Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

SixtySix":2wj6uo6x je napisao(la):
Moram da priznam da mi je ova rasprava promenila misljenje o zastakljivanju terasa. Pre svega hteo bih da se izvinim stf zbog mog prethodnog komentara.

Ukoliko je zastakljivanje terasa zabranjeno zakonom onda nema spora oko toga. Naravno veliki je problem ukoliko se to ne postuje ali jos veci je problem, kao sto je neko spomenuo, pasivnost,
:kk: Извињење прихваћено. И + за мењање погледа на причу о застакљивању. Промена неког устаљеног мишљења је најтежи корак у нашој средини. Застакљивање је толико постало распрострањено, практично се на то у старту рачуна и то је јако тешко променити.

Спољни изглед зграде је власништво станара, али чини слику града и представља у неку руку јавно добро. У сређенијим државама, а притом мислим на оне у којима се правила поштују и кршење кажњава, чак су и изгледи фасада до најмањих детаља прописани и не може се ни дозвола за градњу добити уколико се нпр. нијанса столарије не поклапа са прописима. Чик пробај да пропис искулираш.

Код нас правилници нису толико стриктни, али основна правила постоје и ако је некоме тешко или бих пре рекао да једноставно неће да поштује и то мало правила, заслужује да се наплаћа дебелих казни.
 
Da li možda neko ima info koji proizvođač bojlera će se stavljati u kupatilima i koje zapremine? Kakve će biti WC šolje? Monoblok? Koji proivođač? Česme?
 
Zdravo svima! Meni je prilicno vazno pa ako neko zna molim za informaciju. Naime, cula sam da ce pored ovih sest lamela biti jos stanova u ovom naselju. Da li je to tacno? Naselje je prelepo, rado bih cekala ako ce se gradnja nastaviti. Hvala.
 
@Andja @calcio
Nasmeja me za macku u dzaku :D Pa realno jeste to. Ja ocekujem svasta posle slika iz Stepe. Imaju na facebook-u dosta slika. Negde su plocice prelepe, a negde ti dodje da odmah uzmes cekic i sve polupas. Tamo se moze otprilike videti kako ce ovo nase izgledati i sve je cista sreca. Ostaje nam da se nadamo da ce izvodjaci radova u objektima koje smo izabrali izabrati neke lepe plocice...
Samo da svi budemo svesni-nista spektakularno necemo dobiti. Eto, neka bude uredno i korektno, ja ne zelim nista vise.
Savet je da bacite pogled na njihove slike, pa da malo prokomentarisemo... Vide se i bojleri-obicni Metalac, obicne wc solje sa niskim kotlicem, garaze, liftovi, ulazna vrata, dakle nesto sto bi i mi mogli da ocekujemo.
Bojler jedino planiram da uklonim, odmah, a ostalo ne diram.
 
micir27":1kijcmzf je napisao(la):
Bojler jedino planiram da uklonim, odmah, a ostalo ne diram.

Sta fali Metalac bojlerima? Za ulazna vrata u 4vorci su mi rekli da ce biti sigrurnosna, domace proizvodnje, sto je super, bitno je samo da nisu kuneska,
 
Zdravo svima,

plocice bira arhitekta zaduzen za zgradu. Ja sam pitala kakve ce biti plocice za objekat 3 ali ni on trenutno ne zna. Njemu posalju vise opcija I on od toga izabere kombinaciju. Videla sam kakve su u zgradi 2 to mi je pokazao. Nisu lose, naravno da moze I bolje :)

Vodokotlic je Geberit, ona opcija na zid sto se stavlja.

Da li neko zna kakva ce boja biti fasade zgrade broj 3? Znam da ide siva cigla jednim delom.
 
@micir27

Drago mi je što sam te nasmejala, komšinice. Nadam se da neće samo biti, ko se zadnji smeje, najslađe se smeje (u prevodu, GDS). :D
Ja za pločice baš držim stisnute palčeve. Ušla sam u jedan stan u Stepi onomad, stan je bio lep, ali kupatilo potresno ružno, bože oprosti, kao neka institucija.
 
@Biljana_Dj
Geberit je dobar kotlic, a to sto dobijamo najprostiju varijantu solje i kotlica nema veze... Bolje i to nego neki los monoblok koji se stalno kvari.

@Andja
Drago mi ja da si ipak kupila stan, je li onaj jednoiposobni na ps?
Stan u izgradnji uvek je iznenadjenje tako da se i ja nadam da ce to biti ok. Prvo objekti 2 i 3 da se priblize zavrsetku radova pa da krenu i prve fotke, e onda cemo da pricamo kakve smo srece :D
 
@Aladin
Ma ne fali nista, nego sam ja ugledala jedan Ariston bojler i rekla sebi da cu ga imati u stanu kada ga kupim. U pitanju je cista estetika, nista drugo...
Vrata u Stepi mi se bas svidjaju i ako budu takva super! Inace se sve domace proizvodnje forsira posto je zamisao svega ovoga da nasi proizvodjaci imaju korist. Neko je pisao da je video vrata licno, da su lepa i da kostaju 35000 dinara u prodaji.
 
@micir27
To sam pitala za sestru i zeta, ali oni se premišljaju, a ne znaju ni da li ih je ostalo.
Mi smo kupili "dvosoban" u četvorci (ne mogu da izbegnem blagu ironiju kad moram da kažem ovo dvosoban). :)
 
Jeste steta sto dvosobni nisu minimum 50 m2, ali oni su izgleda pametno napravili racunicu, jer su i takvi dvosobni planuli. Sad se setih da anchi nije uspela da kupi stan pa sam vas izgleda pomesala...
 
micir27":2foiikp7 je napisao(la):
@Aladin
Ma ne fali nista, nego sam ja ugledala jedan Ariston bojler i rekla sebi da cu ga imati u stanu kada ga kupim. U pitanju je cista estetika, nista drugo...

Magnohrom je kvalitetniji bojler od Aristona, kazem iz licnog iskustva, posto nam je Ariston crkao posle 3.5 godine. Mislim da je na Magnohrom garancija 4 godine.
 
Ajde ti objasni to zeni :laugh: Nije u pitanju kvalitet vec izgled. Ako taj izgleda kao ovaj Ariston onda moze, ako je klasican oblik valjka onda otpada.
 
meni je rekao sef gradilista u pitanju je dvojka,ugradjuju 80l prohromski,ili "termorad" pozega ili termodom pancevo...oba su u klasi metalca...garancija na elektro delove 2 god a na kazan 10 god...problem sa metalcevim je sto valjda isto to daju al uz uslov da ti njihovi majstori proveravaju atest svake 2 god sto naravno smara ,pa uglavnom propadne garancija..za ariston sam cuo da je cista konfekcija sto se moze videti i po ceni nizoj od domacih proizvodjaca u salonima..
 
posto isti nije znao da mi kaze gde ce biti trafo stanice,jer oni ne rade elektro instalacije ,voleo bi ako neko ima informaciju da podeli???...dalekovod sam nekako izbegao da bude pristojna daljina,al ne bi da me saceka trafo-stanica na drugoj strani:)
 
Da li neko zna - odobrava li Banka Intesa subvencionisane stambene kredite za stanove u ovom naselju?

Hvala unapred.
 
Poštovane komšije,

Danas sam svratio na kratko da vidim pločice u Objektu 2. Slikao sam nešto telefonom slabo se vidi ali meni se dopadaju...

photo1.jpg


photo-001.jpg


Pozdrav
 
s.k":245luw2k je napisao(la):
Da li neko zna - odobrava li Banka Intesa subvencionisane stambene kredite za stanove u ovom naselju?

Hvala unapred.

Ne, Banca Intesa ne radi kredite za Ivana Ribara uopste.
 
Banka Inteza ce raditi kredite za Ivana Ribara, ali tek kad objekat predje 50%, sto ce tada biti kasno.
 
Vrh