Šta je novo?

Lidl Beograd

Pozdrav, ima li neko info kada bi trebalo da pocne izgradnja Lidla na Novoj Galenici? Od letos se nista ne desava po tom pitanju.
 
Moram priznati da mi je ovaj Lidl na uglu Cvijićeve i 29. novembra dobro "legao". Pošto živim na okretnici trola Zvezdara kod GB a radim u centru usput mi je da prevozom dođem do njega pre ili posle posla. Do sada su mi najbliži LIDL-ovi bili oni na Konjarniku i na Ustaničkoj koji mi nisu ni blizu niti usput u skladu sa dnevnim kretanjima. Da, malo je neumesno imati LIDL na ovoj dobroj lokaciji ali je bolje i to nego neku cecesionističku krmaču kao one na okolnim placevima. Bilo bi dobro da se insistira da se ukloni pumpa NIS-a prekoputa i sredi trg. Tako bi sve bilo kako treba.
Evo da se nadovezem na tvoju ideju trga preko puta koji bi stvarno oplemenio ovaj kraj, a ciju skicu sam ja uradio pre nekoliko meseci bas za mesto gde je sad NIS-ova pumpa, preko puta Lidla 👇

 
Back to life?

Ugao Cvijićeve i Venizelosove.
9D348737-3243-4687-8866-56BD9CD34837.png
 
Pozdrav, ima li neko info kada bi trebalo da pocne izgradnja Lidla na Novoj Galenici? Od letos se nista ne desava po tom pitanju.
Zna li se tačna lokacija gde bi trebalo da se gradi?
Inače, čula sam da bi tu negde trebalo da bude i nova okretnica 17-ice, kao i pijaca.
 
Nažalost PDR-om su legalizovali pumpu tu ako ne grešim. Živeo investitorski urbanizam i domaćinska vlast koja radi u interesu svojih ortaka.
 
PDR se lako promeni, ali po mom misljenju mnogo bolje da je pumpa koja moze da se ukloni za 7 dana nego neki inv*stitorski zulum.
 
Nisam razumeo šta si hteo da kažeš, obzirom da se ovde spominjalo da bi neki skver - park ovde mnogo bolje legao, i da bi oplemenio kraj svima kojima je dom. A to što neko taj kraj naziva svojim domom, ne menja činjenicu da je i tranzitni, kao što je i kod mene slučaj.​
 
Park linijski prolazi bukvalno dva bloka dalje,imate i botanicku bastu isto jedan semafor dalje, o mini parkovima da ne pricam. I ljudi koji zive u tim pri-centralnim kvartovima zasluzuju da imaju sve usluge u blizini svog doma. Pumpa je jedno od tih i treba tuda ostane, ima dovoljno zelenila od kad su srusili one ilegalne lokale.
 
Živim i ja na 300 m od pumpe pa bih radije želeo neki miks skvera i parka tu nego pumpu, pumpa može da se pomeri dole ka tom linijskom parku. Svaki dodatni javni prostor je samo plus i ne treba ga se odricati, pritom ovde je od izgradnje ove ulične matrice tu bio planiran uređen prostor, pumpa je došla kasnije.

Inače ti mini parkovi po Prof koloniji u blizini postoje jer su se ljudi izborili za njih da se ozvaniče za parkovske površine i urede, da je bilo do vlasti i njihovog planiranja ne bi ih ni bilo danas.

Park linijski prolazi bukvalno dva bloka dalje,imate i botanicku bastu isto jedan semafor dalje, o mini parkovima da ne pricam. I ljudi koji zive u tim pri-centralnim kvartovima zasluzuju da imaju sve usluge u blizini svog doma. Pumpa je jedno od tih i treba tuda ostane, ima dovoljno zelenila od kad su srusili one ilegalne lokale.
 
Živeo ili ne živeo u tom delu grada, zaista ne znam kako neko može da bude za pumpu na toj lokaciji.
Sasvim ima dovoljno pumpi u okruženju na razumnim razdaljinama.
Daj onda da stavimo po jednu i kod Vuka, na Terazije ili kod skupštine, u Nemanjinu itd.
 
Čitajući ovu i još neke teme, u prethodnih nekoliko dana, stiče se utisak da gradu nije potreban gradski prevoz, biciklističke staze, parkovi, trotoari, zelene površine, obala reka i sl. , već parkinzi na svakom ćošku, kao i benzinske pumpe, ulice prilagođene kolima, reke sa što više splavova..., jer otprilike nigde ne može da se ide ako to nije kolima, čak i u slučajevima gde imaš direktan prevoz od stana do željene lokacije.

A ne vidim šta je problem pumpu premestiti sa zadnje strane Lidla, odnosno između Venizelosove i Dunavske. Mada, čak i da je nema, nije sad da je najbliža pumpa bogu iza nogu. Postoji jedna na uglu Venizelosove i Žorža Klemensoa, druga kod nadvožnjaka u Ruzveltovoj, pa tuje i Omladinski stadion...​
 
Priča se priča da Lidl dolazi...na Miljakovac, iza pumpe, gde je bila pijaca. Počeli su da sklanjaju postojeće objekte, e sad da li je Lidl ili nesto drugo, ko zna neka piše
 
Vrh