Šta je novo?

Napred Blok 41a - Carrefour i stambeni kompleks

Ovako stoje stvari. Jos uvek se ceka na sredjivanje urbanistickih uslova kako bi mogli da urade projekat na osnovu koga ce se graditi. Ono sto je najbitnije je da se ne odustaje od ovog idejnog resenja koje smo imali prilike da vidimo, samo jos urbanisti da ne stave neke visinske limite ili nesto sl. pa da mora da se prilagodjava.
 
znajuci njih stavice spratnost 6 spratova....urbanisticki zavod je najveca mafija u beogradu
 
Nazalost kod nas je sve povezano sa politikom i gradskom vladom koja nije formirana, jel jednostavno sve nekako krece odatle pogotovo kada su veliki investitori i investicije u pitanju, uostalom zato je sada stvar usporena
 
a kolike su sanse po tvojim info da bude usvojen projekat u gradu,jel neko kochi stvar?
 
U Bloku 41a počinju radovi
Četiri kule niču u Novom Beogradu
Novi Beograd će dobiti moderan poslovno-hotelski kompleks, kampus solitere na 90.000 kvadrata
u Bulevaru Milutina Milankovića u Bloku 41a. Projekat vredan preko sto miliona evra sastoji se iz
četiri kule visoke od 80 do 100 metara.

U tri tornja će se nalaziti kancelarijski prostor, dok će u četvrtom biti hotel.
Međuprostor je rezervisan za park, a u parternom delu objekata će biti smešteni restorani, kafići, tržni centri i
ostali uslužni objekti. Lokacija se trenutno raščišćava, a privremeni objekti se uklanjaju. Gradnja kompleksa
bi trebalo da počne ovog leta, a konačan završetak radova očekuje se u decembru 2010.
Projekat će zajednički realizovati austrijska firma „SIGNA Development“ i Građevinsko preduzeće „Napred 41“ .

- Budućim zakupcima ili kupcima poslovnog prostora u ovom arhitektonskom remek-delu biće zagarantovana
odlična saobraćajna povezanost sa čitavim gradom, a naravno i aerodromom, zbog blizine autoputa.
Važno je da će ljudi koji kupe kvadrate kompleksa u 41. bloku obezbediti preko 3.500 novih radnih mesta - kaže
Vitomir Perić, direktor projektnog društva „Napred 41“ i najavljuje da će nova građevina na Novom Beogradu
povećati arhitektonske i vizuelne standarde u Srbiji u 21. veku

54dc21816a.jpg


- Kampus stil predstavlja zatvorenu celinu u kojoj će se zelena oaza nalaziti na sredini, dok će zimske bašte
presecati četiri tornja negde oko desetog sprata. U prvoj fazi , izgradićemo hotel u kojem će svoje kapacitete
ponuditi jedan od najpoznatijih hotelskih lanaca na svetu, a u drugoj polovini tri poslovne zgrade.
Partneri iz Austrije pregovaraju sa osiguravajućom kućom UNIQA da zauzme jednu od njih - kaže Vitomir Perić.

Investitori nameravaju da u zakup ili na prodaju ponude i male komplekse od 300 kvadrata pa naviše, ali
postoje i mogućnost da neko kupi ceo toranj. Ukupna površina kompleksa je 90.000 kvadratnih metara.
Najviša kula imaće do 25 spratova, a nijedna neće prelaziti visinu od 75 metara.
Blic : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=48233

U prvom pasusu stoji 'četiri kule visoke od 80 do 100 met.', a na kraju 75met. ?!
 
bice da su im skresali visinu,ali mi nije jasno kako posto je kvadratura ostala ista-90000kvm,ma bitno je da se to chudo definitivno gradi:)
 
stefanbg":2zaxc3up je napisao(la):
znajuci njih stavice spratnost 6 spratova....urbanisticki zavod je najveca mafija u beogradu
.... bice da su im skresali visinu...
Ko im je skresao visinu ?! .. novinar ili 'mafija'?

Bolje briši te postove, da se više nebrukaš na ovoj temi.
 
Projekat je odlican,jedino je mozda steta sto je limitiran na 75m visine. Ne znam postoje li visinski limiti u tom delu grada,ali po meni ne bi trebalo...
Medjutim-ovakav kakav je na slikama, projekat je sasvim proporcionalan i ako to po zamisli arhitekte znaci 75m,onda je to u redu.U svakom slucaju ovo je ooogroman korak napred!
Sto se mafije tice (koja bar kod nas zaista nije nekakav mit, vec ocigledna stvarnost), u ovom slucaju najvise bode oci kriminalna tendencija novinara da napumpavaju tekstove nepotrebnim senzacionalizmom.
Danas se u gradnji granica pomera polako ka 1000m visine, a mi i dalje pricamo o kulama ispod 100m visine:)
 
Pre nego počne da se tipka po tastaturi, treba nešto i da se zna i pročita o ovoj temi.

dragan":1gma9rfx je napisao(la):
Prema sadašnjem Regilacionom planu, tu je dozvoljena gradnja do 4sp., pa su verovatno
tražili izmene za taj deo bl.41a koje bi trebalo da budu u paketu 'Izmene i dopune GUP-a'.

U svakom slučaju mogu da rade sondiranje terena, šipove, podzemne garaže i možda koji sprat.
Ima dosta posla da se 'otvori' gradilište, a posle se gradi rutinski i brzo. ... ako ima para. :)
Nema tu nikakve 'mafije', već se sprovodi redovan postupak po zakonu.
Izvršili su spajanje postojećih parcela i tražili 'Izmenu i dopunu' postojećeg Reg.plana.

Ako objekti budu imali 25sp., verovatno će biti visoki oko 75met. ( 3met. po spratu), ali novinar
je u prvom pasusu napisao i od 80-100met. - što je malo neozbiljno i neodgovorno.
 
podatak od 80-100m je sa zvanicnog sajta singa.at i e kapije a ovo od 75 m meni nije jasno
 
Novinar je razgovarao sa direktorom 'Napred 41', pa je morao da napiše ili 75met. ili 80-100met.
Ako taj direktor još ne zna koliko će biti spratova, onda je tako trebalo i da prenese.

Šta piše po raznim sjtovima, nije još merodavno dok 'Idejni projekat' ne bude odobren od Sekretarijata.
 
Aj dragane procitaj ponovo moj post pa onda "tipkaj po tastaturi".Nisam rekao da je u ovom slucaju umesana mafija,pomenuo sam samo sa opsteg mesta da je to kod nas rasprostranjena pojava. Nit za znam da je umesana mafija, niti ti znas da nije- pa bi mogli da batalimo tu temu jer je ionako pomenuta ovlash.
Sto se spratnosti tice nisam komentarisao zakonsku proceduru i protokol, samo da mislim da je visinski limit na toj lokaciji nepotreban. Ako neko misli da previdjam nesto neka me slobodno uputi u problematiku...
 
a mozda je i pogresno novinar napisao,mozda je mislio da nijedan tower nece biti ispod 75m,ko ce ga znati ali po ovim slikama izgleda da nece svi biti iste visine...ja pre mislim da ce biti 80-100m a inache signa.at je zvanican sajt investitora valjda on zna sta ce graditi
 
kingdom":2y7e25xp je napisao(la):
Ne znam postoje li visinski limiti u tom delu grada,ali po meni ne bi trebalo...
Ovo si ti, 'kingdom', pisao? .. a, u vezi limita je već pisano na predhodnim stranama.
'Mafiju' na ovoj temi nisi bespotrebno pominjao samo ti već i 'stefanbg' - pažljivije čitaj temu.

'stefanbg', SIGNA jeste suinvestitor ( lokacija je od Napred-a), ali kao što vidiš ni oni ne znaju
tačnu visinu ( 80-100 je razlika u 20met.! ), jer još nemaju podatke o dozvoljenoj spratnosti.
To će se znati tek kad Sekretarijat bude dao saglasnost na 'Idejni projekat' - nadam se uskoro.
 
^^ upravo tako o tome sam pisao na pocetku ove strane da se za sada nista ne zna tacno sto se tice uslova za taj prostor i da ce se tek nako dobijanja svih dozvola krenuti u izradu projekta. Ono sto je najbitnije je da oni ne odustaju od tog projekta i da su ozbiljni sto se tice gradnje a dobro je sto se i medijski to polako forsira kako bi se stekli sto pre uslovi za gradnju.
 
добро је, добро је људи, нешто се дешава, нека визија је ту :cool: поздравимо и ову слику београда.
 
boris73":3rlr2g9f je napisao(la):
добро је, добро је људи, нешто се дешава, нека визија је ту :cool: поздравимо и ову слику београда.
slazem se samo nek bude kao na slici a za visinu me bash zabole,berlin se proslavio po arhitekturi zbog dobrih projekata a ne zbog najvisih kula
 
Videcemo kad budu ogradili parcelu i postavili tablu, to ce biti znak da zaista pocinje da se gradi...
 
Negde sam procitao da je rok za sve 4 zgrade kraj 2010. godine....
Jesam laik, ali zar to nije malo ... mislim , receno je da ce se graditi prvo jedna sa hotelom a kasnije ostale 3 .
I sve to od A do Sh za 2 godine?
Da li je to izvodljivo ili ne?
 
Gradnja kompleksa bi trebalo da počne ovog leta, a
konačan završetak radova očekuje se u decembru 2010.
Sve je izvodljivo, ako se dovoljno dobro plati. :)

Nema potrebe da se mi ovde opterećujemo nekim rokovima, jer
to je stvar investitora - koliko brzo hoće da završi neku gradnju.
 
Leto odmice,dolazi jesen.Radova nema,nista od te futuristicke zamisli.To su mogli mozda da grade u Shangaju da grade,jer im ne kenj..u za visinske limite itd.
#Mare
Nadam se da ti,a ni ja nisam upravu.Mozda sam ispao pesimista,ali sve ovo je nazalost realnost.
 
Vrh