Šta je novo?

Forumski kviz

Beše Šešelj dovodio nekog njegovog lažnog potomka devedesetih.

Kad smo kod Moskve, evo jedne komuno-beobildovske boleštine:

Po kom političaru se do sloma sovjetskog sistema zvao moskovski metro? :)
 
Nije. Pa, napravio ga je Staljin...

Treba dobro znati nomenklaturu njegovih glavnih (i preživelih) komesara-ubojica, da bi se nabo' odgovor (hint: nije Kliment Vorošilov, ali taj rang) - ili biti fanatičan metro-proučavalac-sledbenik, kakvih na ovom fotumu ima, pa to, jednostavno, znati (kao Marksizam)...
 
Метро Берије? Вероватно није, али ајде кад сам кренуо да гађам насумице.
 
On je popio metak u potiljak :)
Ovaj iz odgovora je umro kao starac, otprilike kad i SSSR.

Hint 2: Hazarski rečnik
 
Jes, stvarno, zvao se posle po Lenjinu, sad proverih; ja mislio da je sve vreme bio Метрополитен имени Лазара Моисе́евича Кагановича, ko što ga je brka bio nazvao, kad ono promenili :)

Onda je Goje pogodio.
 
Какав хичкоковски расплет. Ајде да наставимо са шарањем. Шарај, шарај Шано је песма, а питање је двојако: Ко је извођач, и ко глуми у споту (име и професија)?
 
@JohnnyLee тачно. Молим да уз ново питање ипак напишеш и Шанину професију.
 
^^Znati ko su Vesna Počuča Šana ili recimo Branka Black Rose spada u domen opšte informisanosti... 🙃 šta god mislio ili ne mislio o čitavoj industriji za odrasle u čije okvire kao lajt varijanta spada i striptiz, striptiz klubovi...

Ako si rođen 80tih a bio pubertetlija s krajem milenijuma i početkom novog a da ta lica na tv-u nisi zapazio... Pitam se da li si odrastao u Srbiji uopšte 😄

Mene uvek kod tih i sličnih faca fascinira kad gostuju u talk show emisijama, a pogotovo onim koje su nivo iznad i pretenduju da na ozbiljan način obrade neku važnu društvenu temu... i onda rame uz rame sa ne znam, psihologom, sociologom i recimo nekim mladim glumcem, svoje mišljenje na temu daje i Branka Black Rose...

A teme mogu biti razne pa u okvirnu nje brojna pitanja se jave, da li mladi danas izlaze suviše rano ili koliko je danas materijalno važno, a kako je bilo nekad? Kako je ona učila svoju decu, šta da vrednuju kod suprotnog pola? Šta nju danas začudi kod mladih, a razlikuje se od vremena kad je onda bila mlada. Koliko se devojke danas slobodno oblače za večernji izlazak? Da li je to suviše jeftino, napadno ili otrkiveno... Šta je prikladno za restoran a šta za striptiz bar. (Tu se setim Pantografa, da se u trenerci ne ide u centar grada, letaloun bioskop i kako ja na to gledam kao neko ko u centru grada živi i svakodnevno u taj isti centar izlazi) Koliko je striptiz uvezan sa prostitucijom. (Tu se u principu nagoveštava odgovor, da je u njenom slučaju to jasno razdvojeno ili da njene devojke otkad je otvorila striptiz bar to ne rade, ali da naravno ima brojnih primera na drugim mestima, koji dokazuju suprotno...) Da li se i koliko pozivaju na boga, pravoslavlje i tradiciju dok iznose svoje stavove o svim društvenim anomalijama koje primećuju oko sebe...

Meni je to jedno društveno bogatstvo, lakmus papir socijalnog zdravlja, direktan uvid u dušu društva, da nema dalje...

Na ovoj temi je okupljen sam krem društva i vas par niste dovoljno reprezentativni da bih išta validno zaključio o nama tj. Srbima. Vi ste lažna slika društva, parcijalno posmatrani, tek u sklopu svih potencijalnih dekadencija, ja dobijam pravu sliku o nama.

Da posmatram samo vas par koji se ovde najviše vrtite rekao bih, pametni, napredni, progresivni, bez lažnog moralisanja, informisani, svestrani, dovitljivi, doziranog humora, pristojni. Srbi kao nacija za divljenje.

Dajete vrlo površan uvid i zato moram da gledam dalje. 😊
 
@JohnnyLee тачно. Молим да уз ново питање ипак напишеш и Шанину професију.

одговорићу ти овим цитатом:

^^Znati ko su Vesna Počuča Šana ili recimo Branka Black Rose spada u domen opšte informisanosti... 🙃 šta god mislio ili ne mislio o čitavoj industriji za odrasle u čije okvire kao lajt varijanta spada i striptiz, striptiz klubovi...

Ako si rođen 80tih a bio pubertetlija s krajem milenijuma i početkom novog a da ta lica na tv-u nisi zapazio... Pitam se da li si odrastao u Srbiji uopšte 😄

али да испуним форму, стриптизета и власница првог секс шопа у Југославији

које године је основан Икар(б)ус?
 
@Noki jesi isao u Kabare s ekipom da gledas Branku? Kako je ona gola izgledala to svi mi tada mladji znamo... striptizete su cesto bile polugaraganke. :)
 
Ja sam sa Voždovca mi smo gledali na vhs-u i na palmi noću u 2... mada bilo je i časopisa 🙂 bilo je svačega 😄 bio je jedan izmrcvareni časopis koji je čuvan napolju u kraju na skrovitom mestu da ga svako vrati kad završi... čitanje 🙂 i dosta dugo je bio uredno vraćan... bili smo savesni klinci...

@centarfor

Ja sam imao malo drugačiju ekipu 🙂 nismo na kabare..
 
Vrh