Šta je novo?

Lidl Beograd

Sad sam prošao pored placa u Kaluđerici (skretanje za Kaluđericu na Smederevskom) koje je kupio Lidl. Stoji tabla, ograđen plac i već je počelo raskopavanje zemljišta - ako sam sad dobro video, ima radnika. Tu su naravno i mašine.
 
Bio je i red odavno su dobili građevinsku dozvolu.
Btw parcele oko Smederevca pripadaju Malom mokrom lugu uključujući i put ka deponiji.
 
Verovatno je neko primetio ali Lidl u Srbistanu dere sa cenama. Letos sam malo putovao po raznim zemljama i ovih dana sam kupovao nesto alata ovde. Parkside alat je kod nas 50% skuplji od drugih zemala. Cak je i akcijska subotnja cena oko 10% veca od redovnih drugde. Liveno posudje je duplo skuplje. Sok pomorandza 100% je dupla cena. Svinjsko meso je recimo 30% skuplje ovde a isti dobavljac. Primetio sam da postoji i razlika u kvalitetu iako su proizvodi isti.
Ovaj moj komentar nicemu ne sluzi, a nije nikome ni od koristi ukoliko ne kupi 60 litara soka pomorandje za 70 centi i boljeg kvaliteta. Za parizer neznam poredjenje🤔
 
Mene prosto interesuje kako određujete to da je ovde kvalitet lošiji?
Sigurno ne nosite na ekspertizu:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Recent tests on branded food in three 'new' EU Member States have shown that the
taste and composition of these products, sold under the same name and in the same
packaging, sometimes differ from the 'same' products sold in neighbouring 'old'
Member States. While the ingredients were generally properly labelled and the
products were considered safe for consumption, some of those in 'new' Member States were considered to be of inferior quality and less healthy, and were also more expensive. Similar claims have previously been made concerning cosmetics and laundry detergents.


A ovo sve važi za članice EU, pa i među njima ima drastičnih razlika, jer zna se ko je viša klasa tamo a ko su kmetovi. A mi nismo ni "niža članica" EU nego izvan nje u potpunosti, tako da nama tek uvaljuju sve i svašta. I pritom nas deru. A ljudi ne veruju u to, čak ni oni koji su nešto upućeni u temu. Misle da je to još jedna teorija zavere ekipe ispred dragstora...
 
Poslednja izmena:
Da,sve sto kupim prvo nosim na analizu pa onda jedem ili koristim😏. Tako i hleb i mleko ne koristim dok ne dodju analize bas kredibilnih Srpskih laboratorija.Na moju srecu proputovao sam mnogo zemalja i imao priliku da probam mnogo toga. I nije osnovno pitanje da li je nesto kvalitetno nego sto los kvalitet placas papreno mnogo. Bolje pojedi 100 grama pravog mesa ili sira nego kilo stiropora. Nemam nista protiv Lidla i drugih megatrgovaca vec me brine kolicina neupucenih potrosaca. Tako u subotu se pezosi u 8 nacrtali da kupe busilicu po 6.500 a ona svuda u svetu redovno 50 evra a na popustu 29.99. Evo jos jedan primer, Barila svih vrsta u Turskoj kosta 67 din, u Junanistanu 97 din a kod nas? Pominjana nutela, losijeg kvaliteta samo kod nas je 20% skuplja. Kupite po istoj ceni krem Sarelle pa vidite kvalitet. Naravno kod nas ga nema jer se na kvalitetu ne zaradjuje puno kao na palminom ulju sa aromom lesnika.
 
Pročitah nedavno da je godišnji profit Lidla u Hrvatskoj 300 hiljada evra po zaposlenom...
 
Gde si to procitao?
Pretpostavljam da se radi o ostvarenoj prodaji po zaposlenom tj prihodu. U maloprodaji toliki profit mogu imati samo narkotici
 
Index.hr u nekom članku vezanom za zamrzavanje cena. Doduše moguće je da sam prezubio i da je to prihod a ne profit po radniku...
 
Kao neko ko im ostavlja ozbiljne pare, mogu da kažem da su podigli cene i da im je opao kvalitet nekih proizvoda.
Već sam prešao 25.000 na aplikaciji a tek 19.
E pa nećemo više tako.
Screenshot_20230919-233351_Lidl Plus.jpg
 
Meni su smešni ljudi koji tipa kažu oj lidl tamo katastrofa roba. Kao da je u maksiju ili idei tipa perfektna? Tipa isto sr.....
Lidl je jeftiniji od ostalih i zato idem tamo. Što bi rekao pendolino, mojih 25000 predju još tipa 12. u mesecu...
 
Posle jutarnjeg iskustva molim vas recite komentar sta je problem, mi ili linda? U 7.30 sam prosao pored linde u visnjickoj. Cekalo je 10 ljudi svi preko 70 god. Onda u 29 vidim u 7.35 20 ljudi isto starijih. Vratim se u visnjicku gde zaticem 100 ljudi i onda opet nazad u 29 ti gde je 500 ljudi i policija zavodi mir. Hteo sam da kupim busilicu i to ne zbog cene vec zbog baterije i punjaca. Odustao sam ali resio da vidim sta se desava. U 8. otvaraju i svi nagrcu na pokretne stepenice . Ja prodjem obicnim stepenicama i prvi sam pred ulazom. Ljudi trce i sklanjam se u stranu i posmatram. U 10 sekundi otimaju 20tak busilica i glavna guzva oko tostera. Prvo grabe po 1 ili 2 a onda celu kutiju sa valjda 4 ili 5. Baka otima kutiju i bukvalno joj u rukama cepaju i otimaju sve. Vrlo tuzna slika. Ljudi, pa ta busilica je 29.90 eura napolju redovna cena svaki dan da kupis( ja kupio ) a i toster je verovatno 15 evra? Pokusavam da sagledam lidlovu odgovornost ali izgleda da je nasa narav problem. Neznam sto ne stave da je proizvod 3 puta skuplji i da je popust 75% kad narod veruje u svasta. Da je ovo iole normalna zemlja treba uvesti zabranu akcijskih cena osim na ono sto ima rok trajanja. Gledao sam i kasu, ti ljudi sto kupise busilicu, taj toster i plazma sekac nisu kupili nista drugo. I sta ce svima njima plazma sekac?
 
Posle jutarnjeg iskustva molim vas recite komentar sta je problem, mi ili linda? U 7.30 sam prosao pored linde u visnjickoj. Cekalo je 10 ljudi svi preko 70 god. Onda u 29 vidim u 7.35 20 ljudi isto starijih. Vratim se u visnjicku gde zaticem 100 ljudi i onda opet nazad u 29 ti gde je 500 ljudi i policija zavodi mir. Hteo sam da kupim busilicu i to ne zbog cene vec zbog baterije i punjaca. Odustao sam ali resio da vidim sta se desava. U 8. otvaraju i svi nagrcu na pokretne stepenice . Ja prodjem obicnim stepenicama i prvi sam pred ulazom. Ljudi trce i sklanjam se u stranu i posmatram. U 10 sekundi otimaju 20tak busilica i glavna guzva oko tostera. Prvo grabe po 1 ili 2 a onda celu kutiju sa valjda 4 ili 5. Baka otima kutiju i bukvalno joj u rukama cepaju i otimaju sve. Vrlo tuzna slika. Ljudi, pa ta busilica je 29.90 eura napolju redovna cena svaki dan da kupis( ja kupio ) a i toster je verovatno 15 evra? Pokusavam da sagledam lidlovu odgovornost ali izgleda da je nasa narav problem. Neznam sto ne stave da je proizvod 3 puta skuplji i da je popust 75% kad narod veruje u svasta. Da je ovo iole normalna zemlja treba uvesti zabranu akcijskih cena osim na ono sto ima rok trajanja. Gledao sam i kasu, ti ljudi sto kupise busilicu, taj toster i plazma sekac nisu kupili nista drugo. I sta ce svima njima plazma sekac?
pa da ga preprodaju? :D
 
Ok.To sam pomislio. Ali to je specifican alat i retko kome treba, a iako treba sigurno nece kupiti tu bizuteriju ni za 5.000 din. Pre ce biti da veruju da je stvarno upola cene pa aj kupi iako ti netreba. Ko sto kupuju vazdusni alat ko da su svi vulkanizeri ili majstori
 
Ok.To sam pomislio. Ali to je specifican alat i retko kome treba, a iako treba sigurno nece kupiti tu bizuteriju ni za 5.000 din. Pre ce biti da veruju da je stvarno upola cene pa aj kupi iako ti netreba. Ko sto kupuju vazdusni alat ko da su svi vulkanizeri ili majstori
50% preprodavci, 45% pacijenti koji bi i go*no kupili da vide da je na akciji "u pola cene" i 5% onih koji bi to stvarno koristili i koji većinom do toga što je na akciji uopšte i ne dođu.
 
ljudi kupuju što je jeftino, evo ja samisto davno kupio taj vafl aparat nov na Bubanj potoku, dvaput sam ga upalio. Realno, koliko ljudi ima potrebu za plazma sekačem? posebno oni koji žive u stanovima i nemaju vikendicu ili radioniubilo kakvog tipa?

Doduše kupio sam Lidl aparat za espreso, 10 miuta od otvaranja radnje sam uzeo zadnji komad i ljudi me molili da im ga predam. E njega već besomučno koristim.
 
Vrh