Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

U Hrvatskoj se lepo čuje u tramvajima. Mogli smo naručiti od njih da nam urade kako treba. Tamo najavljuje zreo ženski glas, gospođetine od nekih 60tak leta... "Slijedeća je postaja" recimo "Trg dr. Franje Tuđmana." I onda kad stane na stajalište ponovi. "Trg doktora Franje Tuđmana."

Nema binga, dinga, presijecanja na pola... sve glasno i razgovetno.
 
Јако је тиха, био сам у празном ЦАФу и ако се не обрати пажња не разумеш ништа
Nisam verovao da će ludilo i mržnja prema bivšima tolikog maha da uzmu, da čak i ono što je bilo funkcionalno u CAF tramvajima, razje*******u. Pre samo mesec dana sam se vozio sa jednim i najnormalnije sam čuo najavu.
Obrni-okreni, kopiraju toliko ozloglašeni Kentkart sistem, tako da su jednostavno mogli da im plate da ponovo urade sistem.

Pošto od ove gospode iz BusLogic-a nema leba.
Još jednostavnije je bilo da nisu ništa ni dirali, odnosno da su ostavili stvari onakvima kakve su i bile. Ali zbog gore citiranog i pomenutog, nije ni bilo za očekivati.
 
Ja najavu stanice u CAF-u mogu da čujem iz svoje sobe, pritom nisam odmah do ulice (20-30metara od BKA i u visini 3 sprata)
Prosto mi je neverovatno da je to nekome tiho...
 
Ja najavu stanice u CAF-u mogu da čujem iz svoje sobe, pritom nisam odmah do ulice (20-30metara od BKA i u visini 3 sprata)
Prosto mi je neverovatno da je to nekome tiho...
Nije u svim CAF-ovima ista jačina najave. U nekim se jedva čuje, a u nekim je preglasna.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Ja najavu stanice u CAF-u mogu da čujem iz svoje sobe, pritom nisam odmah do ulice (20-30metara od BKA i u visini 3 sprata)
Prosto mi je neverovatno da je to nekome tiho...
Можда је овај у којем сам ја био нешто лоше одржаван или тако нешто. Нмп који је број возила, а ни линију јер сам ишао од Ж.С. Нбг до блока 45.
 
Uspeo sam da utvrdim šta je u pitanju, vezano za najavu u tramvajima, i to sasvim slučajno. Pre toga da napomenem da sam do pre mesec dana, kada god bih ušao u CAF - a, i gde god sedeo, sasvim jasno razumeo koje je stajalište i za gde mogu da presedam na stajalištu koje nailazi.

Popodne sam išao do grada da obavljam poslove i po povratku sam ušao u CAF na liniji 9. Po ulasku sam primetio da su metnuti drugi displeji, koji su uži i koji vrte datum i broj linije sa nazivom terminusa ka kojem se ide. Takođe je onaj iza vozača sada spušten, a pre je bio zakačen za krov tramvaja. Kako je tramvaj bio maltene prazan, uspeo sam da fotografišem samo jednom displej, zato što terminus i datum prikazuje naizmenično, na svakih par sekundi. Kod Hrama se toliko napunio tramvaj da nije bilo šanse da se napravi dodatna fotografija. Mesta u samnom tramvaju je bilo jako malo, što samo govori u prilog tome da jako dugo nije bilo ni autobusa 33, jer je 3 minuta pre tramvaja u koji sam ušao, prošao autobus na liniji 33. U svakom slučaju, dok je tramvaj od Franša išao ka kružnom toku na Autokomandi, odjednom je počeo da se čuje zvuk sa displeja. Bacio sam pogled i video da je počeo da ispisuje naziv stajališta. Zvuk je mogao jasno da se čuje, nije bilo potrebe da se pitaš da li si ga čuo ili ti se učinilo, ali ništa nisi mogao da razaznaš šta govori. Jedino se jasno čula reč "stajalište". Kako sam tu silazio, nisam bio u prilici da fotografišem displej sa ispisanim nazivom stajališta.

20231127_181054_Richtone(HDR).jpg
 
Kod Hrama se toliko napunio tramvaj da nije bilo šanse da se napravi dodatna fotografija. Mesta u samnom tramvaju je bilo jako malo, što samo govori u prilog tome da jako dugo nije bilo ni autobusa 33, jer je 3 minuta pre tramvaja u koji sam ušao, prošao autobus na liniji 33.​

Ništa novo, većina ulazi u linije ka Banjici/Kumodražu tek kod Hrama ili kod Slavije. Zato i obožavam kada se pojavi 9L.
Zvuči neverovatno, ali od 15h do 19h svako vozilo je puno dal bila 33jka (ona je posbeno kritična), 9, 10 ili 14.
Osećam te čari svakodnevno.
 
Uspeo sam da utvrdim šta je u pitanju, vezano za najavu u tramvajima, i to sasvim slučajno. Pre toga da napomenem da sam do pre mesec dana, kada god bih ušao u CAF - a, i gde god sedeo, sasvim jasno razumeo koje je stajalište i za gde mogu da presedam na stajalištu koje nailazi.

Popodne sam išao do grada da obavljam poslove i po povratku sam ušao u CAF na liniji 9. Po ulasku sam primetio da su metnuti drugi displeji, koji su uži i koji vrte datum i broj linije sa nazivom terminusa ka kojem se ide. Takođe je onaj iza vozača sada spušten, a pre je bio zakačen za krov tramvaja. Kako je tramvaj bio maltene prazan, uspeo sam da fotografišem samo jednom displej, zato što terminus i datum prikazuje naizmenično, na svakih par sekundi. Kod Hrama se toliko napunio tramvaj da nije bilo šanse da se napravi dodatna fotografija. Mesta u samnom tramvaju je bilo jako malo, što samo govori u prilog tome da jako dugo nije bilo ni autobusa 33, jer je 3 minuta pre tramvaja u koji sam ušao, prošao autobus na liniji 33. U svakom slučaju, dok je tramvaj od Franša išao ka kružnom toku na Autokomandi, odjednom je počeo da se čuje zvuk sa displeja. Bacio sam pogled i video da je počeo da ispisuje naziv stajališta. Zvuk je mogao jasno da se čuje, nije bilo potrebe da se pitaš da li si ga čuo ili ti se učinilo, ali ništa nisi mogao da razaznaš šta govori. Jedino se jasno čula reč "stajalište". Kako sam tu silazio, nisam bio u prilici da fotografišem displej sa ispisanim nazivom stajališta.

Pogledajte prilog 181930
Ako se dobro secam, na tramvajskim linijama sa Banjice su Spanci naknadno stigli 3 ili 4 godine posle zbog neodgovarajucih sina u Vojvode Stepe. Samim tim su naknadno snimali najave za stajalista od Banjice ka Slaviji pa sa glas naizmenicno promeni kod nekih stajalista gde su i pre Spanci vozili.
 
Vozio sam se u Solarisu na liniji 83 i samo se čuje onaj ding na zvučnicima bez glasovne najave stajališta. Na displeju su ispisana stajališta ali čuje se samo ding na svakih 20-tak sekundi bez glasa. Nije mi jasno...

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Nisam primetio ni u jednom vozilu da su ugradili novi displej na kome će biti ispisana stajališta. Nekako mi sve ovo oko najave sporo ide ili sam ja nestrpljiv da vidim finalni produkt haha

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Uspeo sam da utvrdim šta je u pitanju, vezano za najavu u tramvajima, i to sasvim slučajno. Pre toga da napomenem da sam do pre mesec dana, kada god bih ušao u CAF - a, i gde god sedeo, sasvim jasno razumeo koje je stajalište i za gde mogu da presedam na stajalištu koje nailazi.

Popodne sam išao do grada da obavljam poslove i po povratku sam ušao u CAF na liniji 9. Po ulasku sam primetio da su metnuti drugi displeji, koji su uži i koji vrte datum i broj linije sa nazivom terminusa ka kojem se ide. Takođe je onaj iza vozača sada spušten, a pre je bio zakačen za krov tramvaja. Kako je tramvaj bio maltene prazan, uspeo sam da fotografišem samo jednom displej, zato što terminus i datum prikazuje naizmenično, na svakih par sekundi. Kod Hrama se toliko napunio tramvaj da nije bilo šanse da se napravi dodatna fotografija. Mesta u samnom tramvaju je bilo jako malo, što samo govori u prilog tome da jako dugo nije bilo ni autobusa 33, jer je 3 minuta pre tramvaja u koji sam ušao, prošao autobus na liniji 33. U svakom slučaju, dok je tramvaj od Franša išao ka kružnom toku na Autokomandi, odjednom je počeo da se čuje zvuk sa displeja. Bacio sam pogled i video da je počeo da ispisuje naziv stajališta. Zvuk je mogao jasno da se čuje, nije bilo potrebe da se pitaš da li si ga čuo ili ti se učinilo, ali ništa nisi mogao da razaznaš šta govori. Jedino se jasno čula reč "stajalište". Kako sam tu silazio, nisam bio u prilici da fotografišem displej sa ispisanim nazivom stajališta.

Pogledajte prilog 181930
Koliko se dugo nisi vozio u CAF - u kada ti je ovaj displej novitet? Jer ovaj displej u tramvajima stoji bezmalo 10 godina.

Istina, menjani su unutrasnji displeji jos na pocetku dolaska CAF-ova ali zato sto je na starom displeju taster za izlaz bio spojen sa unutrasnjim displejem a sada je razdvojen kao sto se vidi na tvojoj fotografiji.

I u svakom CAF tramvaju od prve voznje 28.08.2011. godine pise vreme, datum, sledece stajaliste i linija i ta najava nikada nije bila vezana za BUS PLUS, BusLogic niti ce biti.

Ti "problemi" sa najavom stajalista (zvucnom i tekstualnom) na potezu od Slavije do Banjice umeju da se jave jer su obe najave za tu deonicu naknadno nasnimljene a neko ocigledno nije bio dovoljno strucan da sve to lepo namesti i upari sa vec postojecim podacicama kako treba.
 
Mesec dana se nisam vozio, otprilike, što ti je očigledno promaklo, kao i još neki drugi komentari drugih članova, pošto pišeš o stvarima koje znamo, a ne o konkretnom problemu koji smo komentarisali. Jedino je poslednji pasus vezan za temu.​
 
Sve što su drugi naveli, ne može se podvesti čak ni pod "Nedostatak korisničkog iskustva", jer ovo daleko nadmašuje isti. Ovde fali nešto što ni sam ne znam kako bih nazvao, jer nisam siguran ni da je "Nedostatak kontakta sa realnim životom" pravi termin.​
 
Vrh