Šta je novo?

Lidl Beograd

Nema veze, po mom mišljenju tipski je ako je 100% urađen u skladu sa njihovim tipovima objekata. Ovaj objekat je zbog Ikeinih pravila morao da odstupa od toga i zbog toga po mom mišljenju nije tipski.
 
U Pragu kad sam bio većina ima brdo Lidl-ova u centru, ni jedan u tipskom objektu naravno. Jedan kod mog hotela isto u sklopu malog šoping centra. U Sofiji pored tog u glavnoj ulici, u Ring mall-u ima jeda u sklopu šoping centra koji nije tipski. Tako da nije toliko retko van Srbije :D

Jedan od tih u centru Praga je baš u suterenu, kao i ovaj najavljeni u Sava centru.

Krenuće i kod nas sa city verzijama, ali je komplikovanije naći odgovarajući prostor jer oni ipak imaju neke svoje standarde, a i s obzirom da sumnjam da žele da budu zakupci (jer nemaju tu praksu sa tipskim objektima) siguran sam da rade na kupovini takvih prostora već neko vreme jer to je nešto što ne mogu da prepuste da im konkurencija preotme.
 
I u Budimpesti sam vidjao i bio u Lidlovim prodavnicama koje su u suterenu zgrada. Slazem se da ce sa tim verovatno krenuti i po Beogradu. I treba.A sto se njihove aplikacije tice, redovno je koristim i bas sam mnogo ustedeo. Ne vidim nista lose u njoj kao pojedini na ovom forumu, kao prate nas, mozes misliti. Reci cu im sve sto ih interesuje, sta kupujem, gde kupujem, koliko cesto kupujem... A mozda teoreticari zavere zele da idemo u male komsijske prodavnice na cosku gde je sve po obicaju papreno skupo, primera radi, jogurt od litru i po nema ispod 270 dinara, a u Lidlu je 180 dinara redovna cena. Hvala lepo, ipak ja gledam svoj dzep i novcanik.
 
Ako krenu da prave prodavnice i po suterenima zgrada, odnosno izvan njihovih namenski i tipski građenih objekata, to će biti ozbiljno širenje i ozbiljan udarac i konkurencija Maksiju.

Stoga, samo napred! 😁

Doduše, znajući Delhaize i koliko im aktuelna država i režim povlađuju, očekujem dosta otpora svemu tome, a možda čak i pokušaje ucenjivanja države kroz pretnje i naslove tipa ''Delhaize-u sve teže da posluje u Srbiji, možda stavi katanac i ode i ostavi 17.000 ljudi bez posla''... To bi tačno ličilo na njih, pošto su jako pokvareni i jako tvrdoglavi.
 
Лидл се за сада баш споро шири, не знам да ли имају једва 10-ак радњи у Београду, а овде је начин живота такав да идеш у радњу у крају која ти је близу, ретко ко ће да седне у кола или аутобус и да пређе 7, 8 км да би ишао у Лидл,
тако да још дуго неће бити права конкуренција Максију,
ја на пример још ниједном нисам ни ушао у Лидл зато што нема нигде близу.
 
Neću ništa da tvrdim jer nemam insajderske informacije, ali mislim da Lidlu ovaj tempo za sad savršeno odgovara. I nije baš da nisu konkurencija Maksiju jer nisu im svi objekti kao npr kod Ade, pa da se tamo ide samo planski i kolima. Na primer, u Lidl u Despota Stefana idu takvi korisnici + okolni stanovnici + zaposlenih okolnih ustanova, firmi i komercijalnih objekata. Isto tako, u Lidl na Konjarniku idu planski nedeljni kupci sa kolima udaljeni preko 500 metara + okolni stanovnici koji idu peške + radnici okolnih objekata i preduzetništva. Slično je na još par lokacija. Kažem, neki Lidl su samo za te velike planske kupovine uz automobil, ali s nekima su već i prodrli u gradska tkiva gde idu lokalci i svakodnevni posetioci dela grada.

Uz sve to, mislim da imaju veliki promet, jer ne sećam se da sam ušao u neki a da nije bilo puno ljudi i aktivnosti. Istina, ulazio sam u svega par, ali opet, uvek budu puni.

Mislim da je njima (Lidlu) sve ovo sasvim dobro, našli su recept koji radi i tempo širenja koji im odgovara i slede to. Idu na količinu i na nešto prostiji i drukčiji koncept prodavnica i izlaganja robe nego npr Maksi, i to od drukčijih robnih marki, što im omogućava da imaju i povoljnije cene. Evo jednog primera - njoke od krompira, znači nešto što ne mož' mnogo da varira i što uglavnom ima isti ukus, te ti je nebitno koje kupiš, u Maksiju koštaju 300 dinara a u Lidlu 170. Naravno da će svako za takve stvari, koje se kupuju na veliko (po par pakovanja) i koje mogu da stoje dugo, da ode u Lidl nego da daje ovim gangsterima 300 dinara. Lidl to zna i koristi takve sitnice u svoju korist, da privuče ljude da svoje veće kupovine obavljaju kod njih.

A i naravno da im je teško da se brzo prošire kada Delhaize ima ustupke i poseban tretman od države, jer zapošljava 17.000 ljudi. Kako Lidl bude jačao, tako će se više i širiti i postajati sve veća konkurencija Delezu i po širem i užem centru grada.
 
Poslednja izmena:
Лидл се за сада баш споро шири, не знам да ли имају једва 10-ак радњи у Београду, а овде је начин живота такав да идеш у радњу у крају која ти је близу, ретко ко ће да седне у кола или аутобус и да пређе 7, 8 км да би ишао у Лидл,
тако да још дуго неће бити права конкуренција Максију,
ја на пример још ниједном нисам ни ушао у Лидл зато што нема нигде близу.


Bre, triput citam, ali sve sto si rekao, sve si pogresio (osim to da nisi usao u lidl).

Znaci:
1) Lidl se bas brzo siri i vec se sire i po manjim gradovima (pominjem moj Negotin cak je ta prodavnica bilo u jednom trenutku neverovatno ali najprometnija u celoj Srbiji, ili je tako vec neko vreme - sam su rekli - zasto? zato sto je puno gastosa i deviznih penzionera i jedina realna prodavnica ili bolje reci veci market/supermarket trenutno u Negotinu).
2) Kidaju sa prometom, zato su vec izgradili i drugi distributivni centar.
3) Nisu ocekivali nista od ovoga i bili su skepticni a sve prodavnice su im pune i iznenadjeni su (to je info koji imam iz neke druge/trece ruke)
4) u Beogradu imaju vec preko 20 prodavnica (ali da, to je i dalje nedovoljno)
5) Skoro da ne postoji nacin da ti bude 8km daleko a da si u samom naselju Beograd (naselje beograd - kao naselje Cacak ne grad Cacak/cela opstina), jedino ako si u Zelezniku (a i tamo valjda ima) ili tipa Vrcin, Kaludjerica li ne znam sta.
6) parkinzi ispred lidla su puni i to nisu ljudi prekoputa koji pale auto za 250m, vec iz celog kraja.
7) ne da su konkurencija maksiju nego su svima konkurencija

Jedino sto se meni ne svidja je to sto i nemaju neki izbor robe i sto su vrlo fokusirani na odredjene proizvode i sto su uglavnom to neki njihovi brendovi (lupam salame, sirevi i derivati, neke cokolade i tako dalje).
 
Bre, triput citam, ali sve sto si rekao, sve si pogresio (osim to da nisi usao u lidl).

Znaci:
1) Lidl se bas brzo siri i vec se sire i po manjim gradovima (pominjem moj Negotin cak je ta prodavnica bilo u jednom trenutku neverovatno ali najprometnija u celoj Srbiji, ili je tako vec neko vreme - sam su rekli - zasto? zato sto je puno gastosa i deviznih penzionera i jedina realna prodavnica ili bolje reci veci market/supermarket trenutno u Negotinu).
2) Kidaju sa prometom, zato su vec izgradili i drugi distributivni centar.
3) Nisu ocekivali nista od ovoga i bili su skepticni a sve prodavnice su im pune i iznenadjeni su (to je info koji imam iz neke druge/trece ruke)
4) u Beogradu imaju vec preko 20 prodavnica (ali da, to je i dalje nedovoljno)
5) Skoro da ne postoji nacin da ti bude 8km daleko a da si u samom naselju Beograd (naselje beograd - kao naselje Cacak ne grad Cacak/cela opstina), jedino ako si u Zelezniku (a i tamo valjda ima) ili tipa Vrcin, Kaludjerica li ne znam sta.
6) parkinzi ispred lidla su puni i to nisu ljudi prekoputa koji pale auto za 250m, vec iz celog kraja.
7) ne da su konkurencija maksiju nego su svima konkurencija

Jedino sto se meni ne svidja je to sto i nemaju neki izbor robe i sto su vrlo fokusirani na odredjene proizvode i sto su uglavnom to neki njihovi brendovi (lupam salame, sirevi i derivati, neke cokolade i tako dalje).

Сад сам баш погледао, Лидл у Београду има 19 радњи, а Делез има око 350, то је ипак још увек неупоредиво, а за даљину мало сам претерао, није 7 км, већ ми је најближи Лидл на 5 км.
 
Meni je najbliži lidl na +- 2km. Uvek idem tamo. Zašto ne idem u maksi k oji mi je ispred zgrade. Zato što je uvek red na kasi i radi jedna kasa. Kasirka pola sata vadi jedan proizvod iz korpe da otkuca. Posle se prepucava da li ima nešto sitno i slično...
 
Meni je najbliži lidl na +- 2km. Uvek idem tamo. Zašto ne idem u maksi k oji mi je ispred zgrade. Zato što je uvek red na kasi i radi jedna kasa. Kasirka pola sata vadi jedan proizvod iz korpe da otkuca. Posle se prepucava da li ima nešto sitno i slično...
Zato kasiri u Lidlu rade kao roboti, posto su tako trenirani. Uzmem kod njih u radnji kesu za smrznute proizvode, i svaki sledeci put kad odem oni je otkucaju. Svaki. Kesa za smrznuto ima je*enih osam barkodova na sebi, sve sam precrtao kako bi videli i da ne rade po automatizmu ali je svaki put otkucaju. Kad ih pitam, kako da resimo situaciju ne odgovore nista. Dakle nista, kao da ih nisam ni pitao. Podjednako lose iskustvo kao i Maksi. Probajte i sami.
 
Zato kasiri u Lidlu rade kao roboti, posto su tako trenirani. Uzmem kod njih u radnji kesu za smrznute proizvode, i svaki sledeci put kad odem oni je otkucaju. Svaki. Kesa za smrznuto ima je*enih osam barkodova na sebi, sve sam precrtao kako bi videli i da ne rade po automatizmu ali je svaki put otkucaju. Kad ih pitam, kako da resimo situaciju ne odgovore nista. Dakle nista, kao da ih nisam ni pitao. Podjednako lose iskustvo kao i Maksi. Probajte i sami.
Ne razumem, zasto stavljas svoju kesu na kasu? Valjda je stavis sa druge strane ili u kolica pa posle spakujes stvari
 
Сад сам баш погледао, Лидл у Београду има 19 радњи, а Делез има око 350, то је ипак још увек неупоредиво, а за даљину мало сам претерао, није 7 км, већ ми је најближи Лидл на 5 км.
Lidl nema mali format prodavnica kao S&G pa i ne može biti na svakom ćošku. Desetak posto tržišnog udela je max koji diskonter kao Lidl može imati.

Kod nas Lidl još kasni za konkurencijom, jer nema dostavu ili samouslužne kase što Maxi, Idea, Univer odavno imaju.
 
Poslednja izmena:
Zato kasiri u Lidlu rade kao roboti, posto su tako trenirani. Uzmem kod njih u radnji kesu za smrznute proizvode, i svaki sledeci put kad odem oni je otkucaju.
Možda zato što si ti jedina osoba koja to radi. Kao da si u supermarketu 4 sata pa će da se odmrzne dok ne izadješ napolje.
 
Занимљиво ми је колико су наши десничари неоригинални и једино што знају је да репродукују теорије завера са америчких подкаста са неким закашњењем од пар година. Од Харпа, преко хемтрејлса, 5г мреже, чиповања… све до једне су настале у САД на подкастима Алекс Џоунса, Џефа Ренсеа и сличним…
 
Vracaju odmah novac do 1500 dinara, a preko toga salju u servis na proveru. Kada uvaze reklamaciju poslju novi proizvod brzom postom, ili SMS koji pokazes u prodavnici da bi dobio novac. Mislim da je tako vec duzi vremenski period.
Meni su pre par meseci vratili pare za powerbank placen 2000 odmah ali to nema sta da se testira jednostavno crkla elektronika iz cista mira na njemu.Jel kad ga zakacis na punjac upali Led da puni i pokaze da pun ali ne izbacuje struju ka uredjajima.Crkla elektronika ocigledno.I ja sam to ovome rekao po manifestovanju sta je i kaze ovo se vraca i baca na kraju.
 
Цео модерни концепт деснице је лоша копија америчког концепта деснице. Права десница је капиталистичка. Као што је и права левица радничка.
 
Цео модерни концепт деснице је лоша копија америчког концепта деснице. Права десница је капиталистичка. Као што је и права левица радничка.
Upravo, levica - desnica podela je u ekonomskom smislu, socijalna drzava - slobodno trziste podela.

U americi je u taj paket upakovana i liberalno - konzervativna podela pa se tako nevesto kopira, iako je kod nas (kao i u ostalim post-komunistickim drzavama) leva ekonomska struja zapravo konzervativna a desna liberalna.
 
Vrh