Šta je novo?

Forumski kviz

Kako se transliteruje Predrag Drobnjak na grčku latinicu?
 
Latinicu Panto… šalim se, to je to, samo mislim da posle g na latinici ide i k
Prentragk Ntrompniak
 
Забавни су и Амери, са својим глупавим (мада њима корисним) поређењима по звучности, па је Предраг на енбеа сајту: "Pray drug",

Забавани би на грчкој латиници били и Mpontirogka и Omprantovitz.
 
Ajd onda ovako, u svetlu aktuelnih događaja: Koji poznati evropski košarkaš je osamdesetih prvi otišao u NBA, i tamo uspešno zaigrao, pokrenuvši talas koji dotad nije zapljuskivao američke obale (parkete).
 
Ohi. Njega su propustili Boston Seltiksi, pa su posle rekli da im je to najveća greška u povesti.

Ali jeste Balkanac...
 
Ako me sećanje dobro služi, mislim da je neki Bugarin u pitanju.
Jeste Bugarin, Georgi Gluškov, veoma snažan centar. Nije bio anonimus ni blizu - komunističke zemlje su imale razvijen sport i Bugari su nas često pobeđivali u košarci, čak i osamdesetih u nekim kvalifikacijama za EP jednom je bilo 20 razlike, to sam gledao na TV-u.

Imao je odličnu sezonu sredinom osamdesetih, mislim u Finiksu, a onda je prso. Sad je bugarski ministar sporta. Poklopilo se da sam jutros u kolima, na autoputu, prethodno postavivši ovo pitanje, slušao njegovu izjavu za Radio Plovdiv.

Svet je mali.
 
Да ли је монотони глас спикера са радио Пловдива саопштавао и температуриште од толико и толико градуса у свим већим градовима? Мене, кад то није успавало, ништа неће!

Иначе, никад чуо за дотичног Бугарина, па ни на радио Пловдиву. :)

@Мџе је био најближи, па може да приупита нешто, да не часимо часа...
 
Како се тачно зове један од наших најпознатијих естрадних уметника - Ђани?
 
Да ли је монотони глас спикера са радио Пловдива саопштавао и температуриште од толико и толико градуса у свим већим градовима? Мене, кад то није успавало, ништа неће!
Čitao je, ali ništa bez vodostaja na rekama. Reka Tisa - Tisabeč 104, jedan-nula-četiri, pa na francuskom i ruskom... :)

Bio je i prilog o tuči navijača gradskih rivala Boteva i Lokomotive pred derbi, sa izjavom 'kmeta' (gradonačelnika) kako to nije hubavo i sa audio-snimkom makljaže (!), pa je bilo i dinamike na radio-talasima.

A Đani beše Ljubiša? Al prezime ne znam.
 
Неформалних пола лајка на пост изнад, јер одговор није тачан.
 
Vrh