Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Od 1. aprila banka Intesa je ukinula odluku da procenat izgradjenosti objekta mora da bude minimum 50% da bi prihvatili zahtev. Mislim da su objekti 5 i 6 trenutno ispod 50%.
 
@emakso
Plocice mi se bas svidjaju, takve sam prizeljkivala posto ima ova kombinacija u Stepi. Pitanje je kakve ce biti u drugim objektima? Ostaje nam da se nadamo da ce i druge obradovati lepim kombinacijama...
Kako ti se ostalo cini?
 
Squidward":2hu6wr0r je napisao(la):
Od 1. aprila banka Intesa je ukinula odluku da procenat izgradjenosti objekta mora da bude minimum 50% da bi prihvatili zahtev. Mislim da su objekti 5 i 6 trenutno ispod 50%.

Iskreno sada je kasno, na sve to su doneli jos neke dodatne nebuloze, da ako ste u braku, supruznik/ca mora takodje da ima platu dovoljnu za odobrenje kredita.
Objekti 5 i 6 su ispod 20%, posto je objekat 4 procenjen na 26% pre dve nedelje.
 
Hvala svima na odgovorima.

Bio sam jutros u Intezi, sektoru za stambene kredite i evo nekih svezih informacija:

- Cinjenica je da stvari sa kreditiranjem nisu radjene kao sa naseljem Stepa, gde su ljudi dobijali kredit, a gradnja jedva da je krenula.
- Za kredit u dr. Ivana Ribara ipak moze da se aplicira (bilo subvencionisani, bilo neki drugi).
- Pare nece biti prebacene dok gradnja ne predje 50%.

Kako sluzbenica rece, za dr. Ivana Ribara se sve radi "rucno" (sta god to bilo), te da proces traje malo duze. Za Stepu, opet, kako rece, imaju "gotovu aplikaciju", te sve ide brze i lakse.
 
Aladin":2nut0ivl je napisao(la):
Squidward":2nut0ivl je napisao(la):
Od 1. aprila banka Intesa je ukinula odluku da procenat izgradjenosti objekta mora da bude minimum 50% da bi prihvatili zahtev. Mislim da su objekti 5 i 6 trenutno ispod 50%.

Iskreno sada je kasno, na sve to su doneli jos neke dodatne nebuloze, da ako ste u braku, supruznik/ca mora takodje da ima platu dovoljnu za odobrenje kredita.
Objekti 5 i 6 su ispod 20%, posto je objekat 4 procenjen na 26% pre dve nedelje.


Da, objekat ne mora da ima stepen zavrsenosti veci od 50% da bi Intesa prihvatila zahtev za dobijanje kredita ali mora biti veci od 50% u momentu pred odobravanje, dakle radi se naknadno jos jedna procena zavrsenosti.
Za objekat 4 i 6 se ne bih kladio da su oko 20% (mislim da su blizu tih 50%), jer poslednja informacija koju imam je da obj. 1 ima 45%, podatak iz gds-a. Obj. 5 za sada najvise kaska. U svakom slucaju ako bi neko sada kaparisao stan, imao bi dovoljnih 120 dana da zavrsi kredit u Intesi za bilo koji obj.
 
fogkis":2tpsa836 je napisao(la):
Aladin":2tpsa836 je napisao(la):
Squidward":2tpsa836 je napisao(la):
Od 1. aprila banka Intesa je ukinula odluku da procenat izgradjenosti objekta mora da bude minimum 50% da bi prihvatili zahtev. Mislim da su objekti 5 i 6 trenutno ispod 50%.

Iskreno sada je kasno, na sve to su doneli jos neke dodatne nebuloze, da ako ste u braku, supruznik/ca mora takodje da ima platu dovoljnu za odobrenje kredita.
Objekti 5 i 6 su ispod 20%, posto je objekat 4 procenjen na 26% pre dve nedelje.


Da, objekat ne mora da ima stepen zavrsenosti veci od 50% da bi Intesa prihvatila zahtev za dobijanje kredita ali mora biti veci od 50% u momentu pred odobravanje, dakle radi se naknadno jos jedna procena zavrsenosti.
Za objekat 4 i 6 se ne bih kladio da su oko 20% (mislim da su blizu tih 50%), jer poslednja informacija koju imam je da obj. 1 ima 45%, podatak iz gds-a. Obj. 5 za sada najvise kaska. U svakom slucaju ako bi neko sada kaparisao stan, imao bi dovoljnih 120 dana da zavrsi kredit u Intesi za bilo koji obj.

Ja sam uradio procenu za banku kod ovlascenog procenitelja, pre dve nedelje i 4tvorka je bila na 26% (po izvestaju koji sam dobio), tako da ono sto kazu u GDSu nema veze sa mozgom, ne gleda se zidanje nego kompletan posao koji treba da se odradi, koliko sam ukapirao zidanje nosi max 30%, tako da je 5tica na 20% max, cetvorka bi trebala da je sada na oko 30%
 
Zdravo svima,

emakso, da li imate sliku/slike sa kojih se vidi na kojim su sve zidovima u kuhinji postavljene plocice? Da li je ovo dvosoban stan?

p.s. plocice izgledaju odlicno :)
 
Aladin":1779hy88 je napisao(la):
Ja sam uradio procenu za banku kod ovlascenog procenitelja, pre dve nedelje i 4tvorka je bila na 26% (po izvestaju koji sam dobio), tako da ono sto kazu u GDSu nema veze sa mozgom, ne gleda se zidanje nego kompletan posao koji treba da se odradi, koliko sam ukapirao zidanje nosi max 30%, tako da je 5tica na 20% max, cetvorka bi trebala da je sada na oko 30%

Meni je u GDS covek koji radi na rezervacijama stanova prosle nedelje rekao da postoje dve vrste procene zavrsenosti. Jedna se odnosi na zidanje a druga na ukupni trosak izgradnje objekta i da nju procenitelji banaka razmatraju. Po njemu objekti 5 i 6 ce tek pocetkom juna imati 50% zavrsenosti.

Inace, pre mesec i po dana, zena koja je zaduzena za ugovore u GDS mi je rekla da su objekti 5 i 6 na oko 40% zavrsenosti.

Da li neko kome je vec uradjena procena od strane banke moze sa nama da podeli informaciju o stepenu zavrsenosti objekata 5 i 6?
 
Pozdrav svima,

Evo da podelim sa vama informacije koje imam, mozda nekome budu korisne.

Squidward, procena zavrsenosti objekta broj 6 na dan 07.03.2013. godine iznosila je 20%, prema zvanicnom izvestaju ovlascenog procenitelja SG banke. Za ostale nemam podatak, ali racunaj da 1 i 4 idu malo ispred, a 5 iza, pa probaj da procenis na kom su nivou danas. Inace, procena se vrsi prema tabeli sa 30 kriterijuma (zemljani radovi, betonski radovi, keramicarski, stolarski, limarski, parketarski, elektroinstalacije, fasaderski, vodovod, kanalizacija i sl..), svaki se procenjuje posebno pa se na kraju dobije ukupni procenat.

Sto se tice orijentacije objekata i glavnih ulaza (vidim da je to nedavno bila tema), situacija je ovakva: objekti su postavljeni po ''sistemu ogledala'', paralelno postavljeni objekti imaju suprotne orjentacije u osi, odnosno:
- objekat 1: ulaz A istok, ulaz B zapad,
- objekat 3: ulaz A zapad, ulaz B istok,
- objekti 2 i 5: ulaz A sever, ulaz B jug,
- objekti 4 i 6: ulaz A jug, ulaz B sever.
Postoje i pomoćni ulazi na svakom objektu. Ulazi u garaže kod svih objekata su na B strani. Dve glavne saobraćajnice su između objekata 1, 2 i 6, odnosno 3, 4 i 5, dok je centralno dvoriste između objekata 5 i 6.

Nadam se da sam bar malo pomogao. Ako ima na forumu nekog ko je kupio ili planira da kupi stan u objektu 6, neka se javi, da malo prodiskutujemo...
 
Mi smo danas svratili do objekta br 3 i nisam bas odusevljena plocicama za kuhinju. Boja nije losa, ali narandzasti kvadratici su suvisan detalj. Nadam se da ce u nasoj zgradi imati malo vise ukusa:).

imag2413.jpg

imag2416.jpg


Terasa
imag2406.jpg


Sank
imag2404.jpg


Ulazna vrata
imag2417.jpg
 
micir27":nvzt7pkb je napisao(la):
@emakso
Plocice mi se bas svidjaju, takve sam prizeljkivala posto ima ova kombinacija u Stepi. Pitanje je kakve ce biti u drugim objektima? Ostaje nam da se nadamo da ce i druge obradovati lepim kombinacijama...
Kako ti se ostalo cini?

Micir,

Meni sve deluje OK. Kuckao sam po svim pločicama i deluje da nisu štedeli na lepku, zidovi su ok, ima dosta svetla, jedino mi je malo mala dečija soba a i nervira me što ne mogu da menjam ogradu na terasi...

Najviše mi se svidja što se na Objektu 2 radi polako jer su odmakli ranije više od drugih i sve po planu... Jedino što ću verovatno lupati pločice u kuhinji jer mi se ne uklapa boja u budući enterijer+ nisu ih stavljali do poda...

Pozdrav
 
Biljana_Dj":2iotwhms je napisao(la):
Zdravo svima,

emakso, da li imate sliku/slike sa kojih se vidi na kojim su sve zidovima u kuhinji postavljene plocice? Da li je ovo dvosoban stan?

p.s. plocice izgledaju odlicno :)

BIljana,

Slikao sam telefonom pa se ne vidi baš najbolje ali stavljali su pločice celom dužinom zida kuhinje, čak i oko šanka, a nigde nisu stavljali pločice do poda. Rekli su mi inače da svaki arhitekta bira pločice za svoju zgradu...

Inače ovo je trosoban stan od 69 kvm sa dva kupatila/wc-a i kuhinjom sa šankom.

Što se tiče kupatila/WC-a odradili su ih od poda do plafona iako u glavnom projektu to nije bilo predviđeno...

Pozdrav
 
@ssandra
Jesi li ti sigurna da je ono boja plocica, mislim na one narandzaste kvadratice? Meni pre deluje kao njihova poledjina?
I sta je onda ona prostorija sa bez-braon kombinacijom, zar nije to kuhinja? To mi deluje skroz ok. Vrata su ok, mada sam mislila da ce biti ona kao imitacija drveta, stavljali su u Stepi.
Ograda je blago receno odvratna, ona najsocijalnija varijanta. I kako covek da ne pozeli da promeni taj detalj?
 
micir27":ifhqffwq je napisao(la):
@ssandra
Jesi li ti sigurna da je ono boja plocica, mislim na one narandzaste kvadratice? Meni pre deluje kao njihova poledjina?
I sta je onda ona prostorija sa bez-braon kombinacijom, zar nije to kuhinja? To mi deluje skroz ok. Vrata su ok, mada sam mislila da ce biti ona kao imitacija drveta, stavljali su u Stepi.
Ograda je blago receno odvratna, ona najsocijalnija varijanta. I kako covek da ne pozeli da promeni taj detalj?

U jednoj kutiji se vidi poledjina plocica, a u drugoj njihovo lice. Kad se slika uveca, vide se narandzasti kvaratici na bez plocicama.
Prostorija sa bez-braon kombinacijom jeste kuhinja, ali se na slici ne vide narandasti kvadratici na bez plocicama
 
Izvini, ja sam na mobilnom lose videla, tek sada sam videla to o cemu pricas i stvarno ima nekih kvadratica. Nije toliko strasno, ali se nadam da ce u kecu biti lepse!
 
Meni je iskreno drago sto ugradjuju kvalitetne plocice. O.ve sa kvadraticima uopste nisu jeftine, ima ih na njihovom sajtu, mislim na Kanjizu. Zovu se Africa crema.
 
emakso, hvala na odgovorima i slikama. Ja sam se plasila da ce mozda stedeti na lepku kod plocica, a onda posle 5-6 godina sve mora da se obija ili ce komsiji da 'prokisnjava' i da se hvata budj po zidovima.
 
sve je to lepo,al se mnogo brzo radi zbog rokova i onda tu dolazi do fusarenja,sto nas narod zove
koliko sam video,keramicari lepo rade svoj posao
 
Drage komšije i ostali prisutni, pošto ja o gradnji ponjatija nemam, šta vi mislite da li će stanovi biti useljivi u roku ili barem blizu rokova? Vidim da se hvali napredak dvojke, kakva je dinamika ostalih zgrada? Hvala!
 
s.k":23ziir6n je napisao(la):
Hvala svima na odgovorima.

Bio sam jutros u Intezi, sektoru za stambene kredite i evo nekih svezih informacija:

- Cinjenica je da stvari sa kreditiranjem nisu radjene kao sa naseljem Stepa, gde su ljudi dobijali kredit, a gradnja jedva da je krenula.
- Za kredit u dr. Ivana Ribara ipak moze da se aplicira (bilo subvencionisani, bilo neki drugi).
- Pare nece biti prebacene dok gradnja ne predje 50%.

Kako sluzbenica rece, za dr. Ivana Ribara se sve radi "rucno" (sta god to bilo), te da proces traje malo duze. Za Stepu, opet, kako rece, imaju "gotovu aplikaciju", te sve ide brze i lakse.

Sve navedeno je tacno... ja sam imao netacnu informaciju da ne odobravaju kredit dok ne predje 50% ali je s.k je tacno napisao da "Pare nece biti prebacene dok gradnja ne predje 50%".
Danas sam video da su poceli sa postavljanjem kamene vune na obj. 4 i 3, tako da cemo uskoro imati prilike da vidimo i prve obrise fasada naseg naselja... :gobb:
 
Andja":1hlwpful je napisao(la):
Drage komšije i ostali prisutni, pošto ja o gradnji ponjatija nemam, šta vi mislite da li će stanovi biti useljivi u roku ili barem blizu rokova? Vidim da se hvali napredak dvojke, kakva je dinamika ostalih zgrada? Hvala!

Komsinice,
Ja mislim da će biti useljivi u roku, jer baš brzo grade. Čak štaviše, i prebrzo, pa neke zidove što smo hteli da pokušamo da nam ne sazidaju, već su sagradili :). Sad ćemo morati da ih rušimo :)
 
cao svima

juce sam predao dokumenta za povracaj pdv-a, da li neko ima informaciju koliko se ceka i da li postoji mogucnost da se to malo ubrza?
 
Vrh