Šta je novo?

Forumski kviz

Ja sam iz provincije, mi to nismo imali :( Samo PanErotiku.
@Noki jesi isao u Kabare s ekipom da gledas Branku? Kako je ona gola izgledala to svi mi tada mladji znamo... striptizete su cesto bile polugaraganke. :)
Скоро ми другар из околине Драгиња причао, његов неки комшија хтео да се убије због Бранке, заљубио се у њу, а она била са пола села и још три суседна :D

Извините на оффу, Икарус је основан 1923. у Новоме Саду (хееј).
 
Branka Blek Rouz je imala noćni klub u Kneza Miloša, u onoj zgradi Saveza Inžinjera, u podrumu. Znam to jer je moja sadašnja firma imala tamo kancelariju (na spratu :) ), pa su morali strancima da objašnjavaju neke stvari.

A Šana, mislim da je imala muža zelenaša, čak bih rekao da je živela na NBG negde u mom kraju (preko puta Hale Sportova)
 
Ајмо нешто лагано. Одакле је родом чувени глумац Чкаља?
 
ОК. ајмо нешто из вечерње школе за камионџије :)

Да смо у позној средњовековној Србији, а да је којим случајем Милош Вучевић у једнакој милости властелинској, па га желе на истом месту на које га је рукоположио војвода од Бугојна, коју би функцију овај раб божји обављао?
 
Не... односно, на грцком то знаци "да". Тацан одговор.

Конкретно, велики (мега) логотет; обични логотети су били нижи државни службеници, а овај је службовао као отприлике премијер министар.
 
Е сад, инспирисан сопственом јучерашњом локалпатриотском репортажом, желео бих да питам следеће: Зашто се понајбољи малопродајни објекат на Дорћолу зове "Алонсо"?
 
neki nespretan prevod za samoposlugu?
 
Po španskom lancu supermarketa Alonso s kojim je C market Radule sklopio ugovor o partnerstvu početkom devedesetih godina minuloga stoleća.
Тако је, браво. Првовенчани министар Радуле (Слободан), је урадио баш такву једну ујдурму, која никад није у потпуности заживела, али је назив остао и дан-данас:
1722584861666.png


Извор за фотографију је сајт фирме која се бави чишћењем графита. :)
 
Sledeće pitanje nas zadržava u granicama Španije i povezuje s osnovnim temama ovog foruma (ali i friškim duhom olimpizma): kako se zove titulom ovenčani arhitekta koji je projektovao televizijski toranj na brdu Tibidabo, podignutom povodom LOI u Barseloni 1992?
 
Vrh