Šta je novo?

Napred Blok 41a - Carrefour i stambeni kompleks

Alexsis":38s30gwe je napisao(la):
Jel' pisalo u tom tekstu nesto konkretno, vezano za gradnju?Ako ce zgrade biti visoke do 100m koliko bi, otprilike,trebalo da imaju spratova?
Nije u clanku pisalo nista sto se ovde na sajtu vec ne zna tako da nije ni bilo razloga za post. Steva ti je odgovorio za visinu.
 
hahaha ako je ona u duginim bojama, skroz je vesela;)) malo crveno, malo zuto, malo zeleno, malo plavo, dobrodosli u Tiranu;)
 
barrcode":33oe0kkl je napisao(la):
..I kako još niko od vas fanova nije slikao zgradu ProCreditbanke (preko puta Capus-a, a u odnosu
na oml. brigada - prva novogradnja do Baraka). Sveža, divna zgrada... Kao HQ Lego corp. (Lego kocaka)
Fanova?! .. Frajera? :) ... pratim ja tu izgradnju iz temelja još od prošle god. samo do sada
nisam otvarao temu, ali ću je otvoriti za banku i objekat 'Rad Komerc'-, jer su ublizini raskrsnice.

8f1e8a5b61.jpg


Inače, barake su od firme 'Ratko Mitrović' i radnici tamo žive već 40god.

1d03b41156.jpg


a46f019840.jpg


3maj007ea0.jpg


Lokacija se čisti svaki dan, ali kad se ide po njoj vidi se da tu ima dosta posla.
Do ul.Oml.Brig. još nisu ni počeli da ruše baraku, jer radovi nisu intenzivni
kao da rade reda radi .. i čekaju nešto ili nekog, možda parice. :)

Ovaj ulaz po sred placa je izgrađen u sklopu ulice do pruge.
 
Pa ljudi, bili su Uskrsnji praznici i 1. maj, zato nisu radili. Verovatno ce sad da nastave radove :)
 
mare, pogledaj foto u postu br.59 od 25.4. - krov nisu ni pipnuli od tada.
 
Plac preko puta buduceg Campusa je predvidjen po urbanistickom planu za gradnju muzicke akademije i baletske skole, posto je u tom bloku i FDU. Trebalo bi kao da se svi umetnicki fakulteti tu nadju na jednom mestu, a cuo sam da je bilo najava da ce i deo bloka da bude groblje kucnih ljubimaca.
 
Baaa...*ebes balet,kome jos to treba :)
 
^^^ Jesu, prolazio sam ja juce tamo i sekli su one krovne grede. Ako ih posluzi dobro vreme rusenje bi moglo da bude gotovo za mesec dana. Onda priprema za gradnju i radovi na izgradnji bi mogli da pocnu tacno kako su i rekli.
 
Radovi su već počeli, ali moglo bi to mnogo brže.
Možda je razlog što se kasni sa donošenjem izmene GUP-a, koji stalno nešto dorađuju.
Prema sadašnjem Regilacionom planu, tu je dozvoljena gradnja do 4sp., pa su verovatno
tražili izmene za taj deo bl.41a koje bi trebalo da budu u paketu 'Izmene i dopune GUP-a'.

U svakom slučaju mogu da rade sondiranje terena, šipove, podzemne garaže i možda koji sprat.
Ima dosta posla da se 'otvori' gradilište, a posle se gradi rutinski i brzo. ... ako ima para. :)
 
Grad je do sada bio prilicno kooperativan u slucajevima promene GUP-a, a nadam se da ce u ovoj situaciji uvideti potrebu za ovakvim objektom.

A para ima i bice jer su investitori ozbiljne firme.
 
'Izmene i dopune GUP-a' se rade već 3god. za celo područje, pa bi bilo zgodno
da se uradi usput i izmena za Regulacioni plan tog dela bl.41a, ali ako malo
zapnu, može to i posebno da se uradi - samo za Reg.plan bl.41a.
 
Izmene GUP-a traju 3 godine????!!! I onda se mi pitamo sta nije uredu u ovom gradu.... :/
 
Campusovci, gde ste? Sta ima novo na ovom gradilistu? Jel su ga ocistili do kraja?
 
Nažalost, to još nije 'gradilište' - ništa se još ne gradi, ali je nedavno odobrena

preparcelizacija 6.parcela od 40-45 - radi 'izgradnje poslovno-hotelskog komplexa'

c0c69a66b4.jpg
 
Da li su ocistili ovaj plac vise? I one barake? Zna li neko ili je skoro prolazio tuda? :/
 
Ociscen je plac ostalo je jos nesto suta ali objekat je u potpunosti uklonjen. uskoro fotke ;)
 
Kul, nadamo se skorom pomaku sa ground zeroa ovog projekta. Narocito kad se formiraju ove pacenicke institucije na lokalnom i nivoima srezova. I naravno, nadamo se da ce biti dosledni originalnoj ideji :)
 
mare":32pjcegp je napisao(la):
Da li su ocistili ovaj plac vise? I one barake? Zna li neko ili je skoro prolazio tuda? :/
Za ovu lokaciju se tek spremaju papiri, kao što sam napisao u predhodnom postu.
Sređivanje je moralo i ranije da se počne, jer su morali krenuti bar 'pripremni radovi'
kako Napred ne bi došao u situaciju da mu se osporava zakup tih lokacija.

Sada tamo i nema šta da se slika, osim neke gomile šuta, pa kad se bude postavila
ograda sa tablom i počela neka gradnja, onda ću redovno postavljati i slike - kao i uvek. :)

PS. .. barake se neće rušiti, jer će se koristiti za porebe novog gradilišta.
 
Vrh