Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

20180315_162930.jpg
 
Napadnut kontrolor na liniji 27

Nov napad na kontrolora „Bus plusa“ dogodio se sinoć oko 19 časova u Beogradu kada su dva mladića, kontrolora koji ih je zatekao bez karti, prvo vređala, a potom izvukla iz autobusa i fizički napala.
Kako je Tanjugu rečeno u „Bus plusu“, napad se dogodio na liniji 27 kada je kontrolor zatekao dva putnika bez karte u vozilu koji su mu rekli da su srednjoškolci.
Kontrolor S. J. im je rekao da moraju i oni da imaju kartu, nakon čega su počeli da ga vređaju na nacionalnoj osnovi i psuju, a po ulasku vozila u stajalište Novo groblje, izvukli su ga fizički iz vozila gde ga je jedan od njih uhvatio sa leđa, a drugi šamarao, zatim su ga oborili na zemlju, išutirali nogama i pobegli.
Pozvana je policija i Hitna pomoć koja je kontrolora, kako navode u „Bus plusu“, odvezla u Urgentni centar radi daljeg pregleda, gde se i sada nalazi.
Ovo je drugi napad na kontrolore u poslednja četiri dana, a 12. od početka godine, navode u „Bus plusu“.

izvor: studio B
 
Zbog zagađenja, Pariz razmišlja o besplatnom javnom prevozu.
Ovo će očito biti tema i za gradske izbore.
Najbitnije je da uvek kada neko na forumu i generalno u Beogradu spomene takvu ideju, bude odmah nalepljen kao nerealan, sanjar, komunista, imbecil i poslat u pekaru da kupi hleba besplatno, jer eto toga nigde u svetu nema (pa je zbog toga ideja automatski suluda i loša).

Link ka vesti:
http://rs.n1info.com/a373181/Svet/Svet/ ... evozu.html
 
Jel postoje negde zvanični podaci koliko postoji mesečnih i jednokratnih korisnika?
 
Ti da su normalni ne bi ih tukli. Nego se ponasaju kao divljaci, a onda kukaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526647#p526647:z3a5cec6 je napisao(la):
zYx » Sre Mar 21, 2018 12:56 pm[/url]":z3a5cec6]https://www.beograduzivo.rs/info/gradske-vesti/kontrolori-bus-plusa-sluzbena-lica/

Bice zanimljivo.
Cela farsa je i napravljena da bi im povecali ovlascenja. Sem toga nije mi ni jasno kako radnik privatne firme moze da postane sluzbeno lice?
 
Ne znam po kom to osnovu radnici privatne firme mogu da dobiju status sluzbenog lica. A opet, u ovoj drzavi se sve radi naopako i bez smisla, presedan na sve strane, pa moze i ovde.
 
eh....I KONTROLORI UDARAJU...
Ne znam po kom to osnovu radnici privatne firme mogu da dobiju status sluzbenog lica...
mozda na osnovu staroTursko-Janjičarskog prava u Bg. pašaluku , zar nije Bus-plus izvorno Turska firma :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526906#p526906:1dzdzrjs je napisao(la):
boca-ica » Čet Mar 22, 2018 1:45 pm[/url]":1dzdzrjs]eh....I KONTROLORI UDARAJU...
Ne znam po kom to osnovu radnici privatne firme mogu da dobiju status sluzbenog lica...
mozda na osnovu staroTursko-Janjičarskog prava u Bg. pašaluku , zar nije Bus-plus izvorno Turska firma :roll:
Pa ono jes ponasaju se kao kabadahije, uteruju porez, tuku, sad ce verovatno da im prosire ovlascenja na nabijanje na kolac i otimanje dece.
 
Kako tacno treba da izgleda organizacija u kojoj kontrola moze da radi svoj posao, a da se niko ne buni i ne trazi nacin da ih osposri? Dakle, ko je uhvacen u prevozu bez karte, da dobije kaznu koju mora da plati? Mozda prevesti nadleznost i zaposlene u okvir (komunalne) policije, da li bi to podrzali?

Da ima divljih kontrolora, ima. Ali, ako cemo da budemo iskreni, neprijatnosti uglavnom dozive oni koji se voze bez karte, pa hoce na "misice" da se izvuku...

(licno sam za placanje prevoza kroz porez/infostan/turisticke takse, ali ako izuzmemo takve opcije)
 
Davno je na ovoj temi objasnjeno kako evo da ponovim naj jednostavnije rijesenje
1.zaposliti 200 kom policajaca i da kontrolisu karte
2.otpustiti 250 bus plus kontrolora
3.da bus plus masu njihovih plata uplacuje komunalnoj policiji jer su u obavezi prema ugovoru
4.samim tim bi se rijesila zavrzlama oko ovlascenja
5.da grad otkui sistem kako ugovor predvidja nakon 5 godine za 1 mil evra
Samim tim bi se uvecala naplata ali nevjerujem da bi se kvalitet vidno poboljso
 
Postoji i bivši londonski model (koji je bio primenjen kada je London imao zglobne autobuse):

1. umesto da kontrolori idu dvoje troje po busu, grupišu se i uz njih ide pratnja komunalne policije (u Londonu su imali podršku i gradske policije)

2. Stanu na jednu stanicu i zaustave autobus (kako bus prilazi toj stanici gde stoji kontrola, vozač isključi sve validatore)

3. Kontrola uđe na sva vrata i provere sve karte - oni koji nemaju karte dobiju kaznu (kod nas bi mogli da budu legtimisani na licu mesta od strane komunalne policije).

4. Bus nastavi svojim putem

Jeste da izgleda malo drakonski ali dobro funkcioniše. Na sličan način se to radi i u Ženevi.
 
Nesto slicno je radjeno po uvodjenju bus plus sistema pa je nastao haos i zastoj velikih razmera pogotovo na Sajmu. Problem je sto mi za razliku od Londona nemamo metro te se javni prevoz izuzev bg voza, svodi na povrsinski saobracaj autobusa, tramvaja, trola gde se i najmanji zastoj odrazi na dobar deo linija.
 
Uvek je problem kod neispravnih putnika, ne vide ni jednog ispravnog putnika da se žali na ponašanje kontrolora.
Ni ja niti moji nemamo nikavih problema na rad osoblja, skoro uvek se kulturno obrate, zatraže kartu zbog provere/ kad izvrše vrate nazad i zahvale se i to je cela procedura. Meni lično ne smetaju niti me u bilo čime ometaju.
 
Bas da su svi kulturni i nisu krece daj kartu bez dobar dan bez da pokazu legitimaciju sta ce ti vidis da imam aparat ne rastu na ulici i slicno
 
Ja sam postao "neispravan" putnik upravo zato što nisu bili korektni (da ne kažem normalni). Aparat im nije pročitao da sam očitao karticu i na bezobrazan način ju je KONFISKOVAO iako je još imala kredita i okrenuo se. Nije mi ni tražio da platim novu. Kad sam zvao centralu rekli su mi da se žalim što sam i uradio i priznali su grešku. Kad sam pitao šta je trebalo da radim ta 3 dana bez kartice, rekli su mi da se snađem. Gamad.

Inače koristim dosta Izvinite, Molim i Hvala u govoru, možda je do toga...
 
Ne vidim da je neko odgovorio, kako oni vide da je neko platio kreditnlm/debitnom karticom? I jel i ona važi 90 min?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529556#p529556:2ptrkb8f je napisao(la):
Dzejms » Pon Apr 02, 2018 11:04 am[/url]":2ptrkb8f]https://www.facebook.com/pardobrihljudi/posts/2043073535708595

Ima i nastavak u komentaru.

A, da nije snimano, ko bi prvi ovde okačio link ka Još jednom brutalnom napadu na kontrolore BUSPLUS-a?
To je pilot projekat prosirenih ovlascenja kontrolora, po svemu sudeci izgleda da je uspesan.
 
Ridžovanima isto treba više obuke. Jednom sam prošle godine ušao u bus i validatori su već bili blokirani iako je još stajao na stanici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528440#p528440:3bhlhoz8 je napisao(la):
SerbPacker » Sre Mar 28, 2018 4:12 pm[/url]":3bhlhoz8]Ne vidim da je neko odgovorio, kako oni vide da je neko platio kreditnlm/debitnom karticom? I jel i ona važi 90 min?

Nisam upucen ali pretpostavljam da kartica cuva neke podatke o transakciji, specificne za bus plus i vrstu karte, koji se dobiju pri ocitavanju.
 
Vrh