Šta je novo?

Lidl Beograd

Да, заборавио сам да се може кешом платити на самоуслужним у Аушану. Нешто се не сећам да се тамо излази уз скенирање кода са рачуна након завршеног плаћања.
 
Da, one prve kase sa desne strane su za keš u Julijusu, a nakon plaćanja se ulazi u zonu gde ima više "rampi" sa skenerima pored koji ti otvaraju vrata.
 
Може и "џивџану", како га ја зовем, немајући појма да ли стварно то и значи.
 
Vrapče, nego šta.
Prava beogradska radnja, čudi me da ne dolaze.
 
У Аушану у RO постоје касе само за скенирање артикала, потом се са слипом иде на касу и плаћа се у готовини, вероватно је то.
Ako je tako kod nas, onda su faktički naše kase samo za kartice, jer plaćanjem u kešu ne dobijaš ništa. Em ti vremenski dođe na isto kao da si stao na kasu sa kasirom, em moraš dodatno da se cimaš oko plaćanja.​
 
Недеља 3.6.
20240602_112640.jpg

20240602_112646.jpg

20240602_112650.jpg
 
Pretpostavljam da se neće uređivati trotoar do stanica Put za Kaluđericu? Pa će ljudi vući kolica i lomiti noge na razbijenim betonima i šljunku pod nagibom.
Naravno, ne krivim Lidl, niti oni imaju bilo kakvu obavezu da bilo šta rade van svog placa. Zna se na koga mislim.
 
Pretpostavljam da se neće uređivati trotoar do stanica Put za Kaluđericu? Pa će ljudi vući kolica i lomiti noge na razbijenim betonima i šljunku pod nagibom.
Naravno, ne krivim Lidl, niti oni imaju bilo kakvu obavezu da bilo šta rade van svog placa. Zna se na koga mislim.
Kakvo naselje takve ulice izgleda..
 
Dobro pa je ovaj lidl u kaludjerici na najvisoj tacki u tom delu, nema odakle da se slivaju GOVNA po ulici kao u ostatku naselja.

Mrtav sam ozbiljan, ko prolazi ovih dana pogotovo, svaka druga ulica u kaludjerici je mokra od ispustene kanalizacije
 
Dobro pa je ovaj lidl u kaludjerici na najvisoj tacki u tom delu, nema odakle da se slivaju GOVNA po ulici kao u ostatku naselja.

Mrtav sam ozbiljan, ko prolazi ovih dana pogotovo, svaka druga ulica u kaludjerici je mokra od ispustene kanalizacije
Iskreno sam pomislio da se zezas. Mada nisam bio u kaludjerici 10 godina.
 
Da li je neko kupio ove stubne ventilatore u Lindi, koji su sada na akciji?
Zbog lošeg rasporeda prostorija u stanu tokom velikih vrućina moram da dodam ventilator. Imam onaj samostojeći, ali zauzima previše mesta pa bi probao sa ovim.
A ne bi dodavao još jednu klimu.
 
Elem, bio sam u petak u "Lidlu" u Vojislava Ilića. Mogu da potvrdim da je parking u piku (oko 16h) bio poluprazan, verovatno stanje otkako su uvedene rampe.
Ranije je bilo nemoguće pronaći više od 2-3 mesta i na najudaljenijim pozicijama.
Naravno, to nije sprečilo neku bosansku džiberčinu da svojim BMW-om zauzme invalidsko mesto, jer mu je tu odmah pored ulaz.
 
Vec sam pominjao koliko se samo Lidl ubezobrazio. Pre neki dan u Španiji, gomila istih proizvoda koji se prodaju kod nas 30 do 50 posto skuplji (a nisu na akciji vec redovne cene). Isto sad u Italiji. Uproredjujem samo iste proizvode. U Poljskoj 1kg gauda sira Pilos 17,99 zlota sto je oko 480 dinara kod nas (sir je na akciji) . Samo bojkot Lidl Srbija i ćao
Ja bi na tvom mestu poslao email Lidl HQ sa upitom oko cena na SRB tržištu? Verujem da bi imali objašnjenje i razjasnili biznis model koji primenjuju na tržištima u kojima su iz faze rasta prešli u fazu "krave muzare".

Hint: ja sam posle studija kao entry level junior software devoper naplaćivao $10/h pa sam sam posle toga počeo da ih derem, a firme za koje sam radio su nastavile da me plaćaju koliko sam tražio uprkos tome ;)

Verujem da Lidlov globalni strategijski menadžment svoje odluke donosi na istim principima, jer to su zakoni tržišta.
 
Da, ALI, ako uspe, prenose na sva ostala trzista.
Secam se u Budimpesti SPAR market ima sve samousluzne kase i jednu radnicu koja eventualno nadgleda.
 

Ma nek jedu oni persun malo. Ja sa punim kolicima, rade 2 kase, ispred mene 10 ljudi sa 3-5 aritkala, NIKO NE IDE NA SAMOUSLUZNE KASE - Novi Beograd.
1. Penzosi su
2. Mladi su koji imaju APP ali "nemaju karticu"

I onda ja dodjem u situaciju gde me pitaju ljudi je l mogu pre mene sa dva artikla - propustim dvoje. Onda dodje jos njih 3 u roku od 2 minuta - E PA NE MOZE - zalite se menadzmentu prodavnice, Najvise me nerviraju ovi sa malom decom, i cela ta sektaska zloupotreba dece za razne stvari, jako EVIDENTNA u maloprodajama. Pa majku mu i ja imam dvoje male dece jedno od 4 jedno od 8 godina pa ih ne vucem u sugave prodavnice, poste i banke. Satro nemaju kome da ih ostave. Pa da, sto ne bi vukao dete koje jedva hoda na 35 stepeni.

Bas su unapredili customer experience sa tim smrdljivim kasama u srpskoj kasabi gde prosecan covek ne ume na vrata da udje a kamo li da plati na self service kasi, iq 200 potez, cestitam. Evo izgubili su jednog potrosaca, ja vise tamo ne ulazim.
 
Au kakvu glupost pises, a kome da ih ostavim? Mozda da idem preko pola grada da ih ostavim kod roditelja zato sto mi treba par stvari iz prodavnice?
Svadjao sam se sa dva drugara zbog ovoga, vode decu namerno da skipuju redove. Ne kazem da svi to rade.
Menje iznervirala cinjecia sto mi zena pokazuje prstom na malo dete.
 
Da, ALI, ako uspe, prenose na sva ostala trzista.
Secam se u Budimpesti SPAR market ima sve samousluzne kase i jednu radnicu koja eventualno nadgleda.
Mora uvek biti jedan radnik u blizini, zbog mušterija koje kupuju alkohol, pa mora da se potvrdi da je kupac punoletan. Isto i zbog toga što kase nekad "zabaguju" pa ne provale da je stavljeno nešto ili nije dobra težina (iako jeste).
U Šparu kod mene u kraju su po ko zna koji put menjali samouslužne kase pre dve nedelje, sada su neke sa dosta manjim prostorom za stavljanje artikala (što nema smisla jer nema nigde ograničenja sa koliko artikala se može ići na te kase), ali i novina je "centralizovana" kasa kojom upravlja jedan radnik pa ako treba nešto potvrditi, on ne mora prilaziti tvojoj kasi ako ne treba.
 
Vrh