Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Pozdrav svima kolko nas ima. Ja sa mojom porodicom cekam zavrsetak zgrade B3 A4.
 
Da li neko zna kada ce poceti prodaja stanova?

Pozdrav!!
 
anchi":3bv3g5gc je napisao(la):
Da li neko zna kada ce poceti prodaja stanova?

Pozdrav!!

Verovatno onog momenta kad drzava pronadje sredstva za gradnju. Ako se secas, posto su ogromna sredstva u pitanju, kredite mora da garantuje Skupstina Srbije, a kako se sada ne sastaje, sacekaj nove poslanike. Kako ce vladati isti ljudi, u principu bi mogli to brzo da urade cim se sastave, a ovo im je bio jedan od glavnih aduta za pobedu.
 
Pozdrav ljudi, kada se ocekuje da ce ovi stanovi bili gotovi i da li neko zna gde mogu da se nadju seme rasporeda i kvadratura tih stanova
 
^^^

Stanovi u naselju Dr Ivan Ribar moći će da se kupe gotovinski, putem svih vrsta kredita,uključujući i subvencionisane stambene kredite. Cena kvadrata na ovoj lokaciji biće 1290 evra sa PDV-om. Ukoliko kupac prvi put kupuje stan, odnosno nema nepokretnost u vlasništvu, ima pravo na povraćaj PDV-a od 8 odsto.

Građevinska direkcija Srbije će blagovremeno saopštiti proceduru prodaje stanova na ovoj lokaciji. Građani zainteresovani za kupovinu stana u naselju Dr Ivan Ribar mogu da se prijave Građevinskoj direkciji Srbije lično (Bulevar Arsenija Čarnojevića 110) ili putem maila: office@gds.rs i biće kontaktirani kada počne prodaja stanova.

http://www.gds-stanovi.rs/naseljeir/docs.php


i kad se prijavis dobijes odgovor

Poštovani,
Obaveštavamo Vas da smo dobili vaš e-mail, kao i da ćemo Vas kontaktirati čim budu završeni katalozi i počne prodaja stanova.

S poštovanjem
 
Ljudi nemojte se zaletati, vidite sta se desava sa kursom. Dzabe i subvencijei sve kad za mesec dana kurs pojede sve. Plate se u Srbiji i dalje dobijaju u dinarima a rate obracunavaju u evrima... :(
 
Mi cekamo ove stanove od januara ali sad me grize neki crv. Cene starih stanova u blokovima sve vise padaju tako da je ovde jedino povoljna subvencija. Vec par nedelja pratim oglase i za 1100e/m2 moze da se nadje dosta toga a za pojedine bi mozda moglo da se spusta i na 1000e/m2. Ima dosta za i protiv i za jedne i za druge.
Dr Ivana Ribara: + subvencija i sto je novo a - lokacija, placanje i kirije i kredita za vreme trajanja izgradnje koja moze i da se oduzi
Za stare dobijes stan odmah pa sredjuj kad skupis pare samo sto treba 20% za ucesce.
Sta vi mislite?
 
Golub":46qx8yw1 je napisao(la):
Mi cekamo ove stanove od januara ali sad me grize neki crv. Cene starih stanova u blokovima sve vise padaju tako da je ovde jedino povoljna subvencija. Vec par nedelja pratim oglase i za 1100e/m2 moze da se nadje dosta toga a za pojedine bi mozda moglo da se spusta i na 1000e/m2. Ima dosta za i protiv i za jedne i za druge.
Dr Ivana Ribara: + subvencija i sto je novo a - lokacija, placanje i kirije i kredita za vreme trajanja izgradnje koja moze i da se oduzi
Za stare dobijes stan odmah pa sredjuj kad skupis pare samo sto treba 20% za ucesce.
Sta vi mislite?

Svi najavljuju bankrot drzave u septembru i kako se trose devizne rezerve drzava mozda nece imati za energente. Ja sam do sada bio jako nestrpljiv, sada kada vidim kako sve u drzavi ide nanize, kurs, plate, zaposlenje, morace i to mnogo vise. Ja cekam zimu da vidim sta ce da se desi. Kad sam mogao do sada, sacekacu jos malo, Da vidimo koga ce najvise ovi najavljivani rezovi u ekonomiji da pogode.

Tacno je da se svi odlucujemo na novogradnju iskljucivo zbog subvencije, i povracaja PDV-a, ali ako vise ne bude to toliko isplativo, zasto ne i staru gradnju. I onako je ispala provereno bolja.

A ovog naselja mozda zaista i ne bude u skorijoj buducnosti.
 
U narednih mesec-dva će se videti šta je sa ovim naseljem. I mene to interesuje.
Ako ne bude ništa, onda štednja za tih 20% učešća i još nekoliko godina podstanarenja.
 
@bt2112

U Stepi je ostalo katastrofalno puno neprodatih stanova, preko 2.500, a do proleca zavrsavaju naselje. Voleo bih da pocnu da grade i to drugo, ali sa ovim podatkom mislim da su sanse male. Na kraju ce mozda i objaviti da se ovaj projekat odlaze na neodredjeno vreme da bi narod koji je to nameravao da kupi promenio misljenje po sistemu "daj sta das" i otisao u Stepu.
 
Što se tiče početka gradnje načuo sam da će prvi izvodjač vrlo brzo početi sa radovima.
 
Onoga koga zanima cena u okolini tih stanova. Tacno je da cene konstantno idu nanize. Sada su negde na nivou na kom su bile krajem 2007. godine. Ovo je projekcija na osnovu oglasenih stanova u tom delu grada, a racunajte da ona sada ide i nize jer se oglasene vise ni blizu ne ostvaruju ni u snovima.
Ako se gleda na to da smo imali koliko toliko stabilnu vladu, da se sve vreme zaduzivalo, da se zivelo bez podizanja cena struje, komunalija, prakticno blagostanje, a da je cena nekretnina konstantno klizila, ja onda ne mogu ni da pomislim kakav ce grafikon biti krajem godine.

Ja se jos uvek secam tog perioda kada su ljudi zaista za blokove placali skoro 2.000 evra po m2, toga je stvarno bilo!

cenablokovi.jpg
 
Pre slikanja i otvaranja gradilista su ogradili gradiliste i dovezli par kamiona i bager. Sad tamo nema nicega. I ograda je do pola skinuta ???
 
Na forumu Stepe se vec vidi da su pocela ozbiljna kasnjena u placanju gradjevinara iako je GDS prodao skoro pola naselja i uzeo desetine miliona evra kredita za to koje je garantovala drzava. Samo od pola izgradjenog naselja bilo je dovoljno da se celo zavrsi sa sve saobracajnicama. O kreditima da i ne govorim. Pare su nekako nestale, izbori su prosli, i tamo se na nekim zgradama zaustavili radovi. Ko bi bio lud sad tu da pocne da gradi bez novca?

Mislim da je ovaj projekat za sada zavrsen.
 
@nikola011

tu informaciju sam cuo dosta pre izbora, izgeda da su izvodjaci radili pod pritiskom zbog izborne kampanje.A sobzirom na finansisku situaciju velika je veravatnoca da ce tu masineriju doterati na slikanje za sledece izbore.

Da nebude da mracim i zracim, ali mora biti svima jasno da u vremenima krize kad nema para za plate i penzije prvo stradaju investicioni projekti jer se oni najmanje primete.
 
Sa Stepom nije bas rec o investicionom projektu.

Prodato je pola naselja, prakticno su kupci dali pare i zavrsili finansijsu konstrukciju celog naselja. Da ne racunam desetine miliona kredita, neka su to i ukrali. Ali zamisli da sam dao pare drzavi da kupim nesto i ona ih mazne i sad cu da cekam ono sto sam unapred platio?

Ovo je mozda i zatvoreno dok se ne rasproda Stepa, sad ce svi kupci koji su ovo cekali da kupe Stepu i iskoriste subvenciju. Verovatno ce sad da zaplase ljude kako se subvencije jos malo ukidaju jer nema para, i eto ti prodatih jos jedno 500 stanova u Stepi.
 
Prenosim informaciju koju sam objavio na forumu "Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008" možda se iskop odnosi na državnu stanogradnju.

Ovo je jedna novina u našem budućem komšiluku koju sam primetio u subotu 2.juna a nije bila kada sam prošli put bio na gradilištu. Ovaj iskop se nalazi između našeg naselja i Duvila2. Duvil2 je ograđen a ispred ove iskopine nema nikalve table. Iskop se proteže celom širinom od Ivana Ribara do kraja naselja koje gradi grad.



Prikaz pozicije na GoogleMaps

noviiskop.gif
 
To mogu da budu samo neki zajednicki sadrzaji tipa sport, kultura, parking...
Znaci u novom naselju i dalje nista.
 
Prve komsije kazu da se zgrada uveliko radi i da ce sve da se zavrsi u roku. U sta vi narode koji ste tamo gledate?! :D

beka":2zbd4rw3 je napisao(la):
Nikola011,
budi siguran da je to dulićeva zgrada, razgovarao sam sa šefom gradilišta i kako mi on reče počinju sa radom 28.05.20122 i da će je sigurno zavšiti u predviđenom roku ato znači za 418dana od početka gradnje. Juče sam video da su dovukli i mašinu za pobijanje šipova, što potvrđuje ovu moju priču. Nemoj da me hvataš za reč, čini mi se da je rekao da će imati 54 stana 6 ulaza i jednake spratnosti kao ove naše susedne zgrade. Imaće svoju garažu koja će se prostirati po celoj površini osnove zgrade. U planu je da se grade još dve takve zgrade prema savi i tri manje koje će se prostirati duž ulice.Ova zrada će biti mnogo veća od bilo koje naše .Zida se giter blokovima i čini mi se da je izolacija od stiropora debljine 8cm.
 
Svaka čast Nikola, oduševio si me!
Svaki dan čitam ovaj forum, grizem nokte i nerviram se, što ništa ne rade...ali ti si mi vratio veru!

Hvala ti :D :kk:
 
Kristina":3i4nt266 je napisao(la):
Svaka čast Nikola, oduševio si me!
Svaki dan čitam ovaj forum, grizem nokte i nerviram se, što ništa ne rade...ali ti si mi vratio veru!

Hvala ti :D :kk:

Pa ima li neko da je u blizini a da je zainteresovan da to proveri? Meni je to zaista daleko da odem. Nije da nisam bas nezaiteresovan, mozda vise za Stepu, ali sta znam sta ce se sve izdesavati, mozda promenim misljenje.
 
I meni je baš daleko, ali u pravu si, ipak se treba malo pomučiti, otići i videti svijim očima.

Pokušaću u narednih par dana da nateram muža na dalju šetnju :)
 
Pozdrav svima. Prvi put pisem ovde. AKtivniji sam na "komsijskoj" temi, jer me to najvise i zanima. Ova rupa o kojoj je govorio Nikola011 je bas pored zgrade. Uveliko se radi na pobijanju sipova i zaista ima dosta radnika na gradilistu. Stvarno ne znam koji su rokovi za izgrdanju i da li ce biti ispostovani. Iskreno se nadam da ce u sto skorije vreme nici jos jedan blok pored ovog u koji cu uskoro useliti. Nadam se da cemo uskoro biti komsije. Ako nesto saznam narednih dana javljam vam, a kada uselim dobijacete dnevne izvestaje sa gradilista
 
Vrh