Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Da, dok nisam otvorio google maps nisam shvatio da je ono isključenje još ranije. u suštini, jedna od boljih petlji kod nas...
 
Hvala ljudi.

Nisam dobro shvatio sliku jer nije uslikana tj. postavljena da je sever na severu, pa sam mislio da je Bg na suprotnoj strani :laugh:
 
Meni i dalje nije jasno zasto je odvajanje NS-NBG sa najmanjim radijusom...
 
azbuki":1lm6wnqe je napisao(la):
Meni i dalje nije jasno zasto je odvajanje NS-NBG sa najmanjim radijusom...

Verovatno je razlog taj što u vreme kada je pre skoro 25 godina započeta, pravac kroz vojvodinu je bio mnogo manje korišćen nego danas. dok je pravac ka Hrvatskoj, tadašnji autoput BRATSTVA I JEDINSTVA bio i u to vreme max opterećen, ako ne i više nego danas.
Ne zaboravite da je 89-ta godina u pitanju i da je u to vreme Madjarska još uvek "crvena" zemlja sa užasnom putnom infrastrukturom.

Ovo je naravno samo moja pretpostavka.

Takodje, izgradnjom kompletne obilaznice u punom profilu, to odvajanje ka BGD će zaista biti relativno marginalizovano, jer sav tranzit će nastavljati ka Ostružničkom mostu, kao i deo Beogradjana iz krajeva poput BB, Žarkova, Rakovice, Vidikovca, i drugih naselja u južnom i jugozapadnom delu Beogradu.
 
Zapravo taj smer neće biti marginalizovan, jer će ogromna većina onih koji putuju na relaciji NS-BG, birati tu trasu, umesto sadašnje ulice "Autoput Beograd Novi Sad" gde vladaju dogme i aksiomi naših saobraćajnih mozgova: 60kmh i semafori na svako malo.
 
Danas sam prolazio i video da se rade rampe , gledacu da skoknem popodne da okinem par slika.
 
Obilaznica oko Beograda ispred tunela Straževica:



obilaz1.jpg

By laki72 at 2012-05-11

img082hq.jpg

By laki72 at 2012-05-11

img073fu.jpg

By laki72 at 2012-05-11

img077n.jpg

By laki72 at 2012-05-11

Obilaznica u ovom delu funkcioniše, ali ima još dosta toga da se uradi
 
Hvala Janauskas i laki72 :kk:

Cini mi se da rade rampe i drugi nadvoznjak uporedo na Bat.petlji. verovatno ce uskoro stari nadvoznjak da ruse
 
Lepo lepo. Nije stalo. Malo mi čudna logika da ulazna rampa brže napreduje o silazne koja je kudikamo prioritetnija ali ionako nece pustiti taj deo dok obe rampe ne budu gotove.

Uskoro možemo očekivati zatvaranje starog nadvožnjaka i početak rušenja. Ne bi bilo loše da Jankauskas uslika deo ispod novog i starog nadvožnjaka (gde su najbliži) ka NS. Iz busa sam video da je tamo nasuto dosta peska. Praktično su zatrpali do pola jedan stari stub a verovatno će i njega da ruše.
 
GOJE":3smt4bcr je napisao(la):
planik":3smt4bcr je napisao(la):
MilisaV":3smt4bcr je napisao(la):
petlja je za sve pare :D :D .

ovo je jedina takčka u srbiji gde se seku dva auto puta i ono što je bitno glavni pravci su urađeni da mogu da se prođu velikom brzinom.

mislim da u srbiji ima samo jedna petlja koja je komplikovanija od ove, a to je mostar. možda i petlja radnička ali to nije auto put.

Trupalska petlja kod Niša je takođe petlja gde se seku 2 autoputa, e75 i e80, i takođe nema ograničenja brzine. Izgrađena je početkom '90, i na najširem delu ima 4 vozne trake i zaustavnu u svakom smeru. Rekao bih da je na njoj najširi kolovoz u Srbiji.
Pretpostavljam da je MilisaV mislio na bukvalno značenje reči SEKU, jer se kod Niša radi o odvajanju odnosno petlji sa 3 smera, dok je dobanovačka petlja sa 4 i svi su autoputni smerovi punog profila (makar ka Ostružnici trenutno samo patrljak.)

No svejedno niška petlja je meni omiljena, jer predstavlja jako važan čvor u jugoistočnoj Evropi. Uvek sam se osećao neverovatno moćno kad biram da li idem ka Istanbulu ili Solunu. Kao neki drevni rimski imperator :cool:


Мени на памет увек падне цар Душан. Он је имао отворена оба ова пута. На једном је стигао далеко. Другим није стигао да крене. :pob:
 
Prva T raskrsnica ispred Batajničkog nadvožnjaka sve sa autobuskim stajalištem
i dalje je (mesecima) u kolapsu .
Juće sam slušao predloge pojedinih ljudi na stajalištu
kada vec saobracaj ide mic po mic, da izađu na kolovoz kako bi obustavili isti
i time skrenuli bar malo pažnju javnosti na svakodnevne jutarnje muke pri odlasku na posao.
 
Pa otisli na rucak( odmah posle otvaranja),a kada ce se vratiti...??? :D :lol:
 
boca-ica":33fjgbqv je napisao(la):
Prva T raskrsnica ispred Batajničkog nadvožnjaka sve sa autobuskim stajalištem
i dalje je (mesecima) u kolapsu .
Prošle nedelje sam prošao kroz Batajnicu iz pravca Zemun Polja (stari "autoput") prema aerodromu, nešto posle 20h.

Kolona vozila doslovce se prostirala od petlje pa do crkve u centru Batajnice, i još nekih 100 metara dalje. Nisam mogao da verujem koji je to bio kolaps.

Da li je uopšte planirano da nova petlja ima silazak u Batajnicu iz pravca NS?
 
Pitanje - treba da idem na aerodrom sledeće nedelje, da li je ovaj deo obilaznice Batajnica - Dobanovci zaista otvoren i koristi se. Ne bih voleo da stignem u Batajnicu, pa da kružim do Zemuna - petlje Zmaj i nazad do aerodroma. Do sad sam uvek išao preko Fruške Gore baš zbog tog dela, a kolega mi reče da je u sredu svejedno morao starom trasom od Batajnice do lakat-krivine i dalje ka petlji Zmaj.
 
Miki_ns, piči slobodno i uživaj :) Juče sam išao za NS iz BGa, obilaznica je u funkciji ;)
 
beowl":13q7icvu je napisao(la):
boca-ica":13q7icvu je napisao(la):
Prva T raskrsnica ispred Batajničkog nadvožnjaka sve sa autobuskim stajalištem
i dalje je (mesecima) u kolapsu .
Prošle nedelje sam prošao kroz Batajnicu iz pravca Zemun Polja (stari "autoput") prema aerodromu, nešto posle 20h.

Kolona vozila doslovce se prostirala od petlje pa do crkve u centru Batajnice, i još nekih 100 metara dalje. Nisam mogao da verujem koji je to bio kolaps.

Da li je uopšte planirano da nova petlja ima silazak u Batajnicu iz pravca NS?


Naravno. Ovde je lepo prikazano.

http://www.beobuild.rs/read.php/517.html
 
miki_ns":t4ktu4co je napisao(la):
Pitanje - treba da idem na aerodrom sledeće nedelje, da li je ovaj deo obilaznice Batajnica - Dobanovci zaista otvoren i koristi se. Ne bih voleo da stignem u Batajnicu, pa da kružim do Zemuna - petlje Zmaj i nazad do aerodroma. Do sad sam uvek išao preko Fruške Gore baš zbog tog dela, a kolega mi reče da je u sredu svejedno morao starom trasom od Batajnice do lakat-krivine i dalje ka petlji Zmaj.

Ako se ide autoputem jedino i može obilaznicom na Dobanovce. Za Batajnicu i Zemun se isključuje na novobanovačkoj petlji. Možda je tvoj kolega išao starim putem pa išao kroz Batajnicu, zato je morao na lakat.

Ako ideš iz NS a ne želiš da plaćaš putarine onda izađi na autoput u St. Pazovi (skreni levo na centru Pazove.) ili Novim Banovcima (skreni levo na centru u Batajnici). Iskreno mislim da ti je bolje da to uradiš već u St. Pazovi jer je bliže i bolji je put.

U Batajnici se NE MOŽE izaći na obilaznicu već samo na stari pravac M22(2 trake 60km/h i semofori) pa na lakat i T6 na E-70

Kakav će tek haos da bude kad budu zatvorili stari nadvožnjak mogu da mislim samo. Sve će morati silaziti kod Zemun polja desno pa gore onda na stari put levo. Ili tu ili ona sledeća T raskrsnica što izbija blizu 13 maja da ne bi gušili ove iz Zemun Polja što idu. Jedino ako asfaltiraju onaj put što ide od ciglane pa puste tu. Isto će biti i za drugi smer iz pravca NS-a ko ide neće moći da skrene desno na M22 ,kod nadvožnjaka, nego će morati starim putem pa gde se suprotan smer bude ukljucivao ovi ce da skrecu desno pa dole levo. Bice to još jedan lakat na M22.

Ma ima da bude kolona kako god. Zato se i radi sad Batajnica ono proširenje na centru ali mislim da im nije samo to dovoljno.
 
Jack Torrance":3kuesyr4 je napisao(la):
beowl":3kuesyr4 je napisao(la):
Da li je uopšte planirano da nova petlja ima silazak u Batajnicu iz pravca NS?

Naravno. Ovde je lepo prikazano.

http://www.beobuild.rs/read.php/517.html

OK ali ovo sve ide na novi batajnički bulevar. Dok njega ne završe, na stari batajnički put će morati da se izlazi iz Zemuna jer na mestu starog nadvožnjaka više neće biti spojeva sa Zemun Poljem iz bilo kog pravca. U suštini sam na te spojeve mislio (jedan se još uvek koristi) samo se nisam precizno izrazio :)
 
Hvala svima, onda ću konačno ići na aerodrom auto putem.
 
A zasto svi putevi ne mogu imati macije oci i biti obelezeni kao ovaj tunel ?
 
Strazevica izgleda kao svemirski brod u odnosu na tunele,pogotovu na one nesretne ka orlovaci koji nemanju ni osvetljenje.
 
Vrh