Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507850#p507850:12e5c3md je napisao(la):
DzonTravolta » Pet Jan 12, 2018 1:56 pm[/url]":12e5c3md]https://en.wikipedia.org/wiki/Generation_Snowflake
@tragac

Evo @travolta je dao odlican link koji opisuje iskompleksirane pojedince u ovoj zamornoj diskusiji.

Nisu u pitanju g...., vec upravo pahuljice :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508457#p508457:3gn76nvz je napisao(la):
Bumbarevo brdo » Ned Jan 14, 2018 7:48 pm[/url]":3gn76nvz]Moja guza, fala bogu, ne puca ni od cega, ja ne zalazim u apex. :lool:

PS: Malo mi je glupo da se, zbog razlicitih stavova, vredjam sa tobom, dobijao sam mnoge korisne informacije. Kako hoces...
Šta ću kad su šoferi navikli da se dovijaju na razne načine. :D
Inače razočarao sam se u tvoje stavove i tvoj način borbe. Meni je uvek bilo draže da udarim u sam vrh a nisam imao potrebu da se iživljavam na obične radnike.
Tako i kontrolori, ljudi rade svoj posao gledaju da izbegnu konflikte. Uvek im pokažem kartu bez obzira što me izbegavaju.
 
Ziko gresis, naveo si dobru situaciju gde je neko siromasan platio ali jako je malo takvih koji bi pre platili kartu nego hranu. Na uvrede uopste nemam sta da odgovorim jer se ne spustam na nivo vredjanja. Bojkotuje se jer nema da se plati..

''Ovo je još jedan pokušaj EPS da namiri neke od ukupno 8,6 milijardi dinara koliko su ukupno "usijani" neplaćeni računi za električnu energiju građana u Srbiji.'' Nezadovoljni su ljudi pa pogledaj samo naselja na 17km od grada kao npr. Ritopek nemaju vodovod.. Jedino kako se moze povratiti novac je da ne placas kartu, jedino to i ljudi rade jer ocigledno niko nista ne radi po pitanju toga.

8sagqvmqQU2dXW4BDMJQ2g.png


Daj boze da sad imaju vodu ko zna vidis svi mi placamo vodu a vodovod ne postoji u nekim mestima i gde je tu logika, mislis da ce GSP procvetati ako sad pocnemo da placamo svi? Pa nece, prvo moras da sutnes sve lopourde i sve koji su se nakacili u drzavnu firmu preko SNSa pa tek onda da vidis koliko para oni trose mesecno to je mnogo vise u odnosu na ljude koji ne placaju kartu. Vidis da ljudi bojkotuju, i protestuju kako su ljudi u Visnjickoj banji blokirali put zbog loseg prevoza ..

I da, u dobrotvorne svrhe, vidis mi lecimo decu SMSom a gradi se Beograd na vodi a vamo pricaju nema para da se deca lece i jos ti zoves pogresne ljude lopovima. Lako je tebi i meni da komentarisemo iz toplog stana, tek covek kada vidi sta je nemati a ja sam to osetio na svojoj kozi onda ce promeniti misljenje. Da ti ili neko drugi nedaj boze sutra upadne u dugove i radi za minimalac od 25.000 sa porodicom video bih kako bi ti platio tih 3.000 i video bih kako bi tad pljuvao drzavu sto rintas ko konj a zivis na lebu i vodi. Video bih tebe da biras dal ces tih 3.000 platiti lopovima ili kupiti hranu za par dana.. Ja iz principa ne placam i necu zbog tih ljudi koji nemaju a drzava je kriva jer im ne pomaze zato drzava ne zasluzuje ni DINAR.

Kontrolori lepo rade? Blago tebi mora da se vozis dva puta godisnje prevozom, toliko bahatosti da cak otimaju karte zenama a NE SME da pisne nekom baji cak ni da ga lepo pita za kartu samo zene napadaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508454#p508454:bj3ibaev je napisao(la):
Žika » 14 Jan 2018 07:38 pm[/url]":bj3ibaev]Taj kome znači 3000 dinara taj uredno plaća i neće da se ponižava. Ostali klošari nalaze opravdanja.
Dobrotvorne svrhe ? Još jedna glupost.
Što ne bojkotujete struju, komunalije tamo je daleko veći činovnički aparat i vlasti bi daleko brže stavili do znanja da ste veoma nezadovoljni.
e da, sad se setih

u ovoj zemlji ničemu nije naduvana cena kao gorivu, posebno dizel gorivu.

a opet, svi mi volimo taj osećaj kad nam je auto napojen iako jedno prosečno točenje košta kao mesečna karta za prevoz. A traje mnogo kraće.

Svakako, i tu imamo onaj mindset koji uvek vozi na rezervi. Ali i to na rezervi je plaćeno za svaku kap. Svaki metar pređen kolima. Nema besplatnog goriva.
 
...Nema besplatnog goriva...
Kako za koga.... a najbolji auto je službeni auto , usput troši i najbolje gorivo ... službeno.....
eto IMA jer za njega jeste besplatno
a to što mu ga zapravo drugi placaju , baš ga briga .... ridjovani bus plusa mu sigurno nece doci :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508469#p508469:lptd0z1w je napisao(la):
Žika » Ned Jan 14, 2018 8:16 pm[/url]":lptd0z1w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508457#p508457:lptd0z1w je napisao(la):
Bumbarevo brdo » Ned Jan 14, 2018 7:48 pm[/url]":lptd0z1w]Moja guza, fala bogu, ne puca ni od cega, ja ne zalazim u apex. :lool:

PS: Malo mi je glupo da se, zbog razlicitih stavova, vredjam sa tobom, dobijao sam mnoge korisne informacije. Kako hoces...
Šta ću kad su šoferi navikli da se dovijaju na razne načine. :D
Inače razočarao sam se u tvoje stavove i tvoj način borbe. Meni je uvek bilo draže da udarim u sam vrh a nisam imao potrebu da se iživljavam na obične radnike.
Tako i kontrolori, ljudi rade svoj posao gledaju da izbegnu konflikte. Uvek im pokažem kartu bez obzira što me izbegavaju.
Zasto bih se izivljavao, uglavnom mi se ni ne obracaju, a preko mire jovanovic i sina, znam dosta njih koji su presli iz gsp u apex, cak i to njihovo ponasanje je posledica prisile poslodavca, zenta od gubitka posla i sl, a ima malo i provincijske neotesanosti i nedostatka asfalta u genima.

A moji stavovi i nacin borbe su takvi jer je manevarski prostor prilicno suzen, mozes da bojkotujes, ili da cutis i trpis, ne znam za trecu opciju, udaranje po vrhu jeste najsladje, al nije svaki dan 5. oktobar :wink:
A i to udaranje po vrhu je nista drugo do 'sjasi kurta da uzjase murta', lopovi se samo smenjuju, a kradja se nastavlja.

Nisam seka persa i ne zalim se na stara i razdrndana vozila, grejanje, hladjenje, wifi, neispravne displeje, curenje klime, cak ni na izduvne gasove unutra, ali u tom slucaju cena ne moze biti sadasnja jer poslovni odnos pruzaoca usluge i onog koji tu usluga placa mora da bude reciprocan, a ne da neko nekome prodaje muda za bubrege.

Razlozi zbog kojih bojkotujem su sledeci:
1. za******* putnika u vidu neostvarenih polazaka, posebno u periodima kada je interval sledjenja inace veliki
2. za******* putnika u vidu drasticno smenjenog broja polazaka uvece i vikendom
3. za******* putnika u vidu namernih ranijih polazaka koje niko ne sankcionise iako postoji satelitsko pracenje
4. za******* putnika u vidu namernog zatvaranja vrata 'ispred nosa'
5. za******* putnika kada se u inernet bus plus aplikaciji prikazuju vozila koja nisu u saobracaju, vec se iskljucuju za garazu, pa putnici jureci za tim vozilom ispadnu budale
6. KRAĐA 10% plate punih 39 meseci, kao materijalno najvazniji razlog, dok su ovih pet prethodnih vise principijelne prirode, jer sto da placam nesto za toliku kolicinu zaje*******ancije, da placam a nerviram se i ispadam bu**** na svakom koraku.
Tolika kolicina zaje*******ancije se ipak psihicki daleko bolje podnosi kada koristis nesto besplatno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508451#p508451:1qjj5r61 je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 14 Jan 2018 07:30 pm[/url]":1qjj5r61]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508356#p508356:1qjj5r61 je napisao(la):
becks89 » Ned Jan 14, 2018 2:01 pm[/url]":1qjj5r61]A što se tiče ovog nesretnika i njegovih postova, sve bi stalo u "Dođe vreme kad pamet zaćuti, budale progovore..."
Drzi se ti tvoje kofe i dzogera, drugarice spremacice, tako si najpametniji.
Najviše volim kad ne moram da imenujem, a pronađe se ko treba. O sopstvenoj inteligenciji, najviše govoriš ti sam.
Izgleda je ovde loš humor, postala zarazna bolest.


igorsimic":1qjj5r61 je napisao(la):
Drugo, zadovoljan sam svojim poslom sa svim beneficijama i dodatcima, i uopste ne zivim toliko lose ali necu da platim lopovima ni dinara.

Laz je da para nema, para ima i uvek ce biti ali mora da se organizuje, da neko ne uzima u svoj dzep vise nego sto treba, da niko ne steti drzavu po milion po ovoliko zato i nema a ti koji su pokrali drzavu sad setaju gradom isto kao svi mi.

Ja kartu ne placam iz principa bas za te ljude sto nemaju,
U sopstvenom postu si napisao dve ključne stvari, možeš, ali nećeš, kao i drugu, para ima, tako da si poništio celu onu priču oko toga kako se ne plaća jer nema.
Sve ovo što pišeš su neke priče koje nemaju veze sa tvojim ponašanjem, što se tiče toga da ne plaćaš jer te kradu, krade te i distribucija, vodovod, infostan i sve moguće ustanove državne, krali su i krašće i dalje, ali ih i dalje plaćaš jer možeš snositi sankcije. Znači preskoči me gluposti i moralnih pisanija, o tome kako se ne plaća jer nema, ne plaćaju ga oni koji imaju.
Ovo poslednje, ja ne znam jedan od gorih izgovora.
A ne pljujem svoj narod, nego mi idu na živci ovi poput tebe koji pokušavaju da se opravdaju, pa se svrstavaju u grupu ljudi koja stvarno nema. Reci lepo, neću, nemoj da glumiš brižljivog sugrađanina. Poštujem svakoga ko kaže, ne plaćam jer neću, ne plaćam jer mi se može, ne podnosim lagarije i razne "izgovore" za neke navike.

Da rezimiramo, ne plaća se jer se može tako, nema svrhe dalje raspravljati.
 
Ovo je, naravno, maliciozna zamena teze. Prevoz se ne placa iskljucivo zbog katastrofalne usluge i jer nas drzava potkrada na svim mogucim poljima, a to sto 'nam se moze' je samo PROPRATNO SREDSTVO za ostvarenje navedenog cilja.

A to sto moramo da placamo npr infostan, koji nas jos gore krade pausalnom naplatom grejanja, a ne ocitavanjem kalorimetara, je samo zbog razlike u posledicama neplacanja, inace bi situacija sa punim pravom bila potpuno identicna.

I uopste mi nije problem da se 'pronadjem' kada je potpuno ocigledno na koga mislis. Tvoj krajnje providni pokusaj mistike je svakako u skladu sa koeficijentom inteligencije jedne lastine spremacice.
 
Ja ne placam jer necu i ne zasluzuju nista samo povracam svoje pare, a sigurno ima ljudi koji stvarno nemaju da plate. Ja sam izneo zasto ne placam i ne razumem cemu osude i prozivanje, imam pravo da radim sta i kako hocu, moze nekome da se ne svidja moje misljenje ali ne moze niko da me vredja zbog toga. Ti placaj, tvoj stav i tvoj problem gde ce tvoje pare otici to me ne zanima uopste.

Ja postujem moj rad, i pare koje zaradim i ne bacam ih tako nekim lopovima u dzep, pre cu ih dati u nesto korisnije a ti kako oces. Imam puno pravo da se zalim na uslugu, kao korisnik GSP-a i poreski obaveznik i smatram da sam prevoz vec platio preko mnogo stvari. I pre kada je bilo kontrole nisam placao, otkad su uveli APEX nisu dobili dinar od mene.

Nece GSP propasti, ne brinite se to su sve samo lazi. Kada dogori GSPu uzece oni pare iz budzeta ne brinem se ja mada bolje i oni da uzmu te pare nego da neko kupuje stanove i putovanja sa nasim parama. Ne razumem samo ljude koji su spremni tako nisko da idu da se vredjaju i pisu da je neko klosar ili sta god zbog svog misljenja. Porucujem tim ljudima da misle sta hoce, niko im ne brani ali i da postuju tudje misljenje ne moraju ali ne da vredjaju jer to vec prelazi u neukus.
 
igorsimić

voleo bih da znam kako si stekao tu privilegiju zvanu radno mestou javnom preduzeću. Pošto su slučajevi da to bude preko konkursa i biroa ekstremno retki.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508530#p508530:2ud8s2dw je napisao(la):
igorsimic » January 14th, 2018, 11:50 pm[/url]":2ud8s2dw]Ne razumem samo ljude koji su spremni tako nisko da idu da se vredjaju i pisu da je neko klosar ili sta god zbog svog misljenja. Porucujem tim ljudima da misle sta hoce, niko im ne brani ali i da postuju tudje misljenje ne moraju ali ne da vredjaju jer to vec prelazi u neukus.
:kk:
Neukus je blaga reč. Poslednjih desetak strana , najmanje , zrelo je za kompletno brisanje. Nivo se srozao na klinačko prepucavanje.
 
Citajuci zadnjih par strana mislim da je pitanje kad ce Beograd da dobije metro suvisno...
 
Pa na metro peron nece moci da se pristupi bez placene karte.
 
Kljucna stvar:

- Hoce li prevoz biti dobar ako svi placaju? NE
- Hoce li prevoz biti dobar ako samo neki placaju? NE
- Hoce li prevoz biti dobar ako niko ne placa? NE

Vrzino kolo at it's finest.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508553#p508553:49vndxnh je napisao(la):
Igor » 15 Jan 2018 02:40 am[/url]":49vndxnh]Pa na metro peron nece moci da se pristupi bez placene karte.
To se ne bi kladio,u Berlinu,Minhenu,Hamburgu,Briselu,Becu,London DLR...se ulazi bez fizickih prepreka.
U dosta gradova se i u buseve ulazi samo na prednja vrata, a u Beogradu je to neizvodljivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508555#p508555:101nbv9f je napisao(la):
kingmanowar » 15 Jan 2018 03:05 am[/url]":101nbv9f]Kljucna stvar:

- Hoce li prevoz biti dobar ako svi placaju? NE
- Hoce li prevoz biti dobar ako samo neki placaju? NE
- Hoce li prevoz biti dobar ako niko ne placa? NE

Vrzino kolo at it's finest.
-mozda
-najverovatnije ne
-SIGURNO ne
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508557#p508557:3kdnsi3x je napisao(la):
danko68 » Pon Jan 15, 2018 2:22 am[/url]":3kdnsi3x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508555#p508555:3kdnsi3x je napisao(la):
kingmanowar » 15 Jan 2018 03:05 am[/url]":3kdnsi3x]Kljucna stvar:

- Hoce li prevoz biti dobar ako svi placaju? NE
- Hoce li prevoz biti dobar ako samo neki placaju? NE
- Hoce li prevoz biti dobar ako niko ne placa? NE

Vrzino kolo at it's finest.
-mozda
-najverovatnije ne
-SIGURNO ne
:kk:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508558#p508558:3kdnsi3x je napisao(la):
kingmanowar » Pon Jan 15, 2018 2:31 am[/url]":3kdnsi3x]@danko68

Respect za optimizam :lool:
Dok ga imamo , dobro je , a kad ga izgubimo , nadrljali smo ga.
 
Na Bg vozu je ostvarena 100% (možda se neko provuče ali je to <1%) naplata na najprometnijim stanicama. Postoje i uslovi da se to odradi na NBG stanici bez ikakvog ulaganja. I ostale stanice mogu da se pokriju na isti način samo se njima ne žuri. Tada bi izgubili sva opravdanja za njihov nerad i nemar.

Novih ulaganja nema i niti su putnici na toj liniji dobili kvalitet a naplata 100% tako je jasno šta bi dobili punom naplatom u javnom prevozu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508564#p508564:2ze8y16z je napisao(la):
duke23 » 15 Jan 2018 04:24 am[/url]":2ze8y16z]Na Bg vozu je ostvarena 100% (možda se neko provuče ali je to <1%) naplata na najprometnijim stanicama. Postoje i uslovi da se to odradi na NBG stanici bez ikakvog ulaganja. I ostale stanice mogu da se pokriju na isti način samo se njima ne žuri. Tada bi izgubili sva opravdanja za njihov nerad i nemar.

Novih ulaganja nema i niti su putnici na toj liniji dobili kvalitet a naplata 100% tako je jasno šta bi dobili punom naplatom u javnom prevozu.
Otvara se druga linija BG Voza.
 
@danko68

Istakao bih odlican post clana boca-ica na temi beo voz - bg voz od 5 januara, zasto nece biti boljeg prevoza cak i ako svi redovno placaju. A onda cu sebe opet citirati "burazerska politika"
 
danko68":3p6pwd2z je napisao(la):
Otvara se druga linija BG Voza.

Još uvek se nije otvorila. Kad i ako se otvori neće značiti ništa jer će prva linija istovremeno biti osakaćena.
O realnom poboljšanju nema ni govora iako je naplata 100%.
 
Порука од danko68 » Пон Јан 15, 2018 2:15 am

Igor » 15 Jan 2018 02:40 am пише:
Pa na metro peron nece moci da se pristupi bez placene karte.


To se ne bi kladio,u Berlinu,Minhenu,Hamburgu,Briselu,Becu,London DLR...se ulazi bez fizickih prepreka.
U dosta gradova se i u buseve ulazi samo na prednja vrata, a u Beogradu je to neizvodljivo.

Што се тиче Лондона од свог шинског саобраћаја једино на ДЛР можеш да уђеш на перон без плаћене карте, а он превози процентуално мали број путника у односу на остале метро линије. Осим тога на ДЛР-у контрола није ретка и не дај Боже да те ухвате без карте.
У бусеве се улази на предња врата као што си написао и ако неко неко не откуца карту, возач нема шансе да крене, стоји све док дотични не изађе или не дође полиција или ко год. Тамо има много нашиш и других из разних земаља, који ово поштују 100%, а у шпицу такође зна да буде велика гужва, тако да не видим зашто код нас не може да се уведе. Осим тога улазак на предња врата је обавезан и у неким градовима код нас попут Новог Сада.
Што се тиче Немачких градова, био сам у Штутгарту и Берлину и у праву си, до перона долазиш без откуцавања карте, али контроле су честе а казне огромне. Ако те ухвате без карте јако је мала шанса да ти неће бити писана казна.
 
U DLR može da se udje kako hoćeš, I na stanicu bez karte, ali dlr-om na neki način upravlja čovek (zatvara vrata, daje signal vozu da može da krene itd) koji npr od canary wharf do stratforda prodje kroz ceo voz i prekontrolise karte... Ne uvek, meni se desilo oš 50 vožnji da je kontrolisao 10 puta.. Ali ni jednom se nije desilo da neko nema kartu. Bukvalno ni jednom..

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Vrh