Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Radovi na Mirijevskom bulevaru su u punom jeku, radi se i nedeljom:



Nastavljaju se radovi na kolektoru za Mirijevski potok. Dokle se stiglo vidi se sa pozicije otprilike na sredini trase, pogled ka Karaburmi:



i pogled ka Mirijevu:



Interesantno je da će kolektor biti sa pravougaonim poprečnim presekom:



Kolektor u gornjem toku od pre 33 god. ima lučni svod ali sada su valjda bolji materijali pa je moguće i ovako?!

Evo i ostalih slika:









 
Veliki Vracar user reputation +1 :kk:

P.S. Baš je lepo to Prijepolje u ovo doba godine :(
 
COTOHA":2q9m0lfr je napisao(la):
P.S. Baš je lepo to Prijepolje u ovo doba godine :(
Pa jest, ruralno je u proleće prijatno oku :p

Uzvodno dolinom potoka imamo i nešto "urbanog" zelenila:











Ovo je biciklističko-pešačka rekreativna staza "kružnog" tipa dužine oko 1km i mislim da bi bila prava šteta da je u budućnosti daljim eventualnim produžavanjem Mirijevskog bulevara neki "urbanista" obriše gumicom ... Nije sve u automobilskom konceptu, i jedino preostaje da se uzdamo u zdrav razum ali to me najviše i plaši... :kafa:

Link za panoramu parka u nešto većem formatu:
http://img821.imageshack.us/img821/7838/pano1j.jpg
 
@Veliki Vracar, Naravno +

Napreduju radovi, svaka im cast, prosto neverovatno. Nisam ocekivao toliku angazovanost. Definitivno zure da to zavrse pa sledece godine prelaze na Dragoslava Srejovica.

A kroz park posto ima mesta treba provuci bulevar 3+3 + tramvaji :))))))))))))))
Salim se naravno, ne dirati oazu nikako. Dobro je sto je biciklisticka staza napravljena, pa cak i ona nova zgrada gde je komercijalna banka.
Jer bi oni tuda provukli bulevar milion posto. Skroz je logicno, a tek bi izlaskom na toplanu Mirijevski bulevar bio u funkciji 100%.
Ali ja uvek za zelenilo pre automobilskog koncepta, bolje da nam spuste jednog dana metro sa Ustanicke :)))))

Samo ne mogu da prezalim sto je gornja parcela dodeljena stadionu Balkan, umesto da je bila isti ovakav park sa vestackim jezerom.
Bio bi mi park malo blize, a i ne bi morao da prolazim pored rugla od stadiona svaki dan.
 
Umesto tog drljavog stadiona tu je prvobitnim planom naselja bio predviđen sportski centar sa svim sadržajima. Posle su se trampili sa Balkanom za lokaciju kojom je novi put prošao prema Mite Ružića. A onda je utrčao i "kontroverzni biznismen" i to sad izgleda kao što si opisao.
Kako bi tu legao zatvoreni i otvoreni bazen kad već ne može na Olimpu! :vops:
A i za ispuštanje vode nebi bilo problema jer su potok i kolektor neposredno ispod! :D
 
Veliki Vracar":ado39517 je napisao(la):
A i za ispuštanje vode nebi bilo problema jer su potok i kolektor neposredno ispod! :D
Hahaha to bi bilo vrh, taman da napune vodom onoliki kolektor :laugh::lool:

Samo ja sam gledao neki plan iz 80-ih i na mestu stadiona je trebao da bude park sa vestackim protocnim jezerom, gde bi ga potoci cistili.
A bazeni i sportski tereni su bili planirani iznad sadasnje ulice Ljubise Miodragovica, toga se bas secam. Otprilike gde je sad ovaj centar za izbeglice sa kosova.

Nego da li znas da na onoj zgradi preko puta toplane koja se zida pise da je investitor Sportski Savez Zvezdare :shok::bash:

Nisu mogli drugacije da je uguraju na zemljiste namenjeno sportu, pa sad nice stambena zgrada umesto nekih terena.
Kao sto vec rekoh prosle godine je tu bilo predvidjeno da nikne Merkator po istom principu kako se sada zida na stadionu Vozdovca, ali
biznismenu je i to bilo malo, pa je na kraju puklo.
 
Posle odmora od tri dana, radovi su danas nastavljeni

2lakk9.jpg


jb02n5.jpg


sm7e5k.jpg


anhbgx.jpg
 
+ za nove slikice.

Samo neka se radi :vops:

Nego trebali su odmah ovaj kolektor da prosire i da tuda ide metro, hehehehe sto bi reko Radovan III u mimohodu.

Prosao sam i ja danas tuda, radi se, kolektor se polako i zavrsava, mislim da je trenutno izbetoniran celom trasom, sad se rade zidovi i plafoni, na delovima gde jos nisu uradjeni.

Samo kolektor mnogo strci od zemlje, to se bas vidi u zoni ulice Ladne Vode. Tu ce trebati jedna planina zemlje da se to sve naspe.
 
Inače, Mirijevski potok se zatvara u kolektor i u delu posle bulevara....

2exo9oy.jpg
 
@Horus

Video sam i ja taj bager, ali on je radio nesto ispod mosta pa je tu samo malo nasuo zemlje da bi izasao na ulicu, jer pre toga ne moze od ove ograde od mosta.
Zbog buduce raskrsnice potok sigurno ide pod zemlju makar dok je ova ograda, znaci u produzetku nekih 20-ak metara.

Ali sve se nadam da nece to parce do starog kolektora dirati, nekih 300,400 metara. Da se zna da tu prolazi :))))))
 
Micigen,

razgovarao sam sa Bajićem iz Direkcije za izgradnju i rekao mi je da se kolektor produžava skroz do postojećeg kolektora, odnosno do onog velikog parka. A, tu informaciju je dobila i moja devojka koja je razgovarala sa tehničkim direktorom Beogradvoda.

Tako da će na kraju "zdrav" deo potoka zarobiti u kolektor, a deo koji je u užasnom stanju (one odvratne slike) neće uopšte biti saniran. Potpuno nepotrebno će zatvoriti skoro 300 metara potoka... eto kako se rasipaju pare!
 
Trebao si Bajica gurnuti u zagadjeni deo potoka,ne bi bila greota :mad:
 
Slažem se...ali smo razgovarali telefonom pa je bio pošteđen te mogućnosti :lool:
 
Trebao si da ga namamis da dodje do Karaburme pa onda u potok pa u mutno Dunavo, pa dalje u Crno More :rant:

Znaci to je definitivno, eto i ta dilema je resena. :notok:
To je potpuno nepotrebno. Da ne pricam sto potok definitivno i trajno napusta Mirijevo, vise nece moci nigde da se vidi do Karaburme. Mislim da je ovo parce definitivno trebalo ostaviti simbolicki, pa makar ga i zastaklili, ako im je zbog zagadjenja, a nije.

E sad se stvarno plasim da ne produze bulevar jednog dana.
Sta li ce tu da prave? Po planovima tu ostaju te dve ulicice i potok nad zemljom. Posto potok ide pod zemlju ima da nikne neki parking za skolu ili ko zna sta. Ima li neko neki info?

Ako vec to rade, makar neka prosire park.
 
Ovo je zadnji dokument o kome diskutujemo svugde po forumu,pa ajd i ovde:

http://www4.slikomat.com/11/0426/ne3-SAOBRA.png

http://www.beograd.rs/download.php/documents/SRGBpredlog.pdf

U pitanju je plan strategije razvoja Beograda 2011-2016 objavljen pre neki dan na sajtu grada.UMP je on hold posle zavrsetka mosta i.t.d.Ali ce zato biti forsiran smt koji prolazi i mirijevom,mada ce biti realizovan tek kada bude i most preko Ada Huje.87 strana dokumentra je ova slicica koju postavih,pa vidite da li planiraju produzenje Mirijevskog Bulevara kroz park.Mislim da ga ne planiraju jer nemaju gde da ga odvedu ka Bulevaru i Ustanickoj bez onog tunela koji necemo videti bar narednih 20 godina.
 
Ma nema veze SMT sa bulevarom.

A on nije nikad ni planiran ka bulevaru i Ustanickoj, vec treba da izvlaci saobracaj iz Mirijeva ka centru grada tj pravcu bulevara Despota Stefana.
On to iz ulice Vitezova Karadjordjeve Zvezde u Mirijevu bas i nece moci u punom kapacitetu, jer treba doci iz bilo koje tacke iz Novog Mirijeva do nje sto bas i nije uvek lako. Ali ako bi on izasao na ulicu Mirijevski venac (glavna u Mirijevu) kod toplane, a samim tim gore i na Rableovu koja kasnije u produzetku izlazi na Smederevski put i povezuje Grocanska naselja. Onda bi bulevar bio svoj na svome sto bi se reklo.

E sve je to ok sto se tice automobilskog koncepta ali nece moci. Lepo kazu da ce da grade SMT koja moze da obavlja tu funkciju jos bolje.
Sta vise siguran sam da nisu toliko ludi da ga proteraju i da ge nece produzavati.

Pitanje je samo sta ce tu da bude i sto moraju tih 300 m da zakopaju.
 
Zaista ne mogu da proniknem u svrhu izgradnje tog kolektora, ne vidim šta se time dobija, mora da imaju neke zle namere...
Tim pre sto kod onog užasnog dela potoka počinje da se gradi veliko naselje koje će se pružati od sadašnjeg kraja Šejkine do NIS-ove pumpe (već je počelo raščišćavanje terena od pumpe ka mostiću).
Valjda je taj investitor platio uređenje zemljišta pa valjda treba da srede taj deo, ako im se već nešto dodatno sređuje... A, načuo sam da će izmeniti urbanistički plan za područije oko bulevara....ko zna šta će tu da nikne ...

Evo i nekih sličica tog novog naselja

mjqwiq.jpg

21946dc.jpg

wjask6.jpg
 
Sazidaće 10 zgrada, a širina Šejkine 4,0 metra, a dvosmerna ulica. Pa tu će biti katastrofa saobraćaj... :rant:

Dimnjak je sa neke ciglane, nije baš na adi huji, ali je blizu...
 
Kako bre 4 metra a dvosmerna?Kod mene u kraju prave novu ulicicu za parking zbog novogradnje i bice 6 metara i dvosmerna zbog 12 parking mesta.Mora da makar planiraju da ta famozna sejkina bude bar 6 metara,nema sanse da je drugacije.Nego mene brine kako ce ti ljudi da idu do centra grada,s obzirom da su sve linije buseva iz mirijeva na ivici izdrljivosti a teleport jos nije izmisljen?

Oko dimnjaka,pobrkah sa onim kod pamucnog kombinata u despota stefana gde gazda misko treba da pravi trzni centar.Zaboravih da su i kod olimpa i valjda po mirijevu bile do drugog svetskog svugde ciglane,valjda je pogodno zemljiste za to.
 
Lako, Srbija....može sve...možda sam joj "ukrao" 20-30 cm, ali to je to....nema zakonskih osnova da se obeleže trake jer nema širinu 2,75 po traci koliko je normalno. Pokušavao sam da izdejstvujem u Sekretarijatu za saobraćaj da je obeleže ili da je pretvore u jednosmernu, ali nisam uspeo.
Čak je i paralelna ulica Gradište bolja i mislim čak i malo šira - jednosmerna, ali je Šejkina dvosmerna...Taman bi Šejkina mogla da ide u jednom smeru, a Gradište u drugom, ali ništa od toga...
 
Vucko to ti je dimnjak sa Rospi Cuprije, ustvari sa one uzbrdice kad krenes ka Visnjickoj Banji i Lescu, cak ih ima i vise tamo koliko se secam.

A sto se tice gsp, pa njima je okretnica na karaburmi svetlosnu godinu bliza od bilo koje linije u Mirijevu. A i kad se zavrsi bulevar ice neka linija tuda, mozda i dve :) Tako da oni nemaju veze sa Mirijevom, to je bukvalno Karaburma, samo je Mirijevo zbog podele opstina Zvezdare i Palilule.

@Horus
Pa jeste uska ulica, ali nije bas 4m, mislim nemam pojma. Vazno je da nema parkiranih kola pa moze komotno da se mimoidje(ja vozim jako brzo tuda hahahah (nije mnogo naseljeno):)))). Nove zgrade imaju parking, dok je Gradiste pretvorena u parking pa je zato jednosmerna.

Jel mislis na one zapocete zgrade odmah do Mirijevskog cveta tj u pravcu ul. Drage Ljocic ili?

Ali ne kapiram sta ce ti sirina ulice, kad ce to Sejkina postati malte ne servisna saobracajnica, cisto da iz bulevara stignes do parkinga i nista vise. Imaces bulevar sa cetiri trake, iskljucis se na semaforu kod Drage Ljocic, ili kod Ladne Vode i za minut si ispred zgrade. Gresim li?
 
Vrh