Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Pa...nema ni potrebe za tim, dok ne krenu radovi na tunelu ka Vinči. Ionako je sadašnje privremeno isključenje ka Beogradu bolje od budućeg trajnog preko kružnih tokova.
Ne bih se složio da je sadašnje privremeno isključenje, sa polukružnim okretanjem na autoputu, bolje. Jednostavnije jeste ali nije bezbednije.

Ujedno, baš zato što je privremeno, što duže stoji to će se više ustaliti navika, pa ćemo imati kasnije zaustavljanje i rikverc ispred tunela kad neko promaš. Svi smo videli kako su se ponašao ogroman broj ljudi koji su “navikli” da im je BG samo pravo kad idu iz pravca Niša, kad su pustili obilaznicu.

Kakvo god da je ovo isključenje (ne za BG nego kojim će se moći stići do Bag, da budem precizan), ako je to trajno rešenje, treba ga pustiti što pre.

Ja se nekako nadam da ne bi zauzimali deo pijace da nisu nameravali da završe sve odmah. Uradili bi samo nadvožnjak preko obilaznice a ovaj deo preko pijace bi isto tako čekao nastavak ka Vinči.
 
@v0tk@men Svakako se mora završiti planirano isključenje sa kružnim tokovima za Bgd pre probijanja tunela. Tada se zatvori sadašnja traka i sve se preusmeri na novo trajno isključenje. Svi se naviknu da je to to i kasnije (mnooogo kasnije) kada se pusti saobraćaj prema Pančevu neće biti tih problema koje si spomenuo.
 
Ja i dalje moram da pitam, ako dolazim iz centra Beograda i hoću na Bubanj potoku da se isključim za Grocku (preko Leštana), zašto nema table na portalu pre samog odvajanja. Tek kad se odvojim, na portalu piše da sam na dobrom putu.

Screenshot 2024-07-20 113448.jpg
 
Vrh