Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Kad završe bulevar i puste tuda neku od GSP linija tih par zgrada u Šejkinoj će biti na extra poziciji, tako da vreme radi za njih (a bogami i cena kvadrata) pa mislim da su dobro izabrali :cool:
 
Upravo sada se i radi instalacija toplovodnih cevi u sejkinoj.Mogu reci da im zavidim,jer sam ja kod gradske bolnice a i dalje nemam centralno grejanje


Дуж Улице Заграђе, Миријевски цвет, Шејкина – Радови се изводе у Улици Заграђе, део од Шејкине до Улице Првог маја (фаза 5 која би требала да буде завршена до 14. априла). Радови се изводе и у раскрсници Улице Заграђе и Шејкине (затворен саобраћај – фаза 6). Радови би требали да буду завршени 19. априла 2011.

http://www.beoelektrane.rs/?p=1550
 
Vučko, toplovod je odrađen još u novembru 2009 godine... Od tad imam centralno grejanje... Baš u tom naselju Mirijevski cvet
 
Pardon,radi se o ulici Zagradje.U svakom slucaju siri se toplovod u Mirijevu dok dobar deo zvezdare oko bulevara nema toplovodo,sto znaci da vam se povecava kvalitet zivota a i cena kvadrata.
 
Da, tamo se te toplovodne instalacije provlače već dve godine i po sitnijim uličicama, ne mogu da se žalim :)
 
Hvala na dobrodošlici :)

Ja sam malo iznad Mirijevskog cveta... čak . Dobra stvar je što imamo padinu za sankanje :lol: i dobru, povoljniju, cenu kvadrata, i čist vazduh, vetar pirka non stop iiiiiii čist vazduh sam beše pomenula? Ma biće dobro. Nije strašno. Obećala sam mužu da ako mu se ne svidi da ga vraćam za 5 godina u Novi Beograd ili Zemun. Ma i nije loše, sa Save na Dunav :kk: Optimista, nema šta :cool:

Sin je do skoro mislio da je Mirijevo van Beograda. To sam shvatila tek kada me je pitao kada se selimo iz Beograda. A ćerka i dalje povraća u kolima kada se "penjemo" na Zvezdaru :p Toliko o razlici novobeogradskih širokih bulevara i Zvezdare :D

10 godina Zemuna, 10 godina Novog Beograda, sada je red da upoznam i Zvezdaru :kk: (raniji "staž" nije bitan).

Što se tiče prevoza, spazih 27-icu, a mnogi pešače do Karaburme na 16, pretpostavljam da im je brže, kraće i lakše. Ja se samo nadam da ću uspeti da dobijem mesto u vrtiću preko puta škole zbog lakšeg ostavljanja i preuzimanja dece. Inače... biće veselo, tj. gusto.

Škola, vrtić, mesto za vikend šetnje, odmor, pijaca - to mi je najbitnije. Za ostalo ćemo se snaći. Vremenom.

Da, rekoše da nešto rade oko grejanja, gasa, čega li već. Za sada sve ide koliko-toliko OK.
 
33w7bip.jpg

2en53pw.jpg

17zblz.jpg
 
Micigen":3hs5qcm9 je napisao(la):
Hvala svima.

Stf ne preteruj :D

@Loka
Dobrodosla na forum.
Za obdaniste ne brini sad ih ima 5 drzavnih (2 potpuno nova) plus par privatnih.
Jos da vidis gde je dom zdravlja i pijaca i 2 maxija i znaces sve :)))))))))

Ima svasta i okolini da se vidi, pre svega Sportski centar Olimp i nadam se novi rekonstruisani bazeni, uveliko se rade.

Samo moram i tebi da kazem isto sto i Horusu. Bolje da si kupila stan u Mirijevu 2,3,4 nego u Sejkinoj ulici. Bilo bi ti mnogo lakse zbog dece.

Da ne postavljam sad slike preteracu :)
Мичиген шта да кажем, фоторепортажа одлична све лепо објашњено, плусииић ко Миријево. Мало се одмори, па настави само тако.

Нећеш се сигурно љутити што ћу и у твоје и своје име, на неки начин да захвалимо "СТФ"-у, ред је.
 
Ma kakvi ljutiti, naravno da se i ja zahvaljujem. To je bila sala, stavio sam smajli.
STF je forumas sa kojim se moje misljenje poklapa u 99,9% slucajeva, tako da cesto ne pisem po drugim temama kad on nesto napise.
Znam koliko bi se i ja obradovao, kad bi video neku reportazu, neceg sto se radi a da mi nije bas usput. (npr tvoja reportaza)
Hvala Bogu pa se trenutno gradi svasta po gradu.
Bas me sad interesuje kako napreduju bazeni na Olimpu, dal ce to da bude gotovo do juna. Moracu da skoknem, nije to meni daleko, 5 min kolima.

@Horus
Vracam plus. Znaci skoknuo si do gajbe u Mirijevu da vidis da neko nije uzurpirao :)
A vidim bio si i na tasu, sve pohvale i za te slike.

Oni to tamo bas rade udarnicki. Pazi ja sam slikao radove u nedelju, a 4,5 dana kasnije, na tvojim slikama se bas vidi napredak.
Vidim da je dno kolektora uveliko stiglo do 7 gimnazije. Znaci jos malo i cela trasa bulevara ce imati betonsko dno.
 
Micigen,ja prodjoh pre neki dan pored Olimpa,veoma dobro napreduju radovi.Srusise onu donju kapiju i uvukose liniju ka bazenima,sad rade ulaz i onaj kafic a bice i dobijen novi parking prostor.+ Posade drvored u vjekoslava kovaca i bice superiska :kk:

Mogao bi i tom reportazom da nas pocastis ako te ne mrzi.
 
Micigen,

hvala za pohvale...

E, sad neću da ti "ulećem u šesnesterac", danas prolazim pored Olimpa, ali tvoja ideja je, pa izvoli sa reportažom, čekamo je :)

Mogli bi da se organizujemo da svako da reportažu iz dela grada u kome zivi, verujem da bi tako obogatili ovaj forum, možda bi mogli da otvorimo jedan topic koji bi se zvao reportaže, ne moraju samo radovi, može da bude i upoznavanje Beograda. Šta mislite?

Ako ste za, recite šta mislite gde da je otvorim?

Možda da svratim do one trafo stanice u izgradnji (Beograd 20), pa da slikam, ako uopšte ima nekakvih radova...
 
Eto, sredjuje se ovaj deo grada. Treba nastaviti sa ulaganjima u istočni deo Beograda. Nadajmo se da će ovaj bulevar biti samo početak. Evo da ljudi malo vide, koliki je potencijal istočne ekspanzije grada:

22331999.jpg
22331988.jpg
22331932.jpg
22331976.jpg
22331950.jpg
 
@Гага и Мичиген. Нема на чему. Кажем ја да померате границе. Ево и Дјаковац се придружио са видео репортажом.

@ Алекс Много много лепше од равног и досадног Срема..... :kk:
 
AlexLU":72hf0mtb je napisao(la):
Eto, sredjuje se ovaj deo grada. Treba nastaviti sa ulaganjima u istočni deo Beograda. Nadajmo se da će ovaj bulevar biti samo početak. Evo da ljudi malo vide, koliki je potencijal istočne ekspanzije grada:
Алекслу, природа и погледи божанствени, прави рај за очи, слике за пуно плусииића, али може само 1 ! Што каже Стф, много лепше од досадног равног Срема.
 
Svaka priča o razvoju tog dela grada nije realna… :( Zašto? Pa odgovor bi bio jasan samo da se AlexLU okrenuo za 180º kada je pravio recimo drugu i treću fotku i slikao i taj deo brda… Katastrofa, majke mi, takva priroda, a naseljena divljacima.

Inače AlexLU, da me ne shvatiš pogrešno, hvala za fotke, prelepe su!
 
COTOHA":37f8zbk1 je napisao(la):
Svaka priča o razvoju tog dela grada nije realna… :( Zašto? Pa odgovor bi bio jasan samo da se AlexLU okrenuo za 180º kada je pravio recimo drugu i treću fotku i slikao i taj deo brda… Katastrofa, majke mi, takva priroda, a naseljena divljacima.

Inače AlexLU, da me ne shvatiš pogrešno, hvala za fotke, prelepe su!
Nisu moje slike, njih sam našao pomoću "panoramia":) Razvoj istočnog dela grada je ograničen "Ciglanom Trudbenik", koja poseduje manje-više svo zemljište ispod Lešća. Ako je za utehu, ta ciglana posluje punom parom, stokovi su joj puni blokova koje proizvodi :grand:
 
Pronasao sam jednu lepu fotografiju, koja pokazuje raskrsnicu Mirijevskog bulevara(njegov početak) i Višnjičke ulice. Na ovoj slici se jasno vidi da je ostavljena mogućnost da se most preko Ade Huje izgradi u produžetku Mirijevskog bulevara:

42293958.jpg
 
Slika izgleda prelepo ali je jasno da je obradjena.

Izgradnja mosta tu bi mozda i imala smisla,ali smt je planiran kao mini obilaznica,to jest drugi prsten oko grada.Opet bi morala zbog Velikog Blata da skrece ka pancevu put sa Vojvodjanske strane.Recimo za 20-30 godina bi tu lepo legao tunel od mirijevskog bulevara do suprotne strane.Dovoljno ce jedan most narusiti Ada Huju.
 
Ala ste losi, kao niko nece da slika, posto sam se ja setio hahahhaha
Ja sam samo hteo da kazem da me to jako zanima a posto slika i izvestaja nema da cu morati ja da skoknem. A kad ja skoknem kao da ste skoknuli i vi :))))

A ja sam juce skoknuo i iskljocao ceo sportski centar Olimp. Prelepo je, bilo je puno ljudi, steta sto je dan bio malo tmuran.

Sad samo da izaberem slike, tj. od sireg izbora da napravim uzi (a od uzeg izbora izdvojila se ona, nova profesorka psihologije Nevena Moreno ala Varljivo Leto 68 :)))).
Postavicu sliku sutra u toku dana, samo je pitanje gde.

Vucko, da li da stavljam reportazu u Zeleni forum tamo gde si pisao o seci drveca na Olimpu ili da otvorim novu temu i gde?
 
AlexLU":1g43gqph je napisao(la):
Pronasao sam jednu lepu fotografiju, koja pokazuje raskrsnicu Mirijevskog bulevara(njegov početak) i Višnjičke ulice. Na ovoj slici se jasno vidi da je ostavljena mogućnost da se most preko Ade Huje izgradi u produžetku Mirijevskog bulevara:

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/42293958.jpg
Баш лепа слика и доста чиста, пошто је сликано одмах после кише.

Ваљда је некако и замишљено да ту буде ту мост, једног лепог дана, који би тачно спојио Миријевски булевар са оном уличицом која излази код Политикине штампарије на Панчевачком путу ! Само, ту је Дунав доста широк па још и рукавац, па ће мост можда бити и на неком другом месту !
 
HoRuS":35mux42m je napisao(la):
Mogli bi da se organizujemo da svako da reportažu iz dela grada u kome zivi, verujem da bi tako obogatili ovaj forum, možda bi mogli da otvorimo jedan topic koji bi se zvao reportaže, ne moraju samo radovi, može da bude i upoznavanje Beograda. Šta mislite?

Ako ste za, recite šta mislite gde da je otvorim?
Odlicna ideja stim sto tema vec postoji http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=957&p=3 i tu mozemo praviti reportaze o svojim krajevima grada :) onako lokal lokal patriotski :)
 
Micigen":22lf3a4x je napisao(la):
Postavicu sliku sutra u toku dana, samo je pitanje gde.

Vucko, da li da stavljam reportazu u Zeleni forum tamo gde si pisao o seci drveca na Olimpu ili da otvorim novu temu i gde?
Nema potrebe tamo da postavljas.Sad ne znam da li da stavljamo u onu temu za regionalni razvoj ili da napravimo temu za sve gradske sportske objekte(bazene,hale i slicno) osim fudbalskih stadiona ili imate bolju ideju?Sta mislite?
 
Vrh