Šta je novo?

Izbori 2024

E to ne bi znao da nisi napisao velikim slovima nato. Ovo me podseca na pricu o dva mafijasa koji se uclane u stranku iz interesa kako bi zidali na nekoj lokaciji koju su kaparisali ali se pojavi treci sa lokalnim momcima i kaze bezite majmuni i ja sam u stranci
 
Ако некога интересује, ово је снајпериста специјалне јединице КПС, ветеран УЧК који је пресудио нашим парамилитарцима.
Screenshot_20230926_073325_Instagram.jpg
 
Ratnim zločincima se kliče od Vardara do Triglava, bez izuzetka. Čak i Slovenija krije da su 1991. ubijeni mladići koji su se predali TO Slovenije.
Ta UČK zastava se uvek pojavljuje pred nemačkim ambasadorom. UČK brani 99,9% Albanaca, ne možeš naći 10 intelektualaca koji bi kritikovali njihovu borbu. Kod nas možeš uvek naći takve koji pljuju Srbe, to im je omiljeni sport. Bar kod nas postoje kritičari, toga nema kod suseda.

Uvek se setim onih umetnika sa Kosova što su ovde učestvovali na Mirditi. Okupili se svi plaćenici iz Srbije i okolnih zemalja. Tu klasične priče o prijateljstvu, o osudi zločinaca i slično. Naravno, Srbi su zločinci i to treba osuditi. Naši su najžešći. Onda se ti isti vrate na Kosovo i dizajniraju plakate za bilborde na kojima se pruža podrška Tačiju, Veseljiju i ostaloj družini optuženoj za ratne zločine. Možete zamisliti da naši liberali prave plakate za generala Lazarevića? To vam je pravi primer kako funkcionišu stvari. Posle su ovi naši kao bili uvređeni... Nikom ništa.
 
Poslednja izmena:
Ratnim zločincima se kliče od Vardara do Triglava, bez izuzetka. Čak i Slovenija krije da su 1991. ubijeni mladići koji su se predali TO Slovenije.
Ta UČK zastava se uvek pojavljuje pred nemačkim ambasadorom. UČK brani 99,9% Albanaca, ne možeš naći 10 intelektualaca koji bi kritikovali njihovu borbu. Kod nas možeš uvek naći takve koji pljuju Srbe, to im je omiljeni sport. Bar kod nas postoje kritičari, toga nema kod suseda.
Tacno. Jedna od retkih stvari koja je kod nas bolje je sto su ljudi manje ostrasceni i ideoloski uniformni.
Mozda je to zato sto se kod nas nista ne shvata previse ozbiljno.
Cak i u tim "razvijenijim" krajevima, kao CRO i SLO je ta nacionalna ideologija nenormalno ozbiljno shvacena da se ne uzima u obzir da i oni mogu imati zlocince.
Kod nas slika nije toliko crno bela.
 
Forsiranje da je veteran UČK ima za cilj da ti apriori donese sud o nečemu. Meni prvom učk automatski stvara gađenje ma šta da je kontekst.

Da si me pitao pre sedam dana da l ima učk u rosu jedinicama ili kosovskoj policiji ja bih rekao verovatno svaki drugi. Kao što i kod nas ima gomila srpske dobrovoljačke garde, škorpiona, belih orlova, crvenih beretki, i tako dalje. I u policiji, i u vojsci, i u vlasti.

Isto kao što mi baštinimo Mladića i kapetana Dragana, tako i oni Tačija i Haradinaja. Sin predsednika čekao kapetana Dragana da sleti na aerodrom, i dao mu stan, kola i punu kesu para.

Ovo je dokaz kako je glupava vlast u prištini, jer će da navuče veliku bedu na vrat svom snajperisti. A sa druge strane informer će da ispira usta "evo učk legionara smeje se što je ubio našeg sirotog vozača ambulantnih kola koji je samo hteo da prehrani decu".

A mi i dalje ne znamo ni ko je formirao jedan ceo vod, opremio, naoružao, i komandovao. Koja je svrha tog voda. Šta su radili u pola noći pod punim naoružanjem, i zašto su pravili barikadu? Zbog čega su otvorili vatru na policajce, sa slike se vidi da je to najobičniji čičica, znači na neke saobraćajce. Kako se stvar završila? Ima li lica krimogene prošlosti, da li su držali monahe kao taoce? Koliko ih je u novom pazaru završilo?

*Ne odnosi se protiv tebe Došljak, nego pričam kako se rastače priča, a ne znamo ključne stvari.
 
Ово "види га, бивши УЧК-овац!" за наоружаног косметског Албанца је равно ономе "у Будимпешти лепо, ал` све Мађари!" или древној мудрости "сви таксисти кола возе".

Али Ћосићевско-Михизовски самоубилачки национализам не може ништа паметније да смисли. Од тог губитничког концепта се треба одметнути, треба се еманциповати.
 
Forsiranje da je veteran UČK ima za cilj da ti apriori donese sud o nečemu. Meni prvom učk automatski stvara gađenje ma šta da je kontekst.

Da si me pitao pre sedam dana da l ima učk u rosu jedinicama ili kosovskoj policiji ja bih rekao verovatno svaki drugi. Kao što i kod nas ima gomila srpske dobrovoljačke garde, škorpiona, belih orlova, crvenih beretki, i tako dalje. I u policiji, i u vojsci, i u vlasti.

Isto kao što mi baštinimo Mladića i kapetana Dragana, tako i oni Tačija i Haradinaja. Sin predsednika čekao kapetana Dragana da sleti na aerodrom, i dao mu stan, kola i punu kesu para.

Ovo je dokaz kako je glupava vlast u prištini, jer će da navuče veliku bedu na vrat svom snajperisti. A sa druge strane informer će da ispira usta "evo učk legionara smeje se što je ubio našeg sirotog vozača ambulantnih kola koji je samo hteo da prehrani decu".

A mi i dalje ne znamo ni ko je formirao jedan ceo vod, opremio, naoružao, i komandovao. Koja je svrha tog voda. Šta su radili u pola noći pod punim naoružanjem, i zašto su pravili barikadu? Zbog čega su otvorili vatru na policajce, sa slike se vidi da je to najobičniji čičica, znači na neke saobraćajce. Kako se stvar završila? Ima li lica krimogene prošlosti, da li su držali monahe kao taoce? Koliko ih je u novom pazaru završilo?

*Ne odnosi se protiv tebe Došljak, nego pričam kako se rastače priča, a ne znamo ključne stvari.
Kod nas barem postoje kritičari, u drugim zemljama gotovo da ne postoje. To je suština. Kada neko usijane glave vidi da se veličaju Naser Orić, Atif Dudaković, Jašari, onda i on u inat počne da klične Mladiću. Gotovo svi zločinci na drugim strana su pušteni ili su nacionalni heroji susednih država. Više je to neki inat nego neka prava podrška srpskim generalima.

To je Vučićeva Srbija smislila, to su njegovi ljudi. Rekoh već da što kasnije ode, to će biti više štete. Već je od države napravio deponiju, a ako ostane još...
 
Forsiranje da je veteran UČK ima za cilj da ti apriori donese sud o nečemu. Meni prvom učk automatski stvara gađenje ma šta da je kontekst.

Da si me pitao pre sedam dana da l ima učk u rosu jedinicama ili kosovskoj policiji ja bih rekao verovatno svaki drugi. Kao što i kod nas ima gomila srpske dobrovoljačke garde, škorpiona, belih orlova, crvenih beretki, i tako dalje. I u policiji, i u vojsci, i u vlasti.

Isto kao što mi baštinimo Mladića i kapetana Dragana, tako i oni Tačija i Haradinaja. Sin predsednika čekao kapetana Dragana da sleti na aerodrom, i dao mu stan, kola i punu kesu para.

Ovo je dokaz kako je glupava vlast u prištini, jer će da navuče veliku bedu na vrat svom snajperisti. A sa druge strane informer će da ispira usta "evo učk legionara smeje se što je ubio našeg sirotog vozača ambulantnih kola koji je samo hteo da prehrani decu".

A mi i dalje ne znamo ni ko je formirao jedan ceo vod, opremio, naoružao, i komandovao. Koja je svrha tog voda. Šta su radili u pola noći pod punim naoružanjem, i zašto su pravili barikadu? Zbog čega su otvorili vatru na policajce, sa slike se vidi da je to najobičniji čičica, znači na neke saobraćajce. Kako se stvar završila? Ima li lica krimogene prošlosti, da li su držali monahe kao taoce? Koliko ih je u novom pazaru završilo?

*Ne odnosi se protiv tebe Došljak, nego pričam kako se rastače priča, a ne znamo ključne stvari.
Пази, Албански медији на Косову су сами изнели овај податак уз коментаре типа алал вера јуначе, херој онда, херој и сад.
Њима је битно да се позову на тековине УЧК као државотворне тековине и да их истичу.

Ја сам искрено мислио да су Енглези када су испред УНМИКА формирали КПС ипак пробали људе, пошто Срби у КПС нпр. нису смели да буду претходно у МУПу Србије.

То да има Аркановаца, беретки и белих орлова у нашој војсци и МУП је неистина.
Једино знам за једног официра жандармерије који је био прво у Книнџама аутоматски и у милицији Крајине, па је по избеглиштву примљен у милицију у Новом Саду. Иначе је МУП последњих година гледао да пензионише све ветеране са Косова.

Није на месту ни аналогија Тачи-Харадинај - генерал Младић- капетан Драган. Била би када би нпр. Младић био председник а Драган премијер. Или да нпр. аеродром у Сурчину носи име Гишке и Белог из Вукове гарде или Медића из шкорпиона, као што је у Приштини назван по Јашарију.

У суштини си управу да се Албанци радују што су побили наше милитанте.

И истина је да нпр. нико у Хрватској неће доводити у питање Олују и Готовину, нико у федерацији БиХ неће доводити у питање Насеља Орића, и на Косову нико од Албанаца неће доводити у питање легитимност борбе УЧК.
Код нас нема таквог једноумља.
 
"Влада Републике Србије прогласила је, на данашњој ванредној седници, 27. септембар 2023. године за Дан жалости поводом трагичних догађаја на Косову и Метохији."

Сада долазимо у интересантну ситуацију где као држава независна од КиМ у очима запада жалимо за терористима у суседној држави.
 
Veoma cesto su teroristi za nekog borci za slobodu.

Uzmimo primer Ariela Sarona koji je bio 1949. terorista, organizovao je sistematski genocid nad Arapima.
Kasnije je postao predsednik Izraela.
Jaser Arafat u Izraelu je bio ozbacen kao teroritsta, pa je kasnije od istog izraela bio priznak kao predsednik Palestinaca, da bi ga na kraju Zapad i Izrael proglasili za teroristu pa je bio otrovan.
Mijo Baresic, bio ustaski terorisata, posle pozvan kao cenjeni pripadnik dijaspore, ali se zamerio nekom kriminalnom klanu pa je ubijen u svojstvu branitelja Hrvatske i borca za slobodu.
 
Ratnim zločincima se kliče od Vardara do Triglava, bez izuzetka. Čak i Slovenija krije da su 1991. ubijeni mladići koji su se predali TO Slovenije.
Ta UČK zastava se uvek pojavljuje pred nemačkim ambasadorom. UČK brani 99,9% Albanaca, ne možeš naći 10 intelektualaca koji bi kritikovali njihovu borbu. Kod nas možeš uvek naći takve koji pljuju Srbe, to im je omiljeni sport. Bar kod nas postoje kritičari, toga nema kod suseda.

Uvek se setim onih umetnika sa Kosova što su ovde učestvovali na Mirditi. Okupili se svi plaćenici iz Srbije i okolnih zemalja. Tu klasične priče o prijateljstvu, o osudi zločinaca i slično. Naravno, Srbi su zločinci i to treba osuditi. Naši su najžešći. Onda se ti isti vrate na Kosovo i dizajniraju plakate za bilborde na kojima se pruža podrška Tačiju, Veseljiju i ostaloj družini optuženoj za ratne zločine. Možete zamisliti da naši liberali prave plakate za generala Lazarevića? To vam je pravi primer kako funkcionišu stvari. Posle su ovi naši kao bili uvređeni... Nikom ništa.
Ovo sam bar sto puta cuo od Hrvata kako pricaju o nama. Mi imao cast i ponos i svi smo nacionalno svesni, a oni su puni komunjara koji mrze svoju zemlju.
 
A mi i dalje ne znamo ni ko je formirao jedan ceo vod, opremio, naoružao, i komandovao. Koja je svrha tog voda. Šta su radili u pola noći pod punim naoružanjem, i zašto su pravili barikadu? Zbog čega su otvorili vatru na policajce, sa slike se vidi da je to najobičniji čičica, znači na neke saobraćajce. Kako se stvar završila? Ima li lica krimogene prošlosti, da li su držali monahe kao taoce? Koliko ih je u novom pazaru završilo?
Ovo gore su kljucna pitanja koja nece postaviti niko iz rezimskih medija i niko sa N1.
 
И они исто мисле за тебе.

Иначе, слављење тројице погинулих српских... побуњеника као хероја је већ почело, што је и очекивано (то из нашег угла, објективног колико је могуће, нису тек тако терористи и убице, мада за Албанце, пардон "жвалаве Шиптарчине", а и за трећу страну, јесу). Екипа "дупли-стандарди-Адем-Јашари-Нагорно-Карабах-њањањањања" невера.

Највеће зло је та прича о дуплим стандардима.
 
Poslednja izmena:
Veoma cesto su teroristi za nekog borci za slobodu.

Све ми је јасно, али ми морамо да ускладимо спољну политику са Бриселом ако нам је циљ улазак у унију или сам ја нешто сањао па нам то заправо није циљ?
 
Briselski sporazum koji smo potpisali i na koji se svaki dan pozivamo da treba se postuje

7. На Косову ће постојати јединствене полицијске снаге које се зову Косовска полиција. Сва полиција на северу Косова ће бити интегрисана у оквир Косовске полиције. Плате ће исплаћивати само Косовска полиција.

Dakle, mi zvanicno priznajemo tu policiju, kakav onda dan zalosti zbog terorista koji su pucali na zvanicnu policiju?
 
Сетимо се да је УЧК убијала сељаке на њивама, отимала рударе, пуцала на децу, минирали гробља, дизали аутобусе у ваздух.
Ови наши партизани су пуцали на полицију коју сматрају непријатељском. Нећу да их дижем сад у некакве јунаке и хероје, али је и даље све плитко, шта као пуцали на неке граничаре да би постигли шта? И одједном су у обручу.

То што је Вучић признао Косовску полицију каква јесте је само једна од бројних издаја у низу које је начинио.
 
А наша полиција мазила албанске цивиле. Отргни се ти од тог резона, паметан си човек, у стању си. Неком глупљем не бих писао.

Заебите то више.
 
И они исто мисле за тебе.

Иначе, слављење тројице погинулих српских... побуњеника као хероја је већ почело, што је и очекивано (то из нашег угла, објективног колико је могуће, нису тек тако терористи и убице, мада за Албанце, пардон "жвалаве Шиптарчине", а и за трећу страну, јесу). Екипа "дупли-стандарди-Адем-Јашари-Нагорно-Карабах-њањањањања" невера.

Највеће зло је та прича о дуплим стандардима.

Све док се ми будемо држали чврсто става да Косово није незавнисна држава онда и из наше перспективе то није ни легитимна полиција већ нелегална наоружана скупина албанаца из наше јужне покрајине, у очима срба они су терористи јер делују против законито и против уставно законима Србије.

Е сад цео западни свет је њих признао као независну државу и та наоружана скупина је званични орган реда у тој држави коју ми не признајемо.

И шта ћемо сад, ми било шта што будемо предузели насиљем бићемо означени као терористи, зато је бојкот избора на северу била таква грешка да то да смо иоле нормална држава то би захтевало оставку свих чланова владе и председника.
 
А наша полиција мазила албанске цивиле. Отргни се ти од тог резона, паметан си човек, у стању си. Неком глупљем не бих писао.

Заебите то више.
Па мурија као мурија, у свакој земљи је иста. Нису ни њихови пандури ништа бољи према нама.
Али овај наш покушај гериле и Учк нису за поређење. То је већ комуњарски резон да су усташе и четници исто нпр. А видели смо шта се изродило из тога.
 
Сетимо се да је УЧК убијала сељаке на њивама, отимала рударе, пуцала на децу, минирали гробља, дизали аутобусе у ваздух.
Ови наши партизани су пуцали на полицију коју сматрају непријатељском. Нећу да их дижем сад у некакве јунаке и хероје, али је и даље све плитко, шта као пуцали на неке граничаре да би постигли шта? И одједном су у обручу.

То што је Вучић признао Косовску полицију каква јесте је само једна од бројних издаја у низу које је начинио.
Pa ok, mozemo svi da mislimo da su oni heroji, kako kao drzava mozes zvanicno to da opravdas? Ubijeni tesko naoruzani ljudi koji su pucali na policiju i jednog ubili i sad dan zalosti zbog njih?
 
Vrh