Šta je novo?

Lidl Beograd

Gradi li se ili planira još neki Lidl u Beogradu, osim ovaj kod Miška.
 
Kvalitet hrane kod njih je opao.
Ja nisam profesionalni LIDL-ista i nista me tamo nije odusevilo nikada. Ali moja mama je profesionalni LIDL-ista i kad odem kod mojih pijemo neki njihov jogurt i bio je ok da kazes a u zadnje vreme posle onih poskupljenja a pojeftinjenja jogurta u Lidlu ima miris poludisperzije, skorije sam krecio i takav miris me stvarno podsetio na maxi pol poludisperziju.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam profesionalni LIDL-ista i nista me tamo nije odusevilo nikada. Ali moja mama je profesionalni LIDL-ista i kad odem kod mojih pijemo neki njihov jogurt i bio je ok da kazes a u zadnje vreme posle onih poskupljenja a pojeftinjenja jogurta u Lidlu ima miris poludisperzije, skorije sam krecio i takav miris me stvarno podsetio na maxi pol poludisperziju.
tako je!
treba ih razobliciti, kao i sve njih. (Maxi, Idea....)
sva hrana je postala losa. Zlatiborac, nemacke marke, sve.

Treba kupovati osnovne namirnice. Peci pecenicu i seci i to jesti umesto salama.
Slatkisi imaju jos veci sadrzaj secera nego pre par godina.

Ucimo da sami pravimo sebi hranu!
 
tako je!
treba ih razobliciti, kao i sve njih. (Maxi, Idea....)
sva hrana je postala losa. Zlatiborac, nemacke marke, sve.

Treba kupovati osnovne namirnice. Peci pecenicu i seci i to jesti umesto salama.
Slatkisi imaju jos veci sadrzaj secera nego pre par godina.

Ucimo da sami pravimo sebi hranu!
Zlatiborac je oduvek bio shit tier brend
Slatkisi kamo srece da imaju veci sadrzaj secera, nego je sadrzaj secera manji ali zato sadrzaj invertnih i kukuruznih sirupa ima sve vise i vise. Jeftinije = Smrt
 
Zar su ti kukuruzni sirupi tako opasni?
 
Kvalitet hrane kod njih je opao.
Istina, i ja sam to primetio.

Nema šta, svaka kompanija kada dovoljno poraste i ojača, iskvari se. To je pravilo koje važi uvek i svuda.
I dalje ću da kupujem neke ok a povoljne proizvode kod njih (ima ih 5 do 10 koji mene zanimaju) ali ako se i njima sroza kvalitet, onda ću prosto prestati da idem u potpunosti.
 
Zlatiborac iz Mladenovca… imali su u pocetku kvalitetnih proizvoda… ali danas su Matijevic sa duplo skupljim cenama…
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Što se tiče Lidla i ukusa proizvoda.. oni danas saradjuju sa jednim dobavljacem, nadju drugog, drugaciji ukus, a robna marka ostane ista… Ono što mi je drago je što se povećava broj proizvoda sa poreklom iz Srbije…
 
Istina, i ja sam to primetio.

Nema šta, svaka kompanija kada dovoljno poraste i ojača, iskvari se. To je pravilo koje važi uvek i svuda.
I dalje ću da kupujem neke ok a povoljne proizvode kod njih (ima ih 5 do 10 koji mene zanimaju) ali ako se i njima sroza kvalitet, onda ću prosto prestati da idem u potpunosti.
da, od pekare do korporacije.
 
Što se tiče Lidla i ukusa proizvoda.. oni danas saradjuju sa jednim dobavljacem, nadju drugog, drugaciji ukus, a robna marka ostane ista…
Apsolutno tačno. Pre desetak dana kupim dve tegle kafe, iste vrste, a ukus različit. Kad sam bolje pogledao i poklopci nisu potpuno isti, kao i font kojim je otkucan datum na poleđini.

Ono što mi je drago je što se povećava broj proizvoda sa poreklom iz Srbije…
Meni nije. Od kad im naši rade, više im ne kupujem krem.
 
Zar su ti kukuruzni sirupi tako opasni?
Izuzetno opasni s obzirom na kolicinu konzumacije, nacin na koje nase telo procesuira HFCS je krajnje interesantan. Jedan od glavnih razloga zasto danas imamo toliko dece (a i odrastlih) sa Insulinskom rezitencijom i dijabetesom u ranom dobu.
Primera radi, ako krenes da gledas razne slatkise po sastavu, ne samo u lidlu, videces da mogu da sadrze 3-4 razlicita zasladjivaca (secer - na zadnjem mestu, HFCS, invertni secerni sirup, pa onda tek vestacki zasladjivaci tipa maltodekstrin, maltitol, sukraloza i ostala sinteticka "diet" ekipa)
Ne bih da sirim na ovu temu, posto je skroz offtopic, tako da istrazi sam :)
 
To je malo amrički hype da je konkretno kukurizni sirup nekakvo ultimativno zlo. Tj on jeste zlo, ali ne veće od belog šećerw ili ti saharoze. Maltodekstrin, maltitol, sukraloz nisu veštački i nisu diet. Diet su aspartam i saharin ali potencijalno kancerogeni. Prirodni diet je stevia. Šećera i prostih UH ljudi danas jedu previše i zato oboljevaju. Nebitan je izvor.
 
Potrošači nikad nikome nisu konkretno tražili da ''pojačava'' ukus i da dodaje više šećera. To sama industrija radi na svoju ruku, da bi navlačila ljude da kupuju i konzumiraju što više. U Americi je to pogotovu izraženo, tamo je keks slatkoće kao npr Jafa u rangu ''osrednje''. Kada čovek pojede neki njihov slatkiš, to je eksplozija ukusa i šećera u ustima. Sve je odvrnuto na 11. Energetska, ''fitnes'' i ''vitaminska'' pića su tek priča za sebe. Koncentrovani ekstrakt koncentrata kristalizovanog zaslađivača. Bolesno.

Još pre Drugog svetskog rata su vodeći korporativni giganti u Evropi i Americi shvatili da nije ključ uspeha praviti uspešan i kvalitetan proizvod, nego praviti ga tako da potrošač uvek bude primoran da im se vraća iznova i iznova, i da stalno konzumira. Fobos kartel je još 1920ih to uradio sa sijalicama, a sigurno su i kompanije u drugim sferama privrede uvidele isto i shvatile - ''braćala, pa što da pravimo kvalitetno, kad možemo da pravimo tako da ne mogu bez nas odnosno bez stalnih novih kupovina?'' I tad je krenuo ponor modernog društva.

Takođe, u ovo bolesno vreme opšteg profiteraja i podvaljivanja, gotovo je nemoguće naći hranu koja nema ugljene hidrate a da nije voće i povrće. Sve je nafilovano šećerima i pojačivačima, čak i obična ''slana'' kifla. Opet, zbog profiterstva. Sve što komercijalizam dotakne, na kraju bude uništeno i iskvareno.
 
To je malo amrički hype da je konkretno kukurizni sirup nekakvo ultimativno zlo. Tj on jeste zlo, ali ne veće od belog šećerw ili ti saharoze. Maltodekstrin, maltitol, sukraloz nisu veštački i nisu diet. Diet su aspartam i saharin ali potencijalno kancerogeni. Prirodni diet je stevia. Šećera i prostih UH ljudi danas jedu previše i zato oboljevaju. Nebitan je izvor.
Pa pazi za nas sa insulinskom rezistencijom jeste zlo, kao i vecina secera, samo sto je vece zlo od secera. Mislim cela industrija je otisla u aut kada ti nemas jedan proizvod koji ne sadrzi secer ili sirup. Jedino sto sam do sada nasao da nema secer ili sirup od grickalica su cips i smoki (tog tipa) i perece u velikom pakovanju u lidlu.
Ne bih da razvlacim temu, nisam rekao da su ovi navedeni diet - vec ostala diet ekipa npr ove sto si ti naveo. Aspartam je kancerogen isto koliko i secer ili neka slicna namirnica, najispitaniji zasladjivac u istoriji. Mozda bi bio kancerogen kad bi pio 20L kole dnevno. Sto se tice da li je nesto vestacko ili ne, ako su po tebi sukraloza i ostalo nisu vestacki onda nemamo sta da pricamo :D Po meni cista hemija kao i vecina ostalih, jedino sto je prirodno je sirovina odakle se dobija. Ono sto je po meni alarmantno je cinjenica da se godisnje desetostruko vise puta napravi vise aditiva nego sto se zapravo testira (red velicine hiljade).
 
A sto ne jedete med? Glukoza i fruktoza + x dobrih materija za organizam. A da , recicete da je 95% meda kod nas falsifikat na osnovu zadnjeg istrazivanja. Na zalost neznate sta stoji iza tog istrazivanja jer su vas bombasticno zasuli poluistinama sa svih medija. Tacno je da falsifikata ima puno ali je podatak o 95% apsolutno netacan. Lidl je jedno vreme imao med koji je bio uvoz iz Moldavije mada je prikupljen u Ukraini. Jedina obmana je bilo sto je pisalo da je livadski a ustvari je bio od suncokreta. To i nije nista strasno jer suncokretov med je bogatiji polenom tj vitaminima grupe B. To sto je pao i pada kvalitet hrane krivi su potrosaci . Vidite jeftiniji proizvod i odmah se vatate za njega. Kad niko nebi kupovao ni oni ga nebi imali u asortimanu. A posto je kvalitet ubijen konzumerizmom sada mora da se lupom trazi prizvodjac koji ima kvalitet a preziveo je. I med nije poskupeo tj pravi med nije poskupeo. Pre korone je bio 1000 din i sada je 1000 din( livadski). A lepi beli secer je bio 50 din a sad 114. I da znate i ovo, zakonski je zabranjeno da na mom pravom medu napisem prirodan, 100% med i slicno . Ne brinite , ima opasnijih stvari od falsifikata meda ali o tome niko ne edukuje potrosace. Sve je na savesti proizvodjaca,trgovca...
 
Ne'am para za med. XD

A i sem toga, na stranu falsifikati, nego i za njega sam čitao da danas tovare pčele svakakvim aditivima pa čak ni pravi ''prirodni'' med danas nije kao što je nekad bio.

Za ovo ostalo si suštinski u pravu, mada eto ja npr nisam od onih koji idu po radnji i za svaku namirnicu traže onu najmanju cenu. Možda to bude za poneku stvar (ne znam, salvete, slamke, kisela voda biber, so...) ali mislim da kad se radi o hrani, uglavnom izbegavam ono najjeftinije, baš zato što znam da npr, ako pečenica košta sada 100 dinara, da sigurno postoji razlika između te i one koje košta 150, u okviru istog objekta.

A što se tiče bojkotovanja i sitnih građanskih otpora, ja to praktikujem na više polja. Odbijam aplikacije (i time bojkotujem ono licemerje da za kupca sa aplikacijom bude jedna, a za kupca bez aplikacije druga cena), ne kupujem proizvode određenih marki i ne kupujem u određenim objektima i lancima (heh, lancima, kako to ironično zvuči u ovom kontekstu). Nije baš kao da svaki sekund i svaku mrvu svoje energije i volje posvećujem isterivanju građanske pravde, ali recimo da svakog dana em planiram šta ću i gde ću da kupim, em podsetim sebe da kupim jedno, odnosno ne kupim tj. bojkotujem nešto drugo. Radim na tome koliko mogu, više nego mnogi zombiji i beskičmenjaci u današnje vreme. Čak i volim da pričam o tome, ali izbegavam, jer u današnje vreme kad god čovek pokaže da ima princip ili ideal o nečemu, uglavnom ga gledaju kao potpunog debila i ludaka.

A da, i keš gledam da koristim što češće, baš zato da bih doprineo tome da što duže ostane u upotrebi odnosno da se što duže odloži njegovo ukidanje i nametanje isključivo kartica, što se desilo u nekim ''naprednim'' zemljama, gde više ne možeš ni limunadu na ulici ili kačket na KupujemProdajem da prodaš a da ti država ne uzme pola zarade. Naravno, i za tu praksu i princip sam se već skoro pa i navikao da me smatraju debilom i ludakom. XD Kao gledaj ga ludista, diže papir pa plaća njime, kakav fijuk... Tako da ono, trudim se koliko mogu. Ali slabo ide kada par hiljada ludaka vuče čamac ka bezbednom, a preostalih nekoliko miliona ga svi srećni energično guraju pravo ka Nijagarinim vodopadima...
 
Poslednja izmena:
Neće se kod nas odreći keša, jer mi smo nacija koja stari, a stari beže od plaćanja karticama k'o đavo od krsta. A stari su najbitnije glasačko telo.
 
Vrh