Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

btw Da nema možda Parking servis neki mejl na koji mogu da se šalju fotke nepropisno parkiranih vozila? Nešto sam bio načuo o tome..
 
2132m81.jpg
 
^^zezas :rant: :rant: :rant:

spremite se dragi forumasi polako za akciju kao sto je Steva najavio ovo ne moze proci nekaznjeno i nezapazeno :gobb:
 
13. јануар око 09:30

BG=756-573,
dnygyc.jpg


BG=183-433
oruj54.jpg


BG=661-248
216h08.jpg


Нечитљива регистрација, али леп призор:
e8q3h1.jpg
 
Змај Јовина улица:
3586wco.jpg


Вожња Чика Љубином улицом:
ivztk5.jpg


Овај је мој фаворит за ову туру слика. Такође, обратити пажњу на прљави караван у позадини.
21lk8sy.jpg
 
Овако изгледа поплочани део (ја сам наивно веровао да је и пешачки) испред нове пословне зграде у блоку 19а. Авенија 19, ваљда.
Наглашавам да је зграда усељена и да више нема радова у њој. Ово, дакле, нису аутомобили неких извођача грађевинских радова.

335h8iu.jpg
 
Таксистима испред Центра Сава ниду довољна обележена такси места, већ заузимају тротоар. Кад већ постоји, што да не...

Узгред да поменем, како је у другим европским градовима решено питање тоалета за таксисте? Ова господа уринирају испод великог стуба на коме је светлећи знак Центра Сава или у оближњем жбуњу, у зависности од афинитета. Неко је више градски тип, а неко преферира природу, као Станислав.

2u88ck6.jpg


А овако свакодневно изгледа улаз Центра Сава из Милентија Поповића:
wmfm2s.jpg
 
Što se tiče poslednje fotografije, ne sećam se baš najbolje, ali mislim da je to "OK" jer je to svečani kolski prilaz..
 
kao sto si napisao prilaz da ali mislim da nije i parking
 
Mhm, međutim sad je sneg, ako se dobro sećam poslednji put kad sam tu bio ima nešto žuto iscrtano - rezervisan parking za nešto ili tome slično. U principu se tu parkiraju raznorazna fancy kola kad su štagod, tako da mislim da je predviđena "neka vrsta", no ovi su verovatno radnici koji neće da plate Park. servisu, što mi je čudno, valjda zaposleni imaju besplatno parkiranje ili tome slično?
Sve u svemu, ono što je u Knez Mihajlovoj ne da je kriminalno, nego mi je nepojmljivo... Da se neće oštetiit pločnik, ja bih nagaznu minu stavio ispred/iza, pa kad krene, nek naje*******e.
 
pa ne moraš protivtenkovsku, dovoljna je ona protivpešadijska, plocnik ce ostati ceo. :D
Ovde je potreban sudija Dred da odmah presudi parkiranim automobilima. You will be judged. :cool: (naravno ovde isključivo mislim na stripskog Dreda, ne na roki/rambo skrnavljenje franšize).
 






Zamislite da ste u invalidskim kolicima i da treba da prođete pored ovog idiota !!!
 
bigvlada":23m6vbid je napisao(la):
pa ne moraš protivtenkovsku, dovoljna je ona protivpešadijska, plocnik ce ostati ceo. :D
Do jaja.. :D Gde imaju jeftino da se nabave? Jel moram da se cimam do Kosova, ili ne.. :S
 
Cika Ljubina je inace postala parking zona :bash: Danas dok sam prolazio, video sam bar 10ak sto automobila, sto kombija parkiranih kako im odgovara.
 
Zbog čega nemamo privatne firme koje bi se bavile odnošenjem vozila? To sam se uvek pitao, to funkcioniše prilično dobro u Americi... oni plaćaju gradu za licencu (grad se brine o tome da oni to rade po zakonu i ispravno), a zauzvrat imaju svoje parkinge i naplaćuju univerzalnu cenu za nošenje i svoju neku ležarinu...
 
hehehe najbolja ideja pokrenuti kampanju : Poštovanje zakona nije drukanje;)... I da građani prijavljuju na neki fon, a oni da šalju vozila, mada znaš kako, ja iskreno mislim da niko neće da se bakće sa tim, jer pazite ovako, dođe neki budža parkira se ispred Pascucci-ja na Terazijama i sad njemu neko ko radi za crkavicu treba da odnese cayenne i da razmišlja o tome da ovaj nema neke veze i da neće zbog toga dobiti otkaz... Lay low.... and shut up.. što mislim da je poprilično u ovoj situaciji logičko razmišljanje;)
 
Извини али ја сам горе видео довољно југића - нека почну од њих. У ствари, врло мало бесних кола је на горњим сликама. Мислим да је у питању много више јавашлук а много мање издр**вање пресилних. Није поштено, али јбг, боље да 1% не поштује прописе него да 25% не поштује прописе.

Како би било да се направи посебан сајт, рецимо www.zastoseparkingservispravilud.rs, на који би се качиле овакве слике са све регистарским таблицама зумираним :) Када се накупи довољно слика сигуран сам да би се неки новинар заинтересовао.
 
Djordje":2y7t3ksm je napisao(la):
Како би било да се направи посебан сајт, рецимо www.zastoseparkingservispravilud.rs, на који би се качиле овакве слике са све регистарским таблицама зумираним :) Када се накупи довољно слика сигуран сам да би се неки новинар заинтересовао.
потребна је стварна и искрена акција да се тај проблем предочи надлежнима... том паркинг сервису или коме већ. ето, драго ми је да је мој предлог о фотографисању "преступника", тј. регистарских таблица њихових аутомобила прихваћен као добра основа за решење проблема.
 
Problem lezi u tome sto nadlezne bole ona stvar. Parking servis ima odredjenu kvotu koju mesecno mora da ispuni i cini se da im je poptuno nebitno da li su u pitanje automobili parkirani u saobracajnim trakama i pesackim zonama ili neki Jugo koji je tockom zgazio parking liniju.
 
Cisto da napomenem, mada i nije presudno za pricu... :)
Nema parking-servis mesecnu kvotu za broj odnetih vozila nego saobracajna policija. Ako je i dalje isto pravilo na snazi kao pre nekoliko godina, onda se radi o jednom vozilu na jedan sat po policajcu koji je pridruzen jednom pauku... sve u svemu 200-300 automobila dnevno... sada verovatno i vise... Nije sve do parking servisa, posto oni samo izvrsavaju naloge policije i komunalne inspekcije...
E sad... svi vole da se igraju prebacivanjem odgovornosti, tako da to sto parking servis ne moze 'sam' da odnese te automobile nikako ne znaci da grad ne treba da insistira na tome kod policije ili inspekcije ili da koristi druge raspolozive metode nevezane za parking servis; da zatvori te zone fizicki: sa potanjajucim stubicima, rampama ili zardinjerama, kako vec gde moze...
 
Zardinjere se pomeraju, stubici i rampe se lome. To je u Beogradu nazalost praksa. Jedini nacin da se nepropisno parkiranje spreci je udaranje po dzepu. S obzirom da zivimo u zemlji gde je socijalni mir nacin za odrzavanje na vlasti, nije cudno sto se drzava necka kada je u pitanju sprovodjenje ostre kaznene politike.

Najbolje resenje u ovom slucaju bilo bi da grad i parking servis dobiju ingerencije. Ja sam licno za metodu koriscenu u Grckoj tokom vojne hunte. Nepropisno parkiranim vozilima policija skida tablice na licu mesta, a vlasnik ako zeli ponovo da ima registrovan auto mora da ode u stanicu, plati kaznu i dobije ih natrag.

Sve ovo je deo jednog veceg problema a to je status Beograda u okviru drzave. Odavno smo prerasli samo najveci ili samo glavni grad. Beograd je organizam sa sopstvenim sistemom funkcionisanja, a zamrsena pravna regulativa samo komplikuje i otezava stvari. Doslo je vreme da Beograd postane autonomna regija.
 
Vrh