Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

lajfizgoinon":3vcijs8m je napisao(la):
na resenje se ceka oko 2 nedelje i ne moze da se ubrza :)

tako bi trebalo, ali u praksi nije. ja sam komsija sa drugog foruma i iz bloka pored. predali smo dokumenta za povrat PDV pocetkom januara i jos uvek nismo dobili ni resenje, a ni novac. takav je slucaj sa svima ostalima. ceka se 3-4 meseca. to je iskustvo nas 700. pozdrav svima i nadam se da cete uskoro useliti. ovo vase gradiliste nas ubija u pojam. ljudi ne prestaju da lupaju :)
 
cyberserb":1zaea4hc je napisao(la):
lajfizgoinon":1zaea4hc je napisao(la):
na resenje se ceka oko 2 nedelje i ne moze da se ubrza :)

tako bi trebalo, ali u praksi nije. ja sam komsija sa drugog foruma i iz bloka pored. predali smo dokumenta za povrat PDV pocetkom januara i jos uvek nismo dobili ni resenje, a ni novac. takav je slucaj sa svima ostalima. ceka se 3-4 meseca. to je iskustvo nas 700. pozdrav svima i nadam se da cete uskoro useliti. ovo vase gradiliste nas ubija u pojam. ljudi ne prestaju da lupaju :)

Kako se meni cini problem sa povratom PDV je posebno vezan za vase naselje, ne znam zasto je to tako :? Par mojih poznanika koji su kupili stanove u Stepi, dobili su novac od PDV za manje od mesec dana, nista posebno nisu ubrzavali. Ja sam predala dokumenta 04.04. i rekli su mi da ocekujem za oko 3 nedelje poziv da preuzmem resenje, a onda jos par dana isplatu. Videcemo koliko ce im trebati.
I mi jedva cekamo da se uselimo :)
Pozdrav svima
 
iskistvo sa stepe: resenje sam dobio za 20 dana, novac posle 3 dana, sve je trajalo jako brzo.
 
Da li je neko ugradjivao tus kabinu? Meni je danas receno da sam zakasnio... Ne znam da li postoji mogucnost ugradjivanja tus kabine u periodu pre useljenja, nakon sto zavrse sve radove u kupatilu. Da li neko zna?
 
Naselje pored ima posebnu pricu kada je PDV u pitanju. Kao sto rekose ljudi, povrat ide brzo, do mesec dana najvise...
 
micir27":2pb58jsz je napisao(la):
Naselje pored ima posebnu pricu kada je PDV u pitanju. Kao sto rekose ljudi, povrat ide brzo, do mesec dana najvise...

Ja sam iz susednog, useljenog naselja. Kao i moj komsija koji se ovde javio, cekam vec tri meseca poziv Poreske, ali uzalud. Zna li neko o kakvoj se posebnoj prici radi u vezi naseg povracaja PDV-a? Jel ta prica vezana sa politickim strankama i cinjenicom da novac koji nama vrate odmah ide Gradu kome smo duzni za ucesce, ili je nesto drugo u pitanju?
 
Zna li neko kako ide prodaja garaznih mesta, da vidimo ima li sanse da malo spuste cene?
 
bio sam pre desetak dana u GDS da se raspitam oko kupovine garaznih mesta..u planu podruma koji su mi dali video sam jedino da su po dva spojena garazna mesta pa onda cvrst zid,bez vrata, a na nekoliko mesta video sam da je grad beograd rezervisao ili kupio garazna mesta...posto im sleduje kontigent stanova,..ako nisu prodali kod arene i posle snizenja sa 15 na 10000e,sumnjam da ce ovde ici glatko prodaja ..
 
Jel zna neko sta ide kao fasada? Ja nisam gradjevinac, pa ne mogu da skontam tehnicki opis sa sajta. Koliko sam danas video na gradilistu na zgradi 4 na zidove (blokove) stavljaju kamenu vunu knauf cini mi se. Dal posle toga ide i fasadna cigla, ili se samo malterise preko te kamene vune? Kakva je ta vuna sto se tice izolacije (hidro, termo, buke..)? Neko poredjenje sa ostalim tipovima izolacije (stiropor...)?

Mislim da je 4000e neka realna cena garaza, tj ja ne bih dao vise :)
 
pa otprilike toliko za garazno mesto...mada mislim da za 7000e moze da se nadje sopstvena zidana garaza u susednom bloku kod Mz Kozara,al mi nesto bedak da pesacim preko livade po auto..
 
Aladin":wm4fei2w je napisao(la):
Zna li neko kako ide prodaja garaznih mesta, da vidimo ima li sanse da malo spuste cene?

Pozdrav ljudi,

Ja sam juce bio do GDS-a jer su tek ove nedelje poceli prodaju garaznih mesta koje sam rezervisao i na kraju nisam potpisao ugovor. Cena je 7200 EUR mora da se plati za 30 dana i ne moze na rate. To smo sve znali i ranije ali sam odustao jer sam video da je u fascikli za garaze ( ne znam da li je za celo naselje ili samo za Objekat 2) bilo svega 3-4 rezervacije.

MIslim da su cenu od 7200 Eur stavili po principu ako prodje dobro je. Ukoliko ne bude tražnje za garažama siguran sam da će je spustiti ali nisam siguran kolika je tražnja. Juče uveče sam bio do naselja i zaista su dosta popunjeni parkinzi oko svih starih zgrada. Međutim mesta ima koliko poželite iza novih zgrada....
 
daca":298oe88m je napisao(la):
micir27":298oe88m je napisao(la):
Naselje pored ima posebnu pricu kada je PDV u pitanju. Kao sto rekose ljudi, povrat ide brzo, do mesec dana najvise...

Ja sam iz susednog, useljenog naselja. Kao i moj komsija koji se ovde javio, cekam vec tri meseca poziv Poreske, ali uzalud. Zna li neko o kakvoj se posebnoj prici radi u vezi naseg povracaja PDV-a? Jel ta prica vezana sa politickim strankama i cinjenicom da novac koji nama vrate odmah ide Gradu kome smo duzni za ucesce, ili je nesto drugo u pitanju?

Zdravo, evo moje iskustvo u vezi povrata PDV-a. 04.04. sam podnela prijavu za povrat, 16.04. su me zvali da dodjem po resenje, juce sam uzela resenje a danas su 'legle' pare. Sigurno da vase naselje ima problema zbog politike, nazalost.
 
Ljudi, ima li neko vise informacija o problemu sa podizvodjacem na objektu 5, cujem da je bio neki prilog u Beogradskoj hronici prosli petak. Znam da je glavni izvodjac Nimar i da je to ozbiljna firma, ali ocigledno su angazovali podizvodjaca pa su tu nastali neki problemi. Verovatno je sve to razlog sto 5-ca vec duze vreme kasni u odnosu na sve ostale zgrade, a to nije dobro jer moze uticati na tehnicki prijem i ostalih objekata (samim tim i rokove useljenja), iako za sada sve ide po planu sto se tice dinamike...
 
Radovi lepo napreduju. Radi se fasada na objektima 2, 3, 4, i 6. Brzina kojom napreduje sestica me bas iznenadjuje s obzirom na to da su zaostajali za svim objektima osim za problematicnom peticom. Dobra vest je da je i petica pocela da napreduje.
Brine me samo to sto su neke stvari pocele da lice na Stepu. Npr. u tehnickoj specifikaciji pise hrastov parket standrd klase, a nama su prilikom procene zavrsenosti objekta napisali da ce parket biti bukov. Ova pojava je u Stepi izazvala veliko negodovanje pa bih volela da znam sta mislite o ovome? Ja se ne razumem u parket, ali ako pise hrastov, onda bi tako trebalo da bude, jer u suprotnom, ako se dokaze da je bukov losiji, morace da ga uklone i stave ono sto je pisalo kada sam se odlucila za stan u ovom naselju. Svasta nesto pise o tim parketima, cak da to i nije hrastov parket vec tarket i da je bolji ovaj bukov...
 
micir27":8576fy2o je napisao(la):
Radovi lepo napreduju. Radi se fasada na objektima 2, 3, 4, i 6. Brzina kojom napreduje sestica me bas iznenadjuje s obzirom na to da su zaostajali za svim objektima osim za problematicnom peticom. Dobra vest je da je i petica pocela da napreduje.
Brine me samo to sto su neke stvari pocele da lice na Stepu. Npr. u tehnickoj specifikaciji pise hrastov parket standrd klase, a nama su prilikom procene zavrsenosti objekta napisali da ce parket biti bukov. Ova pojava je u Stepi izazvala veliko negodovanje pa bih volela da znam sta mislite o ovome? Ja se ne razumem u parket, ali ako pise hrastov, onda bi tako trebalo da bude, jer u suprotnom, ako se dokaze da je bukov losiji, morace da ga uklone i stave ono sto je pisalo kada sam se odlucila za stan u ovom naselju. Svasta nesto pise o tim parketima, cak da to i nije hrastov parket vec tarket i da je bolji ovaj bukov...

Sto se tice parketa, pre par dana sam razgovarao sa sefom na objektu 2, tamo ce sigurno ici hrastov parket, njima je vec stigao na gradiliste pa mi je covek pokazao. Od njega sam takodje dobio informaciju da ce i u ostalim zgradama ici hrastov standard klase...
 
DAK77":scp50dgy je napisao(la):
micir27":scp50dgy je napisao(la):
Radovi lepo napreduju. Radi se fasada na objektima 2, 3, 4, i 6. Brzina kojom napreduje sestica me bas iznenadjuje s obzirom na to da su zaostajali za svim objektima osim za problematicnom peticom. Dobra vest je da je i petica pocela da napreduje.
Brine me samo to sto su neke stvari pocele da lice na Stepu. Npr. u tehnickoj specifikaciji pise hrastov parket standrd klase, a nama su prilikom procene zavrsenosti objekta napisali da ce parket biti bukov. Ova pojava je u Stepi izazvala veliko negodovanje pa bih volela da znam sta mislite o ovome? Ja se ne razumem u parket, ali ako pise hrastov, onda bi tako trebalo da bude, jer u suprotnom, ako se dokaze da je bukov losiji, morace da ga uklone i stave ono sto je pisalo kada sam se odlucila za stan u ovom naselju. Svasta nesto pise o tim parketima, cak da to i nije hrastov parket vec tarket i da je bolji ovaj bukov...

Sto se tice parketa, pre par dana sam razgovarao sa sefom na objektu 2, tamo ce sigurno ici hrastov parket, njima je vec stigao na gradiliste pa mi je covek pokazao. Od njega sam takodje dobio informaciju da ce i u ostalim zgradama ici hrastov standard klase...

I ja sam za objekat 3 pitala koji parket ce ici, a sef gradilista ali i arhitekta iz GDS-a su mi potvrdili da ide hrastov. I meni u proceni pise bukov parket, ali mislim da je to samo 'copy-paste' procena iz naselja Stepa, pa im je ta informacija promakla :roll:

Sto se tice garaznih mesta, ja sam danas u sudu overila ugovor za jedno mesto u mojoj zgradi, cena je 7.200eura, ne znam kako ce ici prodaja, ali nisam sigurna da ce cena ici dole. Posebno sto sam videla da je u drugom ulazu u mojoj zgradi dosta mesta uzeo za sebe grad. Mozda ce to kasnije izdavati.
 
Povratak PDV: 1.4. podneo zahtev, 16.4. odobren, 23.4. uplacene pare...

A i slazem se da radovi napreduju lepo :)
 
Povracaj PDV-a u nasem slucaju: 22.04. podnet zahtev, 24.04. stiglo resenje, 26.04.uplacen novac.
 
Pitanje za silenci-ja: kakve su sanse da dovucem strujni kabl do kupatila koji bi mi omogucio prikljucak protocnog bojlera jacine oko 12kW?
 
e cao druze,pa moze to da se odradi,al to bi bili naknadni radovi i placalo bi se posebno,a mislim da bi se trebao i napojni kabal menjati od sata do table u stanu,jer je u osnovi napojni za stanove 5x4 kvadrata,a trebalo bi u tvom slucaju da ide 6x5 napojni
 
Ja mislim da je dovodni kabl za stanove 5x6mm2 (za vas neznam, ali mislim da je to standard), ako je to tako je dovoljno i za protocni bojler (teoretski oko 30kW, realno oko 20kW). Kabl od table osiguraca do kupatila mora da bude 5x4mm2 i 3 x osiguraci 30A (za bojler do 15kW).
 
Molim vas da mi neko, ko bude u prolazu, kaže kako napreduje četvorka. Nismo u Beogradu već izvesno vreme. Hvala!
 
Vrh