Srpski traktor otišao u istoriju
Srpski traktor otišao je u istoriju. Industrija motora i traktora zaustavila je kompletnu proizvodnju, a ovih dana sud će doneti odluku o stečaju.
B92
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1025222
Srpski traktor otišao u istoriju
Srpski traktor otišao je u istoriju. Industrija motora i traktora zaustavila je kompletnu proizvodnju, a ovih dana sud će doneti odluku o stečaju.
За половну опрему и алате нико није ослобођен плаћања царине и пореза, па ни физичка лица, а о правним да и не говорим. Можда инвалидна лица у неком мањем износу плаћају ове дажбине у зависности од степена инвалидности, нисам баш сигуран. Кад та лица увозе аутомобил, неки од њих су ослобођени 100% плаћања царине, мислим од 80 до 100% инвалиднсти.boca-ica":39spq2gp je napisao(la):Kada budu doneli uredbu o slobodanom uvoz polovnih mašina i alata
da bez carine, taksa poreza i ostalog fizička lica mogu da ih uvoze
moci ce da se prica o nekoj ozbiljnoj (industriskoj) ekonomiji Beograda
Бивши директор: Беобанка би и данас могла да ради, уништени смо да би се створио простор за странце!
С. Моравчевић | 12. новембар 2015. 19:16 | Коментара: 22
Златан Перучић: Некада највећа банка у југоисточној европи има већа потраживања него дуговања. Не постоји земља која је уништила своје банке
БЕОБАНКА би могла опет да ради! Њена потраживања су већа од дуговања. Зато и не може да се оконча стечај дуг 13 година. Ово тврди Златан Перучић, некадашњи директор Беобанке.
Највећа банка у Југоисточној Европи с краја 20. века са 5.500 запослених и 150 филијала могла би поново да отвори шалтере, само у неком другом простору, јер је њен распродат.
Од дана отварања стечаја до данас од укупно 141 непокретности коју је поседовала Беобанка, продато је 130 укупне површине 33.173,09 квадрата. Све то за свега 1,9 милијарди динара! Поред тога компензацијом са државом продата су три објекта за 1,1 милијарду динара. Велики део простора је издат за нешто више од пола милијарде динара.
- Не постоји земља на свету која је због начина на који су угашене четири велике банке: Беобанка, Југобанка, Инвестбанка и Београдска банка, уништила свој банкарски сектор, да би отворила врата страним банкама. За свако лоше пословање, крив је менаџмент, али никада пут за решавање кризе није гашење банке. Сведоци смо онога шта је урадила Америка 2008. године. Сменила је директоре, а у банке упумпала новац и сачувала их. А, наше највеће домаће банке са великим угледом у свету су угашене у једном дану, а да за то није било разлога. То је почетак краја српског банкарског сектора.
Према речима Перучића, банкари су 4. јанаура 2002. године добили допис са три реченице у којем се наводи да су банке толико "контаминиране" да морају да се угасе, јер могу да униште домаћу привреду. При томе, управо, Беобанка, Инвестбанка, Југобанка и Београдска банка су биле највећи кредитори наших предузећа од великих система до малих фирми и од њих имала велика потраживања.
- Беобанка је пословала са 80 одсто београдских предузећа и 60 одсто фирми из земље - истиче Перучић. - Највећи клијенти су били из металског и текстилног комплекса. Они су били велики дужници, али која фирма и данас нема проблем. Сва потраживања су била осигурана, односно покривена средствима обезбеђења, пре свега хипотекама. С друге стране, на пример, ИМТ, ИМР су били велики системи који су радили за извоз. Данас не постоје. Финансирали смо Електропривреду, Трепчу, "Бор"... Само Беобанка, Инвестбанка, Југобанка и Београдска банка су кредитирале више од 90 одсто српске привреде. И ове банке су проглашене гробарима домаће економије, а једини спас је био да се сахране саме банке. Дакле, оне су живе закопане, а како је после прошла наша привреда то видимо сада. Дивљачка приватизација их је уништила.
ЧУВАЛИ СРПСКЕ ПАРЕ
- ЗА нас је велики проблем био штедња коју је држава деведесетих година прогласила старом девизном штедњом - каже Златан Перучић. - Беобанка је имала 1,5 милијарди марака депозита. Одлучили смо да направимо материјал како би се та штедња враћала становништву. Предвидели смо да то буде у траншама на више година. Са материјала је скинута прва страница, наш програм је преузет и настала је Национална штедионица, у приватном власништву, која је уз помоћ државе, почела да измирује штедњу у ратама, а затим је продата Еуробанци.
Сутра: Како су "фризирани" завршни рачуни Беобанке, Инвестбанке, Београдске и Југобанке
tragac":tzq33ict je napisao(la):Ajmo (Belo)rusofili, da vas čujem, ugašene su dve srpske FABRIKE traktora da bi se poboljšao plasman beloruskog uvoznika, koji koristi SKLAPAONICU CKD setova kao argument. Sankcije odmah. Ne zbog evroboljševika, nego zbog nas.
tragac":7j862exu je napisao(la):"stf, misliš da su beloruski i srpski traktori mnogo bolji od turskih?