Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Baš me raduju ovakvi komentari, da ljudi vode lep i kvalitetan život u naselju dr. Ivana Ribara, da ima dosta dece, da se svi druže...Zanima me samo sem sadržaja koji ste nabrojali, šta je sa školama i vrtićima? Kako ste zadovoljni sa školom?
 
Baš me raduju ovakvi komentari, da ljudi vode lep i kvalitetan život u naselju dr. Ivana Ribara, da ima dosta dece, da se svi druže...Zanima me samo sem sadržaja koji ste nabrojali, šta je sa školama i vrtićima? Kako ste zadovoljni sa školom?
 
Tina nijedna skola nije bas blizu. Nisu one daleko, ali tesko da bi prvak mogao sam do skole, najbliza je oko 10 min peske. Nije to malo, ako se ima u vidu da je u pitanju nekoliko semafora, tj. ima dosta ulica da se predje. Najblize su Milan Rakic i Uzicka Republika, u stvari sada se zove drugacije nego kada sam je ja pohadjala. Do jedne ide autobus 45, a do druge 95 i mislim da je u pitanju oko 3-4 stanice.
Vrtic najblizi u bloku 61, zove se Istok. Ja sam cula da se tu planiraju i skola i vrtic, ima li neko tu informaciju?
 
Što se tiče vrtića koliko se ja sećam planiran je vrtić u jednom od ovih šest objekata, to znam pošto sam ranije imao priliku da gledam glavni projekat i mislim da se jedan objekat razlikuje od ostalih upravo zbog vrtića. A osim toga trebaju da budu i tri podzemna skloništa, koja se i vide na situaciji.
Mene interesuje da li su pušteni u prodaju i drugi objekti osim 2 i 3 ? Ako nisu zna li neko, zbog čega se oteže sa time ?
 
Авионе после неких 20-ак дана уопште не примећујете...чак је и уживање гледати их ;)
Морам да напоменем да у нама суседном блоку (блок 72,прекопута непрофитних станова)се налази слатка кућа :)
 
Da podelim svojih par saznanja sa vama:
iako je prošao rebalans budžeta, čeka se neka odredba pre nego što banke krenu da primaju zahteve za subvencionisane kredite
za povraćaj pdv-a članovi domaćinstva treba da imaju isto prebivalište kao i kupac u trenutku potpisivanja ugovora
verenik ili verenica nisu članovi domaćinstva
ono što mi nije najjasnije jer nigde nije precizirano je da li braća/sestre se smatraju kao članovi domaćinstva
 
Za koji dan pocinje ponuda i objekta 1 i 5. Nije planirana ni skola ni vrtic, nema mesta za te objekte. Tacno je da je jedan objekat drugaciji, medjutim nije upitanju vrtic, tu ce biti lokali, to je objekat 1. A za ovo da je deset minuta do skole, evo ja uzimam u atletsku selekciju svako dete koje 1700 metara predje za 10 minuta, moze i 8 razred. Nije planirano nikakvo skloniste, odustalo se od toga zbog skupe gradnje na mocvarnom zemljistu, u ovoj zemlji se moze tako... :bash:
 
Dobro, rekla sam otprilike , ali je poenta da je daleko, bar meni. Sve i da je 10 min. opet nije naivno za mladju decu.
Mene su pocele da brinu druge stvari. Posetila sam komsije, tj. njihov forum i nisam nimalo odusevljena onim sto sam procitala. To su navodno neprofitni stanovi-hahaha, kad bi bilo... Sta je u ovoj zemlji neprofitno, lepo rekla zena da je socijalno naselje pored podignuto od njihovih para. Meni su vec neki nabacili sto uopste gledam stan tu, jer ima puno Roma. Mogla sam se zakleti da ta osoba lupeta, ali sam se uverila da socijalno naselje postoji. Ja se izvinjavam, ali kakva je zaista prica sa tim socijalnim naseljem i da li je istina da je puno Roma? Ne vidim razlog da ne provode vreme i u parkovima kod novih zgrada, jer ce sve to biti jedno naselje, a ne neprofitno, profitno i socijalno, mislim gluposti... Pa kao svako na svom. Da li je istina da prave problema o kojima se pise?
 
Zaboravila da pitam, dobija li se ostava uz stan??
Meni je to logicno da ima, ali nikad se ne zna, privatnici ne praktikuju ostavu uz stan pa mogu svasta da ocekujem...
 
anchi":vtwnfyex je napisao(la):
Zaboravila da pitam, dobija li se ostava uz stan??
Meni je to logicno da ima, ali nikad se ne zna, privatnici ne praktikuju ostavu uz stan pa mogu svasta da ocekujem...

Zdravo, ja sam isto zainteresovana za stan u ovom naselju. Bila sam na pocetku prodaje u direkciji, i raspitivala se izmedju ostalog i za podrume/ostave, garazna mesta uz stanove. Kako su meni rekli nista se ne dobija uz stan osim dela terase na povucenim spratovima (u Stepi su davali uz vece stanove, na uglovima zgrada podrume).
 
Buduce komsije, jedna informacija za vas direktno iz centra dogadjaja. Sipovi se pobijaju do devet sati uvece, vec nekoliko poslednjih dana. Takodje rade i nedeljom. neverovatnom brzinom rastu nove zgrade.
Sto se tice Roma, ima ih, ali je jako zanimljivo posmatrati tu pojavu u nasem naselju. Nakon njihovog useljenja koje je obavljeno uz veliku medijsku paznju, bilo ih je toliko mnogo da nismo mogli da pustimo decu na nasa igralista (citaj: igraliste neprofitnih stanova). medjutim, nakon desetak dana broj je poceo da se naglo smanjuje. Ne znam sta je uzrok ovoj pojavi. Da li su to neki koji imaju kuce u Mladenovcu, Obrenovcu ili gde vec pa su se vratili kucama, a ovde ostavili tek ponekog. Ili se radi o klasicnom osipanju, jer nisu navikli da zive u takvim uredjenim uslovima. Ali, postoji jos nesto, sto je jako zanimljivo. Oni Romi koji su useljeni u ovim socijalnim stanovima su veoma pedatni, njihovo igraliste je cistije od naseg, ulica ispred zgrade se redovno cisti od strane starijih zenskih clanova domacinstava, a deca su u belim majcama bez i jedne flekice. Prosto smo to svi primetili i pogledali u svoje igraliste koje je puno djubreta.
 
po urbanistickom planu u opstini , iza naselja je predvidjena zelena povrsina kako je i sad a u nastavku naselja prema Savi nekakvi sportski tereni. Zna li neko nesto vise o tome?
 
shke":3o2qh4sd je napisao(la):
po urbanistickom planu u opstini , iza naselja je predvidjena zelena povrsina kako je i sad a u nastavku naselja prema Savi nekakvi sportski tereni. Zna li neko nesto vise o tome?

Tendencija opstine je da nova naselja popunjavaju sportskim sadrzajima sto je za pohvalu, ali... jedno je igralista graditi iza naselja gde ce biti od koristi a ne ispod prozora izmedju zgrada koja su udaljena sveka 15-20m izmedju kojih sve zvoni od buke x3 pa i avioni koji prelecu se mnogo jace cuju iz istih razloga. Sve sportske sadrzaje treba izmestiti jugo-zapadno iza naselja gde ima nepregledno prostranstvo i mesta za sve sto se moze zamisliti. Jedino sto grad ili drzava izbegavaju taj teren jer je mocvaran i potrebno je vise ulaganja na takvom tlu. Ali, podvlacim da to nije razlog da se igralista izgrade izmedju dva reda zgrada ispod prozora kao sto su uradili u neprofitnom naselju i time grubo prekrsili projekat sto sada negiraju. Ali i za izmestanje istih postoji nacin da se izgura ta prica.
 
Abaxial":8l1dbyhy je napisao(la):
shke":8l1dbyhy je napisao(la):
po urbanistickom planu u opstini , iza naselja je predvidjena zelena povrsina kako je i sad a u nastavku naselja prema Savi nekakvi sportski tereni. Zna li neko nesto vise o tome?

Tendencija opstine je da nova naselja popunjavaju sportskim sadrzajima sto je za pohvalu, ali... jedno je igralista graditi iza naselja gde ce biti od koristi a ne ispod prozora izmedju zgrada koja su udaljena sveka 15-20m izmedju kojih sve zvoni od buke x3 pa i avioni koji prelecu se mnogo jace cuju iz istih razloga. Sve sportske sadrzaje treba izmestiti jugo-zapadno iza naselja gde ima nepregledno prostranstvo i mesta za sve sto se moze zamisliti. Jedino sto grad ili drzava izbegavaju taj teren jer je mocvaran i potrebno je vise ulaganja na takvom tlu. Ali, podvlacim da to nije razlog da se igralista izgrade izmedju dva reda zgrada ispod prozora kao sto su uradili u neprofitnom naselju i time grubo prekrsili projekat sto sada negiraju. Ali i za izmestanje istih postoji nacin da se izgura ta prica.

Upravo zbog toga sam i postavio pitanje da li neko ima vishe informacija. Naime koliko sam ja shvatio objekat 4 ce gledati na to igralishte , ali nisam siguran u kojoj ce blizini biti i kolika je to buka. Nisam nikad zhiveo na NBG ali dosta blokova ima u svom centru igralishta koliko znam.

Na ovom linku je valjda taj plan

http://www.urbel.com/default.aspx?ID=uz ... 021&LN=SRL
 
Da, to je taj link. Evo kako izgleda urbanisticki plan za Dr. Ivana Ribara.




Odmah pored zgrade je povrsina javne namene ( to bi trebalo da znaci da se nece nista graditi odmah pored kompleksa Dr Ivana Ribar ali nakon te povrsine celom duzinom do reke bice Sportski kompleks sto je fenomenalno :D )

pozdrav
 
Sta predstavlja crvena povrsina pored zute obelezene kao Ivana Ribara?
 
Crvena oznacava komrecijalne zone i gradske centre po legendi.
 
Evo ja bio i danas do gradilišta pa šaljem par novih sličica Objekta 2. Počeli su da zidaju zidove i terase i liči da će završiti krov do početka zime. Naznačio sam i poziciju mog stana pa bih bio zahvalan na komentarima :D

20121014124855-001.jpg


20121014125042-002.jpg


fullscreen-capture-10142.jpg


20121014125208-001.jpg
 
beograd81":2igcbkbh je napisao(la):
Da, to je taj link. Evo kako izgleda urbanisticki plan za Dr. Ivana Ribara.




Odmah pored zgrade je povrsina javne namene ( to bi trebalo da znaci da se nece nista graditi odmah pored kompleksa Dr Ivana Ribar ali nakon te povrsine celom duzinom do reke bice Sportski kompleks sto je fenomenalno :D )

pozdrav

Zashto se na generalnom urbanistichkom planu koji se nalazi na ovom linku ne vidi ta povrshina javne namene?
 
EMASKO,
Zanima me koji je ovo tvoj tip stana, ja ga u katalogu ne videh, malo mi je nesto zbunjujuce tu... koliko ima kvadrata? Ok je zaista ali jesu li to dva stana?

Hvala devojci za informacije o ostavama!
Nisam ocekivala da nema podruma!
 
Anchi,

To je trosoban stan od 69 kvadrata. Na slici sam spoji dva takva ista stana koji su jedan u Ulazu A a drugi u Ulazu B i oni su ušuškani u sredini zgrade. Na slici se lako prepoznaju tako što jedan ima prozor u betonskoj konstrukciji a drugi ima zidani prozor. Na sajtu GDS-a imas situaciju objekta 2 gde su svi stanovi...

fullscreen-capture-10162.jpg


fullscreen-capture-10162.jpg


20121014125042.jpg



Pozdrav
 
Emakso, zbunjujuće je što nisi prikazao ceo stan, nego je na pola presečen. Zato ljudi ne mogu da ga prepoznaju, jer nema sve sobe ;)
 
na osnovu onoga što ima na sajtu gds nikako mi nije jasno kako si došao do zaključka da ima po 2 stana od ~70kvadrata na svakom spratu?

edit: ako zumiraš prikaz pozicije u objektu to se vidi, ali nisu svi stanovi stavljeni na sajt definitivno.
 
Vrh