Šta je novo?

Lidl Beograd

Skupština grada Beograda je usvojila odluku o izradi plana detaljne regulacije za Batajnicu na osnovu zahteva Lidla koji planira izgradnju objekta.
 
Gde je zapelo sa Lidlom na Smederevskom putu? Dobili su gradevinsku dozvolu još prošle godine, a plac nisu ni pipnuli.
 
Na Smederevskom putu kod glavnog ulaza u Kaluđericu
 
Nazalost uskoro ce lidl biti sinonim za prodavnicu i nabavku, gde zaposleni dobijaju ispod prosecnu platu a sva zarada se sifonuje iz zemlje.
Lidl je franšiza, kao i Mek Donalds. I jedan i drugi su u mnogim zapadnim zemljama simbol sirotinjskog rešenja, dok se u srbiji elitizuju koristeći se mitom u stilu "Evo šta pije Amerika". Odnosno, Srbin to drži, a Lidlu plaća za brend.

Zanimanje kasirka, a u zdravijim društvima i taksista, pretpostavlja masovno zanimanje, ne teški posao za manju platu, polukvalifikovana radna snaga, lako dostupno zanimanje. U zemlji gde stvarno imaš šansu da sebe izgradiš od nule ta vrsta radnih mesta je "protočni bojler" za većinu. U Holandiji u marketima jako puno rade deca posle škole i vikendom, i stara lica kojima treba još nekoliko godina staža do penzionog uzrasta od 67 godina.
 
Da dodam da niko ne elitizuje Lidl (za razliku od Meka koji na tome lepo profitira). Zna se šta je Lidl, za šta valja i za šta ne i ne verujem da neko ide tamo zbog "brenda", već nižih cena i nekih stvari kojih nema kod drugih.
Što se Lidla na zapadu tiče, ima različitih varijanti i zavisi o kojoj zemlji pričamo, ali uglavnom nije sirotinjsko rešenje. Ovo zavisi i od naselja i tipa prodavnice i koliko sam primetio, Lidl sa novim prodavnicama ide polako ka nekoj klasi marketa poput Carrefour City/Spar, odnosno Maxi kod nas.
 
Skupština grada Beograda je usvojila odluku o izradi plana detaljne regulacije za Batajnicu na osnovu zahteva Lidla koji planira izgradnju objekta.
Da li se zna lokacija za taj novi objekat u Batajnici? Ne znam šta se dešava sa objektom na Galenici, koliko se sećam dobili su građevinsku dozvolu još pre nekoliko meseci...
 
Jeste, Cerak Vinogradi (Kneza Višeslava).

Po mom iskustvu Lidl ima gori kvalitet hrane u ponudi nego ostali naši marketi. Dosta proizvoda je natrpano šećerom, aditivima. Sve više idem u Maxi zadnjih meseci nego u Lidl.
 
Čuo sam da je Lidl od 1.jula promenio politiku u vezi vraćanja artikala, da sad više ne vraćaju novac odmah, nego se piše neka reklamacija, pa to ide na neku proveru, pa...
Da li je neko detaljnije upoznat kako to sad ide?
 
Vracaju odmah novac do 1500 dinara, a preko toga salju u servis na proveru. Kada uvaze reklamaciju poslju novi proizvod brzom postom, ili SMS koji pokazes u prodavnici da bi dobio novac. Mislim da je tako vec duzi vremenski period.
 
Šalju u servis i ako je proizvod potpuno ispravan, ali si nezadovoljan proizvodom?
 
Znači to će biti prvi Lidl koji neće biti u svom, tipskom objektu?
 
Recimo, bilo je već reči o tome. Da budem iskren, ne bih se iznenadio da su tu nikli "Roda" ili "Tempo", ali za "Lidl" jeste malo neobično.
 
Ako ćemo tako, i u Aviv parku je u sklopu shopping centra, s tim što je tipski objekat.
 
U Pragu kad sam bio većina ima brdo Lidl-ova u centru, ni jedan u tipskom objektu naravno. Jedan kod mog hotela isto u sklopu malog šoping centra. U Sofiji pored tog u glavnoj ulici, u Ring mall-u ima jeda u sklopu šoping centra koji nije tipski. Tako da nije toliko retko van Srbije :D
 
Izdvojen jeste, tipski nije. Podseća da jeste (80% jeste), ali je zbog Ikeinih sigurnosnih procedura (radio sam u ikei pa znam za procedure i pravila) morao da bude prilagođen: specijalna vrata (ista koja se koriste kod svih ostalih lokala u Avi), izlazi u slučaju opasnosti mnogo učestaliji, veća širina između rafova.
 
Izdvojen jeste, tipski nije. Podseća da jeste (80% jeste), ali je zbog Ikeinih sigurnosnih procedura (radio sam u ikei pa znam za procedure i pravila) morao da bude prilagođen: specijalna vrata (ista koja se koriste kod svih ostalih lokala u Avi), izlazi u slučaju opasnosti mnogo učestaliji, veća širina između rafova.
Brate tipski je, to sto ima 3 razlicita standarda ne znaci da nije tipski. Ne bi bio tipski da se nalazi u knez mihajlovoj.
 
Vrh