Šta je novo?

Napred Blok 41a - Carrefour i stambeni kompleks

@nka

Druze, evo iz ove perspektive mo's videti koliko gresis :) Kao repre koristi stambene solitere prekoputa GTC squarea (tj Campusa 41), Genex i ACB.... Znaci Campus 41 opusteno staje na datu lokaciju, zato se i ide u visinu, da bi se zauzimalo manje prostora u osnovi (npr. Grawe ima vecu povrsinu od Usca, pa cak i Zira u Cvijicevoj je skoro duplo veca po povrsini od Usce kule)

080322-BLVL-032.jpg
 
^^ da da ili jednostavno udji u gogle earth i prakticno uzmi povrsinske mere usce kule i prenesi ih u blok 41a i videces koliko moze da ih stane. To je samo opticka varka i prvobitna dilema koju sam i ja imao ;)
 
nka":2ycc8xoz je napisao(la):
Prostor za ovakav projekat ne da je skucen. On je cak manji i od placa na kojem se gradi GTC Squer.
blok41anj9.jpg


Da ima mesta, to smo već zaključili. .. na predhodnoj strani.

A, zaključio sam da jedno 'neodgovorno lice' daje odgovor na
pitanje, koje sam postavio 'odgovornim licima', pa me još i pita :
Nenad #52 ":2ycc8xoz je napisao(la):
@dragan ... ko je tebi dodelio status Boga zastitnika obog sajta ...
NeNade, da li tebi smeta što sam ja 'zaštitnik ovog sajta' ?
'Beobuild' je moj omiljeni online dnevnik o izgradnji Beograda. :gobb:
 
Hm a ja sam ozbiljno zabrinut za nacin komunikacije na ovoj temi. Svaki sledeci spam ovog tipa bice obrisan tako da vas molim da se vratimo temi. Savet Draganu a i ostalim ucesnicima diskusija da ukoliko imaju bilo kakvu sugestiju ili predlog po pitanju funkcionisanja foruma i sajta to postave u za to otvorenoj temi u relax sekciji ili jos bolje posalju PM. Jos jednom zelim da istaknem a pojedini korisnici foruma to i znaju iz licnog iskustva je da na svaku kritiku ili predlog koji je upucen meni kao moderatoru ili Stevi kao administratoru sajta nije izostao odgovor a u mnogim slucajevima i ispravljanje na osnovu sugestija koje su navedene.

Nastavljamo dalje sa temom Campus 41....
 
Najzad i par reci o projektu i na sajtu investitora:

Campus 41

With its architecturally dynamic high-rise campus concept, SIGNA Development is creating a new scale for the Belgrade skyline. The four office and hotel towers of up to 100m high stand for innovation and the highest constuctional quality. The planned investment is around 220 million euros.

“Caree 41” will bring together modern offices, a four star hotel, serviced business apartments, conference facilities, restaurants, cafés, a fitness centre, shopping areas and a generous parking garage totalling around 90,000m².
40cd8d902f.jpg
footerbild_aktentw_campus41.jpg
http://www.signa.at/274.html?&L=1
 
Jel se rascitio blok na kome treba da se ovo cudo gradi?!?! Ovo je za mene do sada jedan od najlepsih ako ne i najlepsi projekat za Beograd ikada...
 
Onu nesrećnu halu su skoro srušili, tako da verujem da će uskoro raščistiti celu parcelu. Video sam ranije da su dosta stvari naslagali iza nje, da li će to da ide na reciklažu kao sekundarne sirovine? Bilo bi šteta da se samo baci.
 
A bogami se priprema. I ja sam juce tu prolazio i video da ruse onaj krs.
 
Kad tacno krecu da grade taj Campus41? Jer ovog leta bese?
 
Pa, lepo pishe na pocetku teme, ali nije tehko ponoviti, pram anajvama investitora, ovog leta.
 
Jel' pisalo u tom tekstu nesto konkretno, vezano za gradnju?Ako ce zgrade biti visoke do 100m koliko bi, otprilike,trebalo da imaju spratova?
 
Alexsis":3vu896lb je napisao(la):
Jel' pisalo u tom tekstu nesto konkretno, vezano za gradnju?Ako ce zgrade biti visoke do 100m koliko bi, otprilike,trebalo da imaju spratova?
Pa ta zgrada moze da ima 10 spratova a da je 100 m.Zavisi od visine zidova:grand:
 
Da li se to na slici vidi GTC Square pored te barake koju ruse ili je nesto slicno ?
 
lepo ce to biti, mada , ima li nekih detalaj u vezi spretnosti zgrada i visine?
 
najviša kula će imati 100m na 28 spr., ostale će imati 25-27 spratova...
 
2 stvari:
1- šta je / čiji je onaj plac prekoputa ovog eventualnog Campusa? Odnosno, koja mu je namena.
2 - 2 nedelje prođe a da su obustavili dalje čišćenje terena / razmontiravanje hale. ili se meni čini. juče sam prošao onuda.
 
snap41dy1.jpg


Preko puta 3.bul. je 'malo, idilično divlje naselje' u bl.39, a

preko puta Oml.brig. su barake neke firme (Napred?) za rušenje.
 
ostadoh nedorečen, znači preko puta u odnosu na 3. bulevar. Jel to bilo na prodaju, odnosno koja će mu biti namena?

I kako još niko od vas fanova nije slikao zgradu ProCreditbanke (preko puta Capus-a, a u odnosu na oml. brigada - prva novogradnja do Baraka).
Sveža, divna zgrada. Kao HQ Lego corp. (Lego kocaka)
 
barrcode":3tcr4ijq je napisao(la):
ostadoh nedorečen, znači preko puta u odnosu na 3. bulevar. Jel to bilo na prodaju, odnosno koja će mu biti namena?

I kako još niko od vas fanova nije slikao zgradu ProCreditbanke (preko puta Capus-a, a u odnosu na oml. brigada - prva novogradnja do Baraka).
Sveža, divna zgrada. Kao HQ Lego corp. (Lego kocaka)
Aha, ta zgrada je ubedljivo najgora, a konkurencija je prilicno jaka :)
 
Vrh