Šta je novo?

Lidl Beograd

Исти је као Лидл на Ади. У сваком случају боље него што је било пре годину дана. Срећна куповина свимa у локалу. :D
 
И где тачно гледате те издате дозволе и процесе издавања. Хтео бих да пратим да ли за Сремчицу има неких новости. Ми смо овде само на дис-вуле осуђени.
 
Upravo u mojoj Lindi lik pre mene iznosi nekoliko kolica punih pakovanja mleka. Zabezeknut pitam kasirku i ona mi kaže da nije htela da ga pusti, ali je šef filijale odobrio, jer nije ograničena prodaja.
Samo mi nije jasno šta će mu toliko mleko, jedino ako se ne kupa u njemu.
 
Pa ili da panicno hoarduje ili da preproda jajara.

Inace, razumem kada neko kupi neki proizvod koji je u datom trenutku privremeno nedostupan. Npr cuje da je nestasica mleka pa kupi jedan ili ajde dva dodatna tetrapaka da ima da trosi narednih nedelja. Ali kupovati puna kolica, ili kao ovaj - nekoliko punih kolica, to je em bolest mozga em tezak sebicluk. A i opasno je, jer tako nastaju i sire se panicne kupovine i prolongiraju se nestasice i destabilizuje ekonomija jer svima pocne da raste panika.

Zalosno je sto uopste u 2022. godini imamo (i mi i svet) ogranicenja na kupovine nekih proizvoda, odnosno drugim recima zalosno je sto smo doveli sebe u poziciju da nas drmaju krize i nestasice. Pa tako pre dve godine behu ogranicenja za toalet papir zbog Kovid histerika, prosle godine su uvedena ogranicenja za ulja a ove godine ce za mleko. Jer iako ima svega dovoljno za sve, dzaba kada uvek postoji jedan sebican talog koji bi sve za sebe, bilo iz bolesti i manije za hoardovanjem, bilo iz zelje za profitom, kao preprodavci i onaj sto je skladistio secer pre par meseci pa napravio nestasicu.
 
Poslednja izmena:
Pa ili da panicno hoarduje ili da preproda jajara.
Nisam upućen, ali je pitanje da li može legalno da preproda kad je u pitanju interni brend?

Možda je rešenje da se veže sa Lidl plus i da daju neku mesečnu količinu po nalogu. Iako to rešenje nije popularno, sigurno je bolje od nestašice kakva je sada.
 
Ne znam, dobro ti je pitanje. Ja zamišljam scenu gde vlasnici malih lokalnih samostalnih marketa dovezu te poveće količine mleka iz Lidla kupljenih po povoljnim cenama i onda kada im naiđe neka stalna lokalna mušterija, prodaju mu ispod žita veći iznos jer je nestašica a ljudi u malim ili pirgradskim mestima nemaju mnogo alternativa i ne ide im se daleko zbog jednog mleka. I onda kupe tu na neku šemu. * Možda bi @Noki mogao više da nam kaže na tu temu, ako je upućen u taj deo pravne problematike.

* Jer realno, koliko ljudi se uopšte zanima računima i sačeka ih, pogotovu u tim manjim sredinama gde se svi znaju i gde su mahom mali samostalni marketi.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko se isplati malim marketima da kupuju direktno od Lidla u maloprodaji?

Koliko ja znam a nije mi bas oblast od interesovanja kao preduzetnik, pojedinac, a i kao pravno lice doo možeš da pribaviš odakle god hoćeš (samo da je u pitanju legalna kupovina, a takva je i iz maloprodaje) nešto što želiš dalje da prodaš..

Ali ograđujem se, da se ne sećam pojedinosti iz ove oblasti...

A u prinicpu nema ograničenja, svako kupuje koliko mu treba dok se ne uvede neko ograničenje... Nisam siguran ni koliko je po zakonu da ga prodavnice same uvedu? Tipa može samo 10 mleka... To bi trebalo Vlada da ograniči...

Ja stvarno nisam primetio nestasice al mi se dopadaju prilozi N1, kao da je apokalipsa 😄 Imal' mleka 😄 gde ste našli... ali samo nek tovare 😊 mislim ima istine sigurno su negde rafovi prazniji... ali mene daleko više brine cena... Kupovao sam litar i za 69 dinara pre samo godinu dana... Sad uđeš u neki manji market 130, bez laktoze 150 😯

Cene me brinu McDonalds poskupljuje svake 2 nedelje 😄
 
Lepo, preprodaju mimo papira, bez ulaza i izlaza pa peglaju kroz kasu.
Mozda cak i ne zarade tu ali privuku ljude kad kod njih cesce svracaju na konto mleka i kupuju pored mleka druge stvari.
Ovo nije toliko realno u BG koliko u unutrasnjosti.
 
Ne znam koliko se isplati malim marketima da kupuju direktno od Lidla u maloprodaji?
Pa pazi... ja sam u Kineskim robnim kućama (znači jedan lanac što ima više objekata po gradu) viđao u prodaji staklene posude i staklene čaše koje su se u Maksijima prodavale za bagatelu na akcijama. Tako da ako se njima isplatilo tada da na akcijama kupuju velike količine, vucaraju tolika stakla (em teško em lomljivo) u svoje radnje, što se ne bi isplatilo i nekom lokalnom malom supermakretu na kraju Višnjičke ulice (tamo negde daleko) da dođe do ''obližnjeg'' Lidla kod BIG-a, nakupuje kolica, stavi u kola i vozi tamo nazad u mesnu zajednicu i preproda za 10-15% veću cenu lokalcima u toku opšte nestašice nečega što je daleko potrebnije i traženije nego staklena posuda...

Ja bar gledam na to tako. Opet, najviše zbog iskustva sa Kinezima koji su teglili stakla da preprodaju posle kad istekne akcija u Maksiju, i isplati im se i dalje.
Ja stvarno nisam primetio nestasice
Zavisi od trgovinskog lanca i od lokacije. Ja sam bio naišao na opustošene rafove u Maksiju kod mene. Ostalo je samo par ''kratkotrajnih'' mleka u flašama i gomila bez laktoze. :LOL:
Sva dugotrajna u tetrapacima su bila poharana. Ista situacija je bila i sa šećerom onomad na leto kad je Nelečeni pustio paniku a onaj neki smrad iz Kolubare uskladištio gomile pa napravio krize. Kačio sam i fotografiju praznog rafa.

Nego varira valjda od radnje do radnje, gde se šta više potroši i koliki magacin ima svaka radnja. Npr ako je neki mali Maksi u delu gde su sve poslovne zgrade, tu će se manje obrstiti mleko jer ljudi tu kupuju stvari za pauze i grickanja, i to za sebe i kolege. A ako je npr Maksi pored nekog velikog stambenog objekta, naravno da će tu mleko da ide ko alva. Za sastojke, za decu, za ovo, ono...
 
Poslednja izmena:
Da, preprodaja je na tom nivou dozvoljena na nekim drugim visokim nivoima (gas, energenti) je verovatno posebno regulisano, možda čak o zabranjeno al to ne znam kako je...

U onom Tempu na V. vodama se nekad pojave sokovi koji su bagatela, litar za 40-80 dinara... Nedavno sam bio kupio sok od jabuke za 40... Nema ih u Maxiju inače po toj ceni, samo tamo i jako brzo odu... Tamo kad sam bio poslednji put pre 2 nedelje su im salvete i dalje 80 rsd, a mleko isto 80tak rsd... (to je ona njihova robna marka) Tamo odem kad god imam vremena noću i lagano pazarim, uživam jer nema nikog...

Plus imam i maxi aplikaciju, koju si ti ocrnio nedavno 😄 siguran sam da može mnogo bolje, al nekad mi ponude neki ok popust pa ih čekiram tamo u aplikaciji i vidim da bude obračunato po toj nižoj ceni na kasi i nije loše... Bolje od Vero kartice ;)
 
Verujem da je toliko mleko kupio neko kome treba za proizvodnju, tipa sladoleda ili kolača, neki vlasnik poslastičarnice.. pre negoli za preprodaju, mada je i to moguće..
 
47A859E6-3B61-4E95-82A8-F4BDA4F393DC.jpeg

446C62BA-FF90-4E7C-AC48-B3440810F455.jpeg
EA944BD2-9B22-4B32-A726-14781E033488.jpeg
B187A06B-2A5A-4F39-A1EE-B6919E76AC3D.jpeg
i za privremeni objekat nije loše. Ima čak i ovo vertikalno zelenilo:
0800F68A-E162-49D1-A8C6-6041AFF2F4BA.jpeg
 
Pohvalno od Lidla što je presvučen ceo trotoar ka Despota Stefana, a takođe su sredili i travnjak uz Cvijićevu.
Ali nije pohvalno sto nisu bar malo prosirili trotoar i zasadili drvored. Bilo bi mnogo lepse a ne bi ih kostalo vise od ovoga. Malo je glupo da ti radnja izlazi na ulicu sa cijeg trotoara ne mozes da pristupis ulazu.
 
Vrh