Šta je novo?

Dragan Djilas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bulevarac":3mjc1mbb je napisao(la):
spatiotecte":3mjc1mbb je napisao(la):
Bulevarac, sta te cudi da moras da placas parking u centru grada i za to da izdvojis 50 evra godisnje?
Jel mislis da je parking dzabe u Parizu, Londonu, Milanu?
To je valjda normalna stvar?

Ne nije normalno i nije trebalo da bude tako organizovano. Niti zivim u centru grada, pripadam 3 zoni, niti smatram da treba da placam parkiranje ukoliko autro parkiram ispred kuce gde zivim. Da, treba da platim parkiranje ako zelim da se parkiram po drugim delovima grada gde ne stanujem, ali ne i tamo gde stanujem, Nijet rebala da postoji pretplaata od 60e godisnje, jer se time nije smanjio broj ljudi koji se parkiraju ispred kuce. Tako se ne pomaze stanovnistvu koje jedva sastavlja kraj sa krajem , nego mu nametnes jos 60e godisnje nameta , a mnogi voze autonobile koji vred e ispod 1000 eura.

Eto bunis se sto si u trecoj zoni i sto moras da platis 60 evra godisnje. Te pare koje placas idu u gradski budzet i ne samo preduzecu parking servis. Sa tim parama koje ti dajes za parkiranje se finansiraju razne stvari u gradu.

Ljudima tesko pada da pune gradsku kasu a onda ocekuju da se iz budzeta grada finansira sve i svasta.
A kad je kasa prazna onda grad uzima kredite i ljudi se bune sto se grad zaduzuje. :kafa:
 
spatiotecte":24mmzuxl je napisao(la):
Ako je lako uzeti miliardu evra kredita, zasto to onda nisu uradili gradonacelnici pre njega?

Zato sto to ne sme tek tako da se uzme, covece to je zaduzivanje. Niko se ne usudjuje da stavi tek tako potpis na hipoteku na grad, zato to niko ranije nije radio u tolikoj meri. Budzet grada je 600 miliona evra, a Djilas je stavi grad pod hipoteku i uveliko presisao zaduzenje godisnjeg budzeta grada. Ako je to tebi naivno, onda bas lepo za tebe.

1. Da li je grad uradio nesto po pitanju sluzbi u okviru grada?
2. Da li je jednostavnije dobiti papire za gradjevinsku dozvolu, kakve su naknade, kako su stranci zadovoljni sa tim?
3. Grad je uveo i uveliko placa komunalnu policiju. Kakav si napredak vide sa tim stravicnim ulaganjem i novim zaposlenim koji se sada redovno finansiraju iz budzeta? Da li su se smanjili preprodavci, bahati ljudi koji rade svasta po gradu, da li se ista promenilo njihovim uvodjenjem?
4. Grad je uveo u BusPlus koji sad ukupnim sredstvima pravi gubitke. Sta je stim, zasto je uvedeno kad nema nikakvu svrhu? Jel autobusi imaju monitoring? Da li sada idu redovnije, pitam te npr. vikendom kad nema guzve? Nista se nije promenilo sem sto je uveden trosak.
5. Prokop jeste drzavni, ali neverovatan interes Beograda. Bolje da je Beograd to platio i za to uzeo kredit da bi krenuo u razvoj pa se raskusuravao sa drzavom, a mogao bi kroz placanje u ratama poreza drzavi i sl., bila je ista vlast i u gradu i u republici, mogao je i to da uradi.
6. Da li je reformisao GSP? Toliko godina vlada i to je mogao da uradi milion puta do sada.

I dalje tvrdim da nijedan konkretan potez koji je uveo nije doveo do poboljsanja funkcionisanja grada. Samo ga je nekim stvarima dodatno zaduzio i jos neke navukao na teret gradskog budzeta.
On covece nista nije uradio sem uzimanja kredita. Naveo sam ti neke njegove stvari koje je odradio i sve su propale. Nije sposoban da bilo sta konkretno odradi sem da uzme pare u banci, potpise menicu i hipoteku na grad i ode na Studio B da prica gde ce da ih trosi.
 
spatiotecte":4hkmmxmr je napisao(la):
Bulevarac":4hkmmxmr je napisao(la):
spatiotecte":4hkmmxmr je napisao(la):
Bulevarac, sta te cudi da moras da placas parking u centru grada i za to da izdvojis 50 evra godisnje?
Jel mislis da je parking dzabe u Parizu, Londonu, Milanu?
To je valjda normalna stvar?

Ne nije normalno i nije trebalo da bude tako organizovano. Niti zivim u centru grada, pripadam 3 zoni, niti smatram da treba da placam parkiranje ukoliko autro parkiram ispred kuce gde zivim. Da, treba da platim parkiranje ako zelim da se parkiram po drugim delovima grada gde ne stanujem, ali ne i tamo gde stanujem, Nijet rebala da postoji pretplaata od 60e godisnje, jer se time nije smanjio broj ljudi koji se parkiraju ispred kuce. Tako se ne pomaze stanovnistvu koje jedva sastavlja kraj sa krajem , nego mu nametnes jos 60e godisnje nameta , a mnogi voze autonobile koji vred e ispod 1000 eura.

Eto bunis se sto si u trecoj zoni i sto moras da platis 60 evra godisnje. Te pare koje placas idu u gradski budzet i ne samo preduzecu parking servis. Sa tim parama koje ti dajes za parkiranje se finansiraju razne stvari u gradu.

Ljudima tesko pada da pune gradsku kasu a onda ocekuju da se iz budzeta grada finansira sve i svasta.
A kad je kasa prazna onda grad uzima kredite i ljudi se bune sto se grad zaduzuje. :kafa:

Pa nek onda kazu da im trebaju pare i nek tih 50 eura naplate kroz neki porez a ne kroz neku kvazi uslugu (nista nisam dobio sto nisam i pre imao) koja je pritom nepravedna, jer pogadja samo one koji su ovih godina u 1,2,3 zoni, pa ispada da oni vise pomazu zajednicke stvari, jer i sam kazes da se od tih para resavaju opste gradske stvari. Ovako smo jos oformili sluzbu gde placamo prostorije, radnike, opremu, struju, bolovanja, penzije, za neke ljude koji rade sizifov posao.
Sta milis koliko to sve kosta ?
Ti to ne vidis ili ti je Djiki toliko lep ?
 
Secam se pakla vadjena novih dozvola i ceknja u redovima. Setih se da su mi u stanici miicije trazili npr izvod iz knjige rodjenih, onda sam morao da odem u opstinu. Osoba je kliknula na ekranu search, i sledece dugme je bilo print, dobio sam papir , platio bese valjda 900 din, i sa tim papirom isao nazad u stanicu milicije da dokazem, da sam ja valjda ja.
Cekaj koga oni misle da loze sa tom pricom, 2013 mene nemogu, mozda ti mislis da je to maksimalni domen savremen tehnologije i da stvari tako rade, ali ja sam zx-81 imao pre 28 godina, i meni tu pricu da prodaju, nemogu. A sumnjam i nekom od nove generacije.
Samo otimanje para i nepotrebni troskovi, uz mucenje gradjana.
 
Ja prosto ne mogu da verujem da neko opravdava crtanje kvadrata na svaku slobodnu povrsinu i uzimanje reketa za to isto mesto koje je postalo odjednom necijom voljom parking mesto koje se naplacuje... Podrzavam u centru zbog guzvi ali postoji desetine primera gde je to uradjeno kao cisto reketiranje...
 
nikola011":3jc6owwl je napisao(la):
1. Da li je grad uradio nesto po pitanju sluzbi u okviru grada?
2. Da li je jednostavnije dobiti papire za gradjevinsku dozvolu, kakve su naknade, kako su stranci zadovoljni sa tim?
3. Grad je uveo i uveliko placa komunalnu policiju. Kakav si napredak vide sa tim stravicnim ulaganjem i novim zaposlenim koji se sada redovno finansiraju iz budzeta? Da li su se smanjili preprodavci, bahati ljudi koji rade svasta po gradu, da li se ista promenilo njihovim uvodjenjem?
4. Grad je uveo u BusPlus koji sad ukupnim sredstvima pravi gubitke. Sta je stim, zasto je uvedeno kad nema nikakvu svrhu? Jel autobusi imaju monitoring? Da li sada idu redovnije, pitam te npr. vikendom kad nema guzve? Nista se nije promenilo sem sto je uveden trosak.
5. Prokop jeste drzavni, ali neverovatan interes Beograda. Bolje da je Beograd to platio i za to uzeo kredit da bi krenuo u razvoj pa se raskusuravao sa drzavom, a mogao bi kroz placanje u ratama poreza drzavi i sl., bila je ista vlast i u gradu i u republici, mogao je i to da uradi.
6. Da li je reformisao GSP? Toliko godina vlada i to je mogao da uradi milion puta do sada.

Eto na primer i da je uradjeno sve sto si naveo pod tih 6 tacaka, opet bi se nasli ljudi koji bi rekli da nisu izgradjeni mostovi da su vozila gradkog prevoza stara, da su bazeni odvaljeni, da su parkovi unisteni da se nije izgradila nijedna skola itd.

Po mom misljanju ne moze sve da se uradi od jednom a i ne moze svima da se ugodi, sto je valjda normalno.
 
Feanor":20s27xlj je napisao(la):
Ja prosto ne mogu da verujem da neko opravdava crtanje kvadrata na svaku slobodnu povrsinu i uzimanje reketa za to isto mesto koje je postalo odjednom necijom voljom parking mesto koje se naplacuje... Podrzavam u centru zbog guzvi ali postoji desetine primera gde je to uradjeno kao cisto reketiranje...
Tako je, cisto reketiranje. Samo uzi centar je trebalo da ima naplatu na sat. Bolje da su svima uzimali po 20 eura, nego od nesretnika iz zone 1,2,3 po 50e. A onda trosili te pare na celu sluzbu koja se SAMO bavi naplatom ofarbanog asfalta.
Oni ne prijave (okrenu telefonom nadleznu sluzbu, jer nista drugo i ne bi mogli) ni kada je neko parkiran na mestu za invalide , iako prodju tuda 100 x, a da ne pricamo a nepropisno parkiranim po trotoaru, zelenim povrsinama.... poptuno su beskorisni, zar ne uvidjas to ?
 
spatiotecte":171lwaee je napisao(la):
Eto na primer i da je uradjeno sve sto si naveo pod tih 6 tacaka, opet bi se nasli ljudi koji bi rekli da nisu izgradjeni mostovi da su vozila gradkog prevoza stara, da su bazeni odvaljeni, da su parkovi unisteni da se nije izgradila nijedna skola itd.

Po mom misljanju ne moze sve da se uradi od jednom a i ne moze svima da se ugodi, sto je valjda normalno.

Pa o tome ti i pricam, vidim da si i ti pao na tu sminku.
NIje mislio o Beogradu, nego o glasovima. Sve sto je uradio nema uticaj na grad, sve ce to bez novca vrlo brzo da se razvali i sta onda, opet nanovo, a para vise nema.

Reci mi jel ti zivis na takav nacin, npr. da nemas prihoda, pa odes zalozis kucu u banci i uzmes kredit da jedes, pa i dalje ne radis nista, pa uzmes drugi kredit da kupis auto i tako ne znam ni ja dokle. Jel ti to zaista smatras dobrim odnosom prema samom sebi?
To sto ce neka riba da ti vidi nova kola ili nesto, a za par godina da shvati da si mucak, jel tebi to ima onda svrhu?
 
Dodjite na zapad pa cete videti sta je reketiranje, u parizu na primer se naplacuje ne samo u centru grada nego skoro svuda, znaci svako mesto se placa i postoje kao u Beogradu godisnje karte.

Tamo ako ne platis struju posle mesec dana ti seku zicu, isto vazi i za gas i sve ostalo.
kad imas dugove prema drzavi salju ti pisma da platis u kratkom roku ili ti dolaze kuci da ti zaplene stvari u kuci. Ukoliko ne mozes da platis mogu i da ti oduzmu stan, kucu , zaplene ti imovinu i izbacete napolju. Znam licno nekoliko slucaja.
U Parizu ima 100 000 bezkucnika i dobar deo njih je imalo nesrecu da ostanu bez imovine. I posle nikom nista idi prosi po ulici, po metro-u, to je surova realnost kapitalizma.
E to je reket drzave!

A u Beogradu ne platis struju 3 godine vuces dug od 100 000 din za infostan i nikom nista.
Srbija je daleko, veeeeooooooooomaaaaaaaaaaaaaaaaa daleko od drzave reketasa. Budite uvereni u to.

Tamo udjes negde: dobar dan!
dobices odgovor: 100 evra!
 
Samo cu da se nasmejem, ne znam sta cekas dodji u raj, ionako su svi otisli, ostalo jos par nas.
 
Pa nije to reket sto su ga izbacili na ulicu, meni je to normalno. Necu ja da izigravam budalu i sve placam, a da ti zoves reketom ako neko dodje da gasi nekom struju ko ne placa. To se zove uredjena drzava. Ako treba da se placa, onda mora da se placa.
Meni je reket kad neko hoce da kupi zemljiste i izgradi kucu a onda neki od nekog iz grada dodje sa oruzjem da mu naplati "nepisani porez". To je reket, a ne isljucivanje struje ako je nije platio.
 
Bulevarac":1qj9ry5l je napisao(la):
Samo cu da se nasmejem, ne znam sta cekas dodji u raj, ionako su svi otisli, ostalo jos par nas.

Dolazim redovno :)

A raj za neke stvari stvarno jeste.

-Kad parkiram auto u bilo kojoj zoni, onaj sto mi napisao kaznu mi kaze da mogu da je pocepam.
-Kad mi pauk odnese auto koji vuce 450 000 dinara kazni lepo mi ponude da se dogovorim sa njima da mi vrate auto
-Kad prekoracim brzinu policajac trazi 1000din i svi srecni
-Kad dunem u balon 0.5 a smem samo 0.3 ponudim policajcu da idem do bankomata da izvucem pare a njega mrzi da ceka pa me pusti
-Kad vadim izvod iz maticne knjige rodjenih u opstini stari grad 5 minuta pred kraj zatvaranja sluzbenica mi da papir za dzabe jer je mrzelo da me ceka da idem da uplatim u postu
-Kad idem u dom zdravlja i nemam knjizicu pa treba da platim pregled 1300 dinara dobijem odgovor: ma ok u redu je ne moras nista da platis.
-Kad idem na pijacu uvek mi neki deda ili neka baba pokloni jedno povrce ili voce vise.
-kad zakasnim da platim neki porez za firmu i one sluzbenice mi kazu da cu morati da platim 100 000 dinara kaznu, ja njima kupim bombone i kazna od jednom nestane.
-Kad ne platim struju sto godina, i dalje imam struju


Da li mogu takve stvari da se dese na zapadu?. :gobb:
 
Opisao si sebe kao klasicnog Djilasovog biraca. Zato mi nista pametno i nisi odgovorio. Ti ustvari zivis zivotom u kome ti mito, korupcija i neuredjeno drustvo potpuno odgovara jer si se u to uklopio.

Sad te konacno razumem, ali shvati da ja takvo drustvo u kome ti zivis ne zelim ni za sebe ni za svoju decu. Zato cu se uvek truditi da takvi budu u manjini.

Sam si rekao kakav ti je grad Djilas stvorio i da ti u potpunosti odgovara.
Reket - mafija - podmicivanje.

Tacno je da se takve stvari na zapadu ne desavaju ovako kao kod nas. Sad ja ne razumem tebe.

Ti zapravo uopste ne zelis zapadni sistem vrednosti vec ovu Djilasovu Srbiju koju si opisao, zar ne?
 
Moj post je istinit ali malo deluje provokativno.

Obrazlozicu sta sam time hteo da kazem.
Nije da ja zelim da zivim zivot u kome mito korupcija i neuredjeno drustvo potpuno vladaju.
Svi mi pravimo kad tad neki prekrsaj koji sam gore naveo zar ne?
Ali nije Djilas naveo taj sistem, ti kad napravis prekrsaj, ti automatski od strane LJUDI koji rade u drzavnom aparatu dobijas resenje.
Cak te ti ljudi (koji su najobicniji ljudi koji rade svoj posao i nista drugo ne zanima niti imaju veze sa Djilasom i politikom) nateraju ili navedu da napravis prekrsaj. Kad sluzbenicu mrzi da te ceka za potvrdu pa ti da papir a ona to zapravo ne sme ti nisi kriv ni Djilas, vec ona sto joj se zuri kuci. Isto to vazi i za ono sto sam pricao za dom zdravlja.
Svi mi znamo takve slicne situacije i svi bi mogli da ispricamo slicne price kao ove moje.

Dobro je sto u Srbiji uvek moze da se nadje neko resenje kad imas problem zar ne? Svakom to odgovara kad se nadje u nevolji, niko ne zeli da ide na sud zato sto je prekoracio brzinu za 10km na cas ili zato sto je popio malo vise od 0.3, zar ne?

I tebi je drago kad nisi platio struju i infostan da ti ne dolazi policija i da te izbaci iz stana, budimo realni, ovakvo stanje odgovara ljudima jer je drzava tolerantna.

A drzave na zapadu koje su "uredne" koriste tu "urednost" da maltretiraju ljude sa kaznama (citaj 100 evr aminimum sta god da si uradio) i sa zadovoljstvom salju policiju da te izbace iz kuce ili ti zaplene stvari, auto jer kasnis sa isplatom kredita ili nisi platio racune.
 
spatiotecte":38zzcwd6 je napisao(la):
Ali nije Djilas naveo taj sistem, ti kad napravis prekrsaj, ti automatski od strane LJUDI koji rade u drzavnom aparatu dobijas resenje.

Djilas upravlja tim aparatom i on stvara mehanizme da li ce zakoni da se postuju ili ne.
Njemu ovako odgovara da bi i on mogao da krade.
Naravno da je on odgovoran sto takva stvar u Srbiji i dalje prolazi i sto nijedan potez nije doveo makar do pokusaja iskorenjivanja tog sistema.

Odakle npr. Vucicu sad mehanizam da privodi koga kod hoce, a Djilas i njegovi nisu mogli nikoga (ili nisu hteli)?
Sta ti kazes?
 
spatiotecte":1istjb4v je napisao(la):
Bulevarac":1istjb4v je napisao(la):
Samo cu da se nasmejem, ne znam sta cekas dodji u raj, ionako su svi otisli, ostalo jos par nas.

Dolazim redovno :)

A raj za neke stvari stvarno jeste.

-Kad parkiram auto u bilo kojoj zoni, onaj sto mi napisao kaznu mi kaze da mogu da je pocepam.
-Kad mi pauk odnese auto koji vuce 450 000 dinara kazni lepo mi ponude da se dogovorim sa njima da mi vrate auto
-Kad prekoracim brzinu policajac trazi 1000din i svi srecni
-Kad dunem u balon 0.5 a smem samo 0.3 ponudim policajcu da idem do bankomata da izvucem pare a njega mrzi da ceka pa me pusti
-Kad vadim izvod iz maticne knjige rodjenih u opstini stari grad 5 minuta pred kraj zatvaranja sluzbenica mi da papir za dzabe jer je mrzelo da me ceka da idem da uplatim u postu
-Kad idem u dom zdravlja i nemam knjizicu pa treba da platim pregled 1300 dinara dobijem odgovor: ma ok u redu je ne moras nista da platis.
-Kad idem na pijacu uvek mi neki deda ili neka baba pokloni jedno povrce ili voce vise.
-kad zakasnim da platim neki porez za firmu i one sluzbenice mi kazu da cu morati da platim 100 000 dinara kaznu, ja njima kupim bombone i kazna od jednom nestane.
-Kad ne platim struju sto godina, i dalje imam struju


Da li mogu takve stvari da se dese na zapadu?. :gobb:

E bas to sve sto si ti naveo mi je reko i jedan slovenac , odnosno sada austrijanac , odrekao se slovenackog drzavljanstva , smorili su ga. Inace je direktor i vrlo radan, a mlad. Njemu je Srbija extra, naravno smetaju mu neke stvari. Radio sam za njega godinama, i iz cele te price skapirao sam da su devojke jeftine, pice, provod i cigare dzaba.
Jedino sto on nije imao nasu platu nego inostranu, odnsono udeo u biznisu. Radnici koji su tamo radili nisi misli kao i on, osim jedne ribice radi koje se razveo, i valjda je posle ozenio.
Da Srbija je odlicna za te aranzmne, kao i ukrajina, juzna amerika, i sve siromasne zemlje, gde su devojke zgodne za nase standarde, a provod jeftin.
Samo sto domacini uglavnom lose zive...

p.s. odosmo mnogo daleko, nije Djiki odgovoran za propast ovog drustva, ali nije nikakav patriota i spasitelj, na to sam vise mislio , pa samim tim ispada iz trku za mog omiljenog gradonacelnika.
 
Evo sta kazem:
Srbija je 15-20 godina zivela u totalnom rasulu zbog dogadjaja koji su doveli do raspada sfrj, svi znamo sta se desilo necu da ponavljam.
Znas i sam da do nedavno si ulazio u bus i nisi placao nista, da nisi placao infostan, da nisi placao skoro nista sto je trebalo da se placa.
Da je drzavni aparat bio pre 20 godina skoro isti kao sto je sad, iste te zene na salterima isti taj aparat. Nije to nista izmislio Djilas, to je bilo i za vreme drugih gradonacelnika i za vreme Slobe itd, zar ne?

Sad polako drzava pocinje da se uredjuje ali to je dugacka tranzicija. Uveli su infostan, uveli su busplus, uveli su parking zone.
Sta se desilo? Poceli su ljudi da se bune, eto nas clan Bulevarac se prvi buni na parking servis.

Zasto se ljudi bune? Zato sto su navikli da ne placaju!

I sad im naravno tesko pada da placaju ali posto smo mi i dalje polu "uredna zemlja", znaci negde izmedju nemacke gde se sve placa i Somalije gde se nista ne placa, onda mi trenutno imamo tu fazu u kojoj se uvode sistemi naplate ali kad dodje do prekrsaja problemi se resavaju na ovaj nacin: e brate, znas ovo ono, jel moze da se dogovorimo?

To ce jos potrajati sigurno 10 godina ali naravno i to ce nestati i kad bude nestalo onda cemo i mi biti deo zapada.
Kad budes prekoracio 10km brzinu pltices 100 evra
Kad ne budes platio struju sledeceg meseca ce da ti je ukinu.
ITD
Kad se budu nagomilali dugovi bices izbacen na ulicu.

Previse je to uredjeno drustvo strogo zar ne, mozes sve da izgubis za tren.
Mozda je pravi sistem negde izmedju tog zapada i nas u tranziciji.
Ali mislim da sve to ima vise veze sa nasim trenutnim navikama balkansim nego sa Djilasom. (koji je covek biznismen i gleda svoj licni profit, apsolutno sam svestan toga)
20 godina zivota gde si primoran da kao pojedinac muljas na sve strane da bi opstao se tesko brisu.

PS: Otisli smo u off topic kao sto rece Bulevarac ali eto ova rasprava na kraju ispala i zabavna koliko realno opisuje nase drustvo :)
 
spatiotecte":vvy08kk9 je napisao(la):
bio pre 20 godina skoro isti kao sto je sad, iste te zene na salterima isti taj aparat. Nije to nista izmislio Djilas, to je bilo i za vreme drugih gradonacelnika i za vreme Slobe itd, zar ne?

Nije izmislio, ja ti sve vreme pricam da nista nije promenio, samo jos vise krade i da je vreme da ode odavde.
Ako je nesposoban to da promeni, neka ide.
Zasto ga onda hvalis?
Tebi se svidja Milosevicev sistem?
 
nikola011":26fwgk73 je napisao(la):
spatiotecte":26fwgk73 je napisao(la):
bio pre 20 godina skoro isti kao sto je sad, iste te zene na salterima isti taj aparat. Nije to nista izmislio Djilas, to je bilo i za vreme drugih gradonacelnika i za vreme Slobe itd, zar ne?

Nije izmislio, ja ti sve vreme pricam da nista nije promenio, samo jos vise krade i da je vreme da ode odavde.
Ako je nesposoban to da promeni, neka ide.
Zasto ga onda hvalis?
Tebi se svidja Milosevicev sistem?

Ne svidja mi se nijedan taj sistem, uglavnom su mi slicni kao sto kazes, i sistem se slabo promenio.
Ja samo kazem da sam video neke stvari za vreme Djilasovog mandata. Video sam nesto od tih kredita i ako mozda nece doneti pare kao sto kazes ali bar pomak postoji.

Kazem samo da pre njega je bila totalna propast, eto prosla cela decenija 90tih pa u beogradu se nista nije izgradilo znacajno za citavih 10 godina.
A imali smo te iste problematike tada, ajde sad bar taj prevoz, ti mostovi ti bazeni, bar je NESTO renovirano ako razumes sta hocu da kazem.

Ja licno imam osecaj da smo se makli sa te mrtve tacke devedesetih.
Ne kazem da nije bilo malverzacija, svakako ih je bilo.

Ali zar nisi srecan da ti deca idu u obnovljene skole, u urednim parkovima gde vise nema narkomana, u sredjenim bazenima, u novim autobusima itd?
 
Ne znam ko ti je rekao da se nije placao infostan i ostalo, ja sve placam, cak sam i kazne za pariranje platio, koje si ti cepao ili su ti rekli da cepas.
Ja se najvise bunim sto su mogli mnogo vise da urade da su iskreno imali zelju da nesto urade, ili da su sposobni da nesto urade.
Slazem se da je Djiki sposoban da uzme kredit, a da Velja , Palma i Mrkonjic ni to ne bi znali kako da urade. oni jedino zajendo , mozda tronozac da naprave, ali to ne cini Djikija velikim.
Zelim nekoga ko oseca narod, a ne da zivi u oblacima. 50e je puno za Srbiju danas, puno je i to sto se kontorlori setkaju bezveze , dok prolaze pored 100 automobila koji su bahato parkirani i nista ne rade, Bahato je sto komunalni inspektori za vecinu stvari za koje ih pozoves ako nisu nadlezni ti kazu da zoves nekoga treceg, a ne preuzmo to zvanje na sebe. To sve moze i bez para da se sredi, i jos da se ustedi, ali neko mora time da se bavi, ko to zeli, zna, moze. Pored Djikija i njegove male marketinske imperije, drugi imaju male sanse, iako su mozda 5 x bolji za ovaj grad.
 
spatiotecte":2x79vi0p je napisao(la):
kazem samo da pre njega nisam nista video, eto prosla cela decenija 90tih pa u beogradu se nista nije izgradilo znacajno za citavih 10 godina.
A imali smo te iste problematiketada, ajde sad bar taj prevoz, ti mostovi ti bazeni, bar je NESTO renovirano ako razumues sta hocu da kazem.

Ja licno imam osecaj da smo se makli sa te mrtve tacke devedesetih.

Potpuno te razumem, ali ti ne razumes mene.
To sto si sad rekao je kao kad bi video siromaha koji nasledi neku imovinu i onda je odmah zaduzi da kupi kola i provede se sa drustvom. Oseca se zivim jer se nesto u njegovom zivotu pomaklo, sve mu je lepse. Samo on uopste ne razmislja sta kad se zurka zavrsi, i nema pare ni prihod vec samo dugove, sta onda?

Opet ti kazem, to sto si naveo je samo trenutna zabava, a Gradonacelnik za grad sustinski nije uradio ama bas nista, nijedan jedini pomak. Nemoj vise da pominjes ciglu, avione, kamione. To su reklame za malu decu.
Govorimo o sistemu grada.
 
Glupo je Slobu(vreme) porediti sa nekim, on ipak spada u domen diktatora , gde funkcije, zakoni nista ne znace.
Nije Djiki sklonio to vreme, nego mi obicni gradjani , sakupljeni po ulicama u beskrajno upornoj borbi sa zlom koje nas je snaslo.
Djiki i mnogi drugi su se samo ovajdili od toga.
 
@bulevarac,
Kazne mozes da cepas ako vozis stranca. (preporuka kontrolora parking servisa)
Za infostan sam pricao za 90te, postojala je tada neka taksa ali nesto smesno kad se skoro nista nije placalo pa sad kad su uveli sve ove sisteme naplate ljudima je teze. I u pravu si sa svim sto si rekao 50 evra za parking nije malo za Srbiju jer ranije to nisi placao a sad imas taj rashod vise.
Komunalni policajci ne rade svoj posao kako treba jer su to novi sistemi prekopirani sa zapada i nije sistem uhodan, procice jos mnogo godina da budu efikasni kao u nemackoj ili francuskoj.

Evro-integracija Srbije vodi ka tome da postanemo ozbiljniji porezni obveznici kako bi sto bolje punili budzet. Kako ce plate i standard da rastu tako ce i nasi izdaci i troskovi oko svih ovih novih sistema i poreza.
 
nikola011":3jg0q4zb je napisao(la):
spatiotecte":3jg0q4zb je napisao(la):
kazem samo da pre njega nisam nista video, eto prosla cela decenija 90tih pa u beogradu se nista nije izgradilo znacajno za citavih 10 godina.
A imali smo te iste problematiketada, ajde sad bar taj prevoz, ti mostovi ti bazeni, bar je NESTO renovirano ako razumues sta hocu da kazem.

Ja licno imam osecaj da smo se makli sa te mrtve tacke devedesetih.

Potpuno te razumem, ali ti ne razumes mene.
To sto si sad rekao je kao kad bi video siromaha koji nasledi neku imovinu i onda je odmah zaduzi da kupi kola i provede se sa drustvom. Oseca se zivim jer se nesto u njegovom zivotu pomaklo, sve mu je lepse. Samo on uopste ne razmislja sta kad se zurka zavrsi, i nema pare ni prihod vec samo dugove, sta onda?

Opet ti kazem, to sto si naveo je samo trenutna zabava, a Gradonacelnik za grad sustinski nije uradio ama bas nista, nijedan jedini pomak. Nemoj vise da pominjes ciglu, avione, kamione. To su reklame za malu decu.
Govorimo o sistemu grada.

Ok razumem sta hoces da kazes. Ti pricas o ekonomskoj izdrzivosti grada u odnosu na svoje izdatke.
Da bi grad stvarao profit mora da postane profitabilan. Ali kako on to da postane kad je devastiran, zaostao infrastrukturno?
Rekao si u jednom trenutku da nama trebaju vise industrijskih zona, tu se apsolutno slazem, ali da bi se one razvijale, mora do njih da se izgradi infrastruktura, da budu povezane sa gradom.

ostavicemo po strani autobuse, mostove, autoputeve tramvaje itd, ok moze se to smatrati sminkom ma da su to ipak vazne stvari za grad i ako ne sustinske, slozicu se.

Da bi postali uredno drustvo, nama je potreban standard koji nemamo, da bi podigli standard, moramo da stvaramo vise bogatsva kako bi privukli strane investicije u nas grad. Profit se moze dobiti samo ulaganjem, a ulaganje treba vrsiti u ono sto ce nas ciniti konkurentnim i privlacnim.
Nema sto nacina da grad postane jaci finansijski, ili ce gradjani da pune vise kasu, ili ce grad da se zaduzi da dodje do sredstava. Bitno je da ta sredstva budu potrosena pametno.
Problem je sto kad ti je grad/ drzava sirota ti moras da radis na svemu a nemas mogucnosti za to. Ja mogu da razumem da se radilo na onom sto je vidljivo jer ljudi u Srbiji ocekuju da vide nesto novo, mozda je nama to podsvesno potrebno.
 
Bulevarac":1x9iv0y4 je napisao(la):
Glupo je Slobu(vreme) porediti sa nekim, on ipak spada u domen diktatora , gde funkcije, zakoni nista ne znace.
Nije Djiki sklonio to vreme, nego mi obicni gradjani , sakupljeni po ulicama u beskrajno upornoj borbi sa zlom koje nas je snaslo.
Djiki i mnogi drugi su se samo ovajdili od toga.


Ове три реченице потписујем.

Међутим, као неко ко је итекако искусио 90-е, али и имао у то време прилике да упозна и сарађује пар година са Ђиласом, морам да кажем да у односу на остале личности из нашег политичког естаблишмента свих профила, по мени, он има највише особина које могу нешто да покрену или промене у овом друштву. Нисмо пријатељи, годинама се не виђамо, нисам члан странке коју води и свестан сам неких лоших ствари на које није имун (попут склоности да неке одлуке, попут сече платана, доноси брзоплето или попут стопостотног инструментализовања Студија Б), али сам се у више наврата уверио да њега заиста води амбиција да нешто промени и поправи. Оно што знам јесте да запослени у градским службама цвикају од њега, да је на појединим тендерима заиста уштедео доста средстава и сигуран сам да би, да има средстава на располагању колико је имала гарнитура пре њега, урадио још подоста ствари.

Тачно је да нам је зонирањем избијено педесетак евра годишње из новчаника, али руку на срце, тачно је да и захваљујући Ђикију у Београду супруге оних који су добили децу добијају вредан први пакет и пун лични доходак за време породиљског, да је сада много лакше уписати дете у обданиште (углавном у ново и за мале паре), да ђаци добијају бесплатно два комплета књига (а мени су у социјализму родитељи куповали) и лап топове, да они са малим пензијама добијају годишње додатке, да је градски превоз за све социјалне категорије или бесплатан, или врло јефтин и много бољи него што је некад био (препоручујем млађим форумашима да не верују Николином лупетању о томе да је у време Слобе такође било 1300 возила и да се возило конфорније него данас - или не памти, или не зна шта говори, или намерно лаже).

Ко данас прошета савским кејом видеће да су сви мостови до једног обновљени у претходних пар година и да никада сви заједно нису били у бољем стању. Да не говорим о УМП-у и Кинеском мосту за које већ видимо да неће бити само започети пројекти, већ за годину-две наша стварност. Надам се да ће и Панчевац ускоро доћи на ред. Покушајмо, затим, да се сетимо како су до скоро изгледали Булевар, Немањина, Јужни булевар, Миријевац, спортске дворане и базени, колико је улица било девастирано услед деценијског неодржавања, а сада су мање-више обновљене.

Затим, оживљен је ПКБ, заустављена узурпација дунавске обале од стране Мишка и Бека, градске службе смештене у откупљени Инексов солитер, ради се на Интерцептору (а то је вишемилионски трошак који се не види), земунском кеју...

Далеко од тога да мислим да је Ђилас безгрешан, идеалан или не знам већ шта. Међутим, ја му не видим неку ваљану алтернативу ни на једној другој страни. А не бих волео да због тога што нечим нисам задовољан уместо њега дође неко много гори. Ти кажеш да си сигуран да има пет пута бољих решења. Можда, вероватно, сигурно... али ја их на изборима не видех ни на једној листи. Ко сад треба да дође? Вучић се повукао, па остаде Андрија Младеновић. То алтернатива?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh