Šta je novo?

Napred Blok 41a - Carrefour i stambeni kompleks

Od svih projekata ovo je jedan od onih za koje po najmanje treba strtahovati.

Da, jeste, investitor rece da ce poceti na leto. Ali kad je nesto u Srbiji pocelo na vreme. Malo ce potrajati procedura sa papirima, ali projekat onakav kakav nam je poznat ce se graditi.

Naravno, iskustvo vas uci da budete psesimisti, ali u ovom sluccaju, bez ljutnje, vi vas pesimizam zasnivate na cistom defetizmu cak i bez posrednih informacija da u slucaju Campusa 41 postoji problem.
 
Nemoj misliti da je to samo slucaj kod nas, evo jedne fotke Torre Agbar kule u Barseloni iz vrlo interesantnog ugla koji se verovatno ne prikazuje cesto ljudima.

 
Ја сам данас пролазио и нема...Јеси очекивао нешто ових дана...? :) пооооооооооолааааааааааааааааааакооооооооооо...:grand:;)
 
rastavili su onaj mali kran koji su koristili da bi sklonili onaj krsh koji je tamo stajao, vec par dana se nekoliko radnika mota tamo svaki dan
 
jok, stoje jos 'temelji' krana i dosta sitnog krsha razbacnog svuda.. danas ne videh nikog
 
Ја нисам чекао ограду! :lol:

Док не видим нешто конкретно, као да ништа нисам видео...;)...можда је због униварзијаде...
 
Zar nije odustano od ovog projekta? Valjda Napred nije mogao da se dogovori sa onom austrijskom firmom..
 
Objavljeno je uz vest za Blok 26 da Napred trazi novog suinvestitora za Campus 41, nakon sto je austrijska Signa odustala. Projekat je spreman i nema zasad ni govora o odustajanju, ali je, kao i vecina ostalih, na stend-baju dok SEKa malo ne popusti.
 
Meni onaj projekat izgleda malo bezveze, sta ja znam, 4 zgrade totalno identicne postavljene da formiraju kvadrat - kao da je neko slagao domine, slicno onome sto je trebalo da bude u bloku 26, samo sto su tamo u istoj pravoj liniji. No bezobzira, kako stvari stoje nece nista biti ni od jednoga ni od drugoga, mi smo zaostala sredina koja nije dorasla ovakvim projektima. Pretvorice se sve to na kraju u zelene povrsine, ili ce nici jos koja IDEA ili TEMPO. Zivi bili pa videli!!! :grand:
 
Јооој мени је Кампус најлепши пројекат до сада, и баш је штета што ништа не раде поводом тога. Мислим можда да нас није задесила ова криза да би ствари биле много другачије, и да би бар пола тих пројеката било сад у изградњи, мада некад помислим да надлежни у овом граду заправо не воле свој град, и немају никаквог укуса нити жеља за напредовањем и развитком.
 
shmeksi":29sruw3b je napisao(la):
Nemoj misliti da je to samo slucaj kod nas, evo jedne fotke Torre Agbar kule u Barseloni iz vrlo interesantnog ugla koji se verovatno ne prikazuje cesto ljudima.

[url]http://img01.picoodle.com/img/img01/3/10/6/f_2753734096fm_d44ceef.jpg[/url]
U urbanizmu se to zove gentrifikacija, a to se radi namerno, grade se ekskluzivni objekti unutar siromašnih naselja kako bi unapredili okruženje lančanom reakcijom...

Ovo je zanimljiva tema, mnogo puta sam je obrađivao tokom studija, a malo ljudi poznaje ovaj "fenomen"...

Ne možete da verujete koliko je favela, geta i sl. preraslo u eksluzivna područja!
 
Vrh