Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Narod ce se svercovati u prevozu dokle god im bude dozvoljeno! Isto i u inostranstvu, nisu tamo ljudi fine, dobre duse koje placaju kartu, nego su kazne velike i efikasno se sprovodi naplata istih!

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Najviše se rastužim kada neko nema para da plati kartu. Realno, ni ja ne bih mogao da furam telefon od par stotina evra, plaćam za njega račun par hiljada, šopingujem đinđuve, pljugam paklu na dan, pucam na kladžu, i da mi ostane za prevoz.

A sad bez zezanja, ima onih koji stvarno nemaju da plate, i to je ozbiljan problem. Ne onoga ko naplaćuje, ali ozbiljan problem društva.

Mišo Ve, tu si u pravu. Slično sam primetio kod Engleza - u Engleskoj su mirni i fini, a kad dođu u Grčku na leto (u mesta gde nikad nema policije), ne može da se živi od njih.

I prevoz nam jeste loš, ali ne samo radi sebe. Nepoštovanje reda vožnje nije samo krivica vozača (mada sam ih i sam bezbroj puta prijavio zbog toga), već i gužve u saobraćaju, kao i slučajnih faktora (vanredne situacije u samom prevozu, itd).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508370#p508370:2rqg48f2 je napisao(la):
Misha V » 14 Jan 2018 02:41 pm[/url]":2rqg48f2]Narod ce se svercovati u prevozu dokle god im bude dozvoljeno! Isto i u inostranstvu, nisu tamo ljudi fine, dobre duse koje placaju kartu, nego su kazne velike i efikasno se sprovodi naplata istih!

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Suština u dve rečenice, kraj priče. :kk: +1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508383#p508383:8goaiazd je napisao(la):
profa_chb » Ned Jan 14, 2018 3:14 pm[/url]":8goaiazd]Najviše se rastužim kada neko nema para da plati kartu. Realno, ni ja ne bih mogao da furam telefon od par stotina evra, plaćam za njega račun par hiljada, šopingujem đinđuve, pljugam paklu na dan, pucam na kladžu, i da mi ostane za prevoz.
Problem je sto se takvi najvise bune i sole pamet drugima kako sitem ne valja, kako su ugnjetavani i slicno, i da zato nece da placaju. A pri tom su najglasniji u kritikama stanja autobusa, zahtevajuci da se gotovo preko noci kvalitet poboljsa.
 
Solun je jako zanimljiv primer. Balkanci kao i mi, bili pod Turcima do pocetka 20.veka, udareni zestokom recesijom. Ali se niko ne svercuje, veca sansa da upecas zlatnu ribicu nego da vidis ridzu, a busevi - triput gori nego kod nas. Samo na glavnim linijama su kao nasi Solarisi.
 
Becks pa to nije nikakav zivot. Planiras da radis 400 sati mesecno i sa 50 godina ili sta? Ja sam odabrao da hocu da zivim normalno, da sa 8 sati rada dnevno koliko je cak i previse al ajd da mogu da se najedem i platim racune, nista vise. Hoces da kazes da je normalno da mlada osoba od 25 godina npr treba da radi 17 sati na dan da bi kupio sebi telefon od 300 evra i platio kartu lopovima? To je sve, samo ne zivot. Kako osoba koja ima decu da radi 17 sati na koji nacin da "odabere" to?

Poznajem zenu koja radi dva posla 16h na dan i to fizikalija za pisljivih 45.000 dinara. Alo pa 45.000 a ceo dan je na poslu, samo dodje kuci i spava a decu ni ne vidi i sa tom bednom platom treba da plati sebi 3.000 i deci 2.000 prevoz ?!?!? Radi ceo dan i nema dovoljno novca pa jos i da placa lopovima koji su doveli sve do ovih gov#na pa jos da im plati. Neka se otvori drzava i neka finansira prevoz kolko su pokrali ovo je mala maca za to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508355#p508355:1atpuqlx je napisao(la):
laki72 » Ned Jan 14, 2018 2:00 pm[/url]":1atpuqlx]@bumbarevo brdo

Ja mislim da bi ti pre nego sto kuckajuci po tastaturi 'trujes' po internet forumu, trebao prvo da naucis koje je znacenja:
-kriminalna
-kriminogena
a poseban osvrt na znacenje
-drzavna tvorevina

Sad izvoli pa repliciraj, al nauci ipak nesto o znacenju nekih pojmova, pre nego sto ga iskoristis u izjavi.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Tuga, tolike godine sprcao, a seda glava mu nizasta ne sluzi. :cry:

U odsustvu pravih argumenata, normalno je da se hvatas svega i svacega, poenta je jasna, svi znamo u cemu je OGREZLA ova drzava i zasto prevoz NE TREBA da se placa.
 
@igorsimic

To što on radi se zove dumping cene rada. Radi nešto što zahteva veće angažovanje i dnevnicu. Nije džabe 20 ljudi preskočilo ponudu i nije pametno to raditi jer su Pakinstanci/Indijci to itekako osetili na svojoj koži pre par godina i sada još uvek imaju posledice toga, posebno u programiranju i uslugama ljudstva (call centri i slično). Sistem, "uvek ima neko ko će da radi za nižu platu". Posledice toga, makar kod Pakistanaca su programski kodovi napisani nogama gde ti treba još par hiljada eura da se sve ispravi i call centri sa lošom podrškom i nažalost, zbog migranata, sve veći animozitet EU država prema naglasku kojeg oni imaju. Zato kod nas počinju sve više programerske i call centri firme da niču, jer radimo za nižu platu od Bugara/Rumuna i još uvek držimo do sebe (koliko dugo, ne znam).

Ali, ako njemu ne smeta, nije moje u to da se mešam. Samo, na duže staze se ne isplati i znam ljude koji su isto radili po 12-13 časova dnevno i svi su iste poslove napustili (pritisak tamo-'vamo, skoro uvek razdražljivi zbog manjska sna i slobodnog vremena). Jedan od boljih drugara je na takvom poslu sada i ne verujem da će dugo, već ima planove da napusti firmu jer ode ujutru u 9, vraća se kući uveče u 10, samo da bi ponavljao to isto. Njegov put do posla (autom, ne vozi se busom) se svodi na svađanje sa 90% učesnika u saobraćaju.
 
@bumbarevo brdo

Dečko, mislim da bi te trebalo malo poslati na hlađenje. Nije toliko stvar u tvojim stavovima, svako ko ima zadnjicu ima i stav. Ali nemaš nikakvog obzira prema sagovornicima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508356#p508356:2h12pqnd je napisao(la):
becks89 » Ned Jan 14, 2018 2:01 pm[/url]":2h12pqnd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508262#p508262:2h12pqnd je napisao(la):
igorsimic » 13 Jan 2018 11:49 pm[/url]":2h12pqnd]Kesha, razumem ja tebe ali viska u GSPu ima. 5.000 radnika je stvarno mnogo dobro svakako se smanjio broj zaposlenih. Po podatcima sa interneta, GSP je 2000. imao cak 8.000 radnika. Ali sigurno i u GSPu ima dzebalebarosa sa SNS knjizicom nazalost ima ih svuda, u svim drzavnim firmama jer su se uvalili tu svi vec znamo kako.

Ovo sto si napomenuo u prvom delu, je nemoguce jer jako puno ljudi ima koji rade za bednu platu, nisu prijavljeni i ostalo. Zloupotrebljava se na sve strane u privatnim firmama, zato je drzavna firma ''cilj'' vecini obicnih ljudi i zato se tu uhlebljuje ko kako moze. Isto tako nazalost u manjini ima privatnih firma ( uglavnom stranih ) koje daju plate preko 1000eur i poznajem samo dvoje ljudi koji imaju takve poslove nazalost. A i ljudi upotrebljavaju sistem najvise sto moze, pa evo znam jedan primer gde vlasnica nije dala ZARADJENU platu coveku, i on pokupio robu u vrednosti od 15.000 koliko mu je ostala duzna. Isto tako znam puno ljudi koji su dali otkaz, otvorili bolovanje i nisu radili otkazni rok, mada ti poslodavci su to i zasluzili jer su bahati i bezobrazni.

Realan prosek plate za Beograd je 30.000 a za manje gradove je 20.000 - 25.000 i to je realnost a politicari, starlete i ostala izmisljena radna mesta samo vade prosek sa svojim platama. Da ti znas sta se sve desavalo kod mene u firmi i ko se sve uvalio ovde i kakvi strucni nazivi radnih mesta postoje..

Cena karte od 3.000 je prevelika za platu od 30.000 . Pogotovu ako je jedan bracni par, plus jedno dete u sredjnoj skoli dodjemo do racunice da bi oni placali 7.000 mesecno samo za prevoz a sa dve prosecne plate racunica je cista 60.000 a 7.000 je mnogo samo za prevoz, gde je tu hrana, racuni, odeca, ponekad u bioskop , pozoriste ili je ovo samo golo prezivljavanje pa bi pojedini clanovi hteli da se placa i karta? Sta me briga sto sam koristio uslugu, i drzava je iskoristila mene mnogo vise i pokrala tako da ovo samo vracam ono sto je moje. Posto vec moze, sto da ne. Realno minimalac treba da bude 50.000 minimum i to nije neki bog zna kakav zivot pa tek onda da se diskutuje o karti.

Stvarno je glupo da neko ko ima Huawei Honor 9 diskutuje i prica kako karta treba da se placa, jer on ocigledno ima nadprosecnu platu pa zato i placa kartu. Ta osoba da ima platu 30.000 i treba da bira dal ce 3000 dati deci za uzinu ili za kartu.
Taman kad pomislim da ne može ništa gluplje da se napiše, evo ga...
Zamisli, Huawei Honor 9, oko 300 eura u Austriji plaćen, kakav statusni simbol jbt.
Jeste imam veću platu od 30.000 jer sam ja tako birao, a znaš li možda da mi je radno vreme od 15-17h dnevno, sa dva, a vrlo često samo jednim danom slobodno nedeljno? Mislim pošto tako sudiš i voliš da osuđuješ, jel ti poznata ta činjenica? Jel ti poznata možda činjenica da Van svog posla radim sa računarima, da se bavim fotografijom i marketingom? Jel ti poznata činjenica da mi je satnica na poslu oko 400 sati mesečno?
Ali, Srbi smo, najbolje sve znamo i najviše smo upoznati i najbolje sudimo drugima.
Pre mene 20 ljudi nije htelo da radi ovo, jer nema puno slobodnog vremena, e to je ova kategorija moralista, što sede po kafanama i kafićima po ceo dan i pričaju mi o teškom životu. Tako da ja ću da ti kažem da treba da se plati usluga, a ti izvoli pa zasuči rukave i zaradi sebi koliko ti je potrebno, nemoj za svoju nesposobnost drugog da kriviš.
tragac":2h12pqnd je napisao(la):
Najbolje rešenje je potpuna privatizacija prevoza. Kod nas je prevoz i privatan i državni, ali otkad je apeks uveden u posao sa kartama i kontrolom, počeli su i prvatnici da se kvare.
Kakve veze ima firma koja se bavi naplatom karata, sa kvarovima vozila, objasni mi logiku molim te?
Apex beše dovede prošla vlast, ova doduše, obećavala raskid ugovora, kao i druge kule i gradove, al' naravno, maca pojela miša, nego dobio procenat i neka ga do isteka ugovora. Apex samo posreduje, dao opremu i radnike, pare idu gradu, grad plaća privatnike po km, Apex uzima procenat od toga. Kakve sad oni imaju veze sa kvarovima kod privatnika? Ali, naravno, sve znaš kako bi trebalo, a za početak ne želiš ni da se informišeš kako sistem funkcioniše.
Grad privatnike plaća po KM, plaća ih bogovski i uglavnom bez kašnjenja, što nije slučaj sa drugim gradovima po Srbiji. Kragujevac recimo mesecima nije uplaćivao prevoznicima. Posledice kvarova privatnika i njihovog divljanja je ista kao i posledica što je normalno da ne plaćate kartu, nema sankcija i kontrole. Što se bunite kad drugi to rade, kada je to normalno? Ili možda ipak nije, zavisi kako pojedincu odgovara.


A što se tiče ovog nesretnika i njegovih postova, sve bi stalo u "Dođe vreme kad pamet zaćuti, budale progovore..."
Kao sto vidis, @ tragac, nikad prvi ne vredjam sagovornika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508268#p508268:3vuoum4j je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 14 Jan 2018, 00:21[/url]":3vuoum4j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508262#p508262:3vuoum4j je napisao(la):
igorsimic » Sub Jan 13, 2018 11:49 pm[/url]":3vuoum4j]Realan prosek plate za Beograd je 30.000. Cena karte od 3.000 je prevelika za platu od 30.000. Sta me briga sto sam koristio uslugu, i drzava je iskoristila mene mnogo vise i pokrala tako da SAMO VRACAM ONO STO JE MOJE. Posto vec moze, sto da ne.
:kk:

Moze sad dezurna ekipa da troluje do sutra, covek je objasnio sustinu. Hvala bogu na razumnim ljudima.
Trula lopovska drzava - problem svih problema.
Ovde dolazimo da zanimljivog paradoksa. Ako vas dvojica i gomila drugih ljudi smatra da im je država nešto uzela, po vašoj logici - svi ste vi
kvalifikovani da nešto ukradete od države kako bi postigli nekakav ekvilibrijum tj. "pravdu".
E sad, fora je da "vratiti nazad od drzave" znači ukrasti nazad od trenutnih kontribucija drugih ljudi pošto država jedino raspolaže novcem koji skuplja od građana u vidu poreza - i time, kao posledicu, oštećujući te druge ljude - koji će, po vašoj nakardnoj logici, u sledećoj iteraciji takođe da postanu "ovlašćeni" da ukradu opet nešto nazad posto su sada, je li, i oni ti koji su oštećeni.

Na kraju stignemo do situacije da svako krade od svakog - u nedogled, tj. ono na šta cela država trenutno liči.
Znači, trula lopovska država. :kafa:
 
Dejane, kad već spominješ iteracije, seti se Kurte i Murte. Ali i Kurta i Murta su potekli iz naroda. Narod može da bude bolji od vlasti, ali obrnuto neće biti nikad i nigde.
 
igorsimic":1o2417t2 je napisao(la):
Becks pa to nije nikakav zivot. Planiras da radis 400 sati mesecno i sa 50 godina ili sta? Ja sam odabrao da hocu da zivim normalno, da sa 8 sati rada dnevno koliko je cak i previse al ajd da mogu da se najedem i platim racune, nista vise. Hoces da kazes da je normalno da mlada osoba od 25 godina npr treba da radi 17 sati na dan da bi kupio sebi telefon od 300 evra i platio kartu lopovima? To je sve, samo ne zivot. Kako osoba koja ima decu da radi 17 sati na koji nacin da "odabere" to?

Poznajem zenu koja radi dva posla 16h na dan i to fizikalija za pisljivih 45.000 dinara. Alo pa 45.000 a ceo dan je na poslu, samo dodje kuci i spava a decu ni ne vidi i sa tom bednom platom treba da plati sebi 3.000 i deci 2.000 prevoz ?!?!? Radi ceo dan i nema dovoljno novca pa jos i da placa lopovima koji su doveli sve do ovih gov#na pa jos da im plati. Neka se otvori drzava i neka finansira prevoz kolko su pokrali ovo je mala maca za to.

Očigledno ne shvatamo isto život, ne znam jel život odraditi 8h i sve strpati u sebe što sam zaradio. Poenta je valjda nešto zaraditi i priuštiti, a ne proterati kroz sebe. Kukaš kao nemaš za dete i normalno ti je da sediš pola dana besposlen i kukaš kako nemaš i kako ti je malo? Ne znam ko je tu onda normalan.
Jel misliš da radim toliko što sam lud ili što mi je potrebno više?
Ne odričem se ni pića ni telefona ni plaćanja računa ni usluga, ni ostavljanja u kući, plaćam sebi fakultet i pritom se trudim da nešto i proživim. Ovo nije trajni posao, svakako, samo dok ne odem preko da radim ono za šta sam školovan, nemam nameru da sedim i da kukam kako mi je malo i ne valja. Traži drugo, menjaj, bori se, kao što se kao boriš protiv sistema nekog, samo nešto ne kapirate borci za pravdu, borite se protiv imaginarne stvari, nečeg što ne postoji.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Kažeš ljudima da se bore za bolje, a ti bežanija kad završiš faks. :D
 
A poenta je sedeti tu gde jesi i kukati što nemaš?
Kažem bolje, drugi posao, bolji uslovi, bolja firma neće ti pokucati niko na vrata i pitati jel hoćete bolji posao. Ne shvatam uopšte smisao života u tome da sediš beskoristan i kao malo mi je, nemam. Ali, smeta ti svako što ima i onda vrhunac razmišljanja, izvadiće me 3000, neće te ni 33 izvaditi sa takvim razmišljanjem.
Razloge za odlazak preko navodio sam, a to je moj način za bolje, nemam nameru da se borim za bolje države i stanovnika, borim se za bolje meni, mojoj porodici. I da se ne lažemo, otići preko i raditi 8h, nećeš se opariti, imaćeš samo za život, nešto malo bolji nego ovde. Neosporan je loš standard, ali priču o nemanju kao razlogu, ne mogu da slušam od nekoga ko ima telefon, računar, internet i suviše slobodnog vremena, licemerno je malo.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Jel moze na ovoj temi da se sazna nesto korisno, kao na primer kako funkcionise placanje mastercardom? Proradilo je sad od januara, cini mi se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508415#p508415:nheu9e5i je napisao(la):
Dejan011 » Ned Jan 14, 2018 4:51 pm[/url]":nheu9e5i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508268#p508268:nheu9e5i je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 14 Jan 2018, 00:21[/url]":nheu9e5i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508262#p508262:nheu9e5i je napisao(la):
igorsimic » Sub Jan 13, 2018 11:49 pm[/url]":nheu9e5i]Realan prosek plate za Beograd je 30.000. Cena karte od 3.000 je prevelika za platu od 30.000. Sta me briga sto sam koristio uslugu, i drzava je iskoristila mene mnogo vise i pokrala tako da SAMO VRACAM ONO STO JE MOJE. Posto vec moze, sto da ne.
:kk:

Moze sad dezurna ekipa da troluje do sutra, covek je objasnio sustinu. Hvala bogu na razumnim ljudima.
Trula lopovska drzava - problem svih problema.
Ovde dolazimo da zanimljivog paradoksa. Ako vas dvojica i gomila drugih ljudi smatra da im je država nešto uzela, po vašoj logici - svi ste vi
kvalifikovani da nešto ukradete od države kako bi postigli nekakav ekvilibrijum tj. "pravdu".
E sad, fora je da "vratiti nazad od drzave" znači ukrasti nazad od trenutnih kontribucija drugih ljudi pošto država jedino raspolaže novcem koji skuplja od građana u vidu poreza - i time, kao posledicu, oštećujući te druge ljude - koji će, po vašoj nakardnoj logici, u sledećoj iteraciji takođe da postanu "ovlašćeni" da ukradu opet nešto nazad posto su sada, je li, i oni ti koji su oštećeni.

Na kraju stignemo do situacije da svako krade od svakog - u nedogled, tj. ono na šta cela država trenutno liči.
Znači, trula lopovska država. :kafa:
Po ovoj nakaradnoj teoriji ispada da u stvari gradjani kradu jedni od drugih, sto naravno nije tacno, a prica o kontribuciji je suplja, jer problem i nije u samoj kontribuciji vec u zloupotrebi iste, a gradjani sa time nemaju bas nikakve veze. Sustina upravo i jeste spreciti tu zloupotrebu, makar i bojkotom, a ne revnosno i bezglavo nastaviti sa kontribucijom, cime se zapravo i hrani sam kancer da bez ikakvih prepreka nastavi sa zloupotrebom.

Nisu gradjani ni uzrok ni pocetak problema, pa se samim tim ne moze ni resavati problem preko ledja i na stetu gradjana.
Cak i kad bi se, u nekom paralelnom univerzumu, drzava i uredila, gradjani svakako ne bi bili retroaktivno obesteceni za sve moguce kradje, tako da im jedino ostaje da se sami obestete u trenutnom vremenu, onoliko koliko im sistem dozvoljava. Iz perspektive pojedinca, ovo je svakako veca PRAVDA nego ostati potpuno neobestecen.

Kada bi se tvoja teorija bezpogovornog povinovanja drustvenim anomalijama primenjivala u praksi, pravda, ustanak, revolucija i slicno, bi postojali samo na papiru kao definicije pojmova koji prakticno ne postoje.

Dakle, sve dok je uzrok tu (trula lopovska drzava), posledice (sverc) su potpuno LEGITIMNE i PRAVEDNE.
Pojedini stariji clanovi slobodno mogu da potraze definicije istih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508433#p508433:2e3zf471 je napisao(la):
Misha V » Ned Jan 14, 2018 6:18 pm[/url]":2e3zf471]Jel moze na ovoj temi da se sazna nesto korisno, kao na primer kako funkcionise placanje mastercardom? Proradilo je sad od januara, cini mi se.
Valjda i sam vidis da ne može. Ovde je postalo bitnije da se dokaže kako je neplacanje karte debelo opravdano i poželjno. Da sam na tvom mestu, najpre bih posetio bus plus sajt. Tamo bi trebalo da bude objasnjeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508443#p508443:18vsnay4 je napisao(la):
dimitrije_pantic » Ned Jan 14, 2018 6:54 pm[/url]":18vsnay4]...kako je neplacanje karte debelo opravdano i poželjno.
"Vidiš Đole da svaćaš". :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508356#p508356:xymxhi5y je napisao(la):
becks89 » Ned Jan 14, 2018 2:01 pm[/url]":xymxhi5y]A što se tiče ovog nesretnika i njegovih postova, sve bi stalo u "Dođe vreme kad pamet zaćuti, budale progovore..."
Drzi se ti tvoje kofe i dzogera, drugarice spremacice, tako si najpametniji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508430#p508430:2dp9k0cs je napisao(la):
becks89 » Ned Jan 14, 2018 6:09 pm[/url]":2dp9k0cs]A poenta je sedeti tu gde jesi i kukati što nemaš?
Kažem bolje, drugi posao, bolji uslovi, bolja firma neće ti pokucati niko na vrata i pitati jel hoćete bolji posao. Ne shvatam uopšte smisao života u tome da sediš beskoristan i kao malo mi je, nemam. Ali, smeta ti svako što ima i onda vrhunac razmišljanja, izvadiće me 3000, neće te ni 33 izvaditi sa takvim razmišljanjem.
Razloge za odlazak preko navodio sam, a to je moj način za bolje, nemam nameru da se borim za bolje države i stanovnika, borim se za bolje meni, mojoj porodici. I da se ne lažemo, otići preko i raditi 8h, nećeš se opariti, imaćeš samo za život, nešto malo bolji nego ovde. Neosporan je loš standard, ali priču o nemanju kao razlogu, ne mogu da slušam od nekoga ko ima telefon, računar, internet i suviše slobodnog vremena, licemerno je malo.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
Ne smeta meni sto neko ima, neka ima i treba da ima. I treba da pobegnes u inostranstvo jer mozes, nijednom nisam rekao da ja nisam pokusao i ne pokusavam da odem preko? Drugo, zadovoljan sam svojim poslom sa svim beneficijama i dodatcima, i uopste ne zivim toliko lose ali necu da platim lopovima ni dinara. Posao od 8h je sasvim pristojan, pa niko ko ide preko ne planira da radi u Mcdonaldsu ceo zivot? Od rada u Mc Donaldsu neces se usreciti ni sa 17 sati rada, pricam o konkretnim poslovima a ne o entry-position poslovima.

Ta ''bolja firma'' i ostalo su price za malu decu, pa mislis da ti koji rade u Maxiju za 25.000 i ne traze bolji posao? Ja nemam potrebu da trazim jer sam zadovoljan ovim trenutno, i dovoljno mi ali pre cu tih 3.000 da platim za nesto korisno, npr kurs za neki jezik nego lopurdama koji nas pokrali ko niko, pa jos se namece da smo mi lopovi?!!?

Mozete da me zovete kako hocete, placajte koliko hocete ali dinar od mene ova drzava nece dobiti ako ne mora, a posto karta ne mora da se plati onda i necu. A to da stetim druge gradjane koji placaju, pa ko njih tera da placaju to sto oni kao ''postuju '' prava prema drzavi koja im je otela sve, je njihov problem.

Reci ti meni, da li je normalno da ti radis i da ne dobijes platu, pa da ti moras SAM da uzimas preko robe tvoju platu? Ocekujes da ti ljudi koji rintaju i ne dobiju platu jer je DRZAVA zastitila lopove da plate nesto drzavi? Neka se finansira GSP iz budzeta sta me briga, ako mogu da pucaju milione na fontane, Bgh20 i ostale gluposti neka plate i prevoz. Laz je da para nema, para ima i uvek ce biti ali mora da se organizuje, da neko ne uzima u svoj dzep vise nego sto treba, da niko ne steti drzavu po milion po ovoliko zato i nema a ti koji su pokrali drzavu sad setaju gradom isto kao svi mi. Hoces da kazes da ovi politicari zive kao sa platom od 70.000 dinara ili 100.000? Pa sa tim parama cetvoroclana porodica ne moze da zivi normalno, to je prezivljavanje. I po kojoj racunici oni imaju nova kola, stanove ovo ono lux tamo vamo sa 700 evra?

Drago mi je da ti imas i da imas sansu da odes odavde, ali stvarno je bezveze da kinjis svoj narod i ljude jer nisu svi bili u poziciji kao ti da mogu da pobegnu odavde, da plate kartu itd. Ja kartu ne placam iz principa bas za te ljude sto nemaju, toliko mi je zao kada vidim npr. u maxiju da nekome fali 10 dinara da kupi detetu lizalicu i uvek dam! I treba da dam, bolje njemu da dam nego ovoj lopovskoj drzavi koja je i dovela ljude dotle. Neko ko ima minimalac ne moze i ne treba da placa kartu i to je sve jasno, ja ne znam sta vama tu nije jasno na koji nacin da neko plati kartu, iznajmi stan, plati racune i sve?

3.000 o kojih pricas, mnogo znace nekim ljudima. Nekome je to hrana za par dana, a nekome je to sitnica ali eto postuj barem te koji nemaju a ne da ih kinjis i podrzavas bahate kontrole koji otimaju kartu, izbacuju jadne ljude i tretiraju ih kao stoku jer nemaju je*******##ih 3.000. Budite ljudi, sta bolje tih 3.000 plati nekome da jede a ne lopovima a USLUGA ce ostati ista! Nece se nista poboljsati i da svi placaju jer neko uzima te pare u svoj dzep sigurno to ne ide na kupovinu novih vozila. Kupuju oni Solarise, Ikarbuse svake godine a kao vamo nemaju para? Znaci ipak se ima para pred izbore kada treba neki politicar da se provoza u ikarbusu, solarisu da se hvali kako nam prevoz odlicno funkcionise.

Da zavrsim, zovite me kako hocete ali ja cu pre tih 3000 dati u dobrotvorne svrhe da barem znam za sta i koga sam platio nego ovima.
 
Taj kome znači 3000 dinara taj uredno plaća i neće da se ponižava. Ostali klošari nalaze opravdanja.
Dobrotvorne svrhe ? Još jedna glupost.
Što ne bojkotujete struju, komunalije tamo je daleko veći činovnički aparat i vlasti bi daleko brže stavili do znanja da ste veoma nezadovoljni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508439#p508439:tbg0fu36 je napisao(la):
Bumbarevo brdo » Ned Jan 14, 2018 6:40 pm[/url]":tbg0fu36]Jedan VKV sofercic svakako ne moze shvati bilo koju malo slozeniju pricu. :cry:

Bitno da tvoja guza lepo kapira sve. Puca od kapiranja. :kk:
 
Moja guza, fala bogu, ne puca ni od cega, ja ne zalazim u apex. :lool:

PS: Malo mi je glupo da se, zbog razlicitih stavova, vredjam sa tobom, dobijao sam mnoge korisne informacije. Kako hoces...
 
Vrh