Šta je novo?

Izbori 2024

Pa nismo mi baš ravnopravni igrači na tom stolu gde bi se tako nešto pregovaralo.

Mi smo trenutno stavljeni u situaciju gde treba da radimo kako nam je rečeno, inače nećemo napredovati ni makac po bilo kom pitanju. Za sad se radi o ucenama, ne bih isključio ni prisilu u budućnosti, sa ovim ludakom je sve moguće.

Da li je neko ko je oboren na asfalt, sa licem prema zemlji, rukama iza leđa i lisicama oko zglobova u poziciji da izgovara rečenicu "OK, prihvatam šta tražite, ALI..."?
Ако од наше добре воље зависи, онда треба да смо битан фактор. Како су Грци били фактор Северномакедонцима за име државе и име аеродрома?
 
Tako što je Makedoncima beskonačno bitnije da uđu u EU i NATO nego Kosovu naše priznanje. Kosovo i bez našeg priznanja ima skoro sve prerogative države, zato i mogu ovoliko da se iživljavaju jer ništa ne gube, a pritom imaju i leđa. Najgore što će dobiti je čuvena najoštrija osuda.

Eto koliko juče je njihova policija rešila problem dok si rek'o keks. Znaš kol'ko ih briga za naše priznanje? :D
 
знамо чак и чија је служба руководила целом ситуацијом.
Čija?

Meni baš ta tišina naših "medija" govori da se Vučić ovog puta

-preigrao malo više nego inače pa su ga Albanci zeznuli ili imali dojavu da opet po oprobanom receptu hoće Srbi da dižu barikade pa to sasekli u korenu odmah.

-da više ni on nema potpunu kontrolu nad severom Kosova i da se našao u nebranom grožđu pa je ćutao do 20h

Ono što je meni upalo u oči je potpuno ćutanje USA ambasade, Hila, i gotovo svih ostalih zapadnih činilaca kod nas u početku. Čak i kasnije kad su se oglasili bilo je to mlako.

Da su Klintonova ili Obamina administracija u WH verovatno bi već NATO bio u borbenoj gotovosti a mi pod sankcijama
 
Ја сам за Македонски сценарио као крајњу опцију ако смо сатерани толико у ћошак да морамо да признамо. Може али по нашим условима.
Kad da ce da nas neko pita pod kojim uslovima moramo da priznamo lol. Na kraju krajeva Kosovu jer u interesu da ih ne priznamo jer onda jednog dana mogu da im stvarno dozvole da formiraju Veliku Aljbaniju i et voila, sve imaju sto i Aljbanija izmedju ostalog i sediste u UN i interpol, svakako realniji put za EU nego sada itd. Kosovari ako ista imaju to je vreme, cekace i 300 godina ako treba a do tada nasih nece ni biti na Kosovu. Sve ovo je izgubljena bitka za nas i gubljenje vreme i resursa. Kosovo je izgubljeno/predato '99 zvanicno i to je to. Svako ko misli da ce se nesto preokrenuti laze sebe a mi bacamo vreme i zivote bezveze. Do 2008 se i moglo nesto izboksovati i dobiti ali nismo hteli da uopste trazimo ista, sad ne moze nista
 
Poslednja izmena:
Čija?

Meni baš ta tišina naših "medija" govori da se Vučić ovog puta

-preigrao malo više nego inače pa su ga Albanci zeznuli ili imali dojavu da opet po oprobanom receptu hoće Srbi da dižu barikade pa to sasekli u korenu odmah.

-da više ni on nema potpunu kontrolu nad severom Kosova i da se našao u nebranom grožđu pa je ćutao do 20h

Ono što je meni upalo u oči je potpuno ćutanje USA ambasade, Hila, i gotovo svih ostalih zapadnih činilaca kod nas u početku. Čak i kasnije kad su se oglasili bilo je to mlako.

Da su Klintonova ili Obamina administracija u WH verovatno bi već NATO bio u borbenoj gotovosti a mi pod sankcijama
Мало се и АВ иск***ио у УН'у па боцкао очи западу и сада су ови решили да га подсете неких ствари. Курти је добио класичан намиг да оде мало даље овај пут.
 
Непроверене информације са телеграма:


Читам по телеграму да вероватно поред ова 4 погинула има још мртвих и да се још нису сви извукли са тог подручја, неколико рањених је у болници у Новом Пазару, било их је 50-ак у 20 џипова,
не знам какав је био план и шта су уопште хтели, али неко им је дао ветар у леђа и на крају у одсудном тренутку издао и наместио, улетели су у озбиљну заседу.
mozda je to bio HUljin plan da se resi nezgodnih svedoka i unisti oruzanu silu Radojicica i/ili Vesellinovica.
Mada, dogadjaj odise gluposcu i zaista rezimski mediji bili su nepripremljeni.
Nije nemoguce i da je neko prosto prodao svoje drugove za pare, sto je tipicni nas sport.

Џељај Свећља: Милан Радоичић je један од вођа терористичке групе, нашли смо његова документа у заплењеном возилу. Он је потпредседник Српске листе, која је усаглашена са Александром Вучићем


ovo je opet uverljivo kao prica americke Sluzbe o nesagorivim pasosima otmicara 9/11 koji su svi pronadjeni u rusevinama WTC-a.

ovo dole je izgleda ono sto sleduje kosovskim Srbima:

Степанакерт: Колона возила дужине 100 километара, у којој је 120.000 људи креће се ка Јерменији

 
Poslednja izmena:
Шта им онда остаје ако протерају све Србе одатле? Тада можемо комотно да затворимо границу са свих страна да не могу да путују. Држе нас у шаци управо због тога што тамо још увек живе Срби, зато не смемо да дирамо ни ове из Прешева и Бујановца.
 
Хтео је говором у УНу да себи дигне рејтинг јер је преведени пренос ишао по његовим орвеловским медијима. Испљувао запад како су лицемери и међународни криминалци пред целим светом онако поносно егоистички још говорећи како је он јако храбар да тако нешто каже пред свима. А кад Курти шаље полицију први трчи амбасадорима квинте и запомаже хелп хелп курти килинг сербз. Шта је очекивао? Да ће рећи браво царе лепо си нам га реко! Уместо да ћутимо да не једемо што се не једе и да се не експонирамо пошто нисмо у ситуацији он нас онако добровољно гура у прве редове јер да се прича о њему и његовом говору као великом лидеру државнику. Јадан тај народ доле који ће страдати као пример и пацка све док се београдски хајвани не смире и не опамете.
 
Nego što je on danas prvo trčao kod Harčenka a ne kod Hila?
 
Nama treba mnogo novca da lobiramo u US senatu. Da imamo senatore koji ce da guraju nasu stvar, a za to sve treba novac, a ne tapsanje.
Treba nam drugacija, plodonosna politika.
 
Mali off topic ali itekako ima veze sa nama-gledam ove grozne slike etničkog čišćenja što radi naš brat Alijev Jermenima :

1695668901622.png


a iznad ove nesrećne kolone ovaj propali bilbord:

1695668507919.png


Svaki komentar je suvišan.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je da posle nekoliko decenija i laznih obecanja od strane Amerike Srbiji, Bosni, CG,MK, Ukr, Gruziji...lista je poduza, Jermeni rese da ne vole Putina vise i da im se smesi evropska buducnost. Rusi ih ostave na cedilu, Azeri pobede i ociste zemlju a sad ce ceka progres za Jermene. Nebitno kakav je Putin i Rusija uopste, prosto je to bilo cisto samoubistvo u najgorem trenutku i oni su to dobrovoljno uradili.
 
Što se tiče priče o glupom narodu, samo dve zanimljive crtice..Moji kumovi, rodom iz Gline, pričali mi kako je jedna ustaška veštica imala kao neku radnju, zlataru ili slično, jedina u Glini, i kažu kako su decenijama posle rata svi vodili devojčice kod nje da buše uši..I to je imala radnju u blizini one crkve u Glini u kojoj se desio pokolj, a koja je posle rata srušena i na njenom mestu je napravljen spomen dom... Nema veze, pitam ja njih pa kako ste mogli decu da vodite kod takvog zla od žene-kažu-pa samo kod nje si mogao da bušiš uši, jedina se time bavila u gradu... :rolleyes: Ok..

Druga situacija-gledao sam jednu emisiju Kvadrature kruga, intervju sa dve naše starice koje su ustaše zajedno sa preko 200 žena i dece pobacali u jamu kod Livna.. I te žene su, zajedno sa njih još 12 preživele pad i provele u toj jami 6 nedelja dok neki Hrvat čobanin nije dojavio Italijanima da su još živi, a ovi naredili ustašama da ih izvade napolje.. i sad su te ustaše, uglavnom njihove komšije iz sela, njih "spasavali"..dok su ih vozili ka bolnici, na zaprežnim kolima, kaže ta jedna naša žena, na ivici života, tom ustaši koji je hodao pored kola-bojim se da me opet ne baciš u jamu, a on odgovara-ma pusti Cvetika, dosta je bilo toga... kao da pre par nedelja nije poubijao toliki narod... i onda su ti preživeli nastavili da žive i posle rata u istom mestu, čuvaju ovce zajedno sa bivšim ustašama itd.. kaže ta naša baba kako joj je jedna Hrvatica rekla-vala, da ste vi nama radili to što smo mi vama, mi bi vas žive progutali.

A naše budale, ne, teraj dalje, nikom ništa.. do '95. god, kada su ih se konačno rešili..

I to nije glup narod? Pa ima li većih bu****? Da se ne zezamo.. mene više uopšte ništa ne može da začudi u ovoj zemlji.
 
Добро је па су код нас Путинофилске партије на нивоу статистичке грешке.
 
Ценим да је је предаја Нагорно Карабаха, пре цена неког Руско-Турског договора и балансираног става Ердогана према Руско-Украјинском сукобу него последица окретања Јерменских власти западу. Заправо могуће и је то Јерменско окретање последица односа Русије и Турске јер су схватили да ће пре или касније цена бити Нагорно Карабах. Сад што и сам запад не би да се замера Турској оставило је Јермене потпуно на цедилу без ичије залеђине. Остали су без икаквих позитивних опција, слично као и ми са КиМ.
 
Тако су и нама кројили капу на Берлинском конгресу, срећом западни пријатељи су били против Велике Бугарске коју су Руси форсирали.
 
Vrh