Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Micigen,

nije to naselje nego potpuno novo, tek krče prostor, biće odmah čim se pređe most (u smeru ka mirijevu) sa leve strane, znači uz sam potok...

Što se Šejkine tiče, stvarno ima tako malu širinu, bar u novom delu. Kod gimnazije je možda malko šira....
A, što se tiče toga da će biti servisna saobraćajnica, to možda, ali samo u ovom trenutku...

Konkretno, gradnja naselja se nastavlja iznad Mirijevskog cveta, gradi se naselje Sunce od 20 tak zgrada - deo zgrada je već gotov, već je u prodaji i veliki plac iznad tog naselja za još jednu veću grupu zgrada, pa sad i ovo naselje koje sam pominjao u prethodnim postovima, pa to naselje koje ti pominješ što je započeto pa čeka papire...kad tome dodaš da se ne zna šta će biti sa sadašnjim uključenjem u Šejkinu iz Mirijevskog bulevara zbog onog što je isekao ulicu zbog svog placa, bojim se da jedini izlaz sa bulevara u Šejkinu ne bude onaj što je u projekciji ulice Ladne vode, jer bi to bio pravi kolaps.

Bili su neki u poseti gradilištu (nadzorni, direktori...nemam pojma) i baš su komentarisali kako ne znaju šta da rade sa tim izlazom na Šejkinu...Nisam mogao da čujem ceo razgovor jer su šetali pa mi je bilo glupo da idem za njima i slušam...

Ajde, baš ću danas da ubacim neke sličice Šejkine, da ne privatizujemo razgovor jer je tebi i meni jasno o čemu govorimo, ali drugi nemaju jasnu sliku... Slikaću i okolinu tako da ljudi vide o čemu pričamo...
 
Како је могуће да неко узурпира део улице? Зна ли се ко је то и ко иза њега стоји?
 
Wile E. Coyote

pogledaj postove od #197, da se ne ponavljam... :)
 
Pre svega panorama, šarene zgrade su naselje Mirijevski cvet, a one nove iznad su naselje Sunce
inzbfc.jpg

Mesto gde novi bulevar ulazi u Šejkinu
6iaera.jpg

Put za naselje Sunce, ovom ulicom treba da se obezbedi cirkulacija stanovnika za 20tak novih zgrada
35lss9v.jpg

Pogled na Šejkinu ulicu sa buduće raskrsnice sa Bulevarom
5chr1d.jpg

Čudni neki trotoari
fyjof6.jpg

2cr0rb7.jpg

Mirijevski cvet, iznad Sunce u izgradnji
v30k1t.jpg

2ywsfm8.jpg

1znc1vl.jpg

Naselje koje je početo da se gradi još pre tri godine, ali još nisu pribavili sve papire
53mzko.jpg

rkpu9l.jpg

jf96qw.jpg

Pogled na Karaburmu
2ik2s8p.jpg

Evo mesta gde će biti još jedno naselje, radovi na raščišćavanju su već započeti, inače to je sam kraj postojećeg dela Šejkine ulice
29a543.jpg

2dcecxt.jpg

m8gyue.jpg
 
Имам један предлог.
Непобитна чињеница је да ће поток заувек под земљу. Ту ништа не можемо променити. Тако су радили у другим градовима на планети. Застарело решавање проблема, али шта ћете.

Међути, оно што можемо, то је да оставимо својеврстан омаж Миријевском потоку, неку врсту споменика природи.
На предавању, које смо имали на факсу, чули смо о једном таквом подухвату у Холандији. Наиме, испод данашње улице, некада је била река, па су у знак сећања, префарбали улицу у плаво.

28anh41.jpg


http://www.artsjournal.com/aestheticgrounds/2007/11/henk_hofstra_blue_road_netherl.html

http://www.anvari.org/cols/Blue_Street_in_Netherlands.html

Сматрам да би сличан приступ могао да има и Миријевски булевар. Не мора да буде на овај начин. Могли би, рецимо да се сви стубови јавне расвете и семафора префарбају у плаво. Или сви ивичњаци. Или да хоризонтална сигнализација уместо беле, буде плаве боје.

Шта мислите другари о овоме?
 
Obzirom na boju većeg dela potoka, plava i nije najbolje rešenje :)

dobar predlog
 
@stf

Ma bilo kakav znak paznje prema potoku bi dobrodosao. On u Mirijevu vise nigde nece biti nad zemljom.

Da li farbanje ulice, da li da se uradi neka cesma sa plocom na koj bi pisalo da ispod tece Mirijevski potok (naravno voda iz vodovoda :)),
da li ostaviti 50ak metara stakleno da moze da se vidi sa zemlje itd itd.

U stvari najbolje da se uradi neka fontana sa posvetom :D :D :cool:
 
Micigen":2navpxc9 je napisao(la):
@stf

Ma bilo kakav znak paznje prema potoku bi dobrodosao. On u Mirijevu vise nigde nece biti nad zemljom.

Da li farbanje ulice, da li da se uradi neka cesma sa plocom na koj bi pisalo da ispod tece Mirijevski potok (naravno voda iz vodovoda :)),
da li ostaviti 50ak metara stakleno da moze da se vidi sa zemlje itd itd.

U stvari najbolje da se uradi neka fontana sa posvetom :D :D :cool:
Фонтана би била најлепше решење за Миријевски поток уз наравно што Мичиген каже, нека плоча са посветом. Није лош ни предлог СТФ-а ! Посвета са плочом обавезно да буде са ћириличним писмом.
Плусииићи наравно и Мичигену и СТФ-у.
 
+ Мичигену и СТФ-у за добре идеје с напоменом да једино не би смела хоризонтална сигнализација да буде плава, јер није по закону. Сви остали предлози су добри, нарочито Мичигенов за стакло.
 
Super ideje,najrealnije mi zvuci fontanica,to bas fali Mirijevu.
 
Pridružujem se oduševljenju dobroj ideji ....
a može se dodati i par česama duž trese potoka kao simboličan lanac da žedni se mogu i dalje napiti vode ko nekada na potoku ....
 
Pošto je ovo sjajna ideja za fontanu, možda bi mogli nešto i da preduzmemo da dođe do realizacije... Kako ćemo?
Kome da podnesemo zahtev?

Naravno, ovakva ideja je po +1 za Micigena i STF

Fenomenalno!
 
Druze Horus,ili ti vase bozanstvo iz Mirijeva,zahtevi su nesto za sta im puca prsluk.Jedino neka peticija ako neko ima vremena da izdvoji,recimo nedeljom blizu pijace ili maksija se oeganizujte i mozete pokrenuti stvari.

Ovako ce samo otaljati stvari i zakopati potok bez svedoka.

Svidja mi se ideja da ulica bude plave boje,ali to mora sacekati bolja vremena,stoga je fontanica sasvim realna i donekle solidna nadnokada za pokopavanje potoka.
 
Мичиген, ово ти је наш сигнал да кренеш у реализацију код надлежних у "обраду" за ову твоју, а и "стф" идеју. Наравно да ти се и "стф" придружи. Мислим да би прво требало кренути од:
- општинских органа,
- паралелно и код пројектаната и извођача радова Миријевског булевара.

Сигурно ће се јавити и други чланови форума који би могли да помогу да се ова лепа идеја и оствари.

Кад се и ако се уради фонтана, ето мене у Миријеву , код мог пријатеља из улице Бранка Ћопића, а твог комшије, да се поштено "напијем", наравно воде са фонтане.
 
Ljudi stvarno ste zaludni sa tim idejama - te fontana, plava ulica, stakleni poklopac (da se gleda.. maltene kanalizacija) - kome to treba?
Ljudima treba BULEVAR i svi će biti srećni da ne gledaju više ono ruglo od potoka... ako jednog dana postanemo "Švicarska" i ne budemo znali šta ćemo sa parama, neka ga otkopaju i nek' prave i viseće tropske vrtove sa vodopadima... do tada se treba skoncentrisati na bitne stvari.
 
Драго ми је да се већини свиђа идеја о плавој улици. :kk:
Фонтане и чесме свакако, оне су ванвременске и свуда потребне.
Фарбање улице или ивичњака, бандера и није неки трошак. Довољно је убцити адитив у асфалт, као што су урадили за бициклистичке стазе. Бојеље ивичњака је још јефтиније. Бојење бандера и није трошак, јер се оне свакако морају фарбати.

Како да предложимо ово? Можда звати Студио Б и БГ хронику, и попричати о томе да направе прилог о иницијативи Беобилдоваца за Миријевски булевар воде. Писати и Ђиласу, верујем да би му се овако нешто свидело. Били бисмо други град који има плаву улицу, у част воде која је ту некада текла.

radax":2784v1w7 je napisao(la):
Ljudi stvarno ste zaludni sa tim idejama - te fontana, plava ulica, stakleni poklopac (da se gleda.. maltene kanalizacija) - kome to treba?
Ljudima treba BULEVAR i svi će biti srećni da ne gledaju više ono ruglo od potoka... ako jednog dana postanemo "Švicarska" i ne budemo znali šta ćemo sa parama, neka ga otkopaju i nek' prave i viseće tropske vrtove sa vodopadima... do tada se treba skoncentrisati na bitne stvari.
Као што рече Јовановм на другој теми: "Како је фино кад неко узме један тренутак у историји одакле рачуна историју".
Пре тог фекалног потока, постојао је прелепи природни поток, извор живота. Е, онда су дошли људи, и у то се покењали. И онда им наравно, њихово говно смрди, и не желе више да га гледају.....
Људима треба булевар, али им не треба САМО булевар. Град је много више од мреже улица. Град је живо ткиво. Човек је живо биће. И треба му, за срећан живот, много више од БУЛЕВАРА. Али, ми не тражимо много више, већ само мало више. Ред је да човек, на неки начин да почаст том воденом току, који је сам уништио, и онда, кад га је претворио у своју срамоту, одлучио да га сакрије.
Пара као Швица, ми никада нећемо имати, али то не значи да не можемо бити бољи људи. ПАр чесама, фонтаница и плава фарба и нису трошак за који су потребни швајцарски трезори.....потребна је добра воља.
 
Znaci svidja vam se ideja. Hvala svima.
Ja bih bio zadovoljan i najskromnijim resenjima, cisto samo da se obelezi.

Sto se tice lokacije, predlozio bi da to bude onda ispred skole. Em je tu skola, em bi se spojilo sa postojecem parkom, a i tu kad zatrpaju potok bice dovoljno mesta jer bulevar ne prolazi tuda.

Ali ne ocekujte od mene da potegnem tu pricu u opstini, jednostavno ja sam teski depresivac sto se tice predloga opstini a oni kao nesto da urade. Ja ne mogu ni sopstvenu devojku da ubedim da je greska zatrpati potok ispred skole, a ne njih. Mnogo sam mekan :)
Ali naravno da bi pomogao koliko mogu ako bi se to pokrenulo sa mrtve tacke.



@radax
Evo treba npr meni, evo i Horusu koji je u Mirijevu, a veruj mi ima nas koliko hoces koji bi bili odusevljeni da se tako nesto uradi. Mirijevo od tolikih potoka i izvora, nema ni jednu javnu cesmu, fontanicu itd. Ne treba samo ovim iz opstine, ili nekom dziberu koji bi da protera svog dzipa 200 na sat bulevarom do centra.

Plus ne ocekujem ja da prave fontanu tipa Viktorijini vodopadi, nego nesto skromno i jeftino, (ali da ima neke veze sa vodom) ipak smo mi periferija.
Bukvalno bih bio zadovoljan da stave tablicu na kojoj bi pisalo: Ispod ovog bulevara tece Mirijevski potok. Stavljen je svojom celom duzinom pod zemlju te i te godine itd. Evo ja koji zivim ovde 25 godina do skoro nisam znao kada je izgradjen ovaj prvi deo kolektora.

Eto da se ne uzrujavas zbog rasipanja para. Neka nam ceo grad bude kao mostarska petlja, pa kad budemo Svajcarska, napravicemo planinu i zelenilo, staviti krave da pasu i od mleka praviti Milka cokolade. Mirijevo-Mleko-Milka ima logike :lol:
Nadam se da se ne ljutis na ovu salu na kraju :)
 
vucko":2jwle1gl je napisao(la):
Druze Horus,ili ti vase bozanstvo iz Mirijeva,zahtevi su nesto za sta im puca prsluk.Jedino neka peticija ako neko ima vremena da izdvoji,recimo nedeljom blizu pijace ili maksija se oeganizujte i mozete pokrenuti stvari.

Ovako ce samo otaljati stvari i zakopati potok bez svedoka.

Svidja mi se ideja da ulica bude plave boje,ali to mora sacekati bolja vremena,stoga je fontanica sasvim realna i donekle solidna nadnokada za pokopavanje potoka.
Вучко, зашто мислиш да би им "пуцао прслук" ! Додуше то зависи од Општине до Општине.

Извињавам се за „мали излет“ од теме, али ево конкретног примера, позитивног наравно, а везано за Општину Нови Београд.

У марту 2008. године сам послао путем електронске поште и то главном архитекти (архитектици) Општине Нови Београд један предлог, да се иза моје зграде, а у улици Рашка Димитријевића код броја 33 (не станујем у тој улици) уради/направи једно степениште. Слао сам слике како изгледа тај део, предлог како да се ураде те степенице, а тражили су ми и она и подпреседник општине увек неке додатне податке.

Ту пречицу највише користе дечица која иду у оне две основне школе испод Б. Косе, станари кад иду на пијацу и враћају се од ње, а која је ту близу и остали пролазници, а дневно туда прође јако пуно људи. Раније је ту била трава, а пошто се туда ишло годинама, остала је само земља. Посебно је било незгодно када пада киша или снег јер се онда ствара блато, а пошто је све под нагибом, то блато се наноси у мали одводни канал који је увек био запушен. Пошто је нагиб доста незгодан (мада се не чини тако), било је доста падова од стране старијих суграђана и мале деце и на жалост повреда и сломљених руку !

Мој предлог је био да се ту уради степениште дужине неких 12 метара, ширине 3 метра, са гелендером и косом бетонском стазом, а коју би могле да користе мајке са колицима, инвалиди, жене са цегерима на точкићима, бициклисти, итд.

И стварно крајем прошле године урађено је степениште, чак још боље него што сам предлагао, а све је урађено у склопу обнове парка и спортских игралишта која се исто налазе иза моје зграде. Е сад, друга је ствар што су неке комшије, себи дале право да је то урађено по њиховом предлогу, али нема везе.

Изградњом овог степеништа овај простор је баш оплемењен, посађена је трава и сад је нико не гази и изгледа јако лепо. Најзадовољнија су дечица и поштар Горан који више не стрепи да ли ће пасти кад је киша или снег, а кад носи ташну пуну писама, пакета, па и оних вредносних папирића и да му то све не испадне из ташне. Дечица су зимус од оне бетонске стазе за колица направила клизаљку па смо се и ми „матори“ мало подсетили младалачких дана.

Још једанпут се извињење због скретања са теме !
 
radax":31jtn240 je napisao(la):
Ljudi stvarno ste zaludni sa tim idejama - te fontana, plava ulica, stakleni poklopac (da se gleda.. maltene kanalizacija) - kome to treba?
Ljudima treba BULEVAR i svi će biti srećni da ne gledaju više ono ruglo od potoka... ako jednog dana postanemo "Švicarska" i ne budemo znali šta ćemo sa parama, neka ga otkopaju i nek' prave i viseće tropske vrtove sa vodopadima... do tada se treba skoncentrisati na bitne stvari.
Их бре Радакс, ти изгледа да пуно зрачиш негативном енергијом , ни мало нешто позитивно.

Зашто некоме оспоравати лепе идеје, па макар то биле идеје и мисли исказане наглас. Мале лепе ствари чине живот срећним, а то је упарво идеја коју су Мичиген и Стф исказали. Ја лично живим на сасвим другом крају града и изузетно ми је драго кад видим да се било који део града Београда улепшава, сређује и обнавља, уосталом сви ми са овог форума смо жељни да тога буде што више и ваљда смо зато на овом форуму да на неки начин томе и допринесемо, неким својим предлозима и идејама, ма којег обима били и без обзира на коју област овог града се то односило.

Да ли смо сви ми са форума залудни или не, па баш се и не би рекло. Вероватно пратиш теме и можеш се и сам уверити да су се неке идеје чланова од стране овог града и оствариле и усвојиле. Сви желимо да живимо у лепшем и бољем, па зато треба и пустити људима машту на вољу, из тога се увек изроди нешто.

И још нешто, никад не бих волео да Србија постане као Швајцарска, једна уштогљена, стереотипна, хладна и стерилно-уштројена држава, без обзира што је пуна пара. Није баш ни тако лепа, више је "лепа" и воле је што је пуна пара, а те паре се знају одакле су, зато су је и такву створили. Не знам шта значи "Швицарска", али знам шта значи "Швајцарска".
 
Stanovnici Mirijeva stizaće do grada duplo brže »
03. Maj. 2011 | (18:18 -> 18:48), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Izgradnja nove deonice puta, koji će povezivati Mirijevski bulevar i Ulice vitezova Karadjordjeve zvezde, trebalo bi prema planu da bude završena do kraja jeseni

Biće duga kilometar, imaće četiri vozne trake, po dve u svakom smeru, što će omogućiti stanovnicima Mirijeva da do grada stignu duplo brže.

Projekat podrazumeva i da na tom potezu Mirijevski potok bude preusmeren u betonski kolektor, kao i da se izgradi kompletno nova infrastruktura.
 
"Švicarska" je iz pesme Dina Merlina: "Moj je život Švicarska... skoro pa savršen"
(a Švajcarska je lepa zbog svoje prirode i zbog toga što ljudi kose travu :p )

..a moj komentar nije shvaćen na pravi način (nisam planirao da budem negativan) - naravno da je lepo imati česmu, park, igralište... ali da sam recimo ja odgovoran za sprovođenje projekta Mirijevskog bulevara, sa svim silnim problemima koje imam - ograničena sredstva, nepredviđeni radovi, kašnjenja, kvarovi itd., ne znam šta bi mislio o grupici ljudi koja mi sad traži još neku plavu ulicu, stakleni poklopac itd.. verovatno isto šta su odgovorni mislili o ljudima koji su se vezali za platane u Bulevaru i o onima koji hrane i sakrivaju agresivne pse lutalice od šintera - sve je to ljudski (na nekom "švicarskom" nivou), ali pustite ljude da završe šta su započeli, a šta mnogi čekaju k'o ozeblo sunce.. Nemojmo da im smetamo.
Lako ćemo za česmu ili tablu!

P.S. Živeo sam u Mirijevu 6 godina i znam da je generalno mišljenje da je potok "smetalo".
 
Dragi Radaxe niko se nije vezao za platane u Bulevaru,to ti tvrdim kao jedan od tih ludaka.Vidim vec malicioznost u tvojim komentarima,postujem tvoje misljenje ali se ne slazem sa njime.

Recimo,kod gradske bolnice pored ulice Cingrijna ka Gradskoj bolnici ima cesma koja je sazidana 1920 i neke godine,a vodu je dobijala iz potoka koji je tu postojao.

Zasto to ne bi moglo i u Mirijevskom Bulevaru,naravno sa vodom iz vodovoda jer je zagadjen potok?

Covek koliko god hteo ne moze samo ziveti u betonu i kretati se po asfaltu,onda postaje robot.Niko ovde nije protiv izgradnje Mirijevskog Bulevara.
 
@radax

Pa ko njima smeta, samo nek rade. Finansijska konstrukcija za M.bulevar je odavno zatvorena, podignut je medjunarodni kredit.
Zato se i radi ovim intezitetom, inace ne bi nikad bio zavrsen.

Ali kad su resili van svake logike da zatrpaju i deo potoka koji nije potreban bulevaru ima da izdvoje malo para iz opstinske kase i da nam naprave nesto za uzvrat i tacka. :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :) :)
 
Vrh