Šta je novo?

Izbori 2024

Sada će Kosovo tražiti da se izruče preostali napadači. Ne samo da će oni tražiti, već će to zahtevati i EU i SAD. Pitam se pitam, šta će AV raditi?

Ako ih izručiš, izgubio si vlast. Ako ih ne izručiš, prikrivaš teroriste, kako ih zovu ovi iz EU. Kakav debakl i u kakav nas je g...a uvukao Šešeljev mali.
 
Мислим да ће нама овде остати непознато ко су тачно били ови људи што су се пушкарали са КПС, а Курти може да каже и да су ИСИС и Вагнер заједно, све што каже сигурно лаже за своје потребе.
 
Najcrnje od svega je što od naših vlasti ne dobijamo nikakve informacije nego čitamo šta kaže Kurti.
Od Srpske liste tek, oni ni reč nisu rekli.

Sad kad su našli papire radojičića, verovatno je bio tamo, a pošto je na poternici uhapsili bi ga da nije došlo do obračuna.
Šta su konkretno radili da bi postavljali barikadu, tj. pravili odstupnicu možemo samo da nagađamo. Maskirne uniforme i kvadovi su verovatno služili za prelazak iz centralne srbije na kosovo, i slično, oružje znamo čemu služi, i čime se bave ti ljudi.

A nama se prodaje priča da 30 ljudi nije moglo da spava pa su rešili svi da se skupe sa svih strana kosova u pola noći, da obuku uniforme i naprave zasedu da ubiju par saobraćajaca koji nalete, jer boli ih nepravda.

Plus poniženje što smo morali da molimo kfor da mole Kurtija za nas, da ih pusti da odu u Novi Pazar, da ih sve ne pobije.
 
ПРЕДЛОГ РЕШЕЊА КОСОВСКЕ КРИЗЕ:

ПРЕДЛОГ 1:
Шта Србија тражи:
- да север Космета остане у саставу Србије
- да културна баштина на Космету буде заштићена УНЕСКО-м и да се води као српска кутлурна баштина а не као косовска

Шта Србија нуди:
- да одмах усагласи спољну политику са Бриселом
- да испуни све услове за улазак у НАТО и ЕУ

ПРЕДЛОГ 2 - све што садржи предлог 1 и још додатно:
Шта Србија тражи:
- да Република Српска са дистриктом Брчко уђе у састав Србије
- да тзв. Косово узме друго име и да званично не користи име "косово" (по примеру Северне Македоније)

Шта Србија нуди:
- да преда Јадар у експлоатацију Рио Тинту
- да се обавеже да неће тражити отштету од САД и НАТО земаља за бомбардовање Србије и Републике Српске и начињене економске штете
- званично признање тзв. Косова

Колико вас би подржало један од ова два предлога да се он налази у неком политичком програму за наредне изборе?
 
ПРЕДЛОГ РЕШЕЊА КОСОВСКЕ КРИЗЕ:

ПРЕДЛОГ 1:
Шта Србија тражи:
- да север Космета остане у саставу Србије
- да културна баштина на Космету буде заштићена УНЕСКО-м и да се води као српска кутлурна баштина а не као косовска

Шта Србија нуди:
- да одмах усагласи спољну политику са Бриселом
- да испуни све услове за улазак у НАТО и ЕУ

ПРЕДЛОГ 2 - све што садржи предлог 1 и још додатно:
Шта Србија тражи:
- да Република Српска са дистриктом Брчко уђе у састав Србије
- да тзв. Косово узме друго име и да званично не користи име "косово" (по примеру Северне Македоније)

Шта Србија нуди:
- да преда Јадар у експлоатацију Рио Тинту
- да се обавеже да неће тражити отштету од САД и НАТО земаља за бомбардовање Србије и Републике Српске и начињене економске штете
- званично признање тзв. Косова

Колико вас би подржало један од ова два предлога да се он налази у неком политичком програму за наредне изборе?
Predlog 3:

-Prihvatiti Ahtisarijev plan za Kosovo u potpunosti
(Srbi južno od Ibra su prihvatili taj plan zato ih niko ne spominje od tada)
-ući u NATO, uskladiti spoljnu politiku sa EU
-ući u EU
 
Da su prvo Koštunica pa posle i Retardić prihvatili Ahtisarijev plan ova priča bi bila danas već iza nas.
A Šešeljev i Slobin učenik i dalje ne shvata današnju situaciju kao što ni Zloba nije znao šta znači pad Berlinskog zida.
Tj možda je i znao ali isto kao i njegov učenik odbija da prihvati poruke
 
Ахтисеријев план је дупло голо. Срби јужно од Ибра трпе једнаку тортуру од Албанаца, али су поштеђени мафије Српске листе.
Ако би већ морала да се скроз прихвати независност Косова, онда би требало ићи на модел Северне Македоније скроз. Да Срби имају уставни статус као што имају Албанци у Северној Македонији, да се промени име из Република Косово у Косово и Метохија, да свуда буду натписи и на српском на ћирилици (нпр. данас ватрогасци у Грачаници имају на возилима натписе на албанском и тд.), да се дозволи пословање свих наших фирми доле, од железнице и Телекома до Ер Србије, да се направи отклон од тековина УЧК - да аеродром Приштина промени име (као што је у Скопљу мењао), да војска Косова и Метохије нема тековине УЧК и да буде попут ОС БиХ, да Срби морају да буду у власти као што Албанци морају у Северној Македонији.
 
Taчно, али то би значило да смо капитулирали и прихватили новонасталу ситуацију. Овако, ми чекамо 30 година као фамилија Алијев у Азербејџану, неки миг или дозволу да се крене на Нагорно Карабах који није нити повесно нити територијално (број људи који живи ту) њихов
С обзиром да смо остали без РСК, 20% Босне, пола Сарајева, Македонце пустили... ово је чак и превише.
Није превише због територије, већ због тога, што ако дамо прст, остали ће тражити друге делове, па испадне цела шака.
Мало Санџаклије, мало Војвођани, мало западни Бугари, прешевска долина... а гладне хијене чекају да нањуше крв.
 
Samo u poslednja tri dana juzno od Ibra su bacene tri bombe na srpske kuce i kamenovana je kuca starice.

I to pre jucerasnjih dogadjaja, da se razjasni da nije motiv osveta zbog ubijenog policajca.
 
Намештено да се Срби дискредитују а Шиптари извуку из пат позиције у коју их је Курти увалио. Ово је до те мере савршено штетно по Србе и савршено корисно за Шиптаре да не може бити случајно.

Да је све штела доказују и медији. Док је код нас цео дан био медијски мрак у Немачкој је иста ствар била ударна вест. Дакле, знамо чак и чија је служба руководила целом ситуацијом.

А судећи по томе да су све вероватно организовали немачки под-окупатори уз помоћ наших издајника знамо и каква је судбина Срба на Косову.

Велика је несрећа што смо савременици највећих олоша у српским редовима икада.
 
Како год било ми нисмо у стању да проблем Космета решавамо војно, за озбиљне преговоре смо закаснили а своју економију вежемо за економију ЕУ која своје инвестиције условљава политиком. Или да се надамо доласку Трампа на власт 2024 чија политика је наклоњена Београду или да чекамо још 30 година у надању да ће Енглези и Немци да се подаве у фентанилу, криминалу и мигрантима до те мере да ће са собом да начну економију тоилико да неће хтети више да се баве Балканом.
 
Ја сам за Македонски сценарио као крајњу опцију ако смо сатерани толико у ћошак да морамо да признамо. Може али по нашим условима.
 
Ја сам за опцију расформирања Републике Србије као антисрпске творевине па ком опанци, ком обојци.

Ова држава и сви њени облици су опстајали већ 30 година искључиво на рачун издаје, продаје и експлоатације свог национа, прво и у највећој мери на ободима истог а увелико и у њеном центру.

Таква творевина више није у интересу ни једног грађанина.
 
Ахтисеријев план је дупло голо. Срби јужно од Ибра трпе једнаку тортуру од Албанаца, али су поштеђени мафије Српске листе.
Ако би већ морала да се скроз прихвати независност Косова, онда би требало ићи на модел Северне Македоније скроз. Да Срби имају уставни статус као што имају Албанци у Северној Македонији, да се промени име из Република Косово у Косово и Метохија, да свуда буду натписи и на српском на ћирилици (нпр. данас ватрогасци у Грачаници имају на возилима натписе на албанском и тд.), да се дозволи пословање свих наших фирми доле, од железнице и Телекома до Ер Србије, да се направи отклон од тековина УЧК - да аеродром Приштина промени име (као што је у Скопљу мењао), да војска Косова и Метохије нема тековине УЧК и да буде попут ОС БиХ, да Срби морају да буду у власти као што Албанци морају у Северној Македонији.
Čoveče, nemoj da shvatiš ovo kao moju nameru da te vređam, ali gledam te kako iz komentara u komentar potpuno ignorišeš realnu sliku na terenu i izvlačiš pogrešne zaključke.

Srba na Kosovu ima koliko, 4-5-6%? Albanaca u MK ima 25%. Kako onda možeš da porediš te dve situacije? Jbmumiša, nemaju nikakve dodirne tačke jedna s drugom, u praktičnom smislu.

I ne pitamo se apsolutno ništa, nismo mi ti koji postavljaju bilo kakve uslove.
 
Нема везе колико нас има, већ што ми треба да их признамо као држава.
 
Нема везе колико нас има, већ што ми треба да их признамо као држава.

Pa nismo mi baš ravnopravni igrači na tom stolu gde bi se tako nešto pregovaralo.

Mi smo trenutno stavljeni u situaciju gde treba da radimo kako nam je rečeno, inače nećemo napredovati ni makac po bilo kom pitanju. Za sad se radi o ucenama, ne bih isključio ni prisilu u budućnosti, sa ovim ludakom je sve moguće.

Da li je neko ko je oboren na asfalt, sa licem prema zemlji, rukama iza leđa i lisicama oko zglobova u poziciji da izgovara rečenicu "OK, prihvatam šta tražite, ALI..."?
 
Vrh