la):
Поента теасе је да попијеш кафу ујутро на њој уз новине.

Ко хоће, у граду, да има леп поглед, нек иде у Вишњичку бању. Ко неће терасу, нек иде на Карабурму. А ко купи овде стан и застакли терасу, тај је ид****.
Pasim se da vecina ljudi na kraju ispadnu id*** :D
Na to se kod nas uvek i sa sigurnoscu moze racunati.
 
Jednostavno resenje je prijaviti inspekciji onog ko bilo sta prepravlja da li na tersi ili na nekom drugom delu fasade!I sve zasivi kakav je sastav ljudi u naselju,odnosno zgradi!
Sve bi bilo lepo samo kad bi se postovao zakon!
 
lol - jednostavno resenje - prijaviti ih inspekciji... Niti je jednostavno, niti je resenje. Prvo ce te vozati od jedne du druge sluzbe, a posle se nista nece desiti mesecima ili cak godinama, ako se uopste sta i desi...

Ne znam gde ljudi vi zivite, ali inspekcija ne reaguje na mnogo gore stvari, a svakako da im prioritet nece biti neki lik koji je zastaklio terasu...
 
Vrh