Šta je novo?

Lidl Beograd

Kaluđerica:
20240519_122241.jpg
 
Ako se dobro sećam situacije od pre jedno 2 meseca, kada sam bio prethodni put u Merkatoru, tada su sve samouslužne kase bile samo za karticu. Inače, danas sam bio u Lidlu na Trošarini i tu nema samouslužnih kasa.​
Uvedene su samousluzne kase samo u Vojislava Ilica Lindi za sad al kazu bice u svim Lindama nisu rekli rok. Za mene spas jer kupujem malo stvari a cekam red svaki put. I svaki put radi jedna do dve kase. Idi bre
 
Које све фирме су произвођачи алата за Лидлову робну марку Парксајд. У овом видео запису ћете то сазнати. Такође како сазнати и за остале робне марке Лидла, ко су произвођачи.

DIESE Firmen stecken hinter PARKSIDE! (Lidl Werkzeug)
 
Lidl u problemima, prijatelj mi radi unutra…Imaju veliki odliv potrosaca, ne znam zasto…Nemacka masinerija da funkcionira bas lagano u Srbiji nece da moze…Mnogo su potcenili srpskog potrosaca - visoke cene, Los kvalitet, malo prednosti
 
Ne radi se o popunjenosti vec o padu prodaje…Cim padne prodaja, rafovi jesu cesce puni a sveza roba losija..
 
Šta znam i ja imam utisak da Lidl gubi potrošače u odnosu na početni bum...
Moj lični primer - dok nije otvoren Maxi koji mi je na 300 m, išao sam u Lidl 10-15 puta na mesečnom nivou. Otkad je otvoren Maxi pre nekoliko meseci, svratim u Lidl 1-2 puta mesečno. Znam da je takav slučaj i sa dosta komšija.
Alat, uređaji i ostale stvarčice iz Lidla sam izgustirao i ni ne pratim više ponude.

Doduše, kad god odem i u Maxi, a i u Lidl taj jedan put mesečno, u oba marketa je uglavnom gužva.
 
Vec sam pominjao koliko se samo Lidl ubezobrazio. Pre neki dan u Španiji, gomila istih proizvoda koji se prodaju kod nas 30 do 50 posto skuplji (a nisu na akciji vec redovne cene). Isto sad u Italiji. Uproredjujem samo iste proizvode. U Poljskoj 1kg gauda sira Pilos 17,99 zlota sto je oko 480 dinara kod nas (sir je na akciji) . Samo bojkot Lidl Srbija i ćao
 
Vec sam pominjao koliko se samo Lidl ubezobrazio. Pre neki dan u Španiji, gomila istih proizvoda koji se prodaju kod nas 30 do 50 posto skuplji (a nisu na akciji vec redovne cene). Isto sad u Italiji. Uproredjujem samo iste proizvode. U Poljskoj 1kg gauda sira Pilos 17,99 zlota sto je oko 480 dinara kod nas (sir je na akciji) . Samo bojkot Lidl Srbija i ćao
Tako je, u Svajcarskom Lidlu su cene kao kod nas. O drugim zemljama u evropi su stvari uglavnom jeftnije. Ja idem dosta redje jer se kvalitet bas pogorsao. Znaci samo od mene 500e manje mesecno. Primetio sam i ja da je mnogo podnoslljivije nego pre u nekim spic satima.
Kad ti dodje sef i pita zasto YoY nije veci nego prosle godine pa pocne da ti gleda tromesecja u gadnom si problemu. Dzabe cak i rast ako nije dovoljno velik. Ako je pad to je tek smrt.
 
A zašto je gauda palidin sir 1 kg u cg 8 e a u srb 21 e market Idea i dolje i ovde ko tu koga pravi budalom taj sir u nabavci kod distributera u srb sigurno nije 21 e
 
Vec sam pominjao koliko se samo Lidl ubezobrazio. Pre neki dan u Španiji, gomila istih proizvoda koji se prodaju kod nas 30 do 50 posto skuplji (a nisu na akciji vec redovne cene). Isto sad u Italiji. Uproredjujem samo iste proizvode. U Poljskoj 1kg gauda sira Pilos 17,99 zlota sto je oko 480 dinara kod nas (sir je na akciji) . Samo bojkot Lidl Srbija i ćao
Ne branim ti da bojkotuješ, ali nije problem samo u Lidlu. Sve cene u Srbiji su bolesne u svim marketima.
U Lidl-u je još i najjeftiniji.
 
Ja samo ne razumem kad pričate o kvalitetu. Ne razumem, tipa u ostalim prodavnicama kvalitet je odličan?
sve je isto...
samo od svega toga u lidlu je najjeftinije, i najbrže ću izaći iz njega...

Udjem u lidl, prepun ljudi, na kasama se ne čeka puno.
Udjem u maksi, prepun ljudi, ali svi ljudi stoje na kasi, jer naravno jedna Goca radi...
 
Poslednja izmena:
Gde imaju samouslužne kase, tu dodaju i korpe. To im je standardna praksa (pored toga da City Store format isto ima korpe kao npr. Sava Centar).

@Zezeljko U njihovom PR. tekstu kaže da se nakon izbora gotovine ide na pult gde se plaća, ali pošto nisam bio još u Lidl-u sa samouslužnom kasom ne bih znao da ti kažem tačno kako to funkcioniše.
 
У Аушану у RO постоје касе само за скенирање артикала, потом се са слипом иде на касу и плаћа се у готовини, вероватно је то.
 
U Aušanu isto u RO u TC Julijus, imaju i samouslužne kase koje primaju keš takođe, povremeno tamo odem pa sam sve varijante isprobao. Takođe što je interesantno u tom Aušanu kako god platio bilo na samouslužnoj, bilo na običnoj kasi mora da se skenira bar kod sa računa na izlazu. Što se tiče našeg Lidl-a mislim da je tako kako si napisao.
 
Vrh