Šta je novo?

Izbori 2024

Odvratni su. Nije ni čudo što ih mrzi cela istočna Evropa i ex SSSR republike.
Мрзи и нас цела западна Европа. И ми смо одвратни?

Не знате ни каква је то емисија, ни ко су учесници ни о чему је говора али је битно да се пљуне онако кафански.

Сад што и сам запад не би да се замера Турској оставило је Јермене потпуно на цедилу без ичије залеђине. Остали су без икаквих позитивних опција, слично као и ми са КиМ.
Боли њих за Турску, то је Амерички проблем. Пустили су Јермене низ воду јер им после јефтиног руског гаса остаде само још гасовод из Азербејџана.
 
Neverovatno je da posle nekoliko decenija i laznih obecanja od strane Amerike Srbiji, Bosni, CG,MK, Ukr, Gruziji...lista je poduza, Jermeni rese da ne vole Putina vise i da im se smesi evropska buducnost. Rusi ih ostave na cedilu, Azeri pobede i ociste zemlju a sad ce ceka progres za Jermene. Nebitno kakav je Putin i Rusija uopste, prosto je to bilo cisto samoubistvo u najgorem trenutku i oni su to dobrovoljno uradili.
te bivse turske zemlje sanjaju americki san.
 
Велике Бугарске
1695672284032.png


To je nama naša majčica htela dati...ali je srećom bila onemogućena.
 
Интереси. Руси су тада гледали на Бугаре као на веће русофиле и сматрали су да би за њих било практичније да Бугарска избије на Јадран.
 
Шта би са преосталим деловима Србије на тој карти?
 
@Дошљак
Samo ih ti opravdaj, da ti bude lakše.

A gde vam je onde, u Nagorno Karabahu, genocid koji pominjete? Ko je one poterao jataganima da sednu u kola? Janičari?

Da nismo, możda, mi istočnog obreda, malo plačip...? Kurchenje na max, pa pukneš - pa begaj, pa cmizdri na nepravdu. Svi isto. Da nije zbog crnih mantija, načina crkvenog pojanja, dekadentnosti poput institucije monaštva, poštovanja leševa... ili zbog opšte društvene drugorazrednosti ipak?

I onaj je sinoć cvileo ko tetka. Imamo li mi muški princip ovde uopšte, imalo?
 
Mislim da Rusija nikada nije priznavala NK kao deo Jermenije. Takodje Jermenija se odavno odlucila za "evropski put". Imali su i kolor revoluciju u tom smislu.
 
Мрзи и нас цела западна Европа. И ми смо одвратни?

Не знате ни каква је то емисија, ни ко су учесници ни о чему је говора али је битно да се пљуне онако кафански.


Боли њих за Турску, то је Амерички проблем. Пустили су Јермене низ воду јер им после јефтиног руског гаса остаде само још гасовод из Азербејџана.
Азери, Осети, Ингушети, Чечени и многи други Кавкаски народи су сродни и везани са Турцима, и спадају у Турску интересну сферу, тако да је Турска јако битан фактор и западу. Ердоган им се свакако не свиђа али вероватно калкулишу да је боље да га трпе док не пређу неку границу.
 
@Дошљак
Samo ih ti opravdaj, da ti bude lakše.

A gde vam je onde, u Nagorno Karabahu, genocid koji pominjete? Ko je one poterao jataganima da sednu u kola? Janičari?

Da nismo, możda, mi istočnog obreda, malo plačip...? Kurchenje na max, pa pukneš - pa begaj, pa cmizdri na nepravdu. Svi isto. Da nije zbog crnih mantija, načina crkvenog pojanja, dekadentnosti poput institucije monaštva, poštovanja leševa... ili zbog opšte društvene drugorazrednosti ipak?

I onaj je sinoć cvileo ko tetka. Imamo li mi muški princip ovde uopšte, imalo?
Не оправдавам их. Велики као велики, искоришћавају мале за своје интересе.

Ово избеглиштво из НК ме подсећа на избеглиштво Срба из Сарајева након рата.

Оно није да и остали немају своја туговања. Нпр. Јевреји за холокаустом, муслимани за Палестином, Енглези за колонијама...

Вучић је одувек краљ патетике и жалопојке. Класичан "покрао нас судија" делија.
 
Власти је најбитније да остане на власти. Зато је унутрашњи непријатељ већа претња од спољашњег.
Иначе погледајмо хронолошки тензије на Космету како се поклапају са изборима. То Курти и Вучић штелују један другом рејтинг.
 
Вучић је:

- организовао ово, или;
- био упознат, али без учешћа у организацији, или;
- није ни био упознат.

Ево, свака од ових опција је разлог за моменталну оставку целе владе, и хапшење шефова служби и надлежног министра.

До јуче је постојао какав-такав сентимент о угрожености Срба на северу Косова, а сада постоји само сентимент Срба терориста, и што би рекао Тачи (док се Вулин шепурио у оним његовим ложачким лајфстајл војничким мајицама) - парамиљитар!
 
A naše budale, ne, teraj dalje, nikom ništa.. do '95. god, kada su ih se konačno rešili..

I to nije glup narod? Pa ima li većih bu****? Da se ne zezamo.. mene više uopšte ništa ne može da začudi u ovoj zemlji.
To je deo naroda koji ne poštuje sebe, isti takvi su danas za ulazak Srbije u NATO.
 
Вучић је:

- организовао ово, или;
- био упознат, али без учешћа у организацији, или;
- није ни био упознат.

Ево, свака од ових опција је разлог за моменталну оставку целе владе, и хапшење шефова служби и надлежног министра.

До јуче је постојао какав-такав сентимент о угрожености Срба на северу Косова, а сада постоји само сентимент Срба терориста, и
da, u normalnim drzavama bilo bi tako. ovde ne. ovde ga jos vise vole jer zrtva
 
@Дошљак
Samo ih ti opravdaj, da ti bude lakše.

A gde vam je onde, u Nagorno Karabahu, genocid koji pominjete? Ko je one poterao jataganima da sednu u kola? Janičari?

Da nismo, możda, mi istočnog obreda, malo plačip...? Kurchenje na max, pa pukneš - pa begaj, pa cmizdri na nepravdu. Svi isto. Da nije zbog crnih mantija, načina crkvenog pojanja, dekadentnosti poput institucije monaštva, poštovanja leševa... ili zbog opšte društvene drugorazrednosti ipak?

I onaj je sinoć cvileo ko tetka. Imamo li mi muški princip ovde uopšte, imalo?
Плач***** су у Бг-у и околини, што ће ускоро/поново бити цела Србија.

ВРС је у последњем рату победила, до мешања НАТО-а је држала скоро 3/4 Босне и то у сукобу са две непријатељске војске, НАТО-ом и подметањем ногу из Србије. Коридор и Митровданска офанзива су најславније српске победе од пробоја солунског фронта

ВРСК, ловачко пензионерско друштво од око 40к људи је исто тако, под контролом држала непријатељску силу од 300-400к све до здружене НАТО операције

О другом и првом светском да не причам, па балкански ратови, цели 19. век...Пропорцијално гледано ми смо били народ најхрабрији у савременој историји и ту не знам ко нам може стати на црту.

Друга је ствар што су црвене банде и потом ови изроди из последњих деценија културу сећања на давне и културу истицања домета скорашњих победа потпуно избрисале управо зато да бисмо данас имали ово стање понора духа и свести скоро сваког појединца у нашем друштву. Окупирана, затрована олупина од народа смо.
 
Ne bi tako bilo da se nije klicalo i ne kliče ratnim zločincima i njihovim delima.
 
Људи бирају шта желе да виде. О узвишеним моралним начелима "најужих" Срба од 90их на овамо, због којих им је тобоже огађено српство заиста не бих.
 
Vrh